Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    kino klub 18: Queen and Country (2014) Empty kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Post by Erős Pista Sat Jul 04, 2015 2:36 am

    Ponovo radi bioskop!



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    kino klub 18: Queen and Country (2014) Empty Re: kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Post by Erős Pista Sat Jul 04, 2015 9:28 pm

    Evo da ja počnem jednom vrlo ličnom notom. Ja sam propušio na skoro identičan način kao i Burmenov lik. Svi smo u vojsci dobijali sledovanja cigara, i ja sa svoje uvek delio drugarima. Sve dok jednom, nakon što sledovanja dugo nije bilo, nisam osetio stravičnu potrebu da zapalim. Kao da su me "zarazile" potrebe drugih, odnosno da je sama jačina tuđe želje i u meni izazvala želju. Odlično se sećam, u pitanju je bila "Stara Hercegovina", bez filtera.

    INače, Armond Vajt fulao ceo fudbal. Baš je napisao tekst onako za National Review ekipu, po šablonu. Ua liberali, ura patriotizam, itd. Niđe veze. Film mi se čini dosledno antiratnim, a stvarno nisam video nikakav naročit patriotizam. Više klase su priviglegovane i sadistički nastrojene, niže nemoćne, ekspoatisane i žrtvovane. Patriotizam je način na koji jedni pripadnici niže klase, i sami uništeni ratom, teraju druge da bude uništeni na isti način.


    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    kino klub 18: Queen and Country (2014) Empty Re: kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Post by boomer crook Mon Jul 06, 2015 9:40 pm

    drugari, necu stici da pisem o ovome do sledece nedelje. ali cu pisati.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    kino klub 18: Queen and Country (2014) Empty Re: kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Post by Erős Pista Mon Jul 06, 2015 11:41 pm

    Ajde priznaje se opravdanje, mačak, škocka, itd, ali što ostali ne pišu? kino klub 18: Queen and Country (2014) 3402243210


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kino klub 18: Queen and Country (2014) Empty Re: kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Post by uskok i ajduk Tue Jul 07, 2015 9:32 am

    William Murderface wrote:Evo da ja počnem jednom vrlo ličnom notom. Ja sam propušio na skoro identičan način kao i Burmenov lik. Svi smo u vojsci dobijali sledovanja cigara, i ja sa svoje uvek delio drugarima. Sve dok jednom, nakon što sledovanja dugo nije bilo, nisam osetio stravičnu potrebu da zapalim. Kao da su me "zarazile" potrebe drugih, odnosno da je sama jačina tuđe želje i u meni izazvala želju. 

    Код мене контра разлози, индивидуална потреба да на 2 минута побегнем у мислима из војске, од старешина, од војника, од бетона у кругу касарне, а пошто нисам био пушач цигарета је деловала малчице и психоактивно, (блага опуштајућа несвестица) што је појачавало утисак да је интелектуално бекство успело.  kino klub 18: Queen and Country (2014) 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    kino klub 18: Queen and Country (2014) Empty Re: kino klub 18: Queen and Country (2014)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 2:56 pm