Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    MAD MAX: FURY ROAD

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 3:40 pm

    Glupo je da ovime počinjem razgovor o filmu, ali me zanima da li se već pojavio na kioscima. Hteo sam da vodim ćaleta da gleda, ali on je imao operaciju oko pre par godina, i od tad ne sme da gleda 3d filmove, a u Nišu se ne prikazuje 2d.

    Dakle, ima li đe da se nađe?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Sat May 16, 2015 3:58 pm

    javim ako naletim. u beogradu ima 2D. ja ga tako gledeo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 4:00 pm

    Jbg, znam, i u Niš ponekad stignu i 2d verzije 3d filmova, ali zvao sam oba bioskopa i niti imaju niti će dobijati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Sat May 16, 2015 4:06 pm

    svi valjda gledaju u 3D.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Tue Jun 02, 2015 5:37 pm

    ne stidim se nego sam danas u nekom niskom letu ceo dan.

    dakle, mad max je zaista otpoceo zivot kao australska utaja poreza, cedo jedne djubraste estetike koja se prvenstveno napajala stripovima (na primer hermanov dzeremaja je bio direktna inspiracija - to je miler par puta i ponovio) i njihovom pojednostavljenom i efektnom dramaturgijom. samim tim karakterizacija maxa je takodje bila stripovska i svedena s naglaskom na njegovo ludilo koje goni osveta. finalna scena prvog dela (kojeg treba ponovo gledati) je nesto sto bi zapravo i pored svog crnohumornog poziranja bilo nezamislivo u ovom filmu (ili trecem delu). takodje je tada max bio smesten nedvosmisleno u neku nasu istorijsku progresiju (na pocetku prvog dela pise a few years in the future) kada se cinilo da je slom civilizacije neumitnost.

    ne znam. meni sve to nedostaje u ovom filmu. sto ga ne cini losim (daleko od toga) ali meni tu nesto fali.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Tue Jun 02, 2015 6:03 pm

    Ok, tu se sasvim slažem. I meni su prva dva dela draža upravo zbog trešosti i, da upotrebim onu reč, autentičnosti. Ali jbg, to je normalno kad se pređe sa ograničenog na visoki budžet. Meni se zapravo i sviđa što Miler u tim uslovima nije pokušao da imitira ranije delove (i tu Mita nije u pravu kad tvrdi da ovo jeste prosto imitacija), nego je napravio film koji je u nekom smislu omaž ranijim filmovima, pre nego njihov nastavak (nemogućnost da se film jasno smesti u raniji tajmlajn govori tome u prilog). Ono što si ti tvrdio za Drajv, mislim da ovde važi mnogo više - ovo je opera. Svakako je mnogo sitlizovanije od prva dva (pa čak i od trećeg, koji već jeste bio pomalo stilizovan) dela. To se vidi već iz samog valera.

    E sad, raniji filmovi jesu bili i prozvod neke cold war paranoje o nuklearnom ratu i postapokalipsi (to si pretpostavljam hteo da kažeš sa istorijskom progresijom, a i Mita na to aludira u nalovu, ali ništa od toga ne napravi u tekstu). Ali ovde težište i jeste preneseno na neke druge teme - ekologiju pre nego nuklearni rat.

    Ima još jedna stvar koja mi je pala na pamet - sećam se da je Tarantino svojevremeno, povodom Kill Bill rekao da se to "movie movie", pa pojasnio da je to film koji likovi iz Pulp Fiction gledaju kad su bioskop (ima i ona opaska Turmankinog lika iz Pulp FIction, u kojem vidimo da je ona zapravo glumila u pilotu za Kill Bill). Kod Tarantina to se pokazuje tako što ženski likovi odjednom uzimaju primat od muških. U stvarnosti vladaju muškarci, ali u filmu mogu i žene. E, sad, i Miler je povodom ovog Max-a rekao da snima movie movie. Naravno, sumnjam da likovi originalnog Max-a gledaju ipta u bioskopu, ali to shvatam kao signal da se ovde zapravo bavimo utopijom. I zaista, ovde imamo i neku vrstu hepienda i ostvarene utopije. A vrlo je zanimljiv i način na koji se to prikazuje - utopija nije nešto daleko, a svakako nije mesto nostalgije, ona je tu gde jesmo, ali da bismo to videli, moramo prvo da se izmestimo u potrazi za izgubljenim rajem, odnosno izgubljenim domom.

    Jel ima neka dobra duša da poslednja dva posta secne i šibne na MAD MAX temu? Nemam modovske ingerencije na filmu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Tue Jun 02, 2015 6:10 pm

    pa ja nemam ovde.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Tue Jun 02, 2015 6:15 pm

    Aj onda ja ću da prebacim na film, a ti mrdžuj MAD MAX: FURY ROAD 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Tue Jun 02, 2015 6:26 pm

    William Murderface wrote:Ok, tu se sasvim slažem. I meni su prva dva dela draža upravo zbog trešosti i, da upotrebim onu reč, autentičnosti. Ali jbg, to je normalno kad se pređe sa ograničenog na visoki budžet. Meni se zapravo i sviđa što Miler u tim uslovima nije pokušao da imitira ranije delove (i tu Mita nije u pravu kad tvrdi da ovo jeste prosto imitacija), nego je napravio film koji je u nekom smislu omaž ranijim filmovima, pre nego njihov nastavak (nemogućnost da se film jasno smesti u raniji tajmlajn govori tome u prilog). Ono što si ti tvrdio za Drajv, mislim da ovde važi mnogo više - ovo je opera. Svakako je mnogo sitlizovanije od prva dva (pa čak i od trećeg, koji već jeste bio pomalo stilizovan) dela. To se vidi već iz samog valera.

    E sad, raniji filmovi jesu bili i prozvod neke cold war paranoje o nuklearnom ratu i postapokalipsi (to si pretpostavljam hteo da kažeš sa istorijskom progresijom, a i Mita na to aludira u nalovu, ali ništa od toga ne napravi u tekstu). Ali ovde težište i jeste preneseno na neke druge teme - ekologiju pre nego nuklearni rat.

    Ima još jedna stvar koja mi je pala na pamet - sećam se da je Tarantino svojevremeno, povodom Kill Bill rekao da se to "movie movie", pa pojasnio da je to film koji likovi iz Pulp Fiction gledaju kad su bioskop (ima i ona opaska Turmankinog lika iz Pulp FIction, u kojem vidimo da je ona zapravo glumila u pilotu za Kill Bill). Kod Tarantina to se pokazuje tako što ženski likovi odjednom uzimaju primat od muških. U stvarnosti vladaju muškarci, ali u filmu mogu i žene. E, sad, i Miler je povodom ovog Max-a rekao da snima movie movie. Naravno, sumnjam da likovi originalnog Max-a gledaju ipta u bioskopu, ali to shvatam kao signal da se ovde zapravo bavimo utopijom. I zaista, ovde imamo i neku vrstu hepienda i ostvarene utopije. A vrlo je zanimljiv i način na koji se to prikazuje - utopija nije nešto daleko, a svakako nije mesto nostalgije, ona je tu gde jesmo, ali da bismo to videli, moramo prvo da se izmestimo u potrazi za izgubljenim rajem, odnosno izgubljenim domom.

    Jel ima neka dobra duša da poslednja dva posta secne i šibne na MAD MAX temu? Nemam modovske ingerencije na filmu.

    pa nije uzrok apokalipse u maksu hladni rat vec kao i kod dzeremaje borba za fosilna goriva. ideoloske suptilnosti su zamenjene naftnim darvinizmom. milerov prvi film je kao sto rekoh smesten u 'par godina u buducnost'. nuklearna apokalipsa u maksu deluje kao naknadna primisao mracnog raspada sire drustvenosti i povratka u neku vuciju fantaziju.

    s druge strane je hardi kao maks vise crazy nego mad. maxov madness je bio neki amok a ne jednostavan tik.

    inace se slazem da je miler odabrao jedini put koji mu je preostao a to je da uvede maksa u neku baroknu fazu.


    Last edited by ostap bender on Tue Jun 02, 2015 6:29 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by паће Tue Jun 02, 2015 6:26 pm

    Пази није га мрџело MAD MAX: FURY ROAD 1143415371.

    На крају ћете ме натерати да једном погледам и тај трећи и четврти део.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Tue Jun 02, 2015 7:01 pm

    samo da dodam da je meni u filmu zapravo najbolji dizajn i resenja brendana mccarthyia koji je apsolutno jedan od najvaznijih new wave britanskih strip autora i covek ciji je neonski grafizam, nekonvencionalna seksualnost, spoj mebijusa i punk senzibiliteta obelezio generacije britanskih strip autora poput grant morisona, franka quietlyia pa i moora.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Tue Jun 02, 2015 7:03 pm

    na primer skin

    MAD MAX: FURY ROAD 32493969
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Ointagru Unartan Tue Jun 02, 2015 9:31 pm

    Mad Max ima sve sto inace mrzim u filmovima i okolo njih: ogroman budzet, non stop akciju, jurnjavu kolima i pank estetiku, a odusevio me je. Ne umem da objasnim zasto. Za razliku od drugih akcionih blokbastera, koji mahom lice na tupave igrice, ovde sam bio skroz uvucen u desavanja. Mislim da je WM pogodio poredjenjem sa operom, filing je bas onako vagnerovsko epski.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by AnaDilajt Fri Jun 26, 2015 6:36 pm

    http://www.hollywoodreporter.com/news/cannes-2015-mad-maxs-tom-795589 wrote:Margaret Sixel, who edited the film, spoke of the labors involved. Working from 450 hours of footage, it took 6,000 hours of editing to whittle the movie down to the two-hour film that’s currently rolling out around the world.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by uskok i ajduk Sat Jun 27, 2015 8:09 am

    Погледао сам првих 40-так минута, (настављам кад стигнем) а оно што ми смета је толико убрзање радње да почнем да губим пажњу. Дођи ми да викнем, хеј, хеј, успорите мало, не могу да похватам шта се догодило. Чему толики специјални ефекти ако морам да премотавам 5 пута да би их све видео. Ако само на секунду скренем поглед да гуцнем кафу већ сам пропустио сцену акције.  MAD MAX: FURY ROAD 286371741 Иначе, што се тиче "старинског" првог дела Пебеснелог Макса, пошао сам Варуфакисовим стопама, као што он на примеру Блејд Ранера и Звезданих стаза објашњава капитализам, тако ja на примеру "Побеснелог Макса 1" објашњавам нагли успон партизанског покрета на простору Војне Крајине, односно шта се дешава када професионални војник (полицајац) побесни јер затекне побијене најближе сроднике.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Ointagru Unartan Sat Jun 27, 2015 11:51 am

    Ogromna je greska sto ga nisi gledao u bioskopu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Sat Jun 27, 2015 11:52 am

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Guest Sat Jun 27, 2015 11:07 pm

    Estetika, galerija likova, tempo, pa i to razresenje (imas vode kod kuce, samo treba da je otmes), onaj mali beli preobracenik i pokusaj da se proizvede ispravan genetski potomak, sve me je to drzalo. Nesto je ipak nedostajalo i ja mislim da je to Max. Teska srca ovo kazem jer bas volim Hardija nazocnog, ali sa-sudbinom-pomireni Max mi je totalni promasaj. On prezivljava i uopste nije ljut, kao neka buba svaba. Kako se objasnjava njegovo budjenje iz apatije na kraju? Ne znam, imam par teza (njen finalni ocaj?), nijedna nekako ne radi.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Indy Sun Jun 28, 2015 10:54 am

    Hoće to kad se jedu živi dvoglavi gušteri.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Mon Jun 29, 2015 7:50 pm

    pa ako je mita imao negde pravo to je da maks u prva dva filma uvek negde 'pobesni'. ubiju mu porodicu, ubiju mu psa... i onda se pretvara u nezaustavljivu masinu osvete i nasilja. taj jednostavni stripovski mehanizam je najvidljiviji mozda u drugom gde su osvetom vodjeni i maks i onaj psajho kome dete s bumerangom ubije parnjaka.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by uskok i ajduk Tue Jun 30, 2015 8:45 am

    Radagast wrote:Ogromna je greska sto ga nisi gledao u bioskopu.

    Не знам... Можда имаш право, а можда и немаш MAD MAX: FURY ROAD 1233199462 ... ове сезоне сам гледао разне спектакле у биоскопу, од Планете мајмуна, преко Дракуле до Мојсија... Јавља се сличан осећај, лаганог успављивања и губитка пажње, кад се филм превише убрза.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by паће Tue Jun 30, 2015 11:53 am

    То са монтажом му дође још једна трка у наоружању, отприлике као код реклама. Абел Ганс је још у доба немог филма смислио ту "монтажу атракција", што је било то форсирање кратких резова у сценама битке (мислим да је радио нешто Наполеона)... али је тип имао мере и трошио то само у деловима где је хтео да постигне динамику.

    То данас можда има смисла кад се ради реклама, циљ је да се обрлати гледалац, да му се очи напуне којечим а да не стигне ништа да види, а и брате скупо је време, треба му то све сасути за минут. Међутим, кад читав сат имаш ту брзу монтажу, зајеби, отупиш. Својевремено сам покушавао да гледам онај "путује канал" (travel channel) и почео да пиздим сваких неколико секунди - видиш нешто, чекдавидимштајеово ееее.. оде. Ништа нисам видео. Онда сам почео да бројим резове. Кадар дужи од три секунде постоји, то је кад се њихов мајмун нацрта испред камере и блебеће, а од оног што је предмет, дакле места које је хтео да покаже, ништа дуже од тога, а у просеку секунда и нешто. Негледљиво. А онда ти убаце рекламу која иде још брже.

    Била једна сцена у средњој, професорица диктира (јер није било уџбеника), ми пишемо осим једног зајебанта. Она пита јел' вам брзо, ми не стижемо да зинемо јер већ пишемо најбрже што можемо, а он "може брже"... па тако два-три пута. Она убрзава... и ту негде колективно почињемо да спуштамо оловке и одустајемо. Е то ти је то.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Tue Jun 30, 2015 10:00 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Radagast wrote:Ogromna je greska sto ga nisi gledao u bioskopu.

    Не знам... Можда имаш право, а можда и немаш MAD MAX: FURY ROAD 1233199462 ... ове сезоне сам гледао разне спектакле у биоскопу, од Планете мајмуна, преко Дракуле до Мојсија... Јавља се сличан осећај, лаганог успављивања и губитка пажње, кад се филм превише убрза.

    Poznat mi je taj fenomen (ja sam se uspavao na Inception-u u bioskopu), ali Mad Max te u bioskopu drži na ivici sedišta. Svakako i zato što je u svakom trenutku jasno šta se dešava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by boomer crook Tue Jun 30, 2015 10:26 pm

    inception je super


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Erős Pista Tue Jun 30, 2015 10:36 pm

    Ne znam, prespavao sam MAD MAX: FURY ROAD 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    MAD MAX: FURY ROAD Empty Re: MAD MAX: FURY ROAD

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:42 pm