Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Thu Dec 06, 2018 11:15 pm

    Bio u Lorenco i Kalambita ili kako se vec zove restoran u tzv. Cvijicevoj. Fenomenalna klopa.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Fri Dec 07, 2018 12:23 am

    Sta si jeo? Verovatno su promenili celo osoblje, tamo je uvek bio takav suvi prosek da je jedini safe bet bila pica.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by bela maca Fri Dec 07, 2018 12:29 am

    a i pica je bila suvi prosek


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Fri Dec 07, 2018 12:31 am

    istina, mada kao neka forma toplog sendviča skoro svaka prosečna pica kod mene prolazi kad sam gladan, za razliku od sasušenog mesa ili sprčene butane ćušpe


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Fri Dec 07, 2018 2:50 am

    Jeli smo maltene sve, mesane porcije na velikim tanjirima. Od cevapa, preko ribica i vesalice, do mlade jagnjetine, par vrsta krompira, pirotske peglane kobaje, ajvara, kajmaka, drapanog/drpanog praseta, do dezerta od cokoladne sfere, apsolutno sve je bilo odlicno. Jebem li ga, ne bih znao. Celom drustvu se bas, bas dopalo.


    Na pice se generalno ne bih ni posrao, ne razumem to jelo, mogu da ga istolerisem par zalogaja. Na testenine vec bih, ali cemu? Testenine po restoranima iskljucivo na mestima koja su za to predvidjena, npr. Bella Napoli na keju.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Dec 12, 2018 10:17 pm

    potrebna mi je preporuka, picerija, beograd i okolina, porodični izlazak
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by darling Wed Dec 12, 2018 10:49 pm

    na picu u guli.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Dec 12, 2018 10:52 pm

    e sad sam iznanađen  Beogradski restorani - Page 25 286371741
    bela maca

    Posts : 11049
    Join date : 2014-10-28

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by bela maca Wed Dec 12, 2018 10:56 pm

    botako


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Somlói Galuska Thu Dec 13, 2018 4:24 pm

    pizza bar
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu Dec 13, 2018 4:31 pm

    ok poslednja 2 predloga se eliminisu, neozbiljno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by zvezda je zivot Thu Dec 13, 2018 4:48 pm

    editovo jer mi glupo da ja tu nesto preporucujem


    Last edited by zvezda je zivot on Thu Dec 13, 2018 5:02 pm; edited 2 times in total


    _____
    ova zemlja to je to
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Somlói Galuska Thu Dec 13, 2018 4:52 pm

    Kondo wrote:ok poslednja 2 predloga se eliminisu, neozbiljno

    Bolja je pica u Pizza baru nego u Guliju to je sigurno.  U Botaku nisam jeo.
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by zvezda je zivot Thu Dec 13, 2018 4:54 pm

    guli je prilicno precenjen restoran generalno. doduse nisam tamo iso bar 2 godine jer su konobari dziberi


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 15, 2018 12:47 pm

    epilog

    častio sam nešto 3 devojke i nisam mogao da nađem piceriju

    pica bar i botako znam od ranije, sticajem nesrećnih okolnosti

    u guliju mi se samo ne sviđaju atmosfera, ambijent i hrana

    tako da smo na kraju završili u intergalaktiku, najviše zato što nisam imao vremena da se pozabavim izborom

    imaću popravni uskoro

    a ti zvezdo jbg što ne bi preporučio, dobro loše, ko me jebe što pitam, svaka ideja je korisna, a neka i ne
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Sat Dec 15, 2018 1:15 pm

    ako hoces domacinsku atmosferu sa 3-4 stola kao da si u nekom raspalom delu napolija idi u fabriku u pozarevackoj, dobar kompromis svega plus mozes da intervenises. moj tip je gustoza sa dodatkom pesta.

    ako hoces kvalitetnu picu sa ekstremno tankim testom idi u pjacu na vracaru. tipovi su diavola ako volis da sagoris debelo crevo ili liguri (moj favorit).

    ako hoces napolitansku picu od onog gnjecavog testa sa napuhanom ivicom idi u tratoriju kampanu pored konaka knj.ljubice. ja tamo jedem neku bazicnu bafalo margaritu na primer i marinaru, obe su italijanski standard 100%.

    ispade pica sad neka bogznakakva majstorija. sigurno ih ima jos dobrih/pristojnih.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Filipenko Sat Dec 15, 2018 2:14 pm

    Idi u Bella Napoli na Keju.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Sat Dec 15, 2018 2:16 pm

    e hvala

    meni je to bilo wtf, dogovorimo se da idemo na picu i na kraju nemamo pojma gde

    sve što mi je palo na pamet je bilo bezveze
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Sat Dec 15, 2018 5:19 pm

    pravo zbori Kondo, poslušaj ga.
    La Piazza i Tratoria Campagnia. I da, meni u Kampanji malo smeta glindžava sredina pizze, ali sastojci, način pečenja i tankoća testa su real thing

    s tim da je ne mislim da dobrih pica ima još kojekude. naprosto nema.

    ako nekko ide put Zageba i jede mu se pizza, obavezno neka overi Karijolu. Valja probati i O'Hara pizzu, mada su ranije bili značajno bolji. sad ono što rade liči na ovo iz Tratora Capmagnie, s tim što imaju autorske pice, sa svojom kompozicijom sastojaka

    retko jedem picu, ali često tiho patim za bravurama iz pirotske Mamma Rosse.... daleko, jbg


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Dec 18, 2018 9:25 pm

    Botako u Nevesinjskoj je, znači, ono, sranje. Susam po onoj ivici, testo je gnjecano i premasno, kao neki đevrek od lisnatog testa, šta li. 

    Rekoh da je u Lorencu pizza odlična. Testo nije ni pretabnko i presuvo, kao kreker, ni premasno i gnjecavo. I ima dovoljno varijanti bez prenatrpanog fila.

    Pjaca poniže zapranog Krsta je dobro mesto u pogledu odeljka za nepušače i što imaju cenjenu klijentelu i urbane konobare, kao da se živaljs Akademije prebacio u ugostiteljstvo. Svetska usluga. Ali, picesu im krekraste, kao kore za rozen tortu, naprosto čovek ne može da se najede od jedne. Njoke čas imau čas nemaju, zavisi od tripa kuvara, koji mnogo puši u garažnom prolazu u Cara Nikolaja. 

    Dimitrije je tu bolje rešenje. 

    Ostala preporučena mesta na poslednje dve-tri stranice nisam proverio.

    E da, Golub u Bulevaru je solidno mesto.

    Nekad bilo i u Horoskopu, ali sada je tamo butik.  Beogradski restorani - Page 25 4135669698
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Dec 18, 2018 9:29 pm

    Kada sam već pri restoranima, Kod Večitog mladoženje nešto ne viđam Mrku u poslednje vreme, pa kome se on gadi... A u odeljenju za nepuače ima mesta uvek. Stomaklija je odlična. Bečka im je kao grmečka, a bogme ni za maderom ne zaostaje. Jeste upola manja, ali je i cena zato 45 % od madeirske.

    I da podsetim i na Wu Ming, kineski restoran, koji su siledžijski isterali s odlične lokacije na uglu Kajmakčalanske i Branka Krsmanoviča, dodouše ne mnogo daleko, ali je retoran sada jedva primetan na broju 9, blizu Bulevara, 50 menatar u vazdušnog liniji od Svetog Nikole. Čudo je kako opstaju, valjda kvalitet ide opevan od usta do usta.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Dec 19, 2018 12:51 am

    ja danas bio u prolazu pored fabrike i svratio na malu gustosu sa dodatkom pesta. napravili su mi bez pitanja srednju ali sam je satro jer sam bio mnogo vise gladan nego pre nego sto sam zagrizao. mesto je stvarno strava, narocito za mizantropske karaktere jer uglavnom zive od deliverija a ne od sedecih gostiju, mada imaju novitet a to je ona zimska basta. jos nije zavrsena, bice bezveze ali ce roditelji sa malom decom sigurno tamo a mi matorci unutra da gledamo ovu decurliju kako gine u kujni. dobro mesto.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Dec 19, 2018 9:12 pm

    Beogradski restorani - Page 25 Fabrika-1
    Beogradski restorani - Page 25 Fabrika-2
    Beogradski restorani - Page 25 Fabrika-3
    Beogradski restorani - Page 25 Fabrika-4
    Beogradski restorani - Page 25 Fabrika-5
    Danas je bilo padova po ulicama. Danas oko pola sedam krenem u Lagano na laganu večeru, hodam kao Dijana Hrkalović jer su trotoari lažno morki i polubljuzgavi a zapravo opasniji nego prekjuče. Najbolje hodati posred ceste na Zvezdari, na trotoarima me parkirani auti em uglavnom nije očišćeno em prete šiljci. Kada pređem Koraćevu, samo što se nisam razbio, a i jedan čika ispred mene. Onda kod nekih rešetki od podruma vidim razbijen led i pogledam nagore, a ono još nepadnutih stalaktita, stalagnita, slagnananata, stalakrita ili sakralnih elektrolita (jedno je nadole, drugo je nagore, treće je i jedno i drugo – kao dildo u dva dupeta – a četvrto i peto ne postoji) pa se prebacim bliže parkiranim automobilima i opet umalo da se ne razbijem. Kada htedoh da pređem Mileševsku da odem u Lagano, vidim policajce ispred kioska i policijska kola kao i još dva plavca kako dovode do zadnjih vrata nekog plavokosog mladića s rukama na leđima u lisicama. Više pazeći na trotoar i svejednako hodajući kano robokap ukačim da je jakna na mladiću nova, da je lepo ošišan i u trenu promenim odluku: Idem u Fabriku, da vidim da li je to tako dobro mesto kako ga je Kondo opevao. Čujem “Nemoj da me šutiraš! Nemoj da me šutiraš!”, valjda plavi čuperak to govori plavcima. Odlučio sam da kupim i neke kolače u Hlebu&Kifli, ali ili sam došao prekasno ili slave Santa Nikolasa. U Tomaša Jeboježa skrenem a po CIA satelitskim snimcima, znam da ću da naiđem na Požarevačku, samo ako produžim. Gle, Crni Petar je kao na mapi, a eno i Fabrike, ustaške šahovnice se vide od preko puta. Uzeo sam 2 male, fuoco i kandtitinu, a neku sa tirolskim špekom sam ostavio za sledećei dolazak. Konobarice dve pirsovane devojke, kao sa sajma automobila, a peć opslužuju klinci s previše “brate” u konverzaciji. Ponuda pića je ograničena, nameračio sam se ili za stomakliju ili viski (kao jedan italijanski esejista), ali to nemadoše, nisam hteo “italijanska” vina na pincetu, pa sam uzeo Gružansku nit i pivo od pola l, ovo sa slike. Pivo nije bilo dovoljno ohlađeno za moj ukus, previše je penilo. Pice su za nijansu izdašnije u odnosu na Pjacu, znači nije samo zagoretina i kreker, ima i malo testa. One “pikantne kobasice” su me razočarale, ukus kao u kasapnicama pored pijacâ, znači u kurtonu ona bezlična kobaja “za pečenje”, dok je kanditina nudila kancerogenu salamu nalik spljoštenom kulenu. Ponudili su mi i domaće maslinovo ulje i dodatno sos od paradajza i to sam uzeeo samo malo, tek da probam, preko jednog trougla sam sipao jednu kašičicu ulja, a preko dva druga trougla sos. Da me nije uhvatila nervoza od ostalih gostiju, taman bih uzeo i treću malu pizzu, toliko sam bio gladan. Ali u međuvremenu uđe jedan Vračarac, nalik pokojnom Kazimiru Đurguzici, s tipično čobanskim beogradskim engleskim i njegov gost neki mišićavi Crnac razoružavajućeg osmeha i njihovo naručivanje me je naživciralo, glupava kvazimangupska objašnjenja onog Ćurguza na mindžurijskom engleskom, a i jedan par uđe, on ošišan kao Zoran Marjanović i hiperkativan i u tankoj dukserici a ona starka sa silikonskim usnama, a guguču kao golubovi dok on sve okolo strelja pogledom okolo kao da će da puca iz heklera. 1290 dinara dve male specijalne pizze, pivo bajagi uvoz iz Ligurije i “bolje od žuta ose rakija”. Kad nema gužve, podnošljivo mesto.


    Last edited by kud_genijalci on Wed Dec 19, 2018 10:12 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : 18-23 tipfelera)
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Dec 19, 2018 10:04 pm

    Добар карафиндл, ама биберњача број већа. Ја бих то одбио са индигнацијом кроз три индига.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Dec 19, 2018 10:17 pm

    Karanfil nisam dirao, ono maslinovo ulje koje sam pominjao prineto mi je posebno, sa sosom:Beogradski restorani - Page 25 Image_10

    Beogradski restorani - Page 25 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:35 pm