Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 24, 2018 2:19 am

    turski radnici u kulturi koje sam upoznao se bez problema zalecu na svinjetinu, cak radije nego bilo sta drugo jer im je to uskraceno a uglavnom su infideli. svinja u zapletu je uglavnom u obliku preradjevina a mislim da ima neki pork ribs. i skembici. i ponekad opale pecenje ali oko praznika uglavnom. ostalog se slabo secam. za ostapa ima pohovani mozak a svakako bih preporucio jezik na praznom bureku da ne kazem pjadini sa homemade majonezom, meni je to uz tatar njihov signature dish. dobro i pohovane tikvice ali mi to izaslo na nos.

    kripi, radio je podrum celu proslu zimu, popriste ozbiljnih bahanalija i generalno dosta udobniji prostor nego gore (jebene IKEA hoklice). umelo je da se jede i sa klavira, kad se dobro napuni.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 2:21 am

    Nisam znao da i infideli jedu svinju, mislio sam da je i za njih stvar navike da je ne jedu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 24, 2018 2:23 am

    ne znam da li sam pisao da sam isao u tatar bar, namenski, da jedem tatar biftek. i pojeo sam najgori a najskuplji u zivotu. toliko je preradjen i presviran zacinima da nemas osecaj da jedes meso. tacno zamisljam da su neki likovi koji se gade na zivo meso nasli recept (a pise da je ovaj od tatarskih plemena) kojim su postigli da kod njih vise lici na pastetu. cak je i boja cudna, vuce na zeleno. 2500 RSD za dvoje. plus su uz tatar posluzili margarin. decko je bio toliko zblanut da apsolutno nije imalo nikakvog smisla da se postavljaju pitanja. realno za ovakve stvari treba da se otvori food blog pa da se tovare.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 24, 2018 2:24 am

    Creepy Uncle wrote:Nisam znao da i infideli jedu svinju, mislio sam da je i za njih stvar navike da je ne jedu.

    pa ne znam, ja bih rekao da cak i fideli umeju da ne budu ortodoksni po pitanju svinje, ako su iz sufi redova. ali to je retko, kuriozitet - bilo je toga po kosovu u proslosti.

    a verujem da ne jedu zato sto nemaju izbor kod kuce. gde u turskoj da kupis svinjetinu? slicna prica je sa izraelcima, tamo otkako su prihajali rusi se pojavila po neka svinjska radnja ali bas retko retko, a ovde se bas zalecu na prase.

    poslednje odatle mi je bilo dvoje drugara rodom iz prizrena koji su 1991. izbegli u stambol. morao sam da ih vodim na pecenje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 2:39 am

    Kondo wrote:plus su uz tatar posluzili margarin
    Beogradski restorani - Page 20 3137070404
    паће

    Posts : 40144
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Oct 24, 2018 2:43 am

    Не капирам поделу на вернике и невернике у Турској, зар нису они имали тростепену - наши, они од књиге (дакле хришћани и Јевреји, исти бог друга вера) и онда неки погрдан назив за остале?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 2:54 am

    паће wrote:Не капирам поделу на вернике и невернике у Турској, зар нису они имали тростепену - наши, они од књиге (дакле хришћани и Јевреји, исти бог друга вера) и онда неки погрдан назив за остале?
    U Istanbulu, Izmiru, Antaliji i uopšte na tom pojasu od Zlatnog roga preko Mramornog mora pa do Egeja i cele zapadne obale pa do njenog "špica" živi ogroman broj ljudi apsolutno nezainteresovanih za religiju - ili njeno potpuno ignorisanje ili radikalni inat (kao gazda Ilker iz Dalijana koji na polici ispod Kemalpašine fotke drži boce sa raznim Pravopisima) ili samo slavljenje Bajrama i to uz alkohol. To se vidi i na karti rezultata izbora. Na zapadnoj obali redovno pobeđuje CHP, kemalistička stranka, a Erdogan se tu ni ne trudi posebno.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 3:55 am

    Creepy Uncle wrote:
    Kondo wrote:plus su uz tatar posluzili margarin
    Beogradski restorani - Page 20 3137070404



    Beogradski restorani - Page 20 1931448533


    kazu da stoni vital za kuvanje najbolje ide
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Xexoxical Endarchy Wed Oct 24, 2018 4:00 am

    Beogradski restorani - Page 20 3579118792


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plavaivy Wed Oct 24, 2018 4:25 am

    xie saike wrote:


    kazu da stoni vital za kuvanje najbolje ide


    ovo nije sala,mi smo 90tih u skolskom restoranu sluzili taj margarin isecen onim sranjcetom na trakice koje se ukovrdzaju u krug uz tartar biftek
    ali je bezpredmetno to raditi 2018. u restoranu koji se zove po tom jelu i jos uzimati ljudima silne novce za to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 24, 2018 4:53 am

    u skolskom restoranu tatar biftek? za sta si se ti skolovala dete? Beogradski restorani - Page 20 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 5:13 am

    ako je u pitanju srednja skola iz njenog sela onda jasno otkud im tatar biftek


    a to je itekako sala, i to jako losa, pa sve i da se u skoli na domacinstvu tako radilo. jedino opravdanje za skolu moze biti sto su bile 90te. danas doduse tako radi manje vise svaka restoracija u srbiji, margarincine, parmezani i ostali sirevi iz kesica, aro sirovine i generalno sve najjeftinije i najsocko od materijala i sirovina. sto kaze pavle vujisici u filmu prvo uvaljuj najgore meso i koscurine.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 5:37 am

    Ni u ludilu nije "manje više svaka restoracija".
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 5:39 am

    jbg idi u metro malo ili u slicnu veleprodaju pa vidi snabdevanje Beogradski restorani - Page 20 1399639816

    ne kazem, mozda ima u bg par njih sto kao nabavljaju nesto korektno, mada u srbiji generalno i takvima ne verujem nista, ko proverava tu hranu i sastojke koje nabavljaju na crno od divljih mesara, ribara itd.
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plavaivy Wed Oct 24, 2018 6:07 am

    Kondo wrote:u skolskom restoranu tatar biftek? za sta si se ti skolovala dete? Beogradski restorani - Page 20 3579118792


    u skolskom restoranu Staro Zdanje,srednja skola Svetozar Miletic,Novi Sad.
    smer-kulinarski tehnicar
    izvinte me molicu lepo  Beogradski restorani - Page 20 2304934895


    nije da sam bas puno stvari naucila tu,vise me je nauci Dzejmi Oliver,i ugl sam nosila traume odatle ali tako je bilo kao sto kazem..tartar biftek je bio na meniju,nije da smo ga cesto pravili ugl za neke bankete i slavlja ali licno ja pravila trakice sto se kovrdzaju od maragrina i stavljala ih na led do upotrebe
    паће

    Posts : 40144
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Oct 24, 2018 6:18 am

    Како се то коврџа, фигаром или киселином? Beogradski restorani - Page 20 2348298330


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 6:27 am

    pa 90te su nam donele samo govno smrti i bolesti mozga. margarin na tatar biftek je samo jedan sitan segment Beogradski restorani - Page 20 1399639816
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by plavaivy Wed Oct 24, 2018 6:33 am

    pa daa,to ti kazem...i da je taj nivo mozga nedopustiv 2018. u 1 beogradskom restoranu koji naplacuje silne novce,plus se jos zove po specijalitetu uz koji sluzi margarin  Beogradski restorani - Page 20 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 6:40 am

    danas je to standard za elitu ovdasnju, ja bih im sluzio jos veca govna
    паће

    Posts : 40144
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed Oct 24, 2018 6:44 am

    Можда је то тест... ако муштерија не врати то са маргарином, уваљуј му надаље све горе и луђе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 6:59 am

    ma sve danas prolazi rutinski
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 24, 2018 7:39 am

    pa ne, nije standard ovde. ni u najgoroj rupi u skadarliji ti nece dati margarin. ovo sam prvi put video u zivotu, zapravo sam provalio sa zakasnjenjem posto prosto nisam ocekivao taj WTF momenat...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 7:47 am

    Malu Kolubaru u Ivankovačkoj preporučujem kao kockastostoljnački objekat plus tamburice uveče.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 7:50 am

    Kondo wrote:pa ne, nije standard ovde. ni u najgoroj rupi u skadarliji ti nece dati margarin. ovo sam prvi put video u zivotu, zapravo sam provalio sa zakasnjenjem posto prosto nisam ocekivao taj WTF momenat...

    naravno. ne isplati se. ustedeo si 50 dinara po tanjiru i izgubio 20 posto musterija. to je verovatno kretenizam priucenog kuvara i nista vise. nestalo mu materijala i poslao pomocnog u Maksi, a ovaj dosao sa margarinom.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Fri Oct 26, 2018 6:59 am

    plavaivy wrote:
    Kondo wrote:u skolskom restoranu tatar biftek? za sta si se ti skolovala dete? Beogradski restorani - Page 20 3579118792


    u skolskom restoranu Staro Zdanje,srednja skola Svetozar Miletic,Novi Sad.
    smer-kulinarski tehnicar
    izvinte me molicu lepo  Beogradski restorani - Page 20 2304934895

    nije da sam bas puno stvari naucila tu,vise me je nauci Dzejmi Oliver,i ugl sam nosila traume odatle ali tako je bilo kao sto kazem..tartar biftek je bio na meniju,nije da smo ga cesto pravili ugl za neke bankete i slavlja ali licno ja pravila trakice sto se kovrdzaju od maragrina i stavljala ih na led do upotrebe

    Draga moja, iz kuhinje se vlada domaćinstvom. Mojoj ćerki (14 godina) je Jamie Oliver idol. Imamo 6 njegovih kuvara. A i lep je čovek, elokventan, sa glass-cutting British accent. I ćerka i žena to kažu.

    Majka, moja žena (Thai national), radi kao chef u Thai restoranu, zna da spremi 300 različitih jela. Ja ponekad kod kuće uletim sa musakom, paprikašem, gulašem ili čorbastim pasuljem, ćerka sve to zna sama da spremi.

    Dobra moja, otvoriš ti topik o kuvanju? Recept-dva od tebe, pa će poteći.

    Beogradski restorani - Page 20 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 12:24 am