Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    pomoć

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sun Dec 16, 2018 10:39 am

    kod mene na ostrvu ima nenormalne kolicine trave koju more izbacuje na plaze, negde gde nisu cistili duze vreme se bukvalno napravio povrsinski sloj po kome hodas, osecas kako je mekano ali ne propadas jer se to vremenom utabalo.... mozda od toga da probamo da napravimo mobilni?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:41 am

    od toga možeš da napraviš aditiv za mokru čvrstinu kartona
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:44 am

    Mislim da je tržišni prostor najgori za telefone cene 250/300€ pa do "high-end" iphone x za, je li, 1000+€.

    Svet masovno kupuje ovo jeftino, skuplji midrange i prošlogodišnje higer end slabo, pa onda izgiboše da dignu kredite za s9 i iphone.




    Te trave mogu verovatno da se suše, presuju i od njih prave kutije za pakovanje. I to je nešto... pomoć - Page 12 1861198401
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sun Dec 16, 2018 10:45 am

    Kondo wrote:kod mene na ostrvu ima nenormalne kolicine trave koju more izbacuje na plaze, negde gde nisu cistili duze vreme se bukvalno napravio povrsinski sloj po kome hodas, osecas kako je mekano ali ne propadas jer se to vremenom utabalo.... mozda od toga da probamo da napravimo mobilni?

    Тим су некад пунили душеке и тапацирали намештај. Оно, не знам колико прања му треба да оде мирис.

    Иначе, а пропао мобилног и одрживости... и даље држим Ноклу Е5 (а имам Е71 и Е72 у резерви, што су деца баталила) док ми ви, братијо, не нађете нешто отворено - да ли убунту-на-додир или лајниџ ОС или шта већ, не бирам, само да нема газду него задругу.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:50 am

    Ti pričaš o softveru, a počeli smo o hardveru.

    a za to što hoćeš spremi pare na proleće - https://shop.puri.sm/shop/librem-5/
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:52 am

    Imam osjecaj da me kondo podjebava ali ne znam zasto. Necu da finansiram Apple i Samsung, raspitujem se za alternative. Imam dovoljno para da to i finansiram i nikoga ne maltretiram niti vrsim bilo kakvu propagandu.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 10:57 am

    mislim da grešiš, kondo je jedan jako fin mladić
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 10:58 am

    Znam ali je i veliki kozer.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sun Dec 16, 2018 10:59 am

    ne znam sta je kozer ali znam sta je fini mladic

    ne podjebavam samo sam zainteresovan za ulaganje, barem teoretski da podrzim, i nervira me ova nagomilana trava na plazama

    pomoć - Page 12 Keros-beach


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 11:01 am

    Kozer je zajebant.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 11:02 am

    Ta trava je verovatno bitan deo ekosistema.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 11:04 am

    Ako stvarno hocete da pravimo posao od ovoga sto munlajt kaze, treba ovde u Francuskoj da radimo, nema poreze na high tech startups.
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 11:05 am

    razmišljaju ljudi tako, neki naprave i firme

    Carrots could be key to making greener buildings

    https://www.cellucomp.com/
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 11:08 am

    Da li si u nacelu zainteresovan za tu pricu?
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 11:19 am

    ne poznajem vas, ali mogu da vam dam besplatno ono što znam
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 11:42 am

    ja nemam komercijalnih ambicija ali to pišeš deluje kao nešto što bi bilo veoma interesantno za one koji pokušavaju da naprave telefon koji bi duže trajao
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sun Dec 16, 2018 1:15 pm

    OK izvinjavam se zbog nekorisnog trolovanja. inace ne znam dokle dobacuje ideja trajnijeg mobilnog telefona kada se time ide direktno protiv interesa svih delova industrije koji saucestvuju u tom biznisu, od hardvera do softvera. vec na 2-3 godine starosti bez obzira na tehnicku ispravnost smart telefoni gube upotrebnu funkciju zbog softverskih zahteva koje ne mogu da ispune, sto ocigledno ne vazi za stare nokije na primer, cija je funkcionalnost zbog svoje svedenosti i dalje onakva kakva je bila.

    dizajn trajnijeg mobilnog telefona bi morao da povezan sa ukidanjem smart funkcionalnosti, odnosno svodjenjem na funkcije koje mogu da opstanu na softveru koji prezivljava vreme i koji je u rukama samog proizvodjaca. znaci poziv, sms, mail, nista 3rd party app.

    uz dobru veru da proizvodjac takvog kada dodje do kriticne mase korisnika nece da krene da ludi i na neki nacin krene da uslovljava dalju funkcionalnost telefona.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 1:23 pm

    Jasno mi je to, mada ruku na srce ja sam do pre 2 meseca koristio nekog Samsunga iz 2011. koji je sasvim lepo radio, sve smartphone funkcije takođe. Mene upravo to zanima, ko pravi (ili budži) nešto što bi trebalo duže da traje. Zato me i zanima ovaj modularni telefon koji sam okačio. Stvarno ne znam mnogo o celoj problematici a voleo bih da saznam.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Mr.Pink Sun Dec 16, 2018 1:25 pm

    ne znam

    meni one prve cigle od telefona zavrsavale posao. ljydi se smeju, ali to jos radi. jednom mi dadose onog prvog ericssona sa posla, bk kartica, a ja usao u prevoz. brt kaka neprijatnost kad ti zazvoni telefon

    danas kada nekad udjem u troly svi na telefonu, molim boga da ne naletim na one sto pricajy non stop


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun Dec 16, 2018 1:29 pm

    Quincy Endicott wrote:Jasno mi je to, mada ruku na srce ja sam do pre 2 meseca koristio nekog Samsunga iz 2011. koji je sasvim lepo radio, sve smartphone funkcije takođe. Mene upravo to zanima, ko pravi (ili budži) nešto što bi trebalo duže da traje. Zato me i zanima ovaj modularni telefon koji sam okačio. Stvarno ne znam mnogo o celoj problematici a voleo bih da saznam.

    e, šta si uzeo? mislio sam da je samsung i dalje u opticaju pomoć - Page 12 1399639816
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 1:32 pm

    Ma zena polomila staklo i odmah uzela novi telefon od Orangea, ja zamenio staklo i uzeo taj njen, izto neki Samsung. Super je i trajace mi vefovatno dosta dugo ali generalno hocu da promenim sablon ponasanja.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 16, 2018 1:33 pm

    Jedino sto su mi debeli prsti za sitnu tastaturu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sun Dec 16, 2018 1:33 pm

    moguce je da ti stariji smart phones nisu bili dizajnirani da prsnu brzo. xiaomi note 2 koji imam nije bas nesto na sta mogu da se oslonim, a u medjuvremenu sam imao i 4 i 5. prosto ne bih voleo da mi nesto zavisi od ovog xiaomija, a mislim da je to neka 2014 ili 2015, mogu da probam da poslozim kad sam ga uzeo. mislim to mi se cini kao dobar primer jer je economy marka i model a ne nesto nadrkano.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Filipenko Sun Dec 16, 2018 1:42 pm

    Sve u svemu, Quincy trazi nesto sto ce da mu traje dugo i lepo i ne zeli da podrzi Samsung, kompaniju koja je napravila dobar telefon koji je zadovoljno koristio godinama... pomoć - Page 12 2952840586

    Ja sam doskora koristio telefon s kraja 2015. godine, isto Samsung, neka srednja kategorija, skroz dobar i sve lepo radi.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sun Dec 16, 2018 3:56 pm

    Gargantua wrote:Ti pričaš o softveru, a počeli smo o hardveru.

    a za to što hoćeš spremi pare na proleće - https://shop.puri.sm/shop/librem-5/

    Чим изађе следећи модел а овај дође испод 400, ето мене.

    Quincy Endicott wrote:Znam ali je i veliki kozer.

    Реко ти је да си козојеб.

    Kondo wrote:vec na 2-3 godine starosti bez obzira na tehnicku ispravnost smart telefoni gube upotrebnu funkciju zbog softverskih zahteva koje ne mogu da ispune, sto ocigledno ne vazi za stare nokije na primer, cija je funkcionalnost zbog svoje svedenosti i dalje onakva kakva je bila.

    Па нису само нокије, ту ти је например и стара пракса да узмеш машину која више н'уме да тера Пенџерија и туриш јој линукса и онда она још ихај година буде сервер за ово или оно. Ено деКомп, који је једва терао их пеа 2008, ми је уредно терао линукс Нану до пре месец ипо. Радио би и сад да нисам нешто сјебо кабл од пуњача (тако ми и треба кад усисавам прашину иза монитора).

    Или оно од пре неки дан, ко је од присутних потерао мека са неким бајатим ОСом - све ради осим оног чему је навелико промењен стандард, нпр. видео у прегледачу и још пар ствари. То ти је као савршено исправан телевизор за који не можеш да нађеш сигнал јер више нико не емитује аналогни. Он за себе ради, и да му нпр. закачиш спектрума, слика би била супер.

    Можда највеће срање на Андроиду је управо то фосирање освежишке, где сваки час нешто престаје да ради јер јебига стандард. Смо управо променили. Тако да сви који продају преко нас морају да освежавају своје према том стандарду, чији смо ми аутори па смо случајно пет месеци пре њих знали шта ће бити па смо мало раније спремни, ха ха, какав случај, баш се згодно наместило.

    Тако се сваке године страћи пар векова програмерског времена само на освежавање којечега, па за толико мање буде стварне иновације.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    pomoć - Page 12 Empty Re: pomoć

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 6:53 am