Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dr Zoća trenira strogoća

    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 3:08 pm

    William Murderface wrote:Ali mi mame bismo radije da se šetamo sa svojom dečicom nego da učestvujemo u aktivizmu. Oglašavamo se samo zato da bismo osigurale da mame ostanu u kuhinju i dečijoj sobi. Aktivizam protiv aktivizma.

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Mitttheprotester
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sun Apr 26, 2015 3:09 pm

    Zoća jezivo lupeta, argumenti koje ponavlja su hiljadu puta javno pobijeni, ali od njega se argumenti odbijaju, ništa ne pomaže. Sam svoj bot.

    Ono što priča o legitimnoj sili je buadalaština prvog reda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by darling Tue May 12, 2015 4:54 pm

    Svako malo imamo priliku da vidimo kakav donji veš nosi Severina Vučković, a iz dekoltea samo što ne izlete grudi. Pojedinim fanovima atraktivne pevačice zasmetale su ovakve fotografije, a nas je zanimalo da li za sve provokativnije ponašanje postoji neki skriveni motiv, pa smo se obratili psihoterapeutu, doktoru Zoranu Milivojeviću, koji je objasnio da je tu verovatno reč o krizi srednjih godina.
     

    - Kriza srednjih godina se pojavljuje kod ljudi koji se plaše starenja, a nastupa onda kada ljudi misle da su na pragu starosti. Ljudi različito reaguju, neki su uplašeni i depresivni, a neki odbijaju da ostare tako što počinju naglašeno mladalački da se ponašaju. Ljudi koji odbijaju da ostare često raskidaju sa svojim partnerom, pronalaze novog, mnogo mlađeg - kaže dr Milivojević za “Blic”.
     




    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 611743_severina-instagram_hf
    Seksi selfi: Seve u akciji

    On dodaje i da je teže ženama koje su pod lupom javnosti.
     

    - Konkurencija je velika. One to često čine agresivno, koristeći seksualne atribute vrlo direktno, ponekad i neukusno.
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Mon May 18, 2015 8:18 am

    "BLIC" DOSIJE Šta biste vi na mestu Vučića

    Zoran Milivojević, psihoterapeut

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 614607_zoran-milivojevic02rasfoto-kosta-pjanic_ff  

    Moćan je onaj ko može da ostvari svoje želje i ciljeve. Da sam ja broj jedan, verovatno se ne bih bavio toliko ekonomijom i investicijama, već bih se trudio da pokrenem kreativni i preduzetnički duh u našem narodu. Okružen sam mladim ljudima koji su pozavršavali fakultete, nemaju posao, ali im do posla nije zbog novca kao novca već žele da na neki način doprinesu društvu. Ulagao bih u obrazovanje, kulturu, u neki koncept sa nadom da se pokrene kolektivni duh. Nešto slično je bilo neposredno posle NATO bombardovanja. Kod nas, inače, malo ima tog osećaja zajedništva i pripadnosti, samo se bavimo sobom. Uradio bih zapravo sve obrnuto, prvo sve ovo, pa onda neke druge stvari, a verujem da ni nagrada ne bi izostala.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18428
    Join date : 2014-12-12

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by beatakeshi Mon May 18, 2015 12:22 pm

    To je taj stajling
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Anders-Bering-Brejvik
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Fri May 22, 2015 10:23 pm


    Живот и стил

    ФОРМУЛЕ ЖИВЉЕЊА

    Лечимо корен насиља
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Nasilje
    (Илустрација С. Печеничић)
    Недавна полемика око покушаја да се разумно телесно кажњавање деце од стране родитеља стави изван закона, раскрила је да ни неки стручњаци не разликују шта је примена силе, а шта је насиље. Иако реч насиље јасно означава да се нешто ради на силу, да је примењена сила, ипак није свака примена силе насиље. Уколико је сила примењена легитимно, као када неко, на пример, то чини да би се одбранио од физичког напада, то није насиље, већ је самоодбрана или нужна одбрана. Шта је онда насиље? Насиље је свака нелегитимна, неразумна, незаконита или штетна примена силе. Зато када онај који се физичком силом брани од физичког напада то чини неразумно и претерано, прекорачујући границе нужне одбране, и сам постаје насилан.
    Као свако понашање, и насилна радња је израз одређене унутрашње логике особе која је насилна. Предуслов за појаву насиља је конфликт, сукоб две жеље. Када једна особа жели једно, а друга особа нешто друго, свака од њих покушава да утиче да друга уради оно што прва жели. Када неко није у стању да конфликт разреши разговором, молбама и апелима, емоционалним уценама и слично, тада може да покуша да другу особу „додатно мотивише” претњом или вршењем физичког насиља.
    Да би разумели насиље, поготово оно које води у убиство и самоубиство, не смемо га посматрати као изоловани феномен, већ у светлу субјективних разлога, искривљене логике особе која врши насиље. У тој логици се налази корен или извор насиља.
    Иако се много говори о породичном насиљу, мало се говори о ономе што га најчешће ствара, а то је љубомора. Познато је да љубоморни као проблем не доживљавају своју љубомору, већ партнерово понашање. Зато покушавају да је смање тако што контролишу како се партнер понаша. Да би га натерали на то, застрашују и врше насиље. Коначни догађај може да буде убиство или уморство, због чега је љубомора тако и названа.
    Да бисмо смањили број трагичних инцидената у којима остављени љубавник или муж убија жену јер сматра да му је без ње живот бесмислен и непотребан, што је разлог да убије и себе, потребно је да јавно истичемо искривљена уверења, због који људи врше овакве злочине, а затим јасно показати да су та уверења ирационална и глупа, па чак их и јавно исмејати. Тек када се у друштвени фокус више ставе љубавни односи, љубомора, значење раскида или развода, а не само насиље као неприхватљиво понашање, можемо да очекујемо позитивне помаке.
    Циљ нам је да људи престану да повезују бившег партнера са смислом властитог живота, јер никакав закон, као ни полиција, не могу да зауставе особу која је одустала од властитог живота да не изврши оно што је чврсто наумила.  
    Зоран Миливојевић
    објављено: 23.05.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by plachkica Tue Jun 02, 2015 10:05 pm

    Zoća na rts-u.
    Ono je sramota.
    Nasilje je nasilje, u Nemačkoj je, mentaliteta radi, zabeležen povećan broj žena nasilnica...
    Jeziv je.
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by AnaDilajt Wed Jun 03, 2015 8:20 pm


    Vujisic@wujisicm 22h22 hours ago

    Jaoj @BebaKron evo "doktor" Milivojevic na RTS1 Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 1f637
    0 retweets 24 favorites





    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 HPgiujBk_bigger Beba Kron @BebaKron

    Zbog dr Zokija ja nisam večeras tamo:) @wujisicm @remy_stormborn @MamaFilipova
     













    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 CGhSc6xUQAAm4_R


    9:54 PM - 2 Jun 2015
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Wed Jun 03, 2015 8:49 pm

    plachkica wrote:Zoća na rts-u.
    Ono je sramota.
    Nasilje je nasilje, u Nemačkoj je, mentaliteta radi, zabeležen povećan broj žena nasilnica...
    Jeziv je.

    Tek sad sam pogledao. Ono je stravično. Bitno da su njemu vrata RTS-a uvek otvorena. A sagovornici mu sve tepaju "profesore".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Jun 06, 2015 2:59 pm

    ФОРМУЛЕ ЖИВЉЕЊА

    Моћ новца
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Novac
    Новац је један од највећих изума човечанства. Замислите какве су проблеме некада имали људи када су покушавали да између себе праведно размене добра и услуге. Шта је могао да уради пастир који је желео да добије грнчарију која вреди само трећину овце коју је он понудио у размену?
    Данас знамо да је новац важан за постизање одређеног квалитета живота. Иако новац не може да донесе срећу, он нам помаже да испунимо своје различите жеље, али и жеље људи које волимо. Зато поседовање новца доноси моћ, тачније „куповну моћ”. Иако много тога не може да се купи, ова врста моћи јесте веома важна.
    Новцу се приписује још једна, негативна особина: да промени људе на лошије. Типичан пример је када неко ко се обогати промени однос са људима са којима се претходно дружио и лепо слагао. Када неко почне да избегава некадашње пријатеље, па чак и рођаке, када се према њима понаша презриво, шта они могу да закључе него да – новац квари људе. То постаје истина на коју људи упозоравају своју децу. Тако се са генерације на генерацију преноси уверење да су људи или добри и сиромашни или покварени и богати. Последица је да се некада код сиромашнијих ствара утешни доживљај моралне супериорности.
    Кад се одговорност за нечију негативну промену припише поседовању новца и богатства, а не особи која се променила, следи да она није крива, већ да је крив новац који је „зло”. Ово уверење може да делује и као несвесна негативна сугестија која саботира стицање новца. Када неко ко иначе верује да новац квари људе почне добро да зарађује, може да има утисак да се „квари” као особа. Он може да буде задовољан због тога што има све више новца, али истовремено и уплашен да га толики новац трансформише у лошу и покварену особу. Да би спасио свој идентитет доброг човека, може почети несвесно да саботира дату активност која му доноси приходе. А када се због те саботаже приходи смање толико да се више плаши да ће се покварити, тада се опет осећа сигурно.
    Новац нема моћ да поквари нечији карактер. Поседовање новца и богатства само ослобађа особу да покаже каква је заиста. Када су људи сиромашни усмерени су једни на друге, јер им узајамна солидарност помаже да преживе, али када се неко обогати, тада му други људи нису потребни. Тада на друге почиње да гледа као на „трошак” или „добит”, као на пријатност или непријатност; тада не жели да трпи оне поступке других које је раније трпео да би сачувао добре односе.
    Моћ и статус које доноси богатство ослобађају и чине видљивим прави карактер особе. То је у складу са оном народном изреком – дај некоме власт да би видео какав заиста јесте.   
    Зоран Миливојевић
    објављено: 06.06.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Daï Djakman Faré Sat Jun 06, 2015 3:13 pm

    jbt, sta je ovo, dan za sifrovane apologije sopstvenog lika i dela ? i istok i zoca objavljuju isti tekst - mrze nas jer smo uspesni i uticajni.

    kakav rezervoar narodnih mudrosti zoca.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Jun 06, 2015 3:33 pm

    Kombinacija Ajn Rand i Homera Simpsona.

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 9Y8p7


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Indy Sun Jun 07, 2015 1:09 am

    On zvuči kao da se obraća osmogodišnjacima.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Sun Jun 14, 2015 10:42 am

    Opet Zoća u Mikseru https://www.facebook.com/events/762936843814910/

    I izvesni Jovan Mirić koji je, koliko sam shvatila, na Zoćinoj liniji. Jebeni užas.

    Oće neko da ide možda?
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Sun Jun 14, 2015 11:17 am

    Ja sam svoju dozu live Zoce primila. Treba znati stati.
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by boomer crook Sun Jun 14, 2015 11:51 am

    hey gag!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Fri Jul 03, 2015 11:30 pm

    Живот и стил

    ФОРМУЛЕ ЖИВЉЕЊА

    Нормализација свега
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Puzevi
    (Илустрација С. Печеничић)
    Да ли је било која промена добра? Сложићемо се да није. Па ипак, често се подразумева да сваки процес мењања људске заједнице јесте заправо развој, напредак. Погрешно верујемо да све што је ново мора да буде напредно, прогресивно, а све што није ново мора бити назадно, конзервативно. Из тога следи да се треба борити за ново, а против старог.
    Изједначавање сваке промене са напретком може да се примени на друштвене норме. Без норми нема онога што се некада називало нормалност. Ако неко жели да избегне да се његово понашање оцењује као ненормално, најбоље је да уништи норму. Нормализација је појава да се нова понашања, која нису у складу са нормама заједница, уведу у заједницу како би их она прихватила.
    Један од начина на који заинтересована група или појединци могу да нормализују одређену појаву у заједници јесте да је полако и постепено уводе. Ноам Чомски је указао како власти користе тај механизам кроз медијске манипулације. Код нас се то често назива „кување жабе” или стратегија малих корака. Ако жабу убаците у врелу воду, она ће одмах да искочи, али ако је ставите у хладну воду коју полако загревате, она неће приметити промене и остаће мирна све док не буде потпуно скувана.
    Други начин за нормализацију неке појаве је тврдња: „Сви други то раде”. Тинејџер који пуши марихуану има потребу да му се у томе придруже и други чланови његове групе јер тада његово понашање постаје нормално.
    Када се тинејџер спрема да изађе у петак увече, око 23 сата, на запрепашћени поглед родитеља узвратиће: „Шта ме гледате, па сви моји другови излазе у ово време”. Тиме ће превентивно уоквирити родитељску реакцију као забрану или дозволу његове нормалности.
    Шта родитељ треба да уради у овој ситуацији? Да постави границу и уђе у конфликт или да попусти?
    Као што је нормално да млади људи мисле да су најпаметнији и да свет почиње од њихове генерације, тако је нормално и да старији о томе имају сасвим друкчије мишљење. Треба прихватити да између генерација постоји конфликт, размена аргумената, дијалог са жељом да се успоставе правила која ће бити прихватљива и за једне и за друге.
    Друштвени дијалог ће изостати ако су старији пасивни, уплашени од необуздане агресивности млађих, ако су сами себе дисквалификовали у погрешном уверењу да свет припада младима, ако се улизују младима претварајући се да су они такође млади и напредни. Без друштвеног дијалога, без конфликта, губи се дијалектичка тензија и равнотежа између ових група и ствари се померају ка жабокречини политичке коректности. Иако је разградња друштвених норми користила оним групама које су раније биле означене као ненормалне, она веома штети како породици тако и заједници.  
    Зоран Миливојевић
    објављено: 04.07.2015.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Jul 03, 2015 11:40 pm

    Да ли је било која промена добра? Сложићемо се да није.


    одма јако!
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Fri Jul 03, 2015 11:58 pm

    ALi pazi kako je lukav. Sad kad bi neko rekao da on u ovom tekstu tvrdi da gej lobi rastura porodicu i to uz pomoć svetskih sila, što naravno i tvrdi, on bi mogao da kaže, ne, ja to nigde nisam napisao, ja samo pišem o deci koja kasno izlaze u grad....

    I zaista tim rečima nije napisao, ali je svakom čitaocu sasvim jasno da tvrdi upravo to, i njegovi fanovi će upravo to i pročitati, i upravo zaot i hejlovati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by шумидер-модер Sat Jul 04, 2015 2:07 pm

    William Murderface wrote:ALi pazi kako je lukav. Sad kad bi neko rekao da on u ovom tekstu tvrdi da gej lobi rastura porodicu i to uz pomoć svetskih sila, što naravno i tvrdi, on bi mogao da kaže, ne, ja to nigde nisam napisao, ja samo pišem o deci koja kasno izlaze u grad....

    I zaista tim rečima nije napisao, ali je svakom čitaocu sasvim jasno da tvrdi upravo to, i njegovi fanovi će upravo to i pročitati, i upravo zaot i hejlovati.
    Vilijame, crni sine, da ti ipak malo ne silujes zakljucivanje glede Zotjinog teksa: OK je tvoja tvrdnja da se on ovde podmuklo vadi na 'ne, ne, nisam ja TO napisao' ali zasto bas gej lobi uz izlaske dece u grad u sitne sate.
    Iz vizure prosecnog srpskog roditelja, prva asocijacija su droge, naravno pod uticajem Zapada, a koga bi drugo, taj rad, potezu se tu i takozvani argumenti tipa 'kafici puni, a niko nece da radi, naravno da se spava do isvestaja o vodostanju kad se nocu landra, itd, itd...
    Tako da ne verujem da je bas svakom citaocu jasno da on tvrdi upravo to sto mu ti pripisujes u startu: naravno da bi gejstvo doslo na red, podrazumeva se u nizu koji sam zapoceo, ali imam dojam da si preavangardan u oceni stanja i nacina razmisljanja u takozvanom srpskom drustvu, militantan takoreci.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Jul 04, 2015 3:22 pm

    Pa ne pratiš njegovo pisanje, pa ne prepoznaješ šifre. Njegovi fanovi, koji je sada već prilično impozantan broj, vrlo dobro razumeju na šta misli.

    Spoiler:

    Ili


    Spoiler:
    Ili


    Spoiler:

    Dakle, kad u ovom tekstu napiše:

    Иако је разградња друштвених норми користила оним групама које су раније биле означене као ненормалне, она веома штети како породици тако и заједници. 

    Onda je sasvim, ali sasvim jasno na šta misli. Tim pre što se ne radi samo o njegovom klišeu, nego o populističkom opštem mestu koje koriste svi slični likovi, od Dveri, pa sve do samog Zoće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by шумидер-модер Sat Jul 04, 2015 3:46 pm

    William Murderface wrote:Pa ne pratiš njegovo pisanje, pa ne prepoznaješ šifre. Njegovi fanovi, koji je sada već prilično impozantan broj, vrlo dobro razumeju na šta misli.

    Spoiler:

    Ili


    Spoiler:
    Ili


    Spoiler:

    Dakle, kad u ovom tekstu napiše:

    Иако је разградња друштвених норми користила оним групама које су раније биле означене као ненормалне, она веома штети како породици тако и заједници. 

    Onda je sasvim, ali sasvim jasno na šta misli. Tim pre što se ne radi samo o njegovom klišeu, nego o populističkom opštem mestu koje koriste svi slični likovi, od Dveri, pa sve do samog Zoće.
    Предајем се  Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 3137070404

    Овако студиозно праћење лика и дела заслужује свако признање.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81491
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Sat Jul 04, 2015 3:48 pm

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 1181606036


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by AnaDilajt Sat Jul 04, 2015 3:53 pm

    Mogli ste samo da bacite pogled na komentare:


    Biljana Nikolic | 04/07/2015 13:12
    Deca su najveća svetinja koju roditelji brane. Medjutim, roditelji su anatemisani kao pojam u novim društvenim trendovima. S jedne strane, zatrpavaju se poslom i finansijskim ropstvom, sa druge strane deci se nudi "šargarepa" najlepše upakovana...ali kao smrtna presuda po život i dostojanstvo. Vode se medijske kampanje o donatorstvu ljudskih organa, čitaj "polovnih rezervnih delova", o ponosu ako se vole istopolna bića, o plaćanju i dostojanstvu profesije surogat roditelja...Samo oni pravi, oni su na stubu srama i nikako da ta "žaba" bude skuvana. Namera nekih belosvetskih protiva je da od naše dece naprave robove...a da bi bili robovi, prvo moraju da odbace svoje roditelje, potom pamet...Kako? Pa, ako nemaju mašte, tu je droga i drugi opijati...Nažalost, mnogo nas je malo ostalo.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by uskok i ajduk Sat Jul 25, 2015 9:04 pm

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 2304934895
    http://www.politika.rs/rubrike/spektar/zivot-i-stil/Mastanje.sr.html
    Зоран мислилац wrote:Стиче се утисак да је данас све мање и деце и људи који маштају. Родитељи све чине како деци не би било досадно, нудећи им разноразне игрице и филмове у којима су садржаји туђе маште запаковани у готову робу коју треба конзумирати. И уместо да се дете активно игра властитим менталним представама, замишљајући оно што му је важно, оно постаје ментално пасивни потрошач робе коју му сервира индустрија дечје забаве. Уместо да деца развијају менталну способност да виде оно што желе, она уче да желе оно што виде. Резултат је да њихова способност замишљања, повезивања и управљања менталним представама, када одрасту, није оптимално развијена.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 6 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 10:52 am