Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Tue Aug 27, 2019 11:58 pm

    he has been retired
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Wed Aug 28, 2019 1:00 am

    Večeras u 20.00 na RTS2 lep dokumentarac o Kini. Kina šalje reditelje na Zapad i onda prave reklamne filmove, sve upeglano, ali lepo kao Nešenel Džiografiku.
    A od 20.43 onaj film o Putinu na RTS3.
    Mislim, nema šta drugo da se gleda večeras...  Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 3204619380

    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Wed Aug 28, 2019 1:03 am

    kud_genijalci wrote:Večeras u 20.00 na RTS2 lep dokumentarac o Kini. Kina šalje reditelje na Zapad i onda prave reklamne filmove, sve upeglano, ali lepo kao Nešenel Džiografiku.
    A od 20.43 onaj film o Putinu na RTS3.
    Mislim, nema šta drugo da se gleda večeras...  Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 3204619380

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 1233199462
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-02

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Filipenko Wed Aug 28, 2019 7:14 am

    Ima neki Apocalypse: Stalin dokumentarac o Staljinu. Tri dela, sve živo kolorizovano i remasterizovano.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Wed Aug 28, 2019 3:32 pm

    Sinoć vidim ono na šta sam okasnio sinoć. Na predlog autora filma Putin je u svojoj prvoj (nikad zvanično proglašenoj) predsedničkoj kampanji planirao da posjeti svoju razrednu koja je veliki uticaj na njega imala.

    Kakve scene Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 3137070404 Trebalo je da to bude iznenađenje ali je u startu propao taj plan jer su dvojica ljudi iz njegovog obezbjeđenja ušli u stan razredne da sačekaju Putina i odmah je znala šta slijedi. Super je vidjeti kako se ona odmah vraća u razredna mod, zauzima poze stroge učiteljice i čeka svog bivšeg učenika. Stan sovjetski da sovjetskiji ne može biti. Zvoni zvono, ona kreće prema vratima, otvara ih, a onda otvara i druga, metalna. Putina nema, odgodio je posjetu.
    Onda su odlučili da ta posjeta bude kraj kampanje, ponovo su kod nje u stanu i ovaj put Putin stavrno dolazi. Buket cvijeća za razrednu, ona mu kaže da je tu i njen muž, on se stidljivo javlja iz neke sobice. Sjedaju da prozbore, Putin prilično krut, onda razredna izgovara - Vidš, sve je isto kao kad si ti dolazio, samo smo divan premjetili u drugu sobu.

    Zanimljivi su i snimci iz Jeljcinovog doma dok sa porodicom čeka rezultate izbora i navija za Putina. Jeljcin telefonskim pozivom prije medija biva obaviješten da je Putin dobio preko pedeset procenata u prvom krugu i kreće slavlje. Jeljcinova kći je posebno oduševljena, u Putina zaljubljeni fan. Boris Nikolajevič pokušava da se telefonom čuje sa Putinom, ne uspijeva iz dva pokušaja. Kažu mu da će se Putin ubrzo javiti, vrijeme prolazi ali do poziva nije došlo i na licu Jeljcina se dobro vidi koliko mu je bilo teško zbog toga.

    Obratiti pažnju na snimke iz Putinovog izbornog štaba u noći pobjede. Sastav ekipe i njihove kasnije sudbine. Promocija mladog Medvedeva i scena kad ga Putin smiješta u prvi saff kad je došlo vrijeme za slikanje pobjednika.



    Preporuka ko kuća.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Wed Aug 28, 2019 7:00 pm

    Uh, ima i scena kad Jeljcin, nakon što Putinova pobjeda i zvanično biva objavljena, rasterećeno kaže - Ja sam konačno slobodan.

    Prestrašeni Gorbačov, nakon što je glasao, sav u grču sjedi sa svojim drugarima i saradnicima iz vrmena svoje vladavine. Njihovi komentari podsjećaju malo na one starce iz "Zlatnog Teleta" koji sjede i komentarišu predrevolucionarne političare i za svakog kažu da je bio veleum i nadaju se kako će oni ponovo vartiti stari poredak. Jedino tih par staraca saradnika ne djeluje prestrašeno.
    Svi ostali se svo vrijeme nečeg boje, čak i razredna.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Wed Aug 28, 2019 7:28 pm

    Ovo me podseća na "istinitu anegdotu" kada je staljin pozvao relefonom hirurga koji je bio usred operacije... 

    Zanimljiv je i poučan i dokumentarac o Gorbačovu. On je stara škola komuniste, još se dobro držao u 80.-oj, umeo je da se postavi prema srednjoškolcima i da im očota vekelu što mnogo blenu u mobilne telefone a ne znaju istoriju. zvučao je kao Stambolić dok je posle smene radio u nekoj banci i sanjario o povratku, pametan kao Jadranka Kosor danas. 

    Eh da im je ta pamet bila onda.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Erős Pista Sun Sep 01, 2019 5:50 am

    Hvala Fikrete, sad k'o da sam gled'o Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 1143415371

    Salu na stranu, stvarno si dobro poput opisao, gledacu obavezno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Sep 02, 2019 12:53 am

    Sori, nije mi bila namjera da pokvarim merak gledanja nego da opis par scena bude podsticaj za gledanje jer film je zaista vrijedan toga. Ono najbolje u filmu, Putinove izjave od dvije-tri rečenice a koje mnogo toga govore, nisam ni pomenuo.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Erős Pista Mon Sep 02, 2019 2:35 am

    Pa ne moze dikumentarac da se spojluje Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by паће Mon Sep 02, 2019 2:46 am

    Dickumentary ће бити могућан тек кад гопро буде могао да се монтира на њ.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Mon Sep 02, 2019 4:00 am

    William Murderface wrote:Pa ne moze dikumentarac da se spojluje Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 1143415371


    Istina, ne rasuđujem najbolje po ovakvom vremenu Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 4101625831
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 11:18 pm

    Документарни филм "Вудсток: три дана који су дефинисали једну генерацију", у режији Барака Гудмана, говори о легендарном догађају који је дефинисао читаву једну генерацију кроз гласове оних који су у њему учествовали.
    У августу 1969. године, пола милиона људи окупило се на једној фарми у држави Њујорк. Оно што се тамо догодило било је далеко више од једног концерта. Филм користи 50 година историјског одмака да би поново показао како је фестивал био истовремено и хаос и чудо, са акцентом на чињеницу да је током та три дана било много више чуда него хаоса. Одржан тек неколико недеља након што је човек закорачио на Месец, Вудсток фестивал постао је кулиса нације која је била у сокобу око грађанских права, сексуалних слобода и рата у Вијетнаму.
    Ко су била та деца? Каква су искуства и сећања донели са собом и колико су се променили током три дана у блату и каљугама Јасгурове фарме? Одговоре на ова питања даје филм о Вудстоку, који је на програму РТС-а.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Thu Sep 05, 2019 4:10 pm

    Odličan, običaj je da ga na trećem programu repriziraju u narednih dan-dva pa ko hoće može da ga pogleda, od mene najjača preporuka.

    Pričaju organizatori, poneki izvođać i nekoliko posjetilaca. I niko od njih se ne pojavljuje pred kamerom, a sve je pokriveno odličnim snimcima i slikama. Dosta snimaka sa 8mm kamera iz ličnih arhiva. Zanimljiv početak kad idu snimci sa festivala koji su poslužili kao uzor oragnizatorima, Altamont i neki festival iz Majamija koji je organizovan na trkačkoj stazi i koji se premetnuo u katastrofu i raspad pa su organizatori na sudu završili.

    Snimci radova na prvoj odabranoj lokaciji koja je otpala nakon što su se domaćini presabrali i skontali da im dolazi hiljade narkomana i hipika u selo pa su našli zakonsko rješenje da im zabrane organizaciju.

    Plus je i što nisu davili sa muzikom i opteretili film gomilom tadašnjih hitova , vrlo malo toga ima i sasvim je umjesno korištena, da kvalitetno pokrije scene i ništa više, mislim da je manje od dvadest minuta muzike u filmu ukupno. Provlače se dvije-tri instrumentalne teme dok ide priča ali dosta tiho i neupadljivo.

    Nasmijala me lista sa vrstama povreda, predoziranja, kontuzije, posjekotine, dehidriranja i na kraju liste stoji upisano da je bio jedan ujed rakuna i deset ujeda pacova.

    Skoro sav film je sačinjen od snimaka posjetilaca, izvođači i organizatori su dobili otprilike četvrtinu vremena. Utisak mi je da je više coloured bilo na bini nego u publici. Uočio sam desetak crnaca i jedan latino par.

    Da ponovim, maksimalna preporuka.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Sep 05, 2019 4:46 pm

    fikret selimbašić wrote:Utisak mi je da je više coloured bilo na bini nego u publici. 


    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 1233199462  ovo sam i ja primetio.

    odlican je dokumentarac, a kad si ga najavio prvo sam pomislio da je ovaj vudstok u pitanju.


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Nino Quincampoix Thu Sep 05, 2019 5:17 pm

    Naravno, to je bilo sviranje kurcu privilegovanih belih boomera, jebo im pas mater.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Thu Sep 05, 2019 6:50 pm

    Gledam ove dokumentarce iz Kine i ima jedna zajednička karakteristika za žute i indidžeousne domoroce latinoamerikace: nekakvo strahopoštoanje prema kameri ako je drži beli čovek. U ovom slučaju kineskog serijala, reč je očigledno o državnoj (a koja bi bila?) propagandi, gde se školovan ireditelji angažuj uda za skupe pare prave privrednu i turističku promociju Ćine, a po ugledu na zapadnjačke  filmove. Poslednja epizoda "Zemlja cveća" je kao i većina tih filmova komična. Želi se predstaviti napredak i "industrijalizacija", sve kopirano po zapadnjačkim filmaškim aršinima. "Danas 90 posto poljoprovrednika gaji sveće, orhideje na primer, a ne povreć, jer su uslovi isti kao za povrće a zarada veća". Ok, A ko proizvodi hranu? Ekipa koja se bavi uzgajanjem orhideja je porodična zadruga očigledno, malo proširena možda, i oni su svi ulepšani za snimanje. Očigledno je da se farbaju, da su nabavili odela iz konfekcije, ali ipak nose sandale - to je zakon zbog tripske klime, u starkama bi se noge ubuđosale. I dolazi kombi, oni izvlače sanduke za orhideje, a sanduci kao za prevoz leševa, pa onda meću sanduke na pošljunčanu stazu, pa onda uslovi za doržavanje cveća na aerodromu, tamo ponovo vade cveće i ponovo slažu preslažu bukete od tačno istog broja stabljika, pa onda uslikaju jdan ventilarot koji kaobajagi suši suvišnu rosu. Pa prikažu jednu kabinu s jednim kompjuterom ,Windows iz 1994, i nekog tipa kako upisuje hemijskom olovkom neke brojke, i onda spiker kaže "Tak ose postaje industrijska zemlja od poljoprivredne", a prodaju cveće umesto kupusa. 

    U jednoj epizodi putopisa Majkla Pelina, peruanski Indijanac se za tu priliku obukao u odelo Varteks iako živi u kolibi na brdu i nema struju, samo kuvaju neki sir u kazanu i Pelin je uzeo varjači k uuvao sir na urnebesan način, vikao je na klobuke sira da se ne pojavljuju!

    A u drugoj epizodi u nekom naselju na redi, ribas e obukao u odelo, takođe Varteks, možda iKluz šta ja znam, i tako u odelu plivao u reci da pokupi neke mreže s rakovima!! Samo je sandale izuo! 

    Rusi žele da budu kao Zapadnjaci, ali i žuti žele da budu kao zapadnjaci.

    Nema ništa slađe od porše,a mekdonalsda, Holivuda i beog Kenta, što bi rekao Momo Kapor.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Thu Sep 05, 2019 10:16 pm

    Ovi svakodnevni kineski su valjda donacija RTS-u, kao i japanski dokumentarci i neke bezvezne serije koje se vrte na trećem programu. I jesu državna propaganda, i jedni i drugi ali ima dosta interesantnog za vidjeti.

    Serijal od deset epizoda "Zalogaji Kine" je takođe državni propagandni projekat ali i remek djelo.
    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-04

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Solus_Rex Sat Oct 12, 2019 6:19 am

    Ne smem ni da pomislim šta su ovi ljudi po struci:



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Fri Nov 08, 2019 10:50 pm

    https://en.wikipedia.org/wiki/John_Demjanjuk


    https://www.netflix.com/title/80201488


    jezivo
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Daï Djakman Faré Wed Apr 08, 2020 12:52 am



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Guest Thu May 28, 2020 11:37 pm

    U nekim našim selima, šezdesetih godina prošlog stoljeća, još je uvijek postojao običaj nasilnog sklapanja brakova između djece od 12 do 15 godina. Ovaj potresan, ali i duhovit film prikazuje svadbu jednog od tih nesretnih parova.
    U mnogim našim selima velik problem predstavljaju brakovi maloljetnika. Pritisnuti zakonom i sudom, roditelji poučavaju djecu kako će svoj prerani brak opravdati ljubavlju. A posve je očito da je riječ o ekonomskim razlozima. Strah pred budućnosti lako ovlada mladim djevojkama.




    Kao da sam cugu udgledao Ovo malo duše i Biće skoro propast sveta...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 28, 2020 11:50 pm

    Okrenuo sam zadnju scenu Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 3579118792
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Somlói Galuska Fri May 29, 2020 4:43 am

    Koga zanima Bowie, David Bowie: Finding Fame je odličan dokumentarac o samim počecima njegove karijere, zaključno sa velikim probojem, koji je konačno napravio sa Ziggy Stardustom. Nebrojeni različiti bendovi kroz koje prolazio i "skidanja" raznih medijskih, danas zaboravljenih likova.


    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Daï Djakman Faré Fri May 29, 2020 10:17 pm

    fikret selimbašić wrote:
    U nekim našim selima, šezdesetih godina prošlog stoljeća, još je uvijek postojao običaj nasilnog sklapanja brakova između djece od 12 do 15 godina. Ovaj potresan, ali i duhovit film prikazuje svadbu jednog od tih nesretnih parova.
    U mnogim našim selima velik problem predstavljaju brakovi maloljetnika. Pritisnuti zakonom i sudom, roditelji poučavaju djecu kako će svoj prerani brak opravdati ljubavlju. A posve je očito da je riječ o ekonomskim razlozima. Strah pred budućnosti lako ovlada mladim djevojkama.




    Kao da sam cugu udgledao Ovo malo duše i Biće skoro propast sveta...
    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 903208043


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    Dokumentarci (zbućkano s TV-om) - Page 4 Empty Re: Dokumentarci (zbućkano s TV-om)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:23 am