Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Najbolja pijanstva

    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Najbolja pijanstva Empty Najbolja pijanstva

    Post by Erős Pista Fri Feb 13, 2015 11:42 am

    otto katz wrote:
    William Murderface wrote:Otto, jel si čitao Valjravićev Komo? To je za mene knjiga u kojoj se najslađe pije, i cela je u nekoj prijatnoj akoholnoj izmaglici.
    Jebenti nisam ni čuo, a ni gugl ništa ne izbacuje, šta je to? Ali sad se sjetih putovanja od Moskve do Petuškija, pročitam, pa se uroljam, ali ne u vlaku, nego u jesenji tmuran dan od birtije do birtije na po jedno s nogu do smrti jal moje jal tvoje, al' se nekad dobro pilo baš.


    otto katz wrote:
    Gusztav Vege wrote:Poznato je da se najslađe pije uz Henrija Milera. To je ono divlje, blagoglagoljivo pijanstvo, kad se trošiš kao brzogoreći štapin.
    Sad mi u uspomenama najdraža seoska pijanstva, posebno prigodom klanja stoke, kad se krene rakijicama od ujutro, sve uz rad i s osjećanjem korisnosti i smisla. One zdravice, dosjetke, poskočice, pošalice, okolo žene nose pladnjeve sitnim užurbanim korakom, džaraš motkom po žaru, duhan godi, džigerica cvrči, a rakija te polako odnosi u jedan bolji svijet kojeg nikad biti neće.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 8
    Join date : 2016-02-14

    Najbolja pijanstva Empty Re: Najbolja pijanstva

    Post by posudje Sun Feb 14, 2016 2:50 am


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 7:45 pm