Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sta nikada necete procitati

    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Thu Jun 11, 2015 10:14 pm

    U principu, miris te ne vara, ali nije baš tako prosto. A zašto bi uopšte čitao?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by beatakeshi Thu Jun 11, 2015 10:34 pm

    Trećerazredna literatura, možda imala smisla za one koji su bili tinejdžeri 70ih.
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Thu Jun 11, 2015 10:38 pm

    a šta znam , bio sam u roditeljskom domu, pa sam uzo odatle Beleške jedne Ane...

    Nije stavljena na spisak, eventualno na širi..
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Thu Jun 11, 2015 10:40 pm

    Sad mi pade na pamet u vezi tog mačizma - njegovi likovi su retko mačo, obično su neki intelektualci, ili slabunjavi, otuđeni klinci, valjda u ga zato poredili sa Selindžerom (proza u trapericam, itd.) Mizoginije ima, ali ne baš te kafanske, više resantimanske ("Gde si bila kad sam bio niko?")

    Ali da, all in all, trećerazredna literatura.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by beatakeshi Thu Jun 11, 2015 10:43 pm

    Najbolje pitaj Paćeta, mislim da je on to voleo.
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Thu Jun 11, 2015 10:43 pm

    Šuvar i varivo wrote:a šta znam , bio sam u roditeljskom domu, pa sam uzo odatle Beleške jedne Ane...

    Nije stavljena na spisak, eventualno na širi..

    Nisam to čitao, prelistao sam, kao i ti, i moj utisak je da je to čist fetišizam, on je oživeo svoj seksualni fetiš i govori iz perspektive objekta svoje žudnje, ali ni ne pokušavajući da dokuči pravu subjetivnost te perspektive, nego je ispunjavajući svojim fantazijama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Fri Jun 12, 2015 12:27 am

    beatakeshi wrote:Najbolje pitaj Paćeta, mislim da je on to voleo.

    Одличан кад имаш 12-16 година. После је забаван још пар година. Онда је још неко време занимљив као лик али узмеш књигу прочиташ и заборавиш. Јер отприлике већ све знаш.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    avatar

    Posts : 12
    Join date : 2015-07-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Niza Sat Aug 01, 2015 3:55 am

    Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu Sta nikada necete procitati - Page 4 1403342043 . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.
    Neću nikad pročitati - dobila već poodavno na poklon knjigu Unutarnji mrak: esej o melanholiji. Bog me ubio, ne znam šta me toliko koči na svakoj strani da bih radije komplet Draškovića uzela u obzir.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by шумидер-модер Sat Aug 01, 2015 7:54 am

    паће wrote:
    beatakeshi wrote:Najbolje pitaj Paćeta, mislim da je on to voleo.

    Одличан кад имаш 12-16 година. После је забаван још пар година. Онда је још неко време занимљив као лик али узмеш књигу прочиташ и заборавиш. Јер отприлике већ све знаш.
    Кад имаш 12 - 16 година и читаш неке 1970. и неке.  Sta nikada necete procitati - Page 4 2849097393

    Е сад, што Вили то види другачије, јеби га, млад је, научиће.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 82217
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Sat Aug 01, 2015 9:20 am

    Niza wrote:Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu Sta nikada necete procitati - Page 4 1403342043 . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.
    Neću nikad pročitati - dobila već poodavno na poklon knjigu Unutarnji mrak: esej o melanholiji. Bog me ubio, ne znam šta me toliko koči na svakoj strani da bih radije komplet Draškovića uzela u obzir.

    Verovala ili ne, ja upravo čitam jednu drugu knjigu Espena Hamera. Kakva koincidencija! Nije baš da je u pitanju neki slavan ili čitan autor.

    Za ovaj Unutarnji mrak prvi put čujem, a nisam ni znao da je Hamer prevođen kod nas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Sat Aug 01, 2015 9:28 am

    Једном сам понео на летовање "Нимпш или мировање", е сад ко беше аутор, Диренмат или тако неко на Ди (Дирер?). Оно, није да у роману који читам мора вазда нешто да се догађа, ал' би било добро да се догађа бар нешто, да има некакву ситуацију, нешто бар. Једино се сећам да сам био дошао до места где Никош Нимпш залеже са двема близнакињама, и како је упао у неку петљу због тога што се све то код њих понавља, што има код једне има и код друге... и отпливао у нека размишљања. Немам појма да ли се икад вратио, не знам где је књига, не намеравам да је тражим.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    plachkica

    Posts : 16382
    Join date : 2014-11-06

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by plachkica Sat Aug 01, 2015 12:28 pm

    Niza wrote:Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu Sta nikada necete procitati - Page 4 1403342043 . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.
    Neću nikad pročitati - dobila već poodavno na poklon knjigu Unutarnji mrak: esej o melanholiji. Bog me ubio, ne znam šta me toliko koči na svakoj strani da bih radije komplet Draškovića uzela u obzir.


    Pazi kad bih čitala prepisku Isidore i Lune Lu Sta nikada necete procitati - Page 4 1143415371
    Imam i ja dva momenta sa Isidorom i sramim se priznati, prvi je Tajni život P.P.Njegoša, 
    ali tu nje nema mnogo, uglavnom je skupila tekstove Anice Savić Rebac i Isidore Sekulić,
    sa malo komentara između, i oslanja se na analizu pesme Noć skuplja vijeka, koja je incident kad je poimanje Njegoša u pitanju.
    Druga je neko džetset preterivanje. (ne znam ni da li sam je pročitala do kraja).
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ferenz Sat Aug 01, 2015 1:00 pm

    "Kišni Psi" upravo zbog istoimene priče koju sam pročitao (neko je s foruma kačio link ka pdf iste).
    Ne mogu one dijaloge kao iz amerskih trilera, a ako je ona odabrana za naslov i ilustraciju čitave knjige, as in A1 pesma na rahmetli pločama, onda mogu misliti šta je u ostalim.
    avatar

    Posts : 12
    Join date : 2015-07-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Niza Sun Aug 02, 2015 12:11 am

    William Murderface wrote:
    Niza wrote:Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu Sta nikada necete procitati - Page 4 1403342043 . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.
    Neću nikad pročitati - dobila već poodavno na poklon knjigu Unutarnji mrak: esej o melanholiji. Bog me ubio, ne znam šta me toliko koči na svakoj strani da bih radije komplet Draškovića uzela u obzir.

    Verovala ili ne, ja upravo čitam jednu drugu knjigu Espena Hamera. Kakva koincidencija! Nije baš da je u pitanju neki slavan ili čitan autor.

    Za ovaj Unutarnji mrak prvi put čujem, a nisam ni znao da je Hamer prevođen kod nas.
    Sta nikada necete procitati - Page 4 4101625831 Koliko vidim, samo je Unutarnji mrak preveden 2009. Sad gledam spisak ostalih dela - šteta što još koje nije uzeto u obzir.
    Solus_Rex

    Posts : 3580
    Join date : 2018-07-03

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Solus_Rex Tue Aug 04, 2020 7:33 pm

    Gde drugde:

    https://nova.rs/kultura/mariji-ratkovic-nagrada-laza-k-lazarevic/


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    kapetanm

    Posts : 5821
    Join date : 2012-02-10

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by kapetanm Tue Aug 04, 2020 7:50 pm

    Ne postiji knjiga koju ne bih čitao u smislu unapred odricanja. Pre bi se moglo reći koju ne bih ponovo čitao
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Tue Aug 04, 2020 8:04 pm

    Ja mogu sve da čitam. Kao srednjoškolac sam slomio PRS na putu za Grčku. Ja na četres, na plaži, šta da radim sa gipsom na ruci...čitam sve što nađem. A jedino što sam nalazio su bili ljubavni vikend romani, mislio da sam pročitao pedesetak.

    Neke knjige mi je žao što sam pročitao, ali samo zato što sam mogao da za to vreme pročitam neke prijatnije.

    Bio kod ujaka u Slavoniji kao klinac i uzmem Arhipelag Gulag. Pa onda uzmem 7000 dana u Sibiru,a posle gomilu knjiga iz biblioteke reč i misao. Tek nekih par dana pred povratak, pronađem njegov tajni štek Erotike. Jebi ga, kurata sreća me prati ceo život.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Tue Aug 04, 2020 9:33 pm

    Једној девојци сам био купио Кошов "Снег и лед", и за сваки случај прво прочитао. Извинио сам јој се, уручио поклон, и препоручио да не чита, наслов је доста, текст је сувишан.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Solus_Rex

    Posts : 3580
    Join date : 2018-07-03

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Solus_Rex Thu Oct 05, 2023 1:12 pm


    This year’s literature laureate Jon Fosse writes novels heavily pared down to a style that has come to be known as ‘Fosse minimalism’.

    This can be seen in his second novel ‘Stengd gitar’ (1985), when Fosse presents us with a harrowing variation on one of his major themes, the critical moment of irresolution. A young mother leaves her flat to throw rubbish down the chute but locks herself out, with her baby still inside. Needing to go and seek help, she is unable to do so since she cannot abandon her child. While she finds herself, in Kafkaesque terms, ‘before the law’, the difference is clear: Fosse presents everyday situations that are instantly recognisable from our own lives.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.

    Sta nikada necete procitati - Page 4 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:32 am