Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sta nikada necete procitati

    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by namerna prolaznica Fri Feb 13, 2015 11:45 am

    meni se ovde mnogo sviđa što nadležni puste priče da teku, a ne da stalno skaču iz jendeka: troluješ! Sta nikada necete procitati - Page 3 3402243210    splitovaću! Sta nikada necete procitati - Page 3 1317743302 

    uzmi, otto, druga srđana u proceduru. možda će ti "zimski dnevnik" biti blizak.


    Last edited by namerna prolaznica on Fri Feb 13, 2015 11:46 am; edited 1 time in total


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ferenc Puskás Fri Feb 13, 2015 11:46 am

    William Murderface wrote:Otto, ja ću od one tvoje priče napraviti novu temu, "Najbolja pijanstva". A ti kako 'oćeš.
    E pa neću ja sad tu gušiti alkoholičarskim baljezganjem, na šta ti ja ličim! Malo začiniti priču o čitanju, to da, ali da drvimo ko se kad napio i šta je pri tom lupetao. Aj zdrao!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri Feb 13, 2015 11:49 am

    Sta nikada necete procitati - Page 3 3579118792 

    Pa nisam ja to mislio, drugovi, pijančenje do iznemoglosti, prostaštva, i slično, ne! Nego ona pomalo ekstatična iskustva sa pićem koja svako valjda ima - kad je društvo dobro, a veče obećava svašta, u stvari si baš lepo opisao onu seosku varijantu.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Fri Feb 13, 2015 2:03 pm

    William Murderface wrote:Sta nikada necete procitati - Page 3 3579118792 

    Pa nisam ja to mislio, drugovi, pijančenje do iznemoglosti, prostaštva, i slično, ne! Nego ona pomalo ekstatična iskustva sa pićem koja svako valjda ima - kad je društvo dobro, a veče obećava svašta, u stvari si baš lepo opisao onu seosku varijantu.


    Možeš da promeniš naziv topika u 'Idealno pijanstvo', da ostane nejasno da li se stvarno desilo ili ne. Iovako pijanstvo krivi percepciju.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Fri Feb 13, 2015 3:02 pm

    А перцепција није у ствари ништа крива. Све је то због лошег вина.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Fri Feb 13, 2015 7:27 pm

    шумидер-модер wrote:teznja da se u kasnijoj fazi to upakuje u pastoralu srpskog domacinovanja i njemu primerenog женскиња koje ce uz to da srpske oficire i intelektualce iz boljih kuca opskrbljuju pravom patriotskom ljubavlju  Sta nikada necete procitati - Page 3 3274312807, vode dubokoumne razgovore i budu pri tom potpuno aseksualne...

    Колико се сећам, Милена Катић је 2 пута преварила мужа комунисту-идеалисту, са другим комунистима-идеалистима, што је за оно мирјамовско време далеко од асексуалног понашања.

    Још нешто, прочитао сам скоро све Добрицине књиге и никако нисам успевао да уочим директну везу са национализмом. Веза је тек посредна, кроз оживљавање сећања на епопеје српског грађанског друштва пре комунистичке револуције (сама идеја да се о томе пише, вероватно је била јеретичка у време титоизма) али то би се свакако догодило и без Добрице. Мислим да је доказивање да је Добрица био националиста у великосрпском смислу, врло, врло, натегнуто.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Lucky908 Fri Feb 13, 2015 9:05 pm

    U pravu je Uskok, nazvati čitav jedan narod TALOGOM nije običan nacionalizam, u pitanju je ogoljeni nacionalsocijalizam i rasizam.
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Lucky908 Fri Feb 13, 2015 9:16 pm

    A ako ćemo preciznije, Ćosić je bio nekakav bastardni oblik, mešavina konzervativnog nacionaliste i seljačkog, agrarnog komuniste, bliži Pol Potu nego Hazjajinu, uvek i isključivo na strani srpske konzervativne, udbaške struje oličene u Rankoviću.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Fri Feb 13, 2015 9:26 pm

    Реч је било о Добрициној књижевности, а не о политичким ангажовањима изјавама. Што се изјава тиче, нисам их пратио аналитички, претпостављам да их има разних, од комунистичких, до социјалдемократских, па можда и нешто што би се могло натегнути као национализам, као то "талог трибалног" (дакле не "талог", него "талог трибалног", што сам разумео као: таложење племенских особина). Тако гледано, требали би да се одрекнемо Иве Андрића, јединог нобеловца, јер је он био још деснији по албанском питању: http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=8&t=1700#p36540


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Lucky908 Fri Feb 13, 2015 9:31 pm

    U Dobričinom romanu Vreme zmija, (dakle ne političkim izjavama) Albanci se otvoreno nazivaju talogom tribalnog Balkana.

    A što se tiče njegovih ostalih radova, i toga da li je ili nije bio nacionalista, ako nisi pročitaj Memorandum, čiji je Dobrica bio inicijator i ideolog i videćeš da je to biblija Velike Srbije, program buduće velikosrpske agresije.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Fri Feb 13, 2015 9:48 pm

    Lucky908 wrote:U Dobričinom romanu Vreme zmija, (dakle ne političkim izjavama) Albanci se otvoreno nazivaju talogom tribalnog Balkana.

    A što se tiče njegovih ostalih radova, i toga da li je ili nije bio nacionalista, ako nisi pročitaj Memorandum, čiji je Dobrica bio inicijator i ideolog i videćeš da je to biblija Velike Srbije, program buduće velikosrpske agresije.


    То није роман, него његов дневник политичких запажања у време бомбардовања. А после бомбардовања подржао је про-амерички Отпор, као наду младих Србије. Sta nikada necete procitati - Page 3 298304839

    У његовом роману "Деобе" приказује четнике као трибалне варваре.
    Да ли је то онда доказ Добрициног антинационализма?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Lucky908 Fri Feb 13, 2015 10:10 pm

    Ne zaboravi da je Deobe pisao '61, kada je još bio titoista, naravno da je pljuvao četnike i za nagradu dobijao razne privilegije, na primer vozikanje na Galebu. Međutim, ne treba brkati Dobricu pre i posle Brionskog plenuma, on sam je razočarano izjavio kako se, po njemu, SFRJ raspala još 1966, posle Brionskog plenuma i smene njegovog intimusa Rankovića. 

    Uostalom, Mirko Kovač to najbolje opisuje:

    "Našao je ovozemne bogove, bio im odan, bio s njima intiman, a nakon vjerolomstva, on ih je kaljao sa žarom s kojim ih je prije ljubio. Na političkom pazaru svoja je božanstva odbacivao i to bez ikakvih posljedica; oprao bi ruke i okrenuo se s istom „energijom zablude” nekom novom kultu."


    Evo celog teksta Mirka Kovača http://pescanik.net/dobrica-cosic-kobni-otac-nacije/
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Fri Feb 13, 2015 10:18 pm

    Разним аналитичким акробацијама, може се свашта доказивати, не спорим.

    Него, опет питам, а то је и једино чиме се овај топик бави,, где је национализам у његовом књижевном опусу?  Назив романа, а може и цитат, молио бих. Sta nikada necete procitati - Page 3 702517148


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Lucky908 Fri Feb 13, 2015 10:39 pm

    Slabo sam čitao te njegove kupusare. Ali znam da Slapšak jeste:

    "Odgovorila sam na njegov (Ćosićev) izazov da će platiti 100.000 US$ svakome ko nađe nacionalistički stav u njegovome pisanju, negde 1992., pa sam našla bez napora, pa nije platio mirovnim organizacijama koje sam navela kao korisnike."


    http://pescanik.net/ponavljac/
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by шумидер-модер Fri Feb 13, 2015 10:44 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Да ли је то онда доказ Добрициног антинационализма?
    U Deobama cetnike prikazuje iskljucivo onako kako je mogao da ih prikazuje: pisao je na osnovu licnih iskustava i u dodiru sa ljudima neposrednim ucesnicima - i to obe strane.
    U vreme kad ih je pisao - laganja i prica o tralala prica o cetnicima nije moglo da bude iz prostog razloga sto su stvari jos uvek bile sveze i pamtile su se.
    A pisao je o kraju u kome je proveo rat i imao neposredan i poprilicno direktan uvid kako je to stvarno izgledalo.
    Bozemeprosti, da sam u situaciji da vrednujem delo чика Добрице, Deobe bi bile njegov najuspeliji roman: zrelije u svakom slucaju od prvencaonog Dalekog sunca.
    Najiskreniji sigurno: i ideoloski i knjizevno.
    Najsmesnije je sto cak i takav, on ne moze ni da primirise Copicu i njegovom Gluvom barutu glede sagledavanja problema i dilema ljudi tog vremena; za razliku od disidenta Djilasa koji se nikad nije odrekao svoje partizanske proslosti i njene istinske velicine, Cosic je ostao u fazonu oce-kaki, nece kaki, otkrivajuci u srpskom selu proslosti i to onako kako je on vidi, na pateticni seljoberski nacin - buducnost Srbije, ali i njene izgubljene vrednosti za koje se, zamisli molim te, vredi boriti i na kraju 20. veka.
    U kasnijim razna Vremena fazama, on u svojim pisanijima nema likove - ima ikone, stereotipe: srpskog seljaka, srpskog oficira, seoskog sereta koji je BTW kao preslikan iz Solohova, srpsku zenu seljanku, srpsku zenu iz visokog drustva zalutalu medju kominternovce, srpskog intelektualca razocaranog u evropske vrednosti, komunistu, razocaranog komunistu, golootockog suznja...
    A iznad svega stoji cist i neprikriven nacionalizam s tim sto on cak ni u tome nije iskren i dosledan: patetican kakvim su ga bog i akademija nauka dali, skovao je onu odvratnu floskulu o Srbiji koja dobija u radu, a gubi u miru, floskulu koja je u politiku usla onim Milosevicevim da ako ne znamo da radimo, znamo da se bijemo.
    Ja bih mu mnogo manje zamerao da je militantni nacionalista; tako barem znas s kim imas posla.
    Umesto toga on je kovac ispraznih fraza, otac Knjiga o Milutinu: on je bre u knjizevnosti Srbije ono sto je Kostunica u srpskoj politici.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Lucky908 Fri Feb 13, 2015 10:58 pm

    šumider-moder: "nema likove - ima ikone, stereotipe: srpskog seljaka, srpskog oficira, srpsku zenu seljanku…"

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Screen20
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Sun Feb 15, 2015 12:28 am

    шумидер-модер wrote:
    uskok i ajduk wrote:
    Да ли је то онда доказ Добрициног антинационализма?
    U Deobama cetnike prikazuje iskljucivo onako kako je mogao da ih prikazuje: pisao je na osnovu licnih iskustava i u dodiru sa ljudima neposrednim ucesnicima - i to obe strane.
    U vreme kad ih je pisao - laganja i prica o tralala prica o cetnicima nije moglo da bude iz prostog razloga sto su stvari jos uvek bile sveze i pamtile su se.
    A pisao je o kraju u kome je proveo rat i imao neposredan i poprilicno direktan uvid kako je to stvarno izgledalo.
    Bozemeprosti, da sam u situaciji da vrednujem delo чика Добрице, Deobe bi bile njegov najuspeliji roman: zrelije u svakom slucaju od prvencaonog Dalekog sunca.
    Najiskreniji sigurno: i ideoloski i knjizevno.
    Najsmesnije je sto cak i takav, on ne moze ni da primirise Copicu i njegovom Gluvom barutu glede sagledavanja problema i dilema ljudi tog vremena; za razliku od disidenta Djilasa koji se nikad nije odrekao svoje partizanske proslosti i njene istinske velicine, Cosic je ostao u fazonu oce-kaki, nece kaki, otkrivajuci u srpskom selu proslosti i to onako kako je on vidi, na pateticni seljoberski nacin - buducnost Srbije, ali i njene izgubljene vrednosti za koje se, zamisli molim te, vredi boriti i na kraju 20. veka.
    U kasnijim razna Vremena fazama, on u svojim pisanijima nema likove - ima ikone, stereotipe: srpskog seljaka, srpskog oficira, seoskog sereta koji je BTW kao preslikan iz Solohova, srpsku zenu seljanku, srpsku zenu iz visokog drustva zalutalu medju kominternovce, srpskog intelektualca razocaranog u evropske vrednosti, komunistu, razocaranog komunistu, golootockog suznja...
    A iznad svega stoji cist i neprikriven nacionalizam s tim sto on cak ni u tome nije iskren i dosledan: patetican kakvim su ga bog i akademija nauka dali, skovao je onu odvratnu floskulu o Srbiji koja dobija u radu, a gubi u miru, floskulu koja je u politiku usla onim Milosevicevim da ako ne znamo da radimo, znamo da se bijemo.
    Ja bih mu mnogo manje zamerao da je militantni nacionalista; tako barem znas s kim imas posla.
    Umesto toga on je kovac ispraznih fraza, otac Knjiga o Milutinu: on je bre u knjizevnosti Srbije ono sto je Kostunica u srpskoj politici.


    У Деобама пише као инсајдер, изнутра, као да је и сам припадник четничког покрета, као да има увид у сва унутрашња дешавања, што наравно не одговара истини. У питању је роман, фикција, а не нека историјска истина о четницима.

    Што се тиче села и сељака, ту си потпуно омашио Ћосићеве погледе. Не могу да се сетим ниједног позитивног лика који је био становник села Прерова. Ћосићеви позитивци и моралне громаде углавном су Београђани (морални грађански политичар Вукашин Катић, и морални професор левичар-комуниста Иван Катић). А њихови рођаци са села готово сви праве неке мрачне сплетке, муте, кољу, убијају за парче земље, мрзе комшије....итд...  ако у романима постоји неки Преровац који заслужује похвале, то је обично комуниста на путу да раскрсти са "вредностима села". (Душан Катић)

    Имам утисак да си унапред донео суд о Ћосићу, па онда укалупљујеш све везано за њега у одређене фолдере. То код уметности, књижевности, не иде тако.

    Објективно гледано, што се тиче Добрицине идеологије, мислим да је много ближи твојим погледима о "урбаном социјализму", него мојим о "сељачком романтизму". Ставио сам наводнике, да не схватиш те појмове дословно.
    Sta nikada necete procitati - Page 3 2304934895
    http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:275790-Alija-ne263e-zajedno
    Zašto se mlada, nastupajuća Srbija obznanjuje idejama u ruhu stare, izumiruće Srbije? Zašto su mladići koji žele promenu poretka i demokratiju natukli šajkače i šubare (s kokardama), koje više ne nose ni njihovi dedovi i očevi? Zašto generacija rokenrola obnavlja onaj najružniji srpski folklor? Zar se time dokazuju nacionalna i antikomunistička osećanja i shvatanja?

    "Пишчеви записи" 1951.-1968.
    "Ипак да би људи на српској земљи били срећни мора се уништити сељаштво. То јесте сурово и крваво, али сваки прогрес мора и крвљу да се храни и плати. Толико неке опаке злобе, неког земљаног животињства, толико страдалничке несреће има у тим јадницима под гуњевима и шубарама"


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Wed Feb 18, 2015 1:04 pm

    Uskoče, ima Crnjanski jednu lepu strofu o "seljačkim romantičarima" u koje se svrstavaš.

    EPILOG

    Da li da pevam profesorima
    što su kritici vični,
    što ištu, ištu optimizam,
    pod papučom, revmatični?

    Ili našim gospođama,
    što vole božićne priče,
    što se plaše roda nad nama,
    i ne trpe da prosjak viče.

    Ili ću velikim patriotama,
    što govore samo o seljaku,
    što ne se mirisat na balegu,
    nego na mesečinu mlaku?


    Ili ću tamo, gde grde
    samoubice, i tvrde:
    da je to pariski uticaj?

    Ne, tom je kraj!
    Na Itaki će da se udari
    u sasvim druge žice.
    Svejedno da li ja
    ili ko drugi.

    1919


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by шумидер-модер Wed Feb 18, 2015 2:10 pm

    uskok i ajduk wrote:

    У Деобама пише као инсајдер, изнутра, као да је и сам припадник четничког покрета, као да има увид у сва унутрашња дешавања, што наравно не одговара истини. У питању је роман, фикција, а не нека историјска истина о четницима.
    A, pa necemo tako, zamalo da zaboravim: Cosic, knjizevna vrednost na stranu, u Deobama pise iz ugla pre svega poznavaoca materije sto ce reci da u vreme kad je pisao Deobe - bez obzira na ideolosku pripadnost - nije mogla da prodje danasnja prica o cetnicima sa sve rehabilitacijama, priznavanjem borackog staza i traganjem za djeneralovim grobom.
    Ne iz ideoloskih razloga nego i pre svega zbog elementarnog ljudskog i intelektualnog postenja, a zatim i zbog toga sto su u vreme pisanja Deoba bili zivi ljudi koji su znali i pamtili i to poprilicno sveze.
    Nisam ni nadlezan ni kvalifikovan da vrednujem knjizevnu vrednost Deoba, ali su one kao skoro pa jedini srbijanski pokusaj da se progovori o cetnicima u svoje vreme, a i danas predstavljale domet koji je, bojim se nedostignut posle Deoba.
    Cetnistvo, njegova evolucija i istorijska sudbina jesu tragedija itekako vredna istorijskog i umetnickog pamcenja i pokusaja da se objasni i razume, ali dileme, one o mestu i ulozi cetnistva u istoriji - naprosto vise nema.
    Tacnije, nije je bilo do 90-ih, sa povampirenjem revizija svega i svacega, krdom ispod kamenja izmilelih istoricara i pjesnika; koliko znam, Cosic se nikad nije decidirano priklonio povampirenom novokomponovanom cetnistvu 90-ih sto ga donekle - ma kolika pizda, moralna i intelektualna, pa i politicka inace bio kroz period u kome je profitirao od svog nazovi disidenstva, donekle abolira.
    Nije ti, mozda, palo na pamet, da je otac nacije ipak - znao o cemu se radilo kad su u pitanju cetnici, Jugoslavija, Srbija i WW2.

    Umesto toga, u nimalo zavidnoj situaciji za coveka koji bi da bude intelektualac, pa jos i pisac, izabrao je put u srpskom narodu poznat kao 'jebo bi se, a da mu ne udje', utekao se glorifikacijama nepostojece pojave zvane 'casni srpski oficiri', solunskoj golgoti i katastrofalno slabom pokusaju analize evolucije komuniste od revolucionara do coveka na vlasti. 
    Njanjavo, pateticno, slinavo i providno kad je u pitanju jedan nacionalizam koji pokusava da nadje sebe - negde izmedju.
    Ne moze izmedju, sredine nema kad su te stvari u pitanju.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Wed Feb 18, 2015 2:48 pm

    шумидер-модер wrote:Ne moze izmedju, sredine nema kad su te stvari u pitanju.

    У ствари има, али је зајебано што је то средина између две столице. Па ти де седи ако умеш.

    Оно, не ваља ни једна од тих столица, али добри калемар није схватио да не ваља ни та средина.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Thu Jun 11, 2015 7:37 am

    Прочитао првих пар страна нове Басарине књиге (што је ишла бесплатно уз "Данас" од уторка) и мислим да нећу настављати.  Sta nikada necete procitati - Page 3 4101625831 Стигао сам до дела када описује прљавштину ВЦ-а у београдским кафанама у другој половини 1970-тих, па уз детаљне описе од чега су све били умрљани/упрљани клозети, каже да је он понекад ту мастурбирао, а и да је сексуални живот Београђана 1970-тих цветао у тим и таквим клозетима, опет уз детаљне описе докле су допирали оргазмични крици, како су гости и конобари то одобравали, итд, итд. Довиђења Басара.  Sta nikada necete procitati - Page 3 298304839 Узгред, ја ништа нисам прочитао од Басаре, има ли нешто вредно што је написао, да се не огрешим о аутора? Вероватно је томе био узрок филм Бумеранг (рекламиран да је по његовој књизи) који такође обилује неком врстом глупог кафанског хумора.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Thu Jun 11, 2015 9:11 am

    Београдска кафанска књижевност има дугу традицију а изгледа и будућност. Као и кафанско новинарство, кафанска филозофија, кафанска поезија...


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jun 11, 2015 11:53 am

    uskok i ajduk wrote:Прочитао првих пар страна нове Басарине књиге (што је ишла бесплатно уз "Данас" од уторка) и мислим да нећу настављати.  Sta nikada necete procitati - Page 3 4101625831 Стигао сам до дела када описује прљавштину ВЦ-а у београдским кафанама у другој половини 1970-тих, па уз детаљне описе од чега су све били умрљани/упрљани клозети, каже да је он понекад ту мастурбирао, а и да је сексуални живот Београђана 1970-тих цветао у тим и таквим клозетима, опет уз детаљне описе докле су допирали оргазмични крици, како су гости и конобари то одобравали, итд, итд.
    tmi


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Thu Jun 11, 2015 1:03 pm

    Sta nikada necete procitati - Page 3 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Thu Jun 11, 2015 10:00 pm

    Nisam nikad čito Momu Kapora, a dolazili su do mene tako citati, intevjui i slično...

    Nekako mi to miriše na neki mačizam, al onako seljački, munem te u rebra, to bi se sve karalo, mačizam..

    Moguće da je to u mojoj glavi, samo. Da čitam?

    Sta nikada necete procitati - Page 3 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:42 pm