Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by bemty Fri Aug 26, 2016 11:53 pm

    e samo da znate, ako pravite dzem od guave, da je prvo oljustite. just sayin'.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Erős Pista Fri Aug 26, 2016 11:58 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Fri Nov 11, 2016 5:54 pm

    svargle i belog luka
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 6:15 pm

    Ajvi, daj neki predlog za LC zimsku salatu. Paradajz postaje odvratan, od zelene salate mi je vec muka, stalno je jedem..
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Fri Nov 11, 2016 6:33 pm

    ja trenutno jos uvek jedem kupus(ugl klot sa limunom i muljem,ponekad sa belim lukom,persunom..) a kasnije predjem na rendano korenasto ugl sargarepa i cvekla ..bude tu i pecena cvekla i kiseli kupus ribanac..moze i dajkon/bela/crna rotkva,kineski kupus..redje cicoka zbog odredjenih posledica po okolinu..


    nisam mastovita,malo sam van inspiracije tj ona je izvan mene i nikako da se vrati..
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 6:35 pm

    Hm, da.. Kapiram da cu preci na kisele krastavce. Mozda pocnem da jedem i neku drugu tursiju, do sad nisam bas bila ljubiteljka..
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Fri Nov 11, 2016 6:40 pm

    ne volis kupus i korenasto povrce?


    mozes da narendas punu vanglu ali da ne zacinis to moze da stoji 3dana posle samo zacinjavas po potrebi..i pecenu cveklu mozes napraviti za nekoliko dana..

    ja bas volim te zimske salate koje sam nabrojala,meni su kiseli krastavci krajnja opcija u ocaju lenjosti
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 6:45 pm

    Svez kupus volim mozda i najvise od svih salata, ali me uvek mrzi da seckam. Nespretna sam i ne umem da iseckam na sitno nego uvek budu neki panjevi. Pa me to demotivise. Sargarepu volim i jedem je, ali recimo da mi je i ona malo dosadila. Cveklu nesto ne volim, mozda sa renom, ponekad..
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Fri Nov 11, 2016 6:51 pm

    ja kupus nasecem celu glavicu i stavim u vanglu pa vadim i zacinjavam po potrebi,
    nezacinjen moze da stoji nekoliko dana u frizideru


    inace vecera

    Na trpezi - Page 4 20161111_181504_1
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by darling Fri Nov 11, 2016 7:30 pm

    sejlor wrote:Svez kupus volim mozda i najvise od svih salata, ali me uvek mrzi da seckam. Nespretna sam i ne umem da iseckam na sitno nego uvek budu neki panjevi. Pa me to demotivise. Sargarepu volim i jedem je, ali recimo da mi je i ona malo dosadila. Cveklu nesto ne volim, mozda sa renom, ponekad..


    meni kupus salata bljaksi, al ako je izrendana na rende na onu stranu na koju se rendaju jabuke za pitu, onda mi je super. 


    danima jedem izrendane sargarepu, svezu cveklu, slatku jabuku, zaliveno s malo malecno meda i sokom jednog limuna, odozgo nabacam oraha. obozavam ladno iz frizidera.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Nov 11, 2016 9:15 pm

    pecena cvekla tesko da je LC


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 9:17 pm

    A je l u kupovnoj tursiji ima brdo secera ili ne?
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 9:27 pm

    sejlor wrote:Hm, da.. Kapiram da cu preci na kisele krastavce. Mozda pocnem da jedem i neku drugu tursiju, do sad nisam bas bila ljubiteljka..

    ne moras oma kisele, opali tarator, msm ako mlecno tu moze u ishrani koju furas.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Nov 11, 2016 9:29 pm

    ima secera u kupovnoj tursiji. sad brdo, definisi brdo.

    napravi svoje krastavce ali nemoj kisele, u smisli da se prave sa sircetom, nego slane, sa laktofermentacijom. bolji su mnooogo plus su tvojih ruku delo...

    http://www.culturesforhealth.com/learn/recipe/lacto-fermentation-recipes/lacto-fermented-kosher-dill-pickles/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 9:29 pm

    Kondo wrote:pecena cvekla tesko da je LC

    cvekla se pece?   Na trpezi - Page 4 129902773
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 9:30 pm

    najbolji kiseli krastavci nasvijet su oni letnji kad se samo sa parcetom leba stave u teglu na sunce, pa posle kad se ukisele u frizider da se dobro olade.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Nov 11, 2016 9:31 pm

    pa to je laktofermentacija, of a kind.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 9:32 pm

    da, da, samo nista osim tog leba od zacina, bukvalno. ako se desi da budu preslani, po zelji se samo malo speru vodom pre jela.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Nov 11, 2016 9:32 pm

    Kondo wrote:ima secera u kupovnoj tursiji. sad brdo, definisi brdo.

    napravi svoje krastavce ali nemoj kisele, u smisli da se prave sa sircetom, nego slane, sa laktofermentacijom. bolji su mnooogo plus su tvojih ruku delo...

    http://www.culturesforhealth.com/learn/recipe/lacto-fermentation-recipes/lacto-fermented-kosher-dill-pickles/

    Ti su odlicni, moja pokojna baba pravila. Ali ja sam lenja, cim mi je to, nemam ni tegle..
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Nov 11, 2016 9:33 pm

    diktotar wrote:
    Kondo wrote:pecena cvekla tesko da je LC

    cvekla se pece?   Na trpezi - Page 4 129902773

    naravno i divna je, neuporedivo ukusnija od kuhane, narocito ako je pred pecenje uvaljas u mulje i aćeto, a kad je aldente peceno prelijes dukatos jogurtom i zatarom.

    nazalost termicki obradjena cvekla je bloody hi carb, nije za dijete, dijabeticare i slicno. isto kao i sargarepa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Fri Nov 11, 2016 10:44 pm

    diktotar wrote:najbolji kiseli krastavci nasvijet su oni letnji kad se samo sa parcetom leba stave u teglu na sunce, pa posle kad se ukisele u frizider da se dobro olade.

    И лист од вишње! По рецепту моје бабе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 12:14 am

    nisam znao za cveklu probacu bas, a i list visnje dogodine u teglu. fala fala
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 12, 2016 7:57 am

    Kondo wrote:pecena cvekla tesko da je LC



    nije lc ako imas 20kila za skinuti ili  ti je cilj ketoza i tih 20g secera na dan..


    inace se moze pojesti..ja jos nisam videla da se neko od pecene cvekle ugojio..
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Nov 12, 2016 8:49 am

    a tu je i pitanje sezone koje se stalno zanemaruje i ja mislim da je,i po cenu par grama secera, bolje jesti lokalno uzgojeno povrce koje je u sezoni nego npr lowcarb krastavce u januaru
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Nov 12, 2016 1:48 pm

    tako mi je isto jedan drugar objašnjavao kako on misli da je zemlja stara par hiljada godina

    Na trpezi - Page 4 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:12 am