Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Feb 04, 2019 2:29 am

    pisacu o tome kada stignem ali znam da je dimitrije iz cakova bio tamo pa ako preteram korigovace


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Mon Feb 04, 2019 10:27 am

    Jesam, bio sam i jeste bilo dobro, samo, ja takođe nisam naročiti ljubitelj pastrmke. Čak i na Ohridu jedem one belvice zato što nema druge ribe.
    Na tom potezu uz Rasinu više volim da odem u Skačak na jagnjetinu i širden :-D


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Feb 04, 2019 10:34 am

    ja samo tu jedem pastrmku u srbiji, nigde drugde. a i ne znam ko se zajebava sa grillom za ribu, uglavnom po tim vulgaris mestima ide przenje. kad narucis izadje majstor sa meredovom i izvadi iz bazena, uredi je iza zgrade i baci na rostilj. dok cekas ribu jedes nsir i salatu, pijes njihovu rakiju i vino, glavno nema da se bira nego samo pastrmka i posle palacinke sa domacim dzemom od maline i borovnice koje rastu u dubini placa. da, slazem se da nije gastronomija i da ne jedemo divlju škarpinu i pagara sa dna mora ali je za bilo koji standard slicne stvari apsolutno autenticno i dobro. vodio sam tako neku grupu gde je bilo stranaca, bilo nas je 12, racun je bio 5000 za sve.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Mon Feb 04, 2019 10:05 pm

    +1

    Isto kao kod Rajka!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Feb 04, 2019 10:08 pm

    e pa dobro, imamo i drugo/trece mesto

    naravno nije pastrmka iz ribnjaka najbolja riba u cijeli svijet ali kad smo jadni i bedni i nemamo izlaz na topla mora to nam je što nam je, rajko i salus

    neki nemac što je bio sa nama tražio da mu daju sirovu pastrmku ovi lokalci izlazili iz kafane da vide koja je to budala što jede sashimi u brusu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Feb 04, 2019 11:19 pm


    u čast velikog kineskog naroda
    i kineske nove godine
    pokido sam sa soteom od svinjskih crevaca i junecih skembica
    namirnica od kineza, crevca polu skuvana, skembici full skuvani
    prvo sotiramo dosta crvenog luka na mulju
    dodamo so da ne zagori
    onda naseckamo crevca na max 1cm piseve
    pomesamo u velikom tiganju luk crevca i skembice
    dodamo slatke paprike po ukusu a zatim i tucane
    belog bibera od kineza
    nameljemo crnog bibera
    kasicica origana
    ja sam špricnuo malo ljutog ulja i ulja od susama kinesko oboje, ne mora
    dodati smrvljen čen dva bela luka
    (ovde priznajem dodao sam kasicicu vegete, treba MSG u ovo jelo)
    nalijemo vode pa polako 1,5 sat
    u nekom trenutku dodati jednu konzervu rajčice ili pola flaše
    solidna je granoro
    2-3 puta to dovesti do stanja da je voda isparila, da se crevca ukuhaju lepo
    5 min pre nego što je gotovo, 2-3 štapa celera na sitno, list i grane
    i 2 čena bluka na kraju, odmah isključiti ringlu

    služiti na tostiranom hlebu kakav imate u kući

    Na trpezi - Page 26 51435110
    Na trpezi - Page 26 51042610



    obrok šampiona

    zena kad se otkljucala iz sobe iz koje nije izasla 2 sata tokom kuvanja, pitala je da li da mi doda rukolu kao dodatak na bruskete, odgovor je bio odrečan.

    mora dobro vino, pijem lagopati (zečja staza, vinarija hadži đorđević iz susednog sela, hadzigeorgiou), suvi muskat, moćan mineralan pršti a lagan, divno vino za male pare

    Na trpezi - Page 26 Lagopati


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Tue Feb 05, 2019 6:36 am

    Rakovi sa povrćem u sosu od školjki. Thai. Šest dana nedeljno tako, razna jela za ručak i večeru. Kao da živim u Thai restoranu. Onda se neko čudi kad pravim musaku ili pasulj.

    Na trpezi - Page 26 2019rakovi01
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Wed Feb 06, 2019 9:25 am

    "Tonkatsu", japanska verzija bečke šnicle. Evo šta treba

    Na trpezi - Page 26 2019tonkatsu01

    Ja mast oko šnicli odsečem inače po restoranima se ostavi. Istucaju se šnicle, posole i pobibere

    Na trpezi - Page 26 2019tonkatsu02

    Prezle su krupnije nego što ih mi znamo, kao zrna pirinča. To je jedina razlika ako ih ima ili nema (obične prezle OK).
    U umućeno jaje je dodata kašika zejtina, to sprečava razdvajanje pohovanog omota od mesa.

    Na trpezi - Page 26 2019tonkatsu03

    Meso prvo u brašno, onda u jaje pa u prezlu

    Na trpezi - Page 26 2019tonkatsu04

    i u tiganj

    Na trpezi - Page 26 2019tonkatsu05

    Uvek se služi isečeno (da može štapićima) i na postelji od sitno rendanog kupusa. Preko može da se polije miso pasta a ne mora.

    Miso supa + pirinač i odličan obrok.

    Na trpezi - Page 26 2019tonkatsu06

    Froncle na dnu tanjira su mini-omlet od preostalog jajeta za pohovanje.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Feb 08, 2019 11:27 am

    Australijski, Tasmanija, beef fillets.

    Na trpezi - Page 26 2019tassiebeef01

    Od njih je samo čuvenija proizvodnja sa King Island, isto blizu Tasmanije.

    Na trpezi - Page 26 2019tassiebeef02

    U Australiji je ovo isto 60 AU$ za kilo. Ovde je 50 AU$ za kilo.

    Pitam neke u Australiji, pokazao im iste ove slike, oni se čude, kako to da je jeftinije u Japanu. Nije zamrzavano, samo da je transport (mlaznim avionom skoro 10 sati leta) pa to tek ne objašnjava da je 15% jeftinije u Japanu.

    Tek to nije sve, na uvoznu govedinu tarifa je 50%.
    Pitaju se moji australijski sagovornici, kako je to moguće, koliko to u stvari košta i koliko proizvođač više zarađuje na lokalnom tržištu?

    Meso je odlično.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by ontheotherhand Fri Feb 08, 2019 3:25 pm

    Zašto je jeftinije?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Feb 08, 2019 3:26 pm

    Pa vidiš na jojogiju.

    Spremao sam zeca prekjuce.

    Nije ispao idealno ali za prvi put je dobar. Ko mi kriv kada imam visoke standarde. Vrlo se lako presuši meso koje je i samo dosta suvo pa treba prilagoditi termiku tome.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Feb 08, 2019 3:45 pm

    zeca samo na tihi krčk i da se zamasti okolo, inače karton
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Feb 08, 2019 3:49 pm

    izvukao sam se posto sam ga na kraju skroz ocistio od kostiju i pretvorio u ragu za pastu sa povrcem i salsom u kojoj se krcao zeka na vrhu. da nisam stavio neko grcko slatko vino bio bi odlican 5, a ovako posto sam taj secer denfovao sa sircetom, 4+. zena je odusevljena, to joj je nejomiljenije meso.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Fri Feb 08, 2019 4:14 pm

    jedna za Konda: pile krčkano u koka-koli, soku od limete i začinima raznim, uz crveni coleslaw i divlji crveni pirinač sa suvim šljivama i cimetom.

    Na trpezi - Page 26 51435121_2307289966219336_9023309041413128192_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Nino Quincampoix Fri Feb 08, 2019 4:23 pm

    Probaj da spremis zeca kao coq au vin.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Fri Feb 08, 2019 9:04 pm

    @kripi
    Na trpezi - Page 26 3579118792

    @kvinsi
    pa tako sam ga nekako i spremio nego sam ga izvadio iz tog sosa poslednjih sat vremena da ne bude bas samo kuvani zeka. OK je, dramim bezveze...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by plavaivy Sat Feb 09, 2019 8:37 am

    onda ga na pocetku zapeces da dobije boju i karamelizaciju a posle kuvas u tecnosti
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sat Feb 09, 2019 9:48 am

    Moj način za zeca:
    Obilato ga našpikujem dobrom dimljenom slaninom i blukom, zatim dobra so, malo sveže i krupno istucanog bibera (da ne bude prah, već mirišljavi komadići), grančica ili suvi ruzmarin i listić - dva lovora ušuškani u utrobu. Maslinovo ulje i čaša belog vina, upakujem posudu u foliju i preko poklopim, dakle hermetički zatvorim. Ide u rernu na najjače a posle 20 minuta na 170 jedno sat i po. Otklopim, skinem foliju i opet na najjače dok se tečnost ne redukuje na četvrtinu a zeka porumeni. Ostavim da se istišti petnaestak minuta. Bude meko, sočno, slasno...

    Uz zeku spremim šargarepe. Očistim ih pa pažljivo obradim u mikrotalasnoj da omekšaju do pola. Premažem ih muljem, pa na grill tiganj da dobiju crne štrafte, a onda ih promuljam kroz saft od pečenja. Uz sve to klot njoke s puterom ili pire krompir na puuuno putera.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 09, 2019 2:12 pm

    Nikada nisam probao zečje meso, nikada video da se bilo gde prodaje. Možda, ko je u sasluhu sa lovcima, zna gde to može.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sat Feb 09, 2019 2:16 pm

    Ovo o čemu pišemo je zapravo kunić iz uzgoja, ne pravi zec. Divlji zec ima tamno meso, pogodno jedino za perkelte, gulaše ili paštete.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 09, 2019 4:04 pm

    Kondo wrote:ja samo tu jedem pastrmku u srbiji, nigde drugde. a i ne znam ko se zajebava sa grillom za ribu, uglavnom po tim vulgaris mestima ide przenje. kad narucis izadje majstor sa meredovom i izvadi iz bazena, uredi je iza zgrade i baci na rostilj. dok cekas ribu jedes nsir i salatu, pijes njihovu rakiju i vino, glavno nema da se bira nego samo pastrmka i posle palacinke sa domacim dzemom od maline i borovnice koje rastu u dubini placa. da, slazem se da nije gastronomija i da ne jedemo divlju škarpinu i pagara sa dna mora ali je za bilo koji standard slicne stvari apsolutno autenticno i dobro. vodio sam tako neku grupu gde je bilo stranaca, bilo nas je 12, racun je bio 5000 za sve.

    mene su vodili na riblju čorbu od pastrmke i još nešto od pastrmke u neki restoran kod potpećke pećine, kao to je super

    ja nisam znao da li je to što jedem dobro ili ne, ništa mi nisu jasne ribe
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Feb 09, 2019 4:18 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    ja nisam znao da li je to što jedem dobro ili ne, ništa mi nisu jasne ribe

    Ма нису ником. Ал' кад не можемо без њих.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 09, 2019 9:43 pm

    eto malo vikendom po nemački

    Na trpezi - Page 26 51636384_2308286489453017_4152862715259387904_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sat Feb 09, 2019 10:10 pm

    Što me podseti da je neko ovde pitao za danas održanu Kobasicijadu u Belom blatu...
    Ko voli takve manifestacije, dobro će se provesti. Čini se jedino da selo već teško podnosi veličinu svega toga, da niti znaju, niti imaju kako da se organizuju drugačije. Elem, jeziva je gužva, kolona na ulazu u selu (samo jedan pravac), nema parkinga, ulica sa izlagačima je uzana... Ali, veoma dobri izlagači, kupio sam divne kobaje, dobre kulene, vrhunsku švarglu... Jeo srneći gulaš, jako dobre sveže kobaje, vruće cipovke, štrudle, svega. Živopisna galerija likova, od paora do hipstera, Romkinja gatara, krezubih naftaša, gajdaša. Da napraviš socijalnu studiju ili bar da poneseš dobar fotoaparat. Pritom, Belo blato je retko lepo i autentično selo.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Feb 09, 2019 10:19 pm

    dimitrije iz čakova wrote:
    Pritom, Belo blato je retko lepo i autentično selo.

    Могли бисмо да га прогласимо за наш Ну Олинз (ака Њу Орлеанс), јер је испод нивоа околне водурине...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    Na trpezi - Page 26 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:26 pm