Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Na trpezi

    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sat Feb 02, 2019 10:56 pm

    Bar naučih da okačim fotku sa telefona, sad, duplu ili ne, nećemo cepidlačiti za prvi put Na trpezi - Page 25 1399639816

    Volim poparu, ali otkud kečap?


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 02, 2019 10:57 pm

    ovde poljska instant lazanja Stefano Toselli, izvaditi iz folije i peci na 200 stepeni 35 minuta
    uz to flasa vina i par rakija i neka suva vutra od pre 3 godine


    Na trpezi - Page 25 Jpeg


    Last edited by Creepy Uncle on Sat Feb 02, 2019 10:59 pm; edited 2 times in total
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Feb 02, 2019 10:58 pm

    Па ту се током година надодавало којешта... углавном патрљци од било чега сухомеснатог што остану по фрижидеру, пар јаја, домаћи оригано, којекакав сасушени сир... ма рециклажа. И онда уме да буде сувље. Некад сам додавао павлаке ал' последњих деценија превагнуо кечап.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sat Feb 02, 2019 11:02 pm

    Mmmm... Trogodišnja vutra...
    Zabo sam limenku Pilsner Urkela i zaključio da je sranje, zatim sam uz suši satro pola litre furminta sa slike, i takođe zaključio da je 2015. mizerija u odnosu na isto vino iz 2013. E, sad ću da se utešim Ginisom, on je uvek tu da me uteši.


    _____
    zvona i praporci
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sat Feb 02, 2019 11:04 pm

    @paće
    Vidiš, ja poparu uvek staromodno: slana voda, kajmak ili puter, izdrobljen stari sir i kocke bajatog 'leba
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 02, 2019 11:07 pm

    pravda za Pilsner Urquel. kad ga ima na tocenje, savrsen je. a i njegova original krigla je remek-delo.
    muceni Guinness nikad nisam pio na tocenje, a ovaj u flasama i konzervama mi je uvek bio nekako nedovrsen. pre cu sabiti Zajecarsko crno, iskreno. mozda je do mene.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 02, 2019 11:16 pm

    pino noar , uzrok i resenje svih zivotnih problema
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sat Feb 02, 2019 11:20 pm

    Creepy Uncle wrote:pravda za Pilsner Urquel. kad ga ima na tocenje, savrsen je. a i njegova original krigla je remek-delo.
    muceni Guinness nikad nisam pio na tocenje, a ovaj u flasama i konzervama mi je uvek bio nekako nedovrsen. pre cu sabiti Zajecarsko crno, iskreno. mozda je do mene.

    Урквел је био песма над песмама кад смо га нашли у тамоу, укупно једном. Спрам свега осталог што смо дотле нашли (дакле разноразни пишвасери од пиринча, домаћи), ненађебив. Ко зна какав је у ствари. Можда смо га поново пробали лане, не сећам се.

    А то за гинића против зајечарца, исто. Мени се гинић ни тамо није баш свиђао, је оно ок црно, добро пенуши (кад има ону куглицу са ваљда азотом унутра) и јес оно као укус... али у ствари јок, превише је трпко, није то моје црно пиво. Игром случаја нисам спустио ниједно пиво већ два-три месеца, и данас баш сам узео... 6 лименки зајечарца, црног. Лего после ручка а лего и ја.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sat Feb 02, 2019 11:26 pm

    E da otkrio sam solidna piva za svaki dan. Rebel se zove, češko pivo u nepovratnoj 0.5 flaši. Tamni i svetli lager. Dozvoljavaju unos u velikim količinama, nema ogavnih nuspojava.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Feb 03, 2019 12:50 am

    Dan bez azijske kuhinje. Ćufta BEZ paradajz sosa. Kao uništavača ukusa (ćufta) sam ga omrzao od detinjstva i ni dan danas ga ne  jedem.

    Pekao ih u rerni

    Na trpezi - Page 25 2019cufte01

    Od Azije ima edamame (soja)  zrna

    Na trpezi - Page 25 2019cufte02
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun Feb 03, 2019 1:16 am

    +1 za toceni pilsner urquel, meni isto najbolji toč u srbiji a da nije vajcen.
    deo šarma picerije fabrika je što imaju samo 1 pivo da izabereš i to je ovo, i što imaju te debeljuškaste krigle koje me podsećaju na vojnika švejka.
    inače sam nedavno pio staropramen točeni i zanima me kad se to pivo pretvorilo u točeni jelen/lav, vrlo sam se iznenadio


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Feb 03, 2019 1:31 am

    Ма, обистинило се оно што сам ја причао за јелен пиво још 1976, да изазива апатију јер садржи чисти апатин, пише на флаши ама раја не чита ситна слова.

    Памтим туборг какав је некад био док га је пунила ваљда Подравка, а између старопрамена, стеле артоа и садашњег туборга нисам уочио никакву разлику.

    Остају будвар и зајечарац. У ствари, од недеље ћу опет да пробам Пират, прави неко у Новом Саду ал' сад треба да крену да га праве и у пивници овде. Смејурија је што је пивница страно тело у згради пиваре. Пивара не ради већ ихај година, а кренула је 20 година пре Гиниса. Јебига...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sun Feb 03, 2019 5:22 pm

    Sve se slažem sa vama oko točenog Pilsnera, inače veoma volim to pivo. Ovo konkretno, iz limenke, je potpuno bezveze, što se videlo već na netipičnoj previše tamnoj boji. Loša pena, prazan miris, gorko.

    Ginis obožavam, točeni najviše, ali ovaj iz limenke sa kuglicom je isto vrlo dobar. Samo to je stout, ne vole to svi. Paće, tebe razumem posebno, jer je nama Zrenjanincima posle onog Portera sve ostalo luk i voda.

    Meni je za svaki dan fenomenalan Eichbaum pils, tamno zelena limenka, ima ga u Maksijima većim. Imaju i vajcen i tamno, ali pils zakiva. (Paće, točeni imaš u Lion pabu)


    _____
    zvona i praporci
    avatar

    Posts : 48
    Join date : 2015-04-22

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Skolif Sun Feb 03, 2019 8:01 pm

    Eichbaum pivara ima tzv. ALDI filozofiju - da im pivo bude zadovoljavajuceg kvaliteta i nista vise od toga, tako da je izbor za svakodnevno pivo ok, samo rec fenomenalan ipak ne ide ni u tom kontekstu.
    Toceni Ginis mi je omiljeno tamno pivo, a isto to iz flase ne mogu da pijem Na trpezi - Page 25 1233199462 , limenku nisam ni probao.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sun Feb 03, 2019 8:13 pm

    Fenomenalno za svaki dan, ništa više od toga. Bolje od svakog Lav/Jelen/Zaječar lagera ili pilsa koji se pravi ovde. Dakle, fenomenalno.


    Last edited by dimitrije iz čakova on Sun Feb 03, 2019 8:17 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Feb 03, 2019 8:15 pm

    dimitrije iz čakova wrote:Meni je za svaki dan fenomenalan Eichbaum pils, tamno zelena limenka, ima ga u Maksijima većim. Imaju i vajcen i tamno, ali pils zakiva. (Paće, točeni imaš u Lion pabu)

    Више не верујем местима која се зову на енглеском. Спушћавах се... мада сам бивао редован на том ћошку, ал' преко пута, добра пљеска кад идем на башту Na trpezi - Page 25 1143415371.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by dimitrije iz čakova Sun Feb 03, 2019 8:19 pm

    Ima to mesto mnogo većih problema od imena, ali pivo je i dalje dobro Na trpezi - Page 25 1143415371
    Dobar je i roštilj preko puta, ali sam i dalje veran rolovano vešalici kod Vanje
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Feb 03, 2019 8:33 pm

    dimitrije iz čakova wrote:
    Dobar je i roštilj preko puta, ali sam i dalje veran rolovano vešalici kod Vanje

    Вараш се синко, грдно се вараш. Нема код Вање вешалице, само весалица. Свратио једном, прочитао јеловник, закључио да нисам толико гладан, издржаћу до куће.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Guest Sun Feb 03, 2019 8:41 pm

    Paće, da li bi jeo u restoranu u kome na meniju piše "dimnjana pastramka"?  Bajina Bašta, najbolja pastramka koju sam ikada probao.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by паће Sun Feb 03, 2019 9:06 pm

    Creepy Uncle wrote:Paće, da li bi jeo u restoranu u kome na meniju piše "dimnjana pastramka"?  Bajina Bašta, najbolja pastramka koju sam ikada probao.

    Него шта. Иначе намеравам туда опет, лане сам се зајебо тражећи тзв. Тару (које нема) и после, будала, тражио преноћиште у Ужицу, завршио у Пожези. У року од пола пута до Ужица сам имао неки осећај да је требало остати у Бајиној Башти.

    Постоји разлика између сељачке неписмености и енгрпског кондирења тикве. Намера није иста.

    Казуј име места.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun Feb 03, 2019 11:04 pm

    dimitrije iz čakova wrote:veran rolovanoj vešalici kod Vanje

    ooo nisam sam u zr


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Sun Feb 03, 2019 11:07 pm

    Creepy Uncle wrote:Paće, da li bi jeo u restoranu u kome na meniju piše "dimnjana pastramka"?  Bajina Bašta, najbolja pastramka koju sam ikada probao.

    jel si jeo nekad u ribnjaku "salus" izmedju aleksandrovca i brusa


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Mon Feb 04, 2019 12:39 am

    Kondo wrote:
    Creepy Uncle wrote:Paće, da li bi jeo u restoranu u kome na meniju piše "dimnjana pastramka"?  Bajina Bašta, najbolja pastramka koju sam ikada probao.

    jel si jeo nekad u ribnjaku "salus" izmedju aleksandrovca i brusa

    Jesi li jeo nekad pastrmku u ribnjaku Kod Rajka, odmah iza Petrovca na Mlavi / Ždrela, kad se ide kroz kanjon Mlave u Homoljama?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by kondo Mon Feb 04, 2019 12:59 am

    jesam negde tamo blizu manastira ali sad po imenu ne znam. idi u salus pa da pricamo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Filipenko Mon Feb 04, 2019 2:03 am

    Jbg daleko mi Salus. Kod Rajka je super pastrmka, ja je inace ne volim a tamo se odvalim od iste i jos uzmem da ponesem za narednih par dana.

    Na trpezi - Page 25 Empty Re: Na trpezi

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 4:19 am