Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    четници и партизани

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by шумидер-модер Fri May 01, 2015 7:18 pm

    Jebes uskoka, ali ova recenica je sve i sva glede opisa nacina na koji prosecan ћифта, малограђанин, posmatra rat, narocito onaj u Jugoslaviji 41 - 45, metod poznat kao 'добро јутро чаршијо на све четири стране'...


    ..из простог разлога што тај није ни учествовао у грађанском рату, никога није убио, никоме се није замерио, само је настојао да сачува село од страдања и да помири људе.



    Ljudski je to, naravno, ne zameriti se, preziveti, i nema sumnje da vecina ljudi tako razmislja i to je OK, ali to prodavati kao opredeljujuci faktor, presudan kada je u pitanju razumevanje rata uopste, a gradjanskog kao sto je bio onaj u Jugoslaviji 1945, je posebno gadno.
    Naravno da svi nisu mogli da budu narodni heroji ni cetnicki vojvode, komandanti korpusa, ali sto je mnogo mnogo je: pokusati prodati djeneralovo jajarenja sa cekanjem prilike za borbu kao princip, nacin borbe u jednom ratu kao sto je bio WW2, svetska kataklizma, crno bela takoreci kada je u pitanju odnos prema nacizmu i njegovim pojavnim oblicima... 
    Fuj.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by beatakeshi Fri May 01, 2015 7:32 pm

    Neshvaćeni antifašista.
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 01, 2015 8:11 pm

    шумидер-модер wrote:
    Иначе, да ти објасним: команда села је у највећем броју случајева био локални кабадахија који би, по природи ствари и сродности душа, успоставио добре везе са најближом четничком јединицом  четници и партизани - Page 2 3274312807...

    Tako neotesan i pun mržnje teško možeš nekome nešto da objasniš.
    Seoske straže koje su bile sastavljene od meštana zarad odbrane sopstvenih kuća bile su masovna pojava početkom rata a na mnogim mestima su se zadržale skoro do njegovog kraja.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by шумидер-модер Fri May 01, 2015 8:19 pm

    PopeЧе wrote:
    шумидер-модер wrote:
    Иначе, да ти објасним: команда села је у највећем броју случајева био локални кабадахија који би, по природи ствари и сродности душа, успоставио добре везе са најближом четничком јединицом  четници и партизани - Page 2 3274312807...

    Tako neotesan i pun mržnje teško možeš nekome nešto da objasniš.

    Мој тупане мали: мичи ми се с пута и не мотај ми се око ногу.



    Seoske straže koje su bile sastavljene od meštana zarad odbrane sopstvenih kuća bile su masovna pojava početkom rata a na mnogim mestima su se zadržale skoro do njegovog kraja.
    Јесу, и показале су се као најуспешнији облик отпора окупатору, обашка што су биле изузетно ефикасне у сукобима са наилазећим војним јединицама  четници и партизани - Page 2 3274312807
    Боље немој да их браниш, молим те: у најбољем случају, могле су на време да дојаве наилазак неке војске не би ли се сељани склонили; е сад, од кога су се највише склањали мораћеш да расправиш са ускоком хајдуком или како беше већ.
    Мука ми је више да бришем под тобом, доделићу ти надимак Шумидеров Зогер.
    Иди листопадај негде другде.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by uskok i ajduk Fri May 01, 2015 8:44 pm

    шумидер-модер wrote:

     какви и колики су вам били корпуси  четници и партизани - Page 2 3274312807 ....

    Види овако, разговараш са неким ко је ишао у вртић када је падао комунизам. Према томе, немам никакве корпусе, ни у машти, нити било како, а ти си имао прилику да формираш корпусе па да одбраниш комунизам  (или макар мрднеш дупетом у одбрану комунизма) ако ти је до њега толико стало. Нити сам правио тај ваш реал-социјализам, комунизам, шта год, нити сам га срушио. Ако ћемо о ратовању, четници су макар пружили симболичан отпор, док сте ви без испаљеног метка предали тај ваш "идеалан свет". Могу само да размишљам о разлозима за оба та пораза, а навијање остављам теби.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by шумидер-модер Fri May 01, 2015 8:52 pm

    uskok i ajduk wrote:
    шумидер-модер wrote:

     какви и колики су вам били корпуси  четници и партизани - Page 2 3274312807 ....

    Види овако, разговараш са неким ко је ишао у вртић када је падао комунизам. Према томе, немам никакве корпусе, ни у машти, нити било како, а ти си имао прилику да формираш корпусе па да одбраниш комунизам  (или макар мрднеш дупетом у одбрану комунизма) ако ти је до њега толико стало. Нити сам правио тај ваш реал-социјализам, комунизам, шта год, нити сам га срушио. Ако ћемо о ратовању, четници су макар пружили симболичан отпор, док сте ви без испаљеног метка предали тај ваш идеалан свет.
    Ти си наш највећи промашај: направљен у реал-социјализму, како сам тврдиш, морао си боље да испаднеш.
    Шта ћеш...

    Иначе, то што си ишао у вртић кад је падао комунизам, потврђује моје најцрње слутње: формирао си се и напајао 'знањем'
    деведесетих тако да ме уопште не чуди ово што пишеш, још си и добар каквих све има.

    Sto se primedbe na nepomeranje dupeta tice, donekle se slazem: potcenili smo one na cijim si se delima formirao i to nam se osvetilo, sta ces, niko nije savrsen, a devedesetih su tvoji ucitelji, idoli i idejni uzori dokazali sve sto je trebalo dokazati, evo jos uvek dokazuju.

    Ja licno, obecavam ti: nece se ponoviti, drugi put cemo biti pametniji.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 01, 2015 10:57 pm

    шумидер-модер wrote:
    Ja licno, obecavam ti: nece se ponoviti, drugi put cemo biti pametniji.

    Ti obećavaš?  четници и партизани - Page 2 3579118792
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by uskok i ajduk Fri May 08, 2015 7:15 pm

    PopeЧе wrote:
    шумидер-модер wrote:
    Ja licno, obecavam ti: nece se ponoviti, drugi put cemo biti pametniji.

    Ti obećavaš?  четници и партизани - Page 2 3579118792

    Ништа нас не сме изненадити. четници и партизани - Page 2 1844795956



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 08, 2015 11:20 pm

    четници и партизани - Page 2 Nos_naslovna
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 08, 2015 11:20 pm

    четници и партизани - Page 2 Nos_frag1
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 08, 2015 11:20 pm

    четници и партизани - Page 2 Nos_frag2
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 08, 2015 11:21 pm

    четници и партизани - Page 2 Nos_frag3
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by PopeЧе Fri May 08, 2015 11:24 pm

    шумидер-модер wrote:potcenili smo one na cijim si se delima formirao i to nam se osvetilo, sta ces, niko nije savrsen, a devedesetih su tvoji ucitelji, idoli i idejni uzori dokazali sve sto je trebalo dokazati, evo jos uvek dokazuju.

    Ja licno, obecavam ti: nece se ponoviti, drugi put cemo biti pametniji.

    четници и партизани - Page 2 Empty Re: четници и партизани

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 4:24 am