Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    moj drug metalika

    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Mon Mar 06, 2023 5:07 pm

    U Kutini bi se 8. travnja trebao održati Heretic Feast, organizatori ga najavljuju kao prvi kutinski extreme metal festival: "Već godinama nismo svjedočili većem događaju na prostoru kluba Baraka, ovo je prvi festival nakon pandemije", najavljuju organizatori i najavljuju nastup metal bendova iz Beograda, Varaždina, Zagreba, Splita i Istre., piše Dnevnik.hr.

    No, prije šest dana koncertu se usprotivio lokalni HSS-ovac Dragutin Vagner, član Gradskog vijeća Kutine, koji je na Facebooku napisao da se koncertom veliča zlo i da je riječ o sotonizmu.

    "U noći s Velike Subote na Uskrs (8. 4. 2023. godine) u Baraci će se održati koncert Heretic Feast. Godinama se naši novci ulažu u Baraku da bi se onda na najveći kršćanski blagdan veličao mrak, vrag i sve mračne sile. Ovo nije slučajno izabran termin. Otvorite prilog i pogledajte najave bendova. Ja sam zbilja tolerantan, ali ovo je prestrašno! Mislite o meni što hoćete, ali umjesto da veličaju svjetlo i nadu, oni veličaju zlo. Ja se moram javno usprotiviti tome", napisao je u objavi na Facebooku.

    Vagner je gradonačelniku Kutine Zlatku Babiću poslao dopis s upitom tko je odobrio održavanje koncerta, koliko Kutina sudjeluje u organizaciji, a navodi i kako je održavanje tog koncerta direktna uvreda većini građana Kutine i okolice s obzirom na to da se većina deklarira kao katolici.

    "Samo nas vjera u Boga i naša sloga može odmaknuti od ove dekadencije koja vlada svuda oko nas. Ovo dodajem naknadno zato što nisam bio dovoljno precizan. Pomaknite datum koncerta i to možemo smatrati kao kompromis s kojim bi svi mogli živjeti. Živjeli!!" navodi HSS-ovac u objavi.

    Ivor Harmicar, predsjednik udruge Oko društva, koja je organizator koncerta izjavio je kako nisu željeli nikoga provocirati, ni datumom ni koncertom. Ne mogu promijeniti datum jer je 44 članova bendova već dogovorilo sve vezano za datum koncerta. "Ne vidim problem. U datumu koncerta nema nikakve poruke, već samo želja za zabavom", kazao je Harmicar.

    Predsjednik HSS-a Krešo Beljak za Dnevnik.hr rekao je kako je njegova stranka protiv bilo kakvih zabrana. "Ne znam kakvi su bendovi, ali stranka je protiv bilo kakvih zabrana. Koliko znam, sporan je bio datum", kazao je Beljak. Na pitanje hoće li on možda doći u Kutinu na koncert i tako podržati mlade, kaže da je on s 52 godine prestar za koncerte...


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    konjski nil

    Posts : 2534
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by konjski nil Mon Mar 06, 2023 5:16 pm

    mrak, vrag i sve mračne sile

    100x jače ime za festival od sadašnjeg  moj drug metalika - Page 35 2304934895


    _____
    moj drug metalika - Page 35 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   moj drug metalika - Page 35 2692
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Mar 06, 2023 6:44 pm

    Prvo su došli po cajke...
    ficfiric

    Posts : 34188
    Join date : 2012-02-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by ficfiric Mon Mar 06, 2023 7:49 pm

    Kakve su Delije ovi likovi.

    Btw, u Sapcu se jos od devedesetih odrzava URM na uskrs i nikad nikom to nije smetalo


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Filipenko Mon Mar 06, 2023 8:10 pm

    Cousin Billy wrote:Prvo su došli po cajke...

    moj drug metalika - Page 35 1233199462
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Indy Tue Mar 07, 2023 11:59 pm

    Is this the end of the beginning?
    Or the beginning of the end?
    Losing control or are you winning?
    Is your life real or just pretend?

    A... čuj, i ja bi' voleo da znam. moj drug metalika - Page 35 1844795956

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Mar 08, 2023 4:18 am



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Thu Mar 09, 2023 3:09 pm

    moj drug metalika - Page 35 17801561


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2023 3:19 pm

    moj drug metalika - Page 35 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40133
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by паће Thu Mar 09, 2023 3:31 pm

    Сечива би требало заокренути за прав угао улево.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Thu Mar 09, 2023 9:10 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Thu Mar 09, 2023 9:28 pm

    Toooo!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Sat Mar 11, 2023 5:15 pm

    fikret selimbašić wrote:


    Odličan. A baš pred novu godinu sam se podsjetio kakva je Bonded by blood albumčina, izvrtio sam ga dvadesetak puta. Šteta što u filmu nisu više korištene one vrhunske grafičke zajebancije, crteži iz svesaka i sličice iz fanzina.

    4 albums   35 years and still no fuckin ballad moj drug metalika - Page 35 679240662


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun Mar 12, 2023 11:43 pm

    Hahaha, koji je triper Keri King, neće ni da se predstavi!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Mar 13, 2023 2:24 am

    fikret selimbašić wrote:
    fikret selimbašić wrote:


    Odličan. A baš pred novu godinu sam se podsjetio kakva je Bonded by blood albumčina, izvrtio sam ga dvadesetak puta. Šteta što u filmu nisu više korištene one vrhunske grafičke zajebancije, crteži iz svesaka i sličice iz fanzina.

    4 albums   35 years and still no fuckin ballad moj drug metalika - Page 35 679240662

    +1

    Ali ima ih prilično i ovako i cela estetika filma se vrti oko njih.

    Mnogo mi je drago što se puno priča o tom zapravo fanovskom aspektu scene - i članovi bendova su svi fascinirani slavnijim bendovima koje vole i slušaju, i stalno se preslišavaju ko šta voli, šta im to znači, itd. Ima tu i bendova i koji su meni baš puno značili kad sam ulazi u metal, poput Thin Lizzy i Saxon. U jednom trenutku se vidi prišivač identičan mom prvom prišivaču. Saxon - Wheels of Steel.

    Sećam se da smo se jednom na PPP raspravljali oko Skorpionsa, pa su ih mnogi otpisivali kao nebitan bend. Ovde se jasno vidi koliko je to pogrešno, stalno isplivavaju kao uticajan bend.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50100
    Join date : 2017-11-16

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 13, 2023 7:06 am

    ficfiric wrote:Kakve su Delije ovi likovi.

    Btw, u Sapcu se jos od devedesetih odrzava URM na uskrs i nikad nikom to nije smetalo

    E sad kad si napisao samo cekaj kad ce se pojaviti neke Zavetodveri da vrište
    ficfiric

    Posts : 34188
    Join date : 2012-02-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by ficfiric Mon Mar 13, 2023 7:24 am

    Kasno, sad je to postalo tradicija i bunice se ako neka eu stranka pokusa da odvoji metalce i pankere od uskrsa


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Mon Mar 13, 2023 9:12 am

    Erős Pista wrote:
    fikret selimbašić wrote:


    Odličan. A baš pred novu godinu sam se podsjetio kakva je Bonded by blood albumčina, izvrtio sam ga dvadesetak puta. Šteta što u filmu nisu više korištene one vrhunske grafičke zajebancije, crteži iz svesaka i sličice iz fanzina.

    4 albums   35 years and still no fuckin ballad moj drug metalika - Page 35 679240662

    +1

    Ali ima ih prilično i ovako i cela estetika filma se vrti oko njih.


    Mnogo mi je drago što se puno priča o tom zapravo fanovskom aspektu scene - i članovi bendova su svi fascinirani slavnijim bendovima koje vole i slušaju, i stalno se preslišavaju ko šta voli, šta im to znači, itd. Ima tu i bendova i koji su meni baš puno značili kad sam ulazi u metal, poput Thin Lizzy i Saxon. U jednom trenutku se vidi prišivač identičan mom prvom prišivaču. Saxon - Wheels of Steel.

    Sećam se da smo se jednom na PPP raspravljali oko Skorpionsa, pa su ih mnogi otpisivali kao nebitan bend. Ovde se jasno vidi koliko je to pogrešno, stalno isplivavaju kao uticajan bend.


    Istina, ali nagledao sam se faca, naročito istripovanog Kerija moj drug metalika - Page 35 4101625831  Ostavio bih vidljivim samo nemuzičare, Klifovu djevojku i oca, organizatore i promotere, ostali, od Hetfilda i Hameta pa do Araje i Kinga bi mi bili pokriveni crtežima i sličicama.


    O da, uticajni pa još kako. Mi smo Skorpionse komentarisali nakon vjertrova promjene i obrada mađarskih hitova ali na generaciju koja počinje sa muzikom početkom osamdesetih su i te kako bili uticajni. Pazi za šta je sve zaslužan samo jedan prišivač Motorheda moj drug metalika - Page 35 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Mon Mar 13, 2023 11:42 pm

    Scene sa Klifovom devojkom i ćaletom su ubedljivo najdirljiviji delovi filma.

    A pazi šta su skidali mladi Exodus. Još jedan super bend koji je kasnije trpan u glam i šta ja znam, a zapravo je čist NWOBHM.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Tue Mar 14, 2023 5:14 pm

    Da, svašta sam naučio gledajući film. dok idu oni crteži i sličice samo svako malo iskoči neki blast from the past, poneki zaboravljeni bend (Dark Angel, Possessed) i Exodusove obrade Def Lepparda. Znao sam da Metalka voli da obrađuje i kraducka Dajmond Hed i Tin Lizi ali ovde se to široko raspuklo.

    Def Leppard je i u mom okruženiju (površno i neopravdano) smatran za glam bend čija je svrha postojanja to da njihove posteri krase sveske i zidove soba tinejdžerica. Od grdne zajebancije ih je štitilo to što im je bubnjar jednoruk, istina, bilo je i par budala kojima je to glavni argument za podjebavanje bio.

    Najviše mi se dopala Nju Džersi ekipa fanova i koncerti koje su oni organizovali. Kako bi mi leglo zgubidanisanje sa njima.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue Mar 14, 2023 5:55 pm

    Daaaa!

    To je ta ekipa. SF ekipa mi je malo previse kalifornijska, a ovi su bas ono, moji ljudi.

    Mi smo uhvatili DL u njihovoj ispoliranoj, amerikanozovanoj fazi (koja je meni super, da se razumemo), a Exodus su ih uhvatili kao bend koji stoji rame uz rame sa Mejdenima, Saksonom i Pristom. I to pazi, Egzodus koji je hteo da pobije sve pozere


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sat Mar 18, 2023 8:00 pm

    Moj novi omiljeni bend o kome sam i ovde puno i oduševljeno pisao pre par godina, izbacio je novi album. Na prvo slušanje mi nešto nije legao, pa sam ga ostavio da malo odleži i sad mi ga algoritam izbaci i ja pustim čisto da mi nešto drnda u pozadini dok radim i ispostavi da je odličan.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Filipenko Sat Mar 18, 2023 9:55 pm

    Mnogo je bolje od onih sranja koja obicno kacis moj drug metalika - Page 35 819872012

    Ne znam kako su postigli, ali glas nekada zvuci kao da mu je radjena produkcija u nekom jugoslovenskom studiju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by kondo Mon Mar 20, 2023 12:23 pm

    Juce vido rodjenim ocima

    moj drug metalika - Page 35 FrlfgyVWYAMEId5?format=jpg&name=large

    moj drug metalika - Page 35 FrlfhyOXoAApU38?format=jpg&name=large

    Gevgelija.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Mon Mar 20, 2023 12:28 pm

    moj drug metalika - Page 35 3137070404 moj drug metalika - Page 35 239813153

    moj drug metalika - Page 35 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 2:30 pm