Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kupovina IT proizvoda

    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Sun Dec 21, 2014 2:53 pm

    bemty wrote:

    elem, treba mi neki malecni point and shoot za takve situacije. ali iskvario me je ovaj dslr, necu neko sranje, hocu nesto sa objektivom na uvlacenje, ali da bude sitno, necu da moram da cekam pet sekundi izmedju slikanja dve fotke dok se baterija napuni, necu da imam veliku pauzu izmedju okidanja i slikanja, hocu da mogu da napunim bateriju a ne da menjam AA baterije svako toliko, ali opet, hocu da bude sitno. za sada me prosto zanima cega ima u ponudi, kako se krecu cene, i da li postoji nesto sto bi odgovaralo mojim potrebama.


    takav aparat je npr canon s30, samo sto je izasao pre jedno 15 godina. 

    da li uopste danas ima takvih slicnih sa svojim punjivim baterijama?
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Sun Dec 21, 2014 3:01 pm

    bemty wrote:i to sto kazes vasilije.

    ajd ovako: imam nikon D90, obozavam ga, kupila sam mu nekoliko objektiva, povremeno cituckam o fotografiji, igram se s fotosopom, stalno saznajem nesto novo, sve bombonica. 

    ali smara me da ga nosim uvek sa sobom. posebno kad recimo idem u srbiju pa se vidjam s ljudima koje znam tisucljecima gde je cudno da usred razgovora otvorim ranac i krenem da namestam objektive i klikcem, ili kad idem negde sama s detetom pa mi je tesko da nosim sve to. glavni motiv za nosenje aparata uvek i svugde je naravno sto hocu da uskljocam dete sto cesce, a da ne bude neki blurry shit.

    elem, treba mi neki malecni point and shoot za takve situacije. ali iskvario me je ovaj dslr, necu neko sranje, hocu nesto sa objektivom na uvlacenje, ali da bude sitno, necu da moram da cekam pet sekundi izmedju slikanja dve fotke dok se baterija napuni, necu da imam veliku pauzu izmedju okidanja i slikanja, hocu da mogu da napunim bateriju a ne da menjam AA baterije svako toliko, ali opet, hocu da bude sitno. za sada me prosto zanima cega ima u ponudi, kako se krecu cene, i da li postoji nesto sto bi odgovaralo mojim potrebama.




    OK dakle nećeš mirrorless, nećeš da menjaš objektive, a da bude brz. I naravno nećeš da budeš preskup, da možeš da se opustiš sa aparatom.

    Svi noviji kompakti su dosta brzi, držao sam u ovoj godini nekoliko komada u ruci, a jako mi se dopao Nikon Coolpix S9700, brz je, ima zumčinu, nije skup, i pravi lepe sličice sa sasvim solidnim Nikkor staklom.

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Coolpix-S9700_01
    bemty

    Posts : 3811
    Join date : 2014-11-12

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by bemty Sun Dec 21, 2014 3:02 pm

    odoh guglat!

    htedoh da dodam i da me ne zanima megapikselaza jer samo gledam na ekranu, ali kapiram da se svi ovih dana utrkuju sa time tako da je kod svih vise nego sto mi treba.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Sun Dec 21, 2014 3:04 pm

    bemty wrote:odoh guglat!

    htedoh da dodam i da me ne zanima megapikselaza jer samo gledam na ekranu, ali kapiram da se svi ovih dana utrkuju sa time tako da je kod svih vise nego sto mi treba.

    Kad čujem da se ljudi hvale megapikselima meni se nekako plače. Kompanije ih navukle na to da bi zabašurile činjenicu da je dobro staklo nemoguće napraviti i prodati jeftino, pa ajd hvali se najnebitnijom osobinom aparata.
    bemty

    Posts : 3811
    Join date : 2014-11-12

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by bemty Sun Dec 21, 2014 3:07 pm

    a kako stoje point and shooteri sa situacijama niskog osvetljenja? mora blic, verovatno? mrzim blic.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Sun Dec 21, 2014 3:21 pm

    Ne mora blic nikada, bolje je ne slikati nego koristiti to govance. Stoje osrednje, kako mogu da stoje...jebi ga. Nego koliko ti para uopšte hoćeš da daš za aparat?

    Ako hoćeš da pljusneš malo jače pare, imaš Canon Powershot G16 sa jako ozbiljnim staklom (f/1.8-2.8), većim senzorom, RAW fotkama ...tu već pričamo o mogućnosti pravog slikanja sa dostupnim svetlom, malo se podeksponira pa se izvuče u obradi.

    450 dolara regularna cena, pretpostavljam da može i za manje da se nađe.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by ficfiric Sun Dec 21, 2014 3:26 pm

    Ja bih sad ovu kupovinu laptopa i fotoaparata splitovao, ali kad pomislim da treba da otvaram nov pdf, ili bar da preimenujem neki stari, pa da se cimam sa selektovanjem postova, volja me prodje... Odoh napolje


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Sun Dec 21, 2014 3:36 pm

    ficfiric wrote:Odoh napolje

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 10-Common-Travel-Mistakes-You-Can-Avoid

    Spoiler:
    bemty

    Posts : 3811
    Join date : 2014-11-12

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by bemty Sun Dec 21, 2014 3:42 pm

    Greshni Vasilije wrote:Ne mora blic nikada, bolje je ne slikati nego koristiti to govance. Stoje osrednje, kako mogu da stoje...jebi ga. Nego koliko ti para uopšte hoćeš da daš za aparat?

    s obzirom da sam trenutno nezaposlena, ovo je sve cisto informativne prirode Kupovina IT proizvoda - Page 2 1233199462  kad ubodem sledeci ugovor, 350-400 eura bi trebalo da mi bude dostupno ali ipak dovoljno blizu na gornje granice prihvatljivog da nisam sigurna. do 250 eura mi deluje realnije. ali kako bi ovo bio rezervni aparat, ni ne ciljam na neke visine, samo ne bih da lici na prosli point and shoot koji sam imala a koji je bio toliko spor da nije bio upotrebljiv. ne secam se vise marke, bas je davno bilo. elem, hajde da pricamo do 250 eura.
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Sun Dec 21, 2014 3:56 pm

    Onda gledaj ovog Nikona i njegove neposredne konkurente, to ti je taj opseg.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Kupovina IT proizvoda

    Post by Filipenko Sun Dec 21, 2014 4:34 pm

    ficfiric wrote:Ja bih sad ovu kupovinu laptopa i fotoaparata splitovao, ali kad pomislim da treba da otvaram nov pdf, ili bar da preimenujem neki stari, pa da se cimam sa selektovanjem postova, volja me prodje... Odoh napolje


    Zašto novi pdf? Ima podforum IT, pa samo otvoriš tu topik o kupovini IT proizvoda i prebaciš postove tamo.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by ficfiric Sun Dec 21, 2014 5:07 pm

    Vid' stvarno Kupovina IT proizvoda - Page 2 1399639816
    Postupio po preporuci Kupovina IT proizvoda - Page 2 3362609953


    _____


    Uprava napolje!

    bemty

    Posts : 3811
    Join date : 2014-11-12

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by bemty Sun Dec 21, 2014 9:56 pm

    Greshni Vasilije wrote:Onda gledaj ovog Nikona i njegove neposredne konkurente, to ti je taj opseg.

    sto ga vise gledam, sve mi se vise svidja Kupovina IT proizvoda - Page 2 1143415371 kritikuju ga, vidim, zbog kilavog blica i slabijih wifi kapaciteta od konkurenata, ali i jedno i drugo mi je prilicno nebitno. s druge strane, ima interfejs na koji sam navikla. to je veliki plus. ali najvaznija informacija koju si mi dao je da su u danasnje vreme kompaktni aparati brzi, jer to mi je bila najveca kocnica u kupovini. ionako mi je ovo pomocni aparat, ne trazim magiju, da okine kad pritisnem dugme i da ne moram da brinem o baterijama. veri najs.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Margit Savović Fri Feb 06, 2015 10:21 am

    Filpke, koliko ceniš da će biti popusti?

    https://m.facebook.com/events/1400961300206213?acontext=%7B%22ref%22%3A3%7D&aref=3
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Filipenko Fri Feb 06, 2015 11:23 am

    Nemam pojma, koliko im uvoznik/distributer (Apcom) dozvoli.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Margit Savović Fri Feb 06, 2015 11:29 am

    Oket. Moram otići, jbg.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Filipenko Fri Feb 06, 2015 12:05 pm

    Što, šta hoćeš da kupuješ?
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Margit Savović Fri Feb 06, 2015 12:41 pm

    MBP. :-))
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by boomer crook Fri Feb 06, 2015 1:06 pm

    srecno!


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Fri Feb 06, 2015 1:12 pm

    sta je mbp i sta je ilike?
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Margit Savović Fri Feb 06, 2015 4:56 pm

    Mac Book Pro, ali cu pristupiti realizaciji samo pod odredjenim finansijskim uslovima. Nisam planirala da ga kupujem pre aprila, maja. Moram jos da pristedim.
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Fri Feb 06, 2015 4:59 pm

    a to ima kod nas da se kupi redovno sa garancijama servisima i sl? ne pratim stvarno, jer znam da su ranije apple prodavali neke macole i sl.
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Margit Savović Fri Feb 06, 2015 5:07 pm

    Pfff, evo sad vidim. Daju popust od 12%. To je neka iLike radnja koja prodaje Apple proizvode. Tek sad vidim da imaju trajni popust od 5% za nas iz akademije. To je bas kjut.

    Necu ga sad kupovati onda. Nadala sam se nekih 20% i da jos ispisem cekove. Kupovina IT proizvoda - Page 2 1399639816
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Filipenko Fri Feb 06, 2015 8:07 pm

    Jbg, nema šanse da Apple reseller ikada da popust veći od 10-12%.
    Anonymous
    Guest

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Guest Fri Feb 06, 2015 8:09 pm

    Jel ti dopao do ruke Samsung Gear S?

    Boze kako nepotrebna sprava. A vec sesti smartwatch u godinu dana.

    Kupovina IT proizvoda - Page 2 Empty Re: Kupovina IT proizvoda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 6:55 am