Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zastave

    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by ficfiric Fri Jun 21, 2024 5:37 pm

    Erős Pista wrote:Potpuno je normalno pisati na zgradama da nismo geocidan narod. Tako je svuda u svetu. Kada sam bio u srednjoj skoli, neretko sam sa svojim drugovima pricao o tome zasto zuti lopovi ne napisu na zgradi nase skole da Srbi nisu genocidan narod. Bilo je i tada nekih grafita u tom smislu, ali tek je Vucic odresio kesu i velikim digitalnim slovima na najvisoj zgradi u Beogradu napisao da Srbi nisu genocidan narod.

    Kad sam bio u osnovnoj, kandidati na izborima su vikali 'Pokaj se sotono' i vidi kakvi smo ispali Zastave - Page 2 1949538119

    Zastave - Page 2 51989110


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6790
    Join date : 2019-11-04

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by Del Cap Fri Jun 21, 2024 5:41 pm

    na auto-putu od aerodroma do gazele su na praktično svim banderama po sredini okačene zastave, po dve, a kad dolazi neki strani gost onda se kači zastava te zemlje umesto jedne srpske, pa tako na banderi vise srpska i ta zastava. kačena je zastava bavarske kad je marku seder dolazio, npr, dakle ne samo državne.

    a sve je to deo političkog marketinga av/sns-a, i nema nikakvu potrebu analizirati je sa nekakve državne pozicije, osim tužnog razumevanja da je vlast takva kakva je i da će dalje kulturno sakatiti društvo. 

    i ludačke poruke na zgradi šamponjerki, i grafiti "kad se vojska na kosovo vrati" koje šaraju naprednjački značkatrazi kako bi kosovskim srbima pokazali kako će neko kao da ih brani i da nekakav narod i država odavde stoje uz njih (ne stoje), i grafiti podrške mladiću, kao deo neoradikalskog jarcanja nacije da srebrenica nikako baš nije genocid i podrške svim političkim crticama koje se odatle mogu nacediti. 

    sve je deo anesteziranja ljudi dok se krade, jer krađa je osnovna poslovna delatnost ove ekipe, i da se javnost stalno zatrpava takvim sadržajem. taj sadržaj je banalan ali ne mora da znači da će uvek ostati banalan.
    Јанош Винету

    Posts : 5394
    Join date : 2016-01-26

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by Јанош Винету Fri Jun 21, 2024 11:35 pm

    ficfiric wrote:Mozes li da na google street view nadjes neku raskrsnicu ili kruzni tok sa 20+ okacenih zastava na banderama? Ja to vidjam ovde pa da vidim jesmo li u koraku sa svetom

    Ја тебе треба да уверавам, да људи каче заставе? Да ти доказујем нешто што је деценијска традиција?
    Zastave - Page 2 Uczestnicy-marszu-niepodleglosci-na-moscie-poniatowskiego-w-warszawie-rok-2022

    На свакој бандери по две. На сваком прозору по застава. На сваком улазу застава. Европска унија, која год хоћеш година.
    "Дан народне независности" а заправо дан државне заставе, са традицијом од пада комунизма а вероватно и раније.

    Такође, ви бркате слогане по аутопутевима са политичком садржином, неке квази-навијачке графите и државну заставу. То нису исте ствари и не носе исту симболику. Изузимам ту онај графит Младића који полиција чува, то је једна овдашња патологија која је открила многе ствари и природу Вучићеве власти, повезаност навијача и полиције, спрегу власти и мафије али о томе смо већ писали на другом месту.
    Али то је графит. То није застава.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Del Cap

    Posts : 6790
    Join date : 2019-11-04

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by Del Cap Sat Jun 22, 2024 12:37 am

    ne možeš baš ni isticanje zastave skalpelom odseći od vučićevog činodejstvovanja. možda polaziš od toga da je zastava ipak nekakva svetinja a glupi grafit samo grafit pa je to nekako kategorijalno nužno različito. ali, pođi od toga da se ova vlast prema njoj odnosi kao bilo kom grafitu, sloganu, reklamnoj poruci, dakle objektu zgodnom za korisnu upotrebu. time i "svetost" zastave trpi zbog zloupotrebe, to je prosto neizbežno. neće ona propasti zbog toga ali eto, ovom režimu je ona pokretni bilbord.
    disident

    Posts : 15353
    Join date : 2016-03-28

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by disident Sat Jun 22, 2024 1:05 am

    Hteo sam da kao i uvek opljunem po Zapadu,i ukažemo kako bi oni naravno nisu imuni na mahanje zastavama i kačenje istih svuda, od spomenika, tornjeva i nemačkih br kapija, do profilnih imena na tw, al onda sam sad prošao pored raspalog putujućeg luna parka, i video da u zardjalom delu sa auticima, u mraku stoje poredjani autici za sudaranje, ali da svi imaju prikačene nove srpske zastave  Zastave - Page 2 3137070404
    Slikacu sutra 

    Del Cap +1 na oba


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jun 22, 2024 7:24 am

    Da jbt, u svim luna parkovima. Ne moze nesto decje, nesto zabavno.
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by паће Sat Jun 22, 2024 8:23 am

    disident wrote:Hteo sam da kao i uvek opljunem po Zapadu,i ukažemo kako bi oni naravno nisu imuni na mahanje zastavama i kačenje istih svuda, od spomenika, tornjeva i nemačkih br kapija, do profilnih imena na tw, al onda sam sad prošao pored raspalog putujućeg luna parka, i video da u zardjalom delu sa auticima, u mraku stoje poredjani autici za sudaranje, ali da svi imaju prikačene nove srpske zastave  Zastave - Page 2 3137070404
    Slikacu sutra 

    Del Cap +1 na oba

    Јел' данас већ сутра?

    И да, +1 на оба и од мене, дијагноза је комплетна.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by ficfiric Mon Jul 15, 2024 8:10 pm



    _____


    Uprava napolje!

    konjski nil

    Posts : 3013
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by konjski nil Mon Jul 15, 2024 11:32 pm

    kako se ovo nije srušilo od požara a wtc 2x Zastave - Page 2 2304934895


    _____
    Zastave - Page 2 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Zastave - Page 2 2692
    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by паће Tue Jul 16, 2024 9:22 am

    А? Шта то би?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by ficfiric Tue Jul 16, 2024 9:25 am

    Zapalio se kafic Vesicevog brata pre par nedelja pa je pozar zahvatio stanove u zgradi. Srecom, tu je sad istaknuta zastava pa je ljudima lakse


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 41066
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by паће Tue Jul 16, 2024 9:30 am

    А, па ето, да се види да брине.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.

    Zastave - Page 2 Empty Re: Zastave

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:12 am