Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    youtube radio

    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Fri Jan 05, 2024 12:21 am

    i da obrnemo vise ovu stranu, jedna od misija u 2024  youtube radio - Page 3 1f601  

    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Mon Jan 08, 2024 12:02 am

    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Mon Jan 08, 2024 12:09 am

    hoce li ova mozda da obrne stranicu?  youtube radio - Page 3 1233199462

    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Mon Jan 08, 2024 12:15 am

    u drugim vestima, oprala prozore pre par dana da bi danas pljustalo  youtube radio - Page 3 2304934895


    konjski nil

    Posts : 2545
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by konjski nil Mon Jan 08, 2024 11:36 pm

    roksi wrote:u drugim vestima, oprala prozore pre par dana da bi danas pljustalo
    ulaziš u uži izbor za #fwp meseca youtube radio - Page 3 2304934895


    _____
    youtube radio - Page 3 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   youtube radio - Page 3 2692
    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Mon Jan 08, 2024 11:55 pm

    konjski nil wrote:
    roksi wrote:u drugim vestima, oprala prozore pre par dana da bi danas pljustalo
    ulaziš u uži izbor za #fwp meseca youtube radio - Page 3 2304934895

    youtube radio - Page 3 286371741 fair enough 

    idemo malo upbeat:

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jan 11, 2024 9:37 pm

    Kako je dobar ovaj solo…



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Solus_Rex

    Posts : 3512
    Join date : 2018-07-03

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Solus_Rex Fri Jan 12, 2024 1:14 am

    Odličan u kompletu!
    Vilmoše, jesi li slušao nekad "Neonsku dugu"?


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Jan 12, 2024 7:55 am

    Ne.
    Šta sam propustio?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Sat Jan 13, 2024 11:53 pm



    edit: evo ga! 43cha  youtube radio - Page 3 3137070404
    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Sun Jan 14, 2024 11:37 pm

    avatar

    Posts : 549
    Join date : 2020-12-04

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Hans Thu Jan 18, 2024 5:38 pm

    Kim Gordon (1953), novi singl, prljava muzika.
    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Sat Jan 20, 2024 12:49 am



    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Tue Jan 23, 2024 11:54 pm

    avatar

    Posts : 549
    Join date : 2020-12-04

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Hans Sat Jan 27, 2024 6:51 pm

    Sve novo, skoro svi iz devedesetih.

    The Jesus And Mary Chain - Chemical Animal

    The Charlatans - (Just As Long As You) Stick By Me

    RIDE - Peace Sign

    James - Is This Love

    The Dandy Warhols - Danzig With Myself ft. Frank Black

    Four Tet - Loved

    edit. Zeznuh se za Charlatans, Ride i James : ); Dandy Warhols i Four Tet su iz devedesetih.

    Ha, ima i KMFDM koji su bili truba od industrial benda, sad je ovo neki pop rock.
    roksi

    Posts : 294
    Join date : 2023-09-09

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by roksi Sat Jan 27, 2024 10:52 pm



    ja cu izgleda morati da malo procesljam i zagrebem po devedesetim jer su meni te godine muzicki (kao i zivotno uostalom! 😁) neka rupa, preskocena etapa. pre sam se kostresila na pomisao da se upustim u to jer mi je najiskrenije bilo mucno sve vezano sa "veselim" devedesetim. ali panta rei 🤣 pa je sada dovoljno daleko u proslosti da me manje dira. a ima zaista super stvari. vreme je (i to krajnje) to embrace it 😁
    avatar

    Posts : 549
    Join date : 2020-12-04

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Hans Sun Jan 28, 2024 9:50 am

    Pa, ako uzmem u obzir tvoj ukus, možda i nisi nešto propustila.
    Šta je bilo, a da je bilo popularno:

    (ovo je zbrdazdola)


    House, koji se prelio iz osamdesetih. To je slušala ekipa sa rođena krajem šeezdesetih/početkom sedamdesetih. Kasnije se modernizuje i ima ga tokom cele decenije.

    Ona komercijalna dens muzika, koju su prigrlili protodizelaši, a nije bilo baš sve đubre, od Black Box, C&C Music Factory, pa do mnogo boljih KLF

    Druga polovina hardcore navale zvan posthardcore (Fugazi i slično), u ovim krajevima se dosta odrazila kroz scenu - bendove, koji nisu bili mekši i strukturisaniji posthardcore, već više izvorni hardcore (valjda, nisam siguran 100%)

    Uglavnom kraj noise bendova, to sigurno ne bi volela.
    Sve gotičarsko i industrial se povlači u underground.

    Madchester - Happy Mondays, Stone Roses i slično. To se završava negde 1991/2, počelo u osamdesetima.

    Techno i slično. Ovde su di džejevi koji važe za bolje vrteli najviše tech house.
    Trance.


    Shoegaze - melanholični vokali ispod zida buke - Slowdive i slični
    Post rock - uglavnom instrumentalna muzika, ima dodirnih tačaka sa shoegazeom. Po šablonu - lagano prebiranje po gitari - buka - prebiranje - buka, ako ima vokala, često ne pevaju već pričaju.
    Slowcore - varijacija, isto to samo sporije i depresivnije.

    Grunge

    Soul je otišao u RNB.

    Prvo hadrcore-, posle gangsta rap koji je trajao godinama.

    Indie je bio zabavan do 1992-1993, u Britaniji prelazi u Britpop, u USA se uglavnom račva i u jednom bitnom delu koketira sa folkom i kantrijem, drugom krajnošću ide u najgori mainstream.

    Trip hop.
    Chill out/downtempo, sve je jasno ovde.

    Jungle i drum and bass.

    Kreće IDM - intelligent dance music - od krc krc sporih šumova i ritmova, do smislenijih bendova tipa teški Autechre i melodični Boards of Canada. Mislim da je Warp label tu najbitniji.

    MTV - bio zabavan do 1993/4, možda još neku godinu, onda su i oni pukli.

    Mainstream postaje užasan, u USA sa baladicama, prešećerenim rnb-jem i kantrijem, u Evropi sa eurodanceom (1992., pa nadalje)

    Od druge polovine devedesetih nestaju granice i sve se meša sa svime. (Prodigy, Uncle, pre toga Judgement Night soundtrack. Pioniri crossover muzike: Anthrax i Public Enemy - Bring The Noize)

    Metal se dosta promenio i račva se na podžanrove, ali tu nisam stručan.

    I nekoliko godina kasnije meni je sve to postalo bezveze za praćenje kao celina i počeo sam da tražim koji bi mi se album dopao u moru dostupnih.

    Mada, ja volim devedesete, prva polovina je super za one koji vole "alternativnu" gitarsku muziku, a ja sam taj.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 28, 2024 11:08 am

    Sam kraj 80tih i prva polovina 90tih su takvi da nema.nista bolje osim samog kraja 70tih i samog pocetka 80tih. To je objektivno, a meni je naravno, generacijski blize.ono prvo.
    avatar

    Posts : 549
    Join date : 2020-12-04

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Hans Sun Jan 28, 2024 11:23 am

    I moj ukus kaže to.
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by beatakeshi Sun Jan 28, 2024 12:22 pm

    Subjektivno je i generacijski nostalgičarski određeno ( bar kod mene). Kraj 60ih i početak 70ih ftw.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jan 28, 2024 1:05 pm

    evo kod mene je afinitet krajnje generacijski neodredjen na nacin da je ta neodredjenost opet vrlo tipicna za moju generaciju, tj. sve ljude koji su mogli da u kljucnim formativnim godinama svoj ukus kuriraju u vakuumu svoje kuce i krugu od 2,3 prijatelja. linerano generacijski (ili istorijski) posmatrano ja sam bio predodredjen za kranky-jev post-rock, za warp-ov IDM i mille plateaux-ov tehno pa mi je to sve jednako strano telo i dan danas kao sto mi je bilo 2003 i potpisujem svako slovce onoga sto je neaktivni ugnelj napisao.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50145
    Join date : 2017-11-16

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 28, 2024 2:18 pm

    Ne, objektivno, 79-83 (cca), to je ludilo, eksplozija kakva se  popularnoj muzici nece ponoviti. Cak i oni bendovi(mnogi od njih) koji ce se do kraja razviti/izdati debut LPs 89-93 imaju zapravo svoje same pocetke 83-84.
    Erős Pista

    Posts : 81493
    Join date : 2012-06-10

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Erős Pista Sun Jan 28, 2024 3:21 pm

    Hans wrote:Sve novo, skoro svi iz devedesetih.

    The Jesus And Mary Chain - Chemical Animal

    The Charlatans - (Just As Long As You) Stick By Me

    RIDE - Peace Sign

    James - Is This Love

    The Dandy Warhols - Danzig With Myself ft. Frank Black

    Four Tet - Loved

    edit. Zeznuh se za Charlatans, Ride i James : ); Dandy Warhols i Four Tet su iz devedesetih.

    Ha, ima i KMFDM koji su bili truba od industrial benda, sad je ovo neki pop rock.

    Ej! youtube radio - Page 3 3402243210


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3167
    Join date : 2021-09-13

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Uncle Baby Billy Sun Jan 28, 2024 4:14 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Sam kraj 80tih i prva polovina 90tih su takvi da nema.nista bolje osim samog kraja 70tih i samog pocetka 80tih.

    beatakeshi wrote:Kraj 60ih i početak 70ih ftw.

    ja bih ovo da pomirim nekako ://


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 549
    Join date : 2020-12-04

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Hans Sun Jan 28, 2024 9:15 pm

    Erős Pista wrote:
    Hans wrote:
    edit. Zeznuh se za Charlatans, Ride i James : ); Dandy Warhols i Four Tet su iz devedesetih.

    Ha, ima i KMFDM koji su bili truba od industrial benda, sad je ovo neki pop rock.

    Ej! youtube radio - Page 3 3402243210
    Op. youtube radio - Page 3 1233199462 Pardonizvinte.
    Ko bi rekao da učenjaci vole KMFDM. Imam/imao sam neku predrasudu da to vole neki mnogo zajebani tipovi koji sa 2x godina nose one mohikanske frizure, kad ono međutim.

    youtube radio - Page 3 Empty Re: youtube radio

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 6:15 pm