Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Šabac

    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Tue Feb 14, 2017 1:00 pm

    plachkica wrote:Drugari:

    http://www.kulturni-centar.rs/info.php

    Културни центар из Шапца
    Расписује
    КЊИЖЕВНИ КОНКУРС
    За најбољу необјављену савремену српску приповетку и додељује
    КЊИЖЕВНУ НАГРАДУ
    "ЛАЗА К. ЛАЗАРЕВИЋ"

    Награду чине:
    Плакета и новчани износ од петстотина евра у динарској противредности
    Приповетке морају бити откуцане у три примерка, најдуже до десет страна, потписане шифром, а у посебном коверту разрешење шифре. Рукописе који се не враћају, слати на адресу:
    Културни центар, Господар Јевремова 12, 15000 Шабац
    са назнаком: За књижевни конкурс
    Конкурс ће бити отворен од 4. фебруара до 9. марта 2017. године
    Све информације можете добити путем телефона: 015/305-830; 015/346-929, или на e-mail: programi@gromnet.net

    Eto sanse za disidentove price sa pumpe.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Filipenko Tue Feb 14, 2017 1:34 pm

    Moja pripovetka ima...400 strana.  Šabac - Page 14 4135669698
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Tue Feb 14, 2017 1:49 pm

    jbg. zipuj


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Guest Tue Feb 14, 2017 1:51 pm

    smanji font
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by plachkica Tue Feb 28, 2017 12:28 am

    Šabačke Vesti
    2 ч. · 

    Uz obalu Save, dugu četiri kilometra, od Novog mosta do Kočinog kanala u Šapcu, tokom 2017. godine trebalo bi da počne izgradnja Savaparka, za šta je iz ovogodišnjeg gradskog budžeta opredeljeno 5 mil EUR, saznaje eKapija.
    Na području od 300 hektara, na kome se sada nalaze park, tvrđava Stari grad, industrijsko područje, prostor čuvenog šabačkog vašara, mnogobrojni kafići, motel, ali i neuređen prostor pod rastinjem, kao i nekadašnja deponija, Šabac bi trebalo da dobije svoj "Central park".
    Anonymous
    Guest

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Guest Tue Feb 28, 2017 12:31 am

    Seeing is believing
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Bluberi Tue Feb 28, 2017 12:32 am

    Šabac u vodi.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Tue Feb 28, 2017 8:19 am

    Vrti se ta prica vec duze vreme a sad bi trebalo i u realizaciju da se krene. Predstavlja se bombasticno a ustvari se radi o sredjivanju prostora od novog mosta do Kocinog kanala.

    Video sam plan, nece biti nikakve velike gradnje vec se radi o rekonstrukciji kanala tako da bolje skupljaju podzemne vode, dovodjenju struje, vode i kanalizacije, ulice ce biti drugacije razvucene (npr. ulica uz prugu, put od Trijangle do motela...) i ozelenjavanju povrsina.

    U planu postoje cetiri celine, pa cemo videti sta ce od toga biti uradjeno.

    Prva celina je Dudara i tu se ne planira skoro nista. Ostace ogradjeno, zasejace neko zelenilo i po sredini se planira pesacka i biciklisticka staza od Bara do Save. U planu kazu da je bilo kakva gradnja nemoguca jos nekoliko decenija.

    Druga celina je Stari grad sa bivsom kasarnom i prostorom ispred sve do pruge. Tu se planira park sa rekonstruisanim kanalima. Planiraju se naravno i staze i dozvoljeni su samo prizemni objekti a jedini visok objekar bice zgrada gde je sad murija. Oni trebaju da se isele i tu ce kao biti nesto kad dom omladine.

    Treca celina je vasariste, motel i ceo taj prostor do starog mosta. Rekonstrukcijom kanala taj prostor bi trebao biti suv pa se planiraju ugostiteljski objekti od motela ka Trijangli a vasariste bi trebao biti prostor za zabavni park i slicne pizdarije, koji bi radio cele godine.

    Cetvrta celina je prostor od mosta do Kocinog kanala i tu se planira nivelacija terena. Tj. da iskopaju jednu veliku rupcaga i tom zemljom popune ostale. U toj velikoj rupcagi bi onda stalno bilo vode (to su nazvali jezerom) a ostatak bi bio suv pa se planira ozelenjavanje i mozda neki ugostiteljski objekti


    Ovde je plan http://sabac.rs/gradska-uprava/javni-uvid/pdr-savapark-u-sapcu-440.htm


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by plachkica Sat Apr 29, 2017 1:33 pm

    http://mojsabac.com/dr-branko-vujkovic-sabac-ce-uposljavati-drazu-i-kesica/

    [size=38]Dr Branko Vujković: Šabac će upošljavati Dražu i Kesića mogu oni i da nas leče![/size]
    Dr Branko Vujković oštro je reagovao na otpuštanje četiri lekara iz Doma zdravlja „Draga Ljočić“, kaže da rezultat lekara ne može biti strančarenje i politička pogodba nego isključivo njihov rad i dela koja moraju biti iznad političkih obračuna, a pre svega ističe da je loša i pogubna zdravstvena politika kada je politička osveta u pitanju.
    Dr Branko Vujković – Moja smena je politička, jer nisam tražio od zaposlenih da podrže Vuka Jeremića
    Vujković u svom opširnom statusu na društvenoj mreži „Fejsbuk“ kaže da je ovo primer kako se zdravstvena zaštita pre svega stavlja iznad građana u svojstvu političkih obračuna za medicinsko osoblje koje nije prikupilo sigurne glasove za kampanju Vuka Jeremića. Posledica lošeg plasmana Vuka Jeremića je i posledica loše zdravstvene politike što je očigledan primer otpuštanjem četiri lekara.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2017 1:43 pm

    Taj Vujkovic je izmenjao bog zna koliko partija. U jednom proslogodisnjem tekstu (tad sam prvi put i cuo za njega) stoji ovako

    Ravnopravno prvo mesto po broju stranaka dele kolege po zanimanju, dr Branko Vujković i dr Jasmina Živković. Vujković je najpre bio u Odboru za zdravstvo DS-a, zatim u URS-u, a onda je, posle cepanja odbora u Šapcu, neko vreme „oklevao“, da bi, pored ,,živog” Steve Matića, prešao u PUPS. Ni manje ni više, nego na čelo gradskog odbora u Šapcu. Taj transfer kratko je trajao, pa se ubrzo „doktor za stranke“ vratio starom jatu – onom koji se pocepao od URS-a, a koji je poveo Nemanja Pajić. Nedavno, kada je mesto u šabačkom odboru SDPS-a ostalo upražnjeno, pominjalo se Vujkovićevo ime. „Rezervni igrač“ ili „poželjan političar“, tek politička biografija je pozamašna.

    http://zorainfo.rs/preletaci-visoko-lete/

    Vidim da je sad sa naprednjacima


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by plachkica Sat Apr 29, 2017 2:13 pm

    ne znam, znam da mije komšinica, pred izbore prošle godine, pričala da trpe strašne pritiske
    sa svih strana, jedni su ih jurili za sns, drugi za razne koalicione partnere koji su sad na vlasti.
    da je bolnica podeljena u klanove..prilično nenormalno.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2017 2:28 pm

    Bolnica je podeljena jos pre desetak godina. Opstu bolnicu sada drzi SNS a Dom zdravlja Sovranijeva ekipa (do skora je direktor bio ovaj Vujkovic). Sve u svemu, o bolnici slusam sve najgore vec 20 godina.

    2006. sam tamo sluzio civilno i jos tad sam se uverio da je atmosfera grozna. Spletke, ogovaranja, uzas... Cak sam doziveo da je neki lik koga sam video jednom ili dvaput (nikada ni rec nismo razmenili) pisao prijavu protiv mene Šabac - Page 14 3579118792 a ja sam bio samo jebeni lik koji sluzi civilno i nosi kutije sa lekovima i kante za dijalizu od 9 do 11. Kada mi je "oficir" rekao da postoji prijava protiv mene, mislio sam da me zeza. Covek se na kraju u majku kleo da se ne zeza.
    Jos tad sam rekao da bih pre kontejnere prevrtao nego sto bih radio u toj ustanovi. Najgori kolektiv koji sam u zivotu video


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Erős Pista Sat Apr 29, 2017 2:36 pm

    Prijavu za sta, pobogu?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2017 2:45 pm

    Neki lik me je prijavio kako sam razbijao prozore na staroj zgradi u krugu bolnice Šabac - Page 14 3579118792

    Ja ne mogu da objasnim koliko je to besmisleno. Nisam se igrao razbijanja ni sa sedam godina a kamoli kasnije. Pojma nemam zasto se za mene zakacio posto nikakvog kontakta sa njim nisam ni imao. Ne znam ni kako bih mu mogao smetati. U bolnici sam se pojavljicao na dva sata - raznesem lekove i rastvore i palim kuci. Ne znam ni sta je uopste mogao postici sa prijavom i na koji nacin bi mogli da me kazne. Potpuno besmisleno, ja ne mogu da nadjem razumno objasnjenje za to.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Guest Sat Apr 29, 2017 2:56 pm

    O tome je trebalo da razmišljaš pre nego što si porazbijao te prozore.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2017 3:03 pm

    Jbg, morao sam isprobati pracku Šabac - Page 14 3363120308


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2017 8:09 pm

    Kad si vec ozivela temu, rukometasicama fali jos jedan bod u naredna dva kola da budu prvakinje Srbije. Danas su dobile Naisu u gostima


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Guest Sat Apr 29, 2017 8:12 pm

    ficfiric wrote:Kad si vec ozivela temu

    moram do zorke posle praznika, a nikad mi se nije sviđala
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sat Apr 29, 2017 8:25 pm

    Lev Abalkin wrote:moram do zorke

    Na groblje? Groblje je do Zorke :pace:


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Guest Sat Apr 29, 2017 8:28 pm

    radije bi tamo ili što reče tupak 
    I don't have no fear of death. My only fear is coming back reincarnated.
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by plachkica Sat Apr 29, 2017 8:33 pm

    ficfiric wrote:Kad si vec ozivela temu, rukometasicama fali jos jedan bod u naredna dva kola da budu prvakinje Srbije. Danas su dobile Naisu u gostima


    Jupi Šabac - Page 14 1143415371

    (ja pratim malo klinke iz OKK Šabac, ne znam ni da li mogu nešto da urade,
    ni da li to neko finansira, ništa, osim da deca mngoo vole košarku i mnogo se lože.
    (stariji razredi OŠ))
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by паће Sat Apr 29, 2017 8:36 pm

    Lev Abalkin wrote:radije bi tamo ili što reče tupak 
    I don't have no fear of death. My only fear is coming back reincarnated.

    Ниједном досад нисам веровао у реинкарнацију, па нећу ни у овом животу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Fri May 19, 2017 8:34 pm

    ficfiric wrote:Kad si vec ozivela temu, rukometasicama fali jos jedan bod u naredna dva kola da budu prvakinje Srbije. Danas su dobile Naisu u gostima


    I eto, danas u zadnjem kolu, Medicinar je dobio Jagodinu i osvojio titulu.
    U nedelju ce i Macva slaviti plasman u Superligu koji je obezbedila u prethodnom kolu


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Sun May 28, 2017 9:19 am

    Kao sto rekoh na nogoloptanju

    Raca Markovic "Sabacka civija", Podrinski vesnik 1935.

    Spoiler:

    Inace, on ima drugu teoriju o poreklu nadimka Civijas


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by ficfiric Thu Jun 15, 2017 10:09 am

    Šabac - Page 14 19059563_1904646013152398_3393901708288738051_n


    _____


    Uprava napolje!

    Šabac - Page 14 Empty Re: Šabac

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 8:09 am