Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Garijeva septička jama

    bela maca

    Posts : 11026
    Join date : 2014-10-28

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by bela maca Sat Jun 24, 2023 12:50 am

    pa usporiš da se uveriš da ih nema, možda ih nisi video, možda ima parkiran neki mentol ispred pešačkog, možda su na trotinetu pa ih nisi spazio.
    usporiš i ako 'ne vidiš' nikoga, takav je zakon


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Filipenko Sat Jun 24, 2023 1:00 am

    Uopste ne kapiram o cemu pricas, mada ne sumnjam da je medju radikalnim pobornicima antivozacke kulture to rasireno kao istina i cinjenica. Vozac ne mora da usporava na pesackom u svakoj varijanti, vec mora da prilagodi brzinu situaciji da moze da se zaustavi ako se na prelazu pojavi pesak. U praksi se naravno ne usporava ukoliko je jasno da pesaci nemaju nameru da stupe na pesacki prelaz, a posebno ne na raskrsnici koja je svetlosno regulisana.

    Slicne stavove je imao jedan moj poznanik (naravno, programer) koji je tvrdio da su vozaci olos, da niko nista ne pazi, da ovo ono, a kada je kupio BMW-a pesaci su postali olos, nista ne gledaju, a on juri 90 kroz uske gradske ulice gde ja ne bih smeo ni tehnicki dopustenih 50. Prednost ima ona strana kojoj se on tehnicki priklanja u tom trenutku.

    U ozbiljnim evropskim gradovima je odavno postalo jasno koliki su problem pesaci i uradili su puno da to srede i daju prioritet kontinualnom saobracaju, pa su i vozaci manje stresni i radije propustaju pesake, za razliku od ovdasnjeg podneblja gde je samo maltretiranje i bezobzirnost na ceni, pa se divljacki postavlja semafor na svakih 100 metara i urla kako pesacima svako mora stati. Sada cekamo da na trulom zapadu isto urade i po pitanju biciklista i trotinetista za koje se nadam da ovde ipak nece biti toliki problem kao tamo. I zanimljivo, Nemci, Britanci, Francuzi me uglavnom nisu jebavali 2% sto sam ja zakoracio na pesacki prelaz, nego ignorisu moja dva koraka na zebri i projure ili mi jos usput trube...
    plachkica

    Posts : 16180
    Join date : 2014-11-06

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by plachkica Sat Jun 24, 2023 1:40 am

    ovo trotinetdžija što sam ja videla po kraju je opasnost u saobraćaju, prvo za sebe pa za sve ostale učesnike, svi zamislivi prestupi su tu, od vožnje u suprotnom smeru, preko nejebavanja ikakve svetlosne signalizacije i znaka stop do zaobilaženja i sa leve i sa desne strane.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Notxor Sat Jun 24, 2023 1:44 am

    Pisao sam već, ali ponoviću.
    Pre par meseci u Takovskoj oko 14,00 pokvare se semafori što uvek nervozni vozači iskoriste da ignorišu pešačke prelaze, osnovna škola, deca stoje sa obe strane ulice.
    Uspem da zaustavim vozilo u prvoj traci, pređem do druge, nagnem se da vidim da li su vozači u drugoj traci stali. Jeste stao treći ili četvrti kad sam počeo da urlam i mašem rukama kao ludak.
    Da sam normalno prešao ispred zaustavljenog vozila prvi bi me ubio na mestu.
    Koji je to mozak da se ne zaustavi na pešačkom kod osnovne škole u 14,00 kad počinju časovi, kad vidi da je vozač u prvoj traci stao da pusti pešake?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Filipenko Sat Jun 24, 2023 1:57 am

    Znam da ti se odgovor nece dopasti, ali bar 50% su sanse da je crnogorski mozak u pitanju.


    Sto se tice nervoze u saobracaju, ona je produkt mnogo cega (umor, stres, bahatost, divljastvo itd.) ali je jedan od najbitnijih faktora stres u voznji. Da je saobracaj regulisan kao u nekoj ozbiljnijoj zapadnoj prestonici (ne znam kako je na istoku po tom pitanju) cenim da bi takvih situacija bilo barem 10 puta manje.

    Ti ovde moras da se trkas sa semaforima, gde god da krenes upadas u guzve, ne postoji kontinuitet saobracaja. Tamo negde se kombinacijom par inteligentnih semafora sa nadzorom (zeleno je po difoltu za vozila a ti kao pesak moras da trazis na dugme da predjes, pa ti se to upali kada operator proceni da nece doci do usporavanja saobraca), nadvoznjacima i podvoznjacima, kao i upotrebom kruznih tokova imas situaciju da se saobracaj odvija kontinuirano. 

    Mozes relativno lako da dodjes s kraja na kraj grada vozeci kontinualnih 50 na sat. To je potpuno drugacije od ovdasnjih prilika gde te siluju da vozis ispod 50, bez obzira da li je rec o dorcolskim vukojebinama gde je opasno sve preko 30 ili sirokim, lepim novobeogradskim avenijama gde realno moze da se ide barem 70, kao i u evropskim gradovima gde postoje takve avenije. 

    Semafori su posebna prica jer su potpuno nesnosni i desinhronizovani. Dodaju se kako kome padne na pamet, ne vodi se racuna o promeni gustine saobracaja itd. Recimo, duz Bulevara Avnoja semafori su jako dugo bili kao iz vremena kada je taj Bulevar bio glorifikovan dvosmerni drum kojim niko nije isao. Ja zivim u Omladinskih Brigada, na samom pocetku ulice. U odnosu na period od pre nekih 10-15 godina, broj semafora izmedju mene i Jurija Gagarina/Save je dupliran, potpuna katastrofa. Sve je utoliko gore sto su ti semafori vrlo desinhronizovani. Ajde sto su napravili Djilasov most pa uveli tu semafor, ali kako se koja zgrada izgradi usput - jos jedan semafor. Pa su jos budale u jednom trenutku oduzele 50% kapaciteta pretvarajuci desnu traku u zutu traku.

    Posledica toga je da meni bukvalno od momenta kada sednem u automobil dok ne dodjem do npr. Delta Shita treba 20-ak minuta, nekada i vise ako je ozbiljnija guzva. To je prosto neizdrzivo. I onda je potpuno prirodno da imas gomilu stresa, cak i van tih situacija, jer si sklon stresu. Ja sam uhvatio sebe milion puta kako razmisljam samo o tome da stignem na zeleno na sledeci semafor, cak i kada nema razloga za to.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Notxor Sat Jun 24, 2023 2:02 am

    Pešački, 14,00, osnovna škola, deca čekaju da pređu, niko neće da stane?
    Braniš neodbranjivo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Filipenko Sat Jun 24, 2023 2:29 am

    Deca su manje produktivan deo drustva i u momentu prilaska pesackom prelazu predstavljaju trosak, dok ljudi koji idu tuda predstavljaju produktivniji deo drustva i prave pare. Koliko su poreza u svom zivotu platila deca, a koliko vozaci tih automobila? Mene je Djindjic dobro naucio.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Sat Jun 24, 2023 2:34 am

    Sve u svemu, ne moze se zabraniti prevozno sredstvo koje se svuda vozi Garijeva septička jama - Page 27 1844795956

    Garijeva septička jama - Page 27 FzXcrpwWAAAoajz?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by kondo Sat Jun 24, 2023 6:14 am

    to kažu i grci pa zebra više nema veze bajo moj na tebi je da paziš da te ne pregazi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Thu Jul 06, 2023 9:48 pm



    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jul 06, 2023 11:18 pm

    Nasilnik je uvek u pravu. Ima neki svoj razlog. Meta socijalna patologija resantimanskog kolektivnog nesvesnog Srbije 87.
    disident

    Posts : 15038
    Join date : 2016-03-27

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by disident Wed Jul 12, 2023 3:08 am

    Nacija psihickih bolesnika i manijaka


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    konjski nil

    Posts : 2512
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by konjski nil Wed Jul 12, 2023 3:53 am

    juče sam dobio još 1 zicer okladu pa smo mnd i ja otišli po baš dobre patike i baš dobro parče pice s ljutim kečapom i seli kod fontane da požderemo picu ko neki seljaci pa da posle odemo na 3 kugle baš dobrog sladiše i baš dobru limunadu od 3 dl

    i onda sam se setio zašto uvek sednemo u neke tri pešićke materine zato što sam video bukv hordu svakojako zapuštenih ljudi 1 s traheotomijom čibuči na onu grlenu rupu daje papir da mu treba 1000 dinara 2 bezuba od 150 kila traži parče pice jer imamo dva a ona je gladna 3 prolazi urličući kako ima revolucionarnu ideju za patent koji će spasiti svet samo mu treba 2000 evra na zajam onda prolaze 4&5 gde žena u midsommar nošnji sa sve vencem cveća kruzira na trotinetu a kepec šipči pored nje stenje juh juh 6 kevanija koja promenadiše i zazjava okolo s bebom dok joj 100 m dalje dva todlera sprintaju ka prometnoj ulici pa mnd juri za njima jer je konjina u kondiciji + hrpe manje živopisnih turističkih i domaćih prikaza

    kontam da sam ipak ja odneo šnjur Najslučaja kad sam performativno stavio masku i krenuo u šetnju do slastičara kroz gužvu Garijeva septička jama - Page 27 2304934895



    ps
    sve sam ovo piso jer sam se setio kako je mnd 1 ovakvog busolikog kad mu je seksualno uznemirio dete zgužvo ko a4 pa je bio verbalno osuđen na burunđanskom tribunalu Garijeva septička jama - Page 27 4030698832


    _____
    Garijeva septička jama - Page 27 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Garijeva septička jama - Page 27 2692
    Летећи Полип

    Posts : 11112
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Летећи Полип Wed Jul 12, 2023 9:07 am

    Ovo ti je za konceptualni album od rezidentsa. Misim, probaj da čitaš post uz ovu stvar.  Garijeva septička jama - Page 27 2304934895



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7165
    Join date : 2020-03-05

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jul 12, 2023 11:30 am

    Blago tebi, tebi nikad nije dosadno kad te svuda prati mnd.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Solus_Rex

    Posts : 3508
    Join date : 2018-07-03

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Solus_Rex Wed Jul 12, 2023 11:44 am



    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    rumbeando

    Posts : 13714
    Join date : 2016-02-01

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by rumbeando Sat Jul 15, 2023 3:57 am


      

    Studentice Fakulteta za kriminalistiku, kriminologiju i sigurnosne studije Univerziteta u Sarajevu koje su veličale ratnog zločinca Ratka Mladića na poziv Aleksandra Vulina odlučile su studij nastaviti u Beogradu, a stipendiju će im dati sama Republika Srbija.
    Valentina Vujičić i Slađana Todić na 28. godišnjicu Genocida u Srebrenici, koja je bila 11. jula, veličale su ratnog zločinca Ratka Mladića kao heroja uz poruku na društvenim mrežama koja je glasila: “Neka smo vas pobili”.
    https://izdvojeno.ba/nagrada-za-mrznju-srbija-nagradila-studentice-koje-su-velicale-ratka-mladica-studij-nastavljaju-u-beogradu/
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by MNE Sat Jul 15, 2023 5:10 am

    "dotakli smo dno.."
    "kopaj dalje!"
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7165
    Join date : 2020-03-05

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 15, 2023 7:48 am

    … A kad ti se lopata slomi, uzmi ovu kesu dinamita…


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 15, 2023 9:51 am

    Nema dna
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50059
    Join date : 2017-11-15

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 15, 2023 10:53 am

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7165
    Join date : 2020-03-05

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jul 15, 2023 3:58 pm

    Kada sam ja odjavljivao ljude sa moje adrese, svratili su kod upravnika zgrade da ga pitaju da li tu ta osoba živi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    disident

    Posts : 15038
    Join date : 2016-03-27

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by disident Thu Jul 20, 2023 8:09 am

    Nacija psihijatriskih slucajeva
    https://www.blic.rs/slobodno-vreme/kraljevcanin-uputio-jeziv-niz-pretnji-coveku-iz-trebinja-koji-ga-je-snimio-kako-baca/tx7pqtg


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Erős Pista Thu Jul 20, 2023 8:25 am

    Pre neko dan, sedim sa drugarom ispred njegove zgrade (ono kad je bila neko bas sparno vece), i u jednom trenutku nesto pada kroz granje, ja se uplasih da nije neka grana, ali ne - kesa s djubretom.

    Classy.


    Last edited by Erős Pista on Thu Jul 20, 2023 10:46 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by ficfiric Thu Jul 20, 2023 8:45 am

    A kad je policijski cas onda im nije tesko da sidju zbog djubreta



    _____


    Uprava napolje!

    Garijeva septička jama - Page 27 Empty Re: Garijeva septička jama

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 2:24 pm