Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrono i LCHF

    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 9:39 am

    Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana? Hrono i LCHF - Page 3 1949538119
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by kondo Wed May 17, 2017 9:43 am

    resila si da vratis kosovo u pravni sastav srbije?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 9:45 am

    A jbg, to mi je glavna motivacija. Hrono i LCHF - Page 3 1949538119 Za svaki slučaj moram izgledati ko milion dolara (sva vrata otvara). Mislim, u okviru sopstvenih mogućnosti.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Nino Quincampoix Wed May 17, 2017 12:10 pm

    sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana? Hrono i LCHF - Page 3 1949538119

    može mada uz značajan napor
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 12:28 pm

    Hrono i LCHF - Page 3 1949538119 I ove tri nedelje su mi bile dosta veliki napor. Slatko sam svela na minimum (malo crne čokolade, bananu ili malu porciju u Moricu/Crnoj ovci, i to ne svaki dan), alkohol na minimum (pila sam možda 3 puta po oko pola litre vina), izbacila skroz pastu, skrobno povrće, izbacila pekaru, osim što sam jela onaj Tonus hleb, koji je netostiran bljak, ali tostiran super. Jednom nedeljno sam davala sebi oduška, što se svodilo na malo veće količine slatkiša - pekara, pasta i krompir mi uopšte ne nedostaju.

    Probaću da ne dotaknem slatko i alkohol u narednih nedelju dana..
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Nino Quincampoix Wed May 17, 2017 12:31 pm

    2,5 kg za 3 nedelje je odličan rezultat uz sve ove oduške.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 12:32 pm

    sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana? Hrono i LCHF - Page 3 1949538119

    Brzo gubljenje mase je besmisleno i stupidno: takvo mrsavljenje svodi se na privremeno smanjenje kolicine vode u telu, u ozbiljnijim slucajevima i na gubitak misicne mase; plus metabolizam ti se usporava tako da trosis manje kalorija kad se odmaras. Sve u svemu tih 2.5kg i 1.5kg brze ces da vratis nego sto si ih izgubila. Jedino resenje za regulisanje kilaze je bavljenje sportom kao lalinea i trajne promene u ishrani, samo sto tu vidljivi rezultati ne dolaze za tri nedelje.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 12:39 pm

    Radagast wrote:
    sejlor wrote:Smršala sam 2.5kg za tri nedelje. Kolke su šanse da smršam 1.5kg u narednih nedelju dana? Hrono i LCHF - Page 3 1949538119

    Brzo gubljenje mase je besmisleno i stupidno: takvo mrsavljenje svodi se na privremeno smanjenje kolicine vode u telu, u ozbiljnijim slucajevima i na gubitak misicne mase; plus metabolizam ti se usporava tako da trosis manje kalorija kad se odmaras. Sve u svemu tih 2.5kg i 1.5kg brze ces da vratis nego sto si ih izgubila. Jedino resenje za regulisanje kilaze je bavljenje sportom kao lalinea i trajne promene u ishrani, samo sto tu vidljivi rezultati ne dolaze za tri nedelje.

    Prvo, mislim da 2.5kg za 3 nedelje ni po kojim kriterijumima nije ekstremno brzo mršavljenje. 

    Drugo, merila sam se treći dan od kako sam počela da vodim računa, višak vode meni ode za prvih par dana. Da sam se merila na početku, verovatno ne bi bile 2.5 nego 4-4.5kg.

    Treće (ovo sam napisala već hiljadu puta), ja treniram ceo život (sa manjim pauzama), verovatno slabijim intenzitetom nego lalinea i darling, ali ne vidim zašto bih gubila mišićnu masu ako mi je trening konstanta.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 1:07 pm

    Dobro, ti najbolje poznajes svoje telo.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 1:12 pm

    Nije stvar u tome, nego sve ovo što si ti napisao objektivno ne stoji za gubitak 2.5kg za 3 nedelje.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 1:29 pm

    A za kilo i po za nedelju dana? To bi bilo 6kg mesecno.

    Ali nije stvar samo u tome. Otvorila si ovaj topik pre dve i po godine postom u kome objasnjavas da ti je glavna motivacija gubitak tezine. U medjuvremenu si mislim na drugim topicima barem jedanput javila kako si uspela da smanjis kilazu. I evo sad opet. Utisak (mozda gresim) je da uspevas privremeno da smrsas, pa vratis te kile i da onda sve krece Jovo nanovo. Otuda moj rant o brzim i privremenim resenjima. Cini mi se da godinama mucis sebe, ili neefikasnim dijetama, ili nerealnim ocekivanjima i previse negativnom slikom svog tela (sto se ovog poslednjeg tice, seti se reakcija forumasa na slike koje si kacila na perspicu).


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by kondo Wed May 17, 2017 1:50 pm

    Radina tecna terapija, skinuces 3 kg najmanje za 7 dana i na tvoju sadasnju mrsavost.

    Pustite devojku na miru, oce da bude kosmicka ribetina u Pristini i to je to. Koliko ce kila imati kada se vrati u Beogradu je nebitno...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 1:52 pm

    Radagast wrote:A za kilo i po za nedelju dana? To bi bilo 6kg mesecno.

    Ali nije stvar samo u tome. Otvorila si ovaj topik pre dve i po godine postom u kome objasnjavas da ti je glavna motivacija gubitak tezine. U medjuvremenu si mislim na drugim topicima barem jedanput javila kako si uspela da smanjis kilazu. I evo sad opet. Utisak (mozda gresim) je da uspevas privremeno da smrsas, pa vratis te kile i da onda sve krece Jovo nanovo. Otuda moj rant o brzim i privremenim resenjima. Cini mi se da godinama mucis sebe, ili neefikasnim dijetama, ili nerealnim ocekivanjima i previse negativnom slikom svog tela (sto se ovog poslednjeg tice, seti se reakcija forumasa na slike koje si kacila na perspicu).

    Hm, 2.5 + 1.5 je 4, a ne 6.

    Pisala sam već da imam oscilacije u 4-5 kg, ali, kao što si sam primetio, ovaj topik sam otvorila pre 2.5 godine - ne osciliram u rasponu od 5kg dva put mesečno, nego u proseku jednom u godinu dana. Gubim kile jako sporo, sećam se da sam 2015. smršala 5kg za oko 4 meseca, prošlo leto oko 4kg za 3 meseca itd. Gojim se znatno brže, ali zbog prežderavanja na nervnoj (emotivnoj, mentalnoj, whatever) bazi, a ne zbog načina na koji sam smršala. Tj, gojim se onda kada mi dođe period prežderavanja, a ne odmah nakon što sam smršala.

    Inače, nije mi motivacija gubitak težine, možda sam se loše izrazila, motivacija mi je smanjenje obima. A kod mene gubitak težine i smanjenje obima uvek idu zajedno, pretpostavljam zbog toga što mi je fizička aktivnost konstanta.

    Što se tiče mučenja sebe, meni je svako odricanje od hrane koju volim mučenje, i svaki sport (osim trčanja) mi je mučenje. Ali jbg, that's life.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 2:13 pm

    Kondo wrote:Radina tecna terapija, skinuces 3 kg najmanje za 7 dana i na tvoju sadasnju mrsavost.

    Pustite devojku na miru, oce da bude kosmicka ribetina u Pristini i to je to. Koliko ce kila imati kada se vrati u Beogradu je nebitno...

    Takoe! Hrono i LCHF - Page 3 3579118792 S tim što teško ja mogu biti kosmička ribetina, ali dobro, nisam baš krš.

    A ne mogu tečnu terapiju, jooooj.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by lalinea Wed May 17, 2017 2:19 pm

    meni trcanje mucenje Hrono i LCHF - Page 3 1949538119. al radi, jbg
    (sejlor, ti bas i brzo trcis Hrono i LCHF - Page 3 1143415371)

    a ja ako hocu da smanjim obim, uz ovaj trenutni rezim treninga moram i da jedem koliko god mogu. poslednje tri nedelje uvek imam sladoled u kuci i po porciju svakog dana... 
    to ne menja tezinu ali mi se smanjio broj pantalona.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 2:25 pm

    E, ne trčim uvek tako brzo, samo kad me iznerviraju na poslu. Hrono i LCHF - Page 3 3579118792 Ali da, trudim se u poslednje vreme ili da trčim malo brže (oko 11 km/h) celu deonicu, ili da radim sprintove.

    Kapiram ovo za obime i porciju sladoleda, ali mislim da bi se takav režim kod mene neslavno završio. Jer meni treninzi snage neviđeno otvaraju apetit i nema šanse da bih se zaustavila na jednoj porciji sladoleda dnevno, proždrala bih sve.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by lalinea Wed May 17, 2017 2:29 pm

    da, ja sam onaj tip sto joj bude muka od mnogo slatkog.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by bela maca Wed May 17, 2017 4:26 pm

    Ja moram da kukam na činjenicu da vožnja bicikla niti smanjuje obim niti topi kilograme Hrono i LCHF - Page 3 1949538119


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Wed May 17, 2017 4:33 pm

    Hm, to mi je baš čudno, ja sam uvek mislila da je vožnja bicikla super za topljenje.
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by bela maca Wed May 17, 2017 4:35 pm

    Spining sigurno, al idenje bajsem na posao, pa makar i na Kumodraž ili do Žarkova ne pomaže puno..


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Wed May 17, 2017 4:48 pm

    bela maca wrote:Spining sigurno, al idenje bajsem na posao, pa makar i na Kumodraž ili do Žarkova ne pomaže puno..

    Pretpostavka: mozda tebi ne pomaze posto se time bavis toliko dugo i cesto da su ti se misici prilagodili (u smislu da te pokrete odradjuju efikasnije nego kod obicnih smrtnika i time trose manje kalorija), ali bi pomoglo vecini ljudi.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Wed May 17, 2017 5:19 pm

    meni je bicikli napravio leepe butne misice,onako bas izpupcene i definisane ali samo to
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by паће Wed May 17, 2017 6:46 pm

    bela maca wrote:Spining sigurno, al idenje bajsem na posao, pa makar i na Kumodraž ili do Žarkova ne pomaže puno..

    Ја сам ишао бициклом на посао, углавном 3-6 км, није Зрењанин баш тако велика варош, од 1980 до 1999. Још увек имам бутне мишиће као кад сам возио. Истина, сад кад возим (двапут годишње Hrono i LCHF - Page 3 1403342043 ) брзо се заморе, ал' да кренем редовније мислим да би ме брзо вратило у форму. Што се већ десило пар пута, док смо били у тамоу, ал' оно је возикање по крају, није вожња до нечег.

    А да помаже, помаже - кардилог у војсци (након само 1 године бицикла) ми је рекао да ме то излечило, види се да је нешто било али је 80% ОК.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Wed May 17, 2017 7:24 pm

    pa pomaze kako da ne,svaka/bilo kakva fizicka aktivnost pomaze


    a sto se ishrane tice moram da prijavim 1 epsko opustanje,najgore u ovih 5godina..od Djurdjevdana ne mogu da se izbavim iz kandzi ugljenih hidrata,plus selidba plus nemam svoju kuhinju plus mama pravi gibe.krompir i svasta..svaki dan pojedem bar nesto od hidrata a nekim danima i mnogo gore Hrono i LCHF - Page 3 1949538119
    kao da se nikada nisam ni skidala Hrono i LCHF - Page 3 1949538119
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by паће Wed May 17, 2017 7:41 pm

    Батали хидрате, бољи су хидранти, већи садржај гвожђа пре свега. А и праве некакве креме од њих, мора да ваља и да је скроз органић.

    Hrono i LCHF - Page 3 Hidran10


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Hrono i LCHF - Page 3 Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 2:36 pm