Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hrono i LCHF

    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 1:56 pm

    Glavna ideja mi je da ovde delimo recepte za jela od mesa i povrća, zato sam odlučila da je primereno da spojim hrono i lchf. Imajući ovo u vidu, topik bi možda mogao i na Iće, ali ne želim da ukinem mogućnost da pišemo i o drugim stvarima, npr. koliko imamo energije, koliko smo kg skinuli, kakava nam je krvna slika i to. To mi baš nije za gastronomiju.

    Ja sam krenula sa hrono. Za sad sve deluje divno i bajno, ali tek mi je drugi dan. Primarna motivacija mi je skidanje kila, ali volela bih da uspostavim pravila ishrane kojih ću se pridržavati trajno, čak i ako nekad dostignem željenu težinu.

    Danas jedem goveđi gulaš sa šakom testenine za ručak, a uveče ću praviti nešto sa piletinom ali još nisam odlučila šta. Za doručak sam jela proju i kiselo mleko, mljac.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Sergen Yalçın Tue Nov 25, 2014 2:03 pm

    odlicno, i sam sam na lchf, ali nemam dovoljno recepata.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Indy Tue Nov 25, 2014 2:07 pm

    Sta je to hrono?
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 2:10 pm

    former informer wrote:Sta je to hrono?

    chrono
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 3:03 pm

    hrono je kad jedes obroke u redovnim terminima kako vec sleduje, i odredjene namirnice u odredjeno doba dana. tolko znam.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Sergen Yalçın Tue Nov 25, 2014 3:21 pm

    to mi vec deluje kao jebada.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 3:26 pm

    U suštini je vrlo jednostavno. Svodi se na ovo što je Garoviks napisao. I, naravno, moraš da znaš koju namirnicu i koju kombinaciju namirnica smeš za koji obrok, ali to je lako zapamtiti jer je savršeno logično. Mislim da ne postoji namirnica, pa čak ni kombinacija namirnica koja je zabranjena (osim kravljeg mleka i belog brašna).
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Ointagru Unartan Tue Nov 25, 2014 4:42 pm

    Sta hvali kravljem mleku?

    Inace, rekao bih da chrono podrazumeva malo previse kalorija (sudeci po podacima francuske agencije za bezbednost hrane, dobijene na osnovu opsezne anekete o ishrani Francuza - http://www.afssa.fr/Documents/NUT2009sa0099.pdf - videti aneks na dve poslednje strane).


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 4:49 pm

    Navodno se jako teško vari. Tako sam pročitala u nekim tekstovima o hrono. Meni je to najmanji problem, mleko iovako stavljam samo u žitarice.

    Hrono ne postavlja ograničenje u pogledu kalorija, ali svejedno su mi čudni ovi podaci. Po mojoj računici, ako za svaki obrok pojedeš jednu porciju (1 tanjir, pun ali ne natrpan) unosiš max 2000.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 4:54 pm

    meni je u tom konceptu jedino malo blurovano kako zderanje u redovnim i istim terminima utice na gubitak kilograma, jer mi se upravo u takvom relativno kratkotrajnom periodu uzimanja svakog obroka u isto vreme, jedini put u zivotu desilo da se ugojim.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 4:57 pm

    Gledam sad ovu tabelu, skoro sve dijete osim hrono su privremene dijete, za skidanje kila.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 4:58 pm

    Garoviks wrote:meni je u tom konceptu jedino malo blurovano kako zderanje u redovnim i istim terminima utice na gubitak kilograma, jer mi se upravo u takvom relativno kratkotrajnom periodu uzimanja svakog obroka u isto vreme, jedini put u zivotu desilo da se ugojim.

    Mislim da je poenta u tome da nije žderanje. To se podrazumeva valjda, zar ne?
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Nov 25, 2014 6:02 pm

    jasta. mislio sam zderanje kao normalno klopanje, tako mu tepam Hrono i LCHF 3579118792 ne na pravo prezderavanje.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Tue Nov 25, 2014 8:44 pm

    omg
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Indy Tue Nov 25, 2014 9:32 pm

    Ne razumem progon mleka i jogurta, ostalo mi izgleda ok.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Mon Dec 08, 2014 5:23 pm

    sejlorka kako ide?jesi smrsala?
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 7:10 pm

    Ne. Kotrljam se ulicom, baš sam debela. Krenem hrono par dana, pa onda pokvarim npr. jedenjem slatkog uveče, pa onda opet sve strava par dana, pa dobijem neizdrživ krejving za picom i sve tako. Baš sam mekušac i beskičmenjak (dupljar i zglavkar).
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Mon Dec 08, 2014 7:42 pm

    nema ti spasa ..
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Indy Mon Dec 08, 2014 8:52 pm

    sejlor wrote: neizdrživ krejving za picom 
    Konacno prave reci na forumu senzualnost. Hrono i LCHF 1403342043
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 8:55 pm

    Sejlore o koliko kg mi ovde govorimo? Sve mi se cini da ti sebe vidis drugacije nego sto te drugi vide ... 
    Inace, moja koleginica je skinula sta znam, 15 kg hrono ishranom. I dalje se tako hrani. Samo, mislim da je i sport malo tome doprineo.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 9:28 pm

    Pisala sam na onoj drugoj temi o fet šejmingu. Već desetak godina variram između 62 i 66 kg, na 169cm. Ne računam što sam se par puta spustila ispod i otišla iznad jer to traje najviše par nedelja. E pa sad je jedna od tih nedelja, mislim da sam negde na 67 (66.5 sam imala kad sam se merila pre oko nedelju dana) pa moram pod hitno nešto da uradim jer se meni na 66 pale crvene lampice i kreće da zavija sirena za uzbunu.

    Inače, mislim da me je dovde i dovela povreda noge, ni s od sporta nisam videla već više meseci.

    edit: A hoću da imam 60 kg.
    plavaivy

    Posts : 3096
    Join date : 2014-11-21

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by plavaivy Tue Dec 09, 2014 8:16 pm

    plavaivy wrote:nema ti spasa ..
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Dec 09, 2014 9:51 pm

    Male su to razlike Sejlore, sve ce to da se otopi. Sto se mucis s tim hrono rezimom, ukini brasno i secer i poslednji obrok neka ti bude u 7 uvece i nestace to za mesec-dva.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Dec 09, 2014 10:00 pm

    Pa to je onda LCHF, ne? OK je LCHF, ali ja imam užasne krejvinge za UH (i za slatko i za slano testo) koji me neretko odvedu u prežderavanje. Hrono mi se čini prikladnim za mene jer dozvoljava testo ujutro a slatkiš popodne, tako da kad imam krejving za nečim od ta dva mogu da kažem sebi: ješćeš to za 24 sata max, strpi se. Mislim, ovo sve u teoriji, kršila sam hrono već nekoliko puta, ali još ne odustajem.
    Anonymous
    Guest

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Guest Tue Dec 09, 2014 10:09 pm

    Pa ovo samo par nedelja. Nestace ti rejvings kad preseces insulinske skokove. Tu jedan zalogaj vuce drugi. Ovo ti je najbrze. Posle uvedes ugljene hidrate za dorucak.
    Alternativno: poslednji obrok u 7, izbaci proste secere, dodaj malo ugljenih hidrata ali ogranici porciju. Mislin, kapiram ja hrono, ona unosi red, u prvom redu psiholoski, ali nekada covek ne reaguje dobro na to, otera ga u bindzing. Ne kazem da odustanes od hrono, probaj jos malo Hrono i LCHF 1143415371

    Hrono i LCHF Empty Re: Hrono i LCHF

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:08 pm