Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Sun Jun 03, 2018 12:21 pm

    Екаве су деведесете. Нема бенда који је боље изразио шта нам се то догађало, понекад и пре догађаја, и прошли су отприлике као што смо и ми прошли кроз те године. Тако да су данас они више легенда него бенд. Имам их онолико на плејлисти, и на неким местима ми се чини да су и они сами поверовали у ту легенду - добро, то их је носило куд их је већ однело. На неким другим местима препознајем чије су штосеве скидали, који су звук тежили да постигну, добро де, нико није 100% оригиналан. Слушам их још увек али не сечем вене.

    Колико су деведесете отишле низ воду, толико је отишао и Екаве. Што има лудака који не налазе ништа ван тога, јебига, увек их има - знали смо лика који се палио на Џима Морисона не јебући Хендрикса пет посто, а о остатку те исте музике из наредних пет година није имао лепе речи. Увек има ликова који томе приступају као да је фудбал, или праве себи религију. Да ли ће на површину да их избаци поплава или интернет, свеједно.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 03, 2018 12:46 pm

    kakva agresivna debilcina ovaj kamponeski. pola covek-pola opste mesto, literarni lik.

    ja necu ripovati sinana ni kemala malovcica (kad bude umro) jer sam vremenom skapirao da ono sto mi je super kod njih zapravo nisu oni nego juzni vetar. mislim 'super' ne u fazonu da se kunem u to i hajpujem nego da mi je prosto zabavno programiranje sintisajzera, na 1 blesav i trashy nacin.

    uporediti recimo utvarin klip sa ovim. missim, to je 1 bend, nebitno ko je pevac.



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Јанош Винету Sun Jun 03, 2018 12:59 pm

    +1 za gospodina DDF R.I.P. - Page 21 359476144 , vrhunska pesma.
    Potpuno sam saglasan, Južni Vetar je krovna grupa svih ovih pevača i kao takva grupa je bitnija nego pojedinačni hitovi pevača.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 03, 2018 1:09 pm

    mislim mnogo vece djubre sam od juznog vetra slusao u mojoj maticnoj subkulturi. primera radi pazite ovaj darkvejv bend, totalni kontinuum cheesy synth line-ova sa juznim vetrom (nego ne kao ovi jedni su goti, a ovi drugi su narodnjaci i to je kao razlicito, a programiranje potpuno isto R.I.P. - Page 21 286371741 )



    note to self: urediti kompilaciju srpski 80s tres sintisajzer R.I.P. - Page 21 1801032019


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 2:26 pm

    Utvara wrote:Debeli ti si upravo rekao da više voliš Mišu Kovača, jebote bog Isus i svi sveci, on ti je preči i važniji od Sinana. Šta reći? Kakvu posluku porati? Gde smo pogrešili kao društvo? Da li si pohađao osmogodišnju školu, imaš li elementarnu socijalizaciju, jesi li bio nekad na svadbi, u nekoj kafani? Dugogodišnja robija? Izgnanstvo u Lijepu Njihovu? Katarza?
    Ovo:

    vs neki opskurni Hrvat dalmoš:


    Takođe, priznajem da ako neko ne voli Sinana, ne mora automatski voleti EKV. Samo kažem da oni koji vole EKV jezivo mrze Sinana, sa nekim viškom koji je kulturološki, ne estetski ili muzički.
    Ako A=>B, ne mora da B=>A.


    Otkud znaš da je debeo? R.I.P. - Page 21 1912529702

    Mislim, OK je što si se naložio kao magarac na sajbabinog urkomana i to iz vizure čiste orijentalističke fascinacije, preskačući sve moguće etničke i klasne ograde, sa sve grižom savesti što nisi ni cigan ni dno kace radničke sirotinje samo me poštedi tog sanitarnog odmaka od Matea Miše koji impliciraš. Ne samo što lik nije ustaša, nije čak ni šoven - potraži malo kako je koristio autoritet svojih pesama kada je pevao po Kanberama i Kalgarijima. Nego zato što imam pravo da mislim da je njegova emocija više sentiment ovog prostora nego Sinan (:dragoškalajićisroundthecorner:).


    Last edited by Kondo on Sun Jun 03, 2018 2:35 pm; edited 2 times in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 2:28 pm

    e da, žao mi što je sinan umro, bio je gotivan lik, ovako ikonički gledano


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Јанош Винету Sun Jun 03, 2018 3:06 pm

    Kondo wrote:
    Utvara wrote:Debeli ti si upravo rekao da više voliš Mišu Kovača, jebote bog Isus i svi sveci, on ti je preči i važniji od Sinana. Šta reći? Kakvu posluku porati? Gde smo pogrešili kao društvo? Da li si pohađao osmogodišnju školu, imaš li elementarnu socijalizaciju, jesi li bio nekad na svadbi, u nekoj kafani? Dugogodišnja robija? Izgnanstvo u Lijepu Njihovu? Katarza?
    Ovo:

    vs neki opskurni Hrvat dalmoš:


    Takođe, priznajem da ako neko ne voli Sinana, ne mora automatski voleti EKV. Samo kažem da oni koji vole EKV jezivo mrze Sinana, sa nekim viškom koji je kulturološki, ne estetski ili muzički.
    Ako A=>B, ne mora da B=>A.


    Otkud znaš da je debeo? R.I.P. - Page 21 1912529702

    Mislim, OK je što si se naložio kao magarac na sajbabinog urkomana i to iz vizure čiste orijentalističke fascinacije, preskačući sve moguće etničke i klasne ograde, sa sve grižom savesti što nisi ni cigan ni dno kace radničke sirotinje samo me poštedi tog sanitarnog odmaka od Matea Miše koji impliciraš. Ne samo što lik nije ustaša, nije čak ni šoven - potraži malo kako je koristio autoritet svojih pesama kada je pevao po Kanberama i Kalgarijima. Nego zato što imam pravo da mislim da je njegova emocija više sentiment ovog prostora nego Sinan (:dragoškalajićisroundthecorner:).

    Pa ono, nisam imao pojma da je Sinan bio sledbenik Saibabe dok nisam pogledao danas na Vikipediji.
    Ti si upravo sada nazvao počivšeg Sinana "sajbabinim urkomanom", neću dopustiti ovaku asasinaciju karaktera!
    Sinan je imao duboku kulturnu i duhovnu potrebu da se spoji sa nečim višim i nađe smisao života u besmislu alkohola, žena, droge i tezgarenja o kojima je pevao i koji su usud svakog pevača. Nije ni prvi ni jedini pevač koji je bio ovisnik, a nije ni jedini koji je išao da traži duhovnost u Indiji.

    To što nemam "etničke i klasne ograde" prema Sinanu je možda ipak do toga što ih ti imaš... R.I.P. - Page 21 2304934895

    Imam svakako ograde prema ovome Mateu, nemam pojma ko je čovek niti mi se dopada njegova muzika, uz to je neki ujak koji peva na nekom Dalmatinskom hrvatskom narečju, nemam pojma o čemu se radi. Nisam ti ja urbani Jugosloven! R.I.P. - Page 21 96193374  Taj je ordinirao 70ih koliko kapiram. Generacijska stvar.

    Kondo wrote:e da, žao mi što je sinan umro, bio je gotivan lik, ovako ikonički gledano
    Mogu samo da pozdravim ovakav gospodski i kulturan post R.I.P. - Page 21 359476144
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by zvezda je zivot Sun Jun 03, 2018 3:15 pm

    ja sam ripovao kad je umro jaki liebezeit i to je to.

    sad kad je umro glenn branca hteo sam da ripujem al nisam, nije to moja bitka, nek ripuju drugi. ako to ne govori o karakteru ne znam sta govori...


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 03, 2018 3:32 pm

    zvezda je zivot wrote:sad kad je umro glenn branca hteo sam da ripujem al nisam, nije to moja bitka
    nije ni moja, ja sam bio iz fazona ko mu jebe mater. neka ga ripaju sonik jut fanovi i ringringarija.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by zvezda je zivot Sun Jun 03, 2018 3:38 pm

    pa to. covek u ovom trenutku treba da odluci na koje ce vesti da reaguje, na koji ce moralni autrejdz da se zakaci, koga ce da ripuje... u suprotnom svi cemo postati profesionalni tviterasi.

    doduse ovo sto Kondo glumi edzlorda na slucaju mika dzegera je vec druga krajnost imho i to osudjujem


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 5:05 pm

    ripovacu kita sigurno, mika onako ko sad ovo sinana sto sam ispostovo bez ripa


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 5:08 pm

    mislim meni o sinanu dosta toga govori sto ga je hejlovao cira jos neke 2007, mrtva trka dusan vesic EKV, zoran cirjakovic sinan...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34121
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sun Jun 03, 2018 5:27 pm

    Kondo wrote:ripovacu kita sigurno

    Ma daj, niko od nas nece biti tad ziv


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Sun Jun 03, 2018 5:28 pm

    R.I.P. - Page 21 1233199462


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Filipenko Sun Jun 03, 2018 5:34 pm

    Sinanov najstariji sin Rašid Sakić je 2011. godine pravosnažno osuđen na 12 godina zatvora jer je ubio Dragoljuba Despotovića i pokušao da likvidira Radomira Lazića 22. maja 2002. u Loznici.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 6:36 pm

    Utvara wrote:+1 za gospodina DDF R.I.P. - Page 21 359476144 , vrhunska pesma.
    Potpuno sam saglasan, Južni Vetar je krovna grupa svih ovih pevača i kao takva grupa je bitnija nego pojedinačni hitovi pevača.



    ovaj snimak turneje iz 86 daje dobar build up hijerarhije JV pevaca. mislim mile kitic i kemal malovcic su realno level shoegaze u poredjenju sa sinanom koji je vec tada bog. mada, šemsa R.I.P. - Page 21 3826186726

    ima i luce iz kasidola u nekoj srednjoskolskoj fazi i bizarnom outfitu. izgleda kao da je nju i mileta obukao isti stilista.

    baja koji svira gitaru je sigurno na necemu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 6:44 pm

    Daï Djakman Faré wrote:

    note to self: urediti kompilaciju srpski 80s tres sintisajzer R.I.P. - Page 21 1801032019

    pa ovo je ludo, JV je imao pokusaj svog marvin gaye 80s vajba



    pakao jbte koji low end egzistencijalizam, i pritom ima jedan kratki synth solo u sred pesme, 5 sec remek delo, ko persian love sempl holgar czukay, ima na 2.45


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sun Jun 03, 2018 7:54 pm

    ^^

    jedan komentar ispod snimka, a propos onoga što je fikret ranije napisao:

    Slavisa CAKI Miletic
    Пре 2 године
    Masa ljudi raznoraznih nacionalnosti i dva milicionera koji grickaju semenke, kakvo divno vreme......
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 03, 2018 8:47 pm

    Meni je potpuni promasaj kad neko "rokere" i ine (tu ne racunam neke marginalne palfootoidne - sorry palfoot nista lose ne mislim, naprotiv! - subgrupe) "poducava" sa tzv "nacionalnog stanovista". To je tezak fail, jer vrh tih nekih(tm) slojeva je u vecini slucajeva mnoooogo, neuporedivo nacionalno "osvesceniji" od ovih koji ih napadaju kao "anacionalne" i ti ljudi odlicno znaju o cemu pricaju Recimo...upravo

    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sun Jun 03, 2018 9:33 pm

    ekv mi je oduvek išao na nerve, ali brate mili, ekv je za ovo simfonijski orkestar sa 10 nacionalnih opera najvećih evropskih nacija i to ne samo zato što sam ja nemuzikalan nego što je ovo trovanje epskih razmera, jebeš grka koji kaže da je atina glavni grad grčke
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sotir Sun Jun 03, 2018 10:07 pm

    Kondo, gori si od disidenta po kopanju po deponijama kad si izvukao - i portcrtavam poslušao - Nehrua i JV.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sotir Sun Jun 03, 2018 10:09 pm

    Inače kad smo kod muzike 90ih, jebeš ba muzku od koje te ne boli glava!
    Bombarder je najbolji
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 03, 2018 11:29 pm

    jel imamo ovde onog majstora SDSG koji je tamo zakrivio svemir?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jun 03, 2018 11:33 pm

    Neamo, ovde se vodi miran i opusten razgovor  R.I.P. - Page 21 1844795956 (do sada R.I.P. - Page 21 1861198401 )
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sun Jun 03, 2018 11:35 pm

    ja sam zaboravio koliko namenski ume da nacisto odlepi kada se neko pokaze strucniji od onoga u cemu je on umislio da je ekspert.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place

    R.I.P. - Page 21 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:26 pm