Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Sat Jun 01, 2019 8:28 pm

    Опростићу ти што си ме назвао лицном, бар си ставио у наводнике. Не прегоревам тако лако...

    Мада памтим и кад су отишли Морисон, Хендрикс и Џенис, то ме није толико такло, ваљда зато што сам их само чуо, никад видео. Шгјз, једино што памтим је оно кад смо се расписали кад је отишао Дивљан. И то не толико због њега самог, него због те задружне жалости коју смо исписали, то ме ухватило.

    Стварну рупу сам осетио кад је отишао Кит Емерсон. Кад сам укапирао да се та музика више неће производити, то што има, то му је.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sat Jun 01, 2019 8:30 pm

    Divljan, da. Vrlo licno. Kasno smo se upoznali ali smo se fino druzili u tim godinama pred bolest. Ista strast prema dobrom alkoholu. Ta me smrt bas jako uzdrmala.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7029
    Join date : 2014-11-07

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by zvezda je zivot Sat Jun 01, 2019 11:04 pm

    pre par dana picfork izbacio video u ediciji 'pesma koju bih voleo da sam je napiso' gde malk prica o 'slip inside this house' i o tome kakav je roki pevac i kako se drogiro


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Jun 02, 2019 12:09 am

    heh koja koincidencija citam pf i krenem da uz posvetu zvezdi znajuci da je pavement fanboi okacim



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sun Jun 02, 2019 2:11 am

    bruno sulak wrote:glupo pitanje: koji je prvi muzicki odlazak koji ste osetili nekako "licno"?


    Merkjuri. Bio sam klinac i tek sto sam poceo da otkrivam muziku i to bas preko Kvina, rok zvezde su mi izgledale kao superoji. To mi je zvucalo kao da je umro Supermen.

    U poslednje vreme su me bas potresle smrti Vejlanda i Kornela, pa i Dolores iz Krenberisa, iako ih nisam nesto slusao. Uopste su te Generation X smrti od Kobejna nadalje bas nekako depresivne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by kapetanm Sun Jun 02, 2019 10:27 am

    Od nasih, Serdjo Blazic, od stranih, Bon Skot.
    Njihove grupe su to pregurale, ali nikad vise to nije bilo to
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Filipenko Sun Jun 02, 2019 11:10 am

    Ne mogu baš da kažem da je Fredi Merkjuri u mom slučaju, ali jeste veoma blizu. U kom smislu - recimo, kada bih slušao neke pesme i skontao da nikada ništa novo od njega neće izaći, ili npr. kada sam kao klinac saznao da je Made in Heaven pravljena tako što je on otpevao unapred, umro, pa su posle tek kalemili muziku da naprave ono što je on hteo itd. itd. Mislim da za nikoga nisam ništa ni približno osećao. Sigurno bi sve bilo daleko intenzivnije da se sve to dešavalo neposredno u trenutku njegove smrti, kada sam ipak imao dosta manje godina.
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Sun Jun 02, 2019 11:19 am

    Meni Kosta iz Novembra.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sun Jun 02, 2019 11:36 am

    Uh da, i meni, ali to je bilo bas licno, video sam ga dve nedelje ranije kako podize klinca iz predskolskog. Sranje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sun Jun 02, 2019 8:00 pm

    Avdić na Žurnalu, o Eriksonu.


    Izuzetno je važno naglasiti, Ericksonov horror razlikuje se od heavy metal bajki. Njihovi demoni dovedeni su iz B filmova i stripova, a za Rokyjeve se plašimo i pretpostaviti odakle potiču.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Sun Jun 02, 2019 9:56 pm

    ma jel on normalan. pa rokijeve pesme se doslovce zovu po b horor filmovima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sun Jun 02, 2019 9:59 pm

    Pa da. Ali bukvalno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Sun Jun 02, 2019 10:04 pm

    mislim moze se reci da je on u tome daleko dosledniji od metalaca (ako se moze praviti takva generalizacija). njegov pristup je "meta" on direktno referise na imena, mesta i trope b horor zanra dok se metalni pristup tome vise doima poput propa iz horor filma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sun Jun 02, 2019 10:08 pm

    Normalan je  R.I.P. - Page 30 4101625831 pasus prije glasi ovako: 


    Nije bio sposoban za formiranje benda sa tvrdom jezgrom. Od dostupnih austinskih muzičara pravio je prateće bendove Aliens, Explosives... U zvuk unosi hard rock elemente, a tekstovima plaze demoni, zombiji, vampiri, dvoglava čudovišta. Nazivi solističkih albuma biće dovoljno ilustrativni: I Think Of Demons, The Evil One, Gremlins Have Pictures, The Return Of The Living Dead, Don't Slander Me, Casting The Runes…


    Meni se ono iz prvog kvota fino kalemi na sve prethodno napisano u tekstu. Sad vidim da ovako izdvojen može da djeluje bezvezno.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sun Jun 02, 2019 10:16 pm

    Da, slazem se. Kod njega se vidi da su to filmovi. U metalu je zapravo horor manje svesno posredovan. Mada opet zavisi u kom metalu...

    Misfitsi su imali slican odnos prema hororu ("I turned into a Martian"), posle Danzig i naravno - White Zombie.

    Et Bruno


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Sun Jun 02, 2019 10:19 pm

    @fikret: pa da ali i dalje nije u pravu. odnosno roki se direktno oslanja na B estetiku crno-belog horora 40-tih i 50-tih.

    @vilijam: pa da to su misfits, rob zombie pa i ghost koji direktno obradjuje rokija. naravno kod eriksona opet postoji i nesto vise.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sun Jun 02, 2019 10:24 pm

    William Murderface wrote:Da, slazem se. Kod njega se vidi da su to filmovi. U metalu je zapravo horor manje svesno posredovan. Mada opet zavisi u kom metalu...

    Misfitsi su imali slican odnos prema hororu ("I turned into a Martian"), posle Danzig i naravno - White Zombie.

    Et Bruno

    Mnogo toga u (američkom) metalu je bilo posledica sukoba između, sa jedne strane, Tipper Gore i "Washington Wives", i tinejdž kulture. Horor je tu posredovan dosta svesno, ne kao metareferenca već kao weaponization horor tropa u borbi za srce adolescentske suburbije.

    Drugi talas skandinavskog black metaka je već sasvim druga priča...Dead je bio lud kao klozetski pacov. On je na koncertu udisao mrtvog gavrana da bi osetio zadah groba.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Sun Jun 02, 2019 10:37 pm

    ne znam dovoljno o metalu medjutim cini mi se se ti toposi kod rokija pojavljuju u krajnje ne-ironijskom kljucu, gotovo pa kao da im daje misticnu vrednost.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Sun Jun 02, 2019 10:38 pm

    odnosno on niskoj kulturi prilazi kao oltaru.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sun Jun 02, 2019 11:07 pm

    Creepy Uncle wrote:
    William Murderface wrote:Da, slazem se. Kod njega se vidi da su to filmovi. U metalu je zapravo horor manje svesno posredovan. Mada opet zavisi u kom metalu...

    Misfitsi su imali slican odnos prema hororu ("I turned into a Martian"), posle Danzig i naravno - White Zombie.

    Et Bruno

    Mnogo toga u (američkom) metalu je bilo posledica sukoba između, sa jedne strane, Tipper Gore i "Washington Wives", i tinejdž kulture. Horor je tu posredovan dosta svesno, ne kao metareferenca već kao weaponization horor tropa u borbi za srce adolescentske suburbije.

    Drugi talas skandinavskog black metaka je već sasvim druga priča...Dead je bio lud kao klozetski pacov. On je na koncertu udisao mrtvog gavrana da bi osetio zadah groba.


    Hahaha, pa jeste, u pravu si. Meni je ta prica o skadinavskom bm jedna od ludjih - bukvalno su pobrkali sprdnju (Venom) i zbilju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Mon Jun 03, 2019 10:25 am

    bruno sulak wrote:@fikret: pa da ali i dalje nije u pravu. odnosno roki se direktno oslanja na B estetiku crno-belog horora 40-tih i 50-tih.



    Avdić onim završava dio teksta (tekst je star deset godina) u kom navodi bitnije dijelove iz Eriksonove biografije. Džoint, suđenje, glumljenje ludila pa onda psihijatrija i prinudno liječenje.

    Onda napiše ovo:









    Izuzetno je važno naglasiti, Ericksonov horror razlikuje se od heavy metal bajki. Njihovi demoni dovedeni su iz B filmova i stripova, a za Rokyjeve se plašimo i pretpostaviti odakle potiču.


    Sve proživljena muka je ostavila posledice na njegovu psihu pa se zato njegovi lični demoni i zombiji ne mogu da porede sa onima iz heavy metala. Njegovi demoni su "stvarni". Tako sam bar ja shvatio ovo poređenje i zato mi se dopalo.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Mon Jun 03, 2019 2:07 pm

    pa iz esida spojenog sa B horor estetikom. mislim da na tome moram insistirati.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18417
    Join date : 2014-12-12

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by beatakeshi Thu Jun 06, 2019 6:09 pm

    Čini mi se da je ovde najprikladnije

    Zoran Vujović Vujke, snimatelj i fotograf.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Thu Jun 06, 2019 10:43 pm

    htedoh da okacim pre neki dan. RIP. bas se osipa ekipa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Fri Jun 07, 2019 2:26 am

    Dr John

    no more gumbo  R.I.P. - Page 30 3363120308



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    R.I.P. - Page 30 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 6:18 pm