Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija i Ukrajina

    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by plachkica Fri Apr 08, 2022 12:53 am

    kod mene radi
    (često sam otvarala čekajući reakcije na glasanje u un-u)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 08, 2022 12:58 am

    Meni se ne otvara

    https://rs.sputniknews.com/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 08, 2022 12:58 am

    Krene da se otvara i onda stane i - nista
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Fri Apr 08, 2022 1:05 am

    Kod mene radi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Filipenko Fri Apr 08, 2022 1:06 am

    Ni meni se ne otvara, a i ne otvara mi se Srbija i Ukrajina - Page 20 1241126653

    Mozda ce sirota Ljubinka iz pariske ilegale da nam donosi svoje originalne uvide u razmisljanja Tolstoja, Lavrova i Nariskina...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by kondo Fri Apr 08, 2022 1:07 am

    ne damo uroša bobića!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 08, 2022 1:13 am

    https://www.politika.rs/scc/clanak/504298/Vucic-o-glasanju-u-UN-Prvobitna-odluka-bila-je-da-budemo-uzdrzani
    boomer crook

    Posts : 36967
    Join date : 2014-10-27

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by boomer crook Fri Apr 08, 2022 2:02 am

    Erős Pista wrote:
    Cousin Billy wrote:Beogradski sindikat ponudio je svoju interpretaciju sukoba u Ukrajini.



    Akl sam dobro razumeo, od ruskog napada na Ukrajinu ce profitirati Boing i Lokid. Sad se pitam, da li Putin radi za B i L ili je naprosto samo glup?

    Nevezano za to, neverovatno mi je kako u srcu novog putinizma zapravo zjapi rupa i to se vidi i iz ove pesme. Kad treba da se kaze za sta smo, onda je to neko pateticno nabrajanje banalnosti (gostoprimstvo, ljubav, crkva, blatruc), zapravo definisemo se samo u negativno, u odnosu na neprijatelja, mada je i to zapanjujuce tanko - kultura otkazivanja i slicne budalastne. Na kraju smo "protiv ovog ludila" - krik  zbunjenog bumera koji naprosto ne razume sta se desava oko njega. Da se preptostaviti da je "ovo ludilo" i korona i rat u Ukrajini i zivoti sjebani tranzicijom, aaaa, sve.

    :krik zbunjenog bumera:


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Fri Apr 08, 2022 2:07 am

    Srbija i Ukrajina - Page 20 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Apr 08, 2022 4:16 am

    Dakle, 71 posto je praktično na strani Rusije, kad si neutralan dok agresor satire žrtvu jasno je na čijoj si strani, većina je spremna čak i da trpi za svoja uverenja pozajmljena od Putinove propagande koja je kod nas jedina zvanična slika realnosti. U dlaku isti procenat građana nikada nije čuo za opsadu Sarajeva.

    Dok smo devedesetih i mogli da poverujemo kako ljudi ne znaju šta se dešava, kako žive u medijskoj blokadi izloženi ispiranju mozga sa zvaničnih kanala, danas takvih izgovora više nema. Rat gledamo uživo, u realnom vremenu, sve je dostupno – ali to nimalo ne utiče na građanstvo. Kao što su onomad podržavali Miloševića i njegove horde zla, tako danas podržavaju Putina i njegove orke. Ako je neko imao iluzije o zavedenim umovima, o izmanipulisanim građanima koji greškom staju na stranu radikalnog zla – danas je tome došao kraj.

    Masovno neznanje o opsadi je manji problem, ono ionako nije slučajno, već pažljivo dirigovano. Veći problem je što bi danas većina navijala za opsadu Sarajeva, žešće i ostrašćenije nego što navija za pokolje po ukrajinskim gradovima i selima. Fašizam ljude pretvara u nešto za šta je teško pronaći ime. Nema reči koja bi bila dovoljno uvredljiva za ljubitelje smrti, ljudske patnje i stradanja.

    https://www.tacno.net/graditelji-mira/kad-nema-opsade-sarajeva-dobri-su-i-pokolji-po-ukrajini/


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 08, 2022 9:35 am

    ja sve to rešavam metodom dr protića, radi fantastično
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 08, 2022 9:45 am

    Tomislav Marković beše zamenik urednika enovina u vreme hajke na Vanju Ćalović? 
    (Nije bitno za meritum teksta, samo da istaknem da je njegov autor - moralna grudvica).
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Fri Apr 08, 2022 10:15 am

    Ne sećam se da li je bio baš tada, baš na toj funkciji, ali jeste bio u toj ekipi svakako.

    Mada je u odnosu na svoje kolege Ištvana i Marka Matića bogami moralna gromada.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 08, 2022 10:20 am

    To da
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by mstislaw Fri Apr 08, 2022 10:37 am

    Da, da, Perin mali. Mislim da je tada bio na toj funkciji, ali ne mogu sto posto da tvrdim.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by mstislaw Fri Apr 08, 2022 10:40 am

    ...zamenik glavnog urednika e-novina (2008-2016)...

    Divota jedna.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Erős Pista Fri Apr 08, 2022 10:44 am

    Sjajno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6232
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Fri Apr 08, 2022 12:29 pm

    EKSKLUZIVNO Veliki uspeh Srbije u Briselu - ukinute sankcije u vezi sa uvozom nafte

    Srbija i Zapadni Balkan su skinuti sa liste sankcija oko uvoza nafte, saznaje ekskluzivno “Blic”.

     To znači da ćemo nastaviti da uvozimo preko jadranskog koridora, što znači da smo obezbedili naftu i posle 15.maja preko JANAF-a - otkriva izvor “Blica”.

    Sve je rađeno na zahtev predsednika Srbije Aleksandra Vučića čiji je tim bio u stalnoj koordinaciji sa predstavnicima EU. Srbiji su najviše pomogli Ursula fon der Lajen, Šarl Mišel i Francuska kao predsedavajuća Evropskoj uniji.

    O ovoj temi Vučić je sinoć goovrio na RTS-u.

    Del Cap

    Posts : 6232
    Join date : 2019-11-04

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Del Cap Fri Apr 08, 2022 12:31 pm

    Dali tumačenje za ceo ZB (mada je realno relevantno samo za NIS/Srbiju), vrv i za Švajcarsku i koju još zemlju sa privilegovanim odnosima.
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 08, 2022 12:33 pm

    Odlično, moći će narod da se u relativnoj udobnosti podsmeva mrtvoj deci.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by kondo Fri Apr 08, 2022 12:38 pm

    Jbga nije ti neki komentar.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 08, 2022 12:41 pm

    Boli me kurac baš
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by kondo Fri Apr 08, 2022 12:51 pm

    Ne verujem da bi baš prvi rekao evo ne treba mi gorivo 

    Ja sigurno ne bi


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Notxor Fri Apr 08, 2022 12:54 pm

    Narod misli ono što mu kažu Đubre Bujošević i Đubre Lj. Stefanović i to je tako.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Guest Fri Apr 08, 2022 1:01 pm

    kondo wrote:Ne verujem da bi baš prvi rekao evo ne treba mi gorivo 

    Ja sigurno ne bi

    Ne bih to rekao ali bih rado oduzeo dobrom delu populacije gorivo, pristup društvenim mrežama, šopinge, letovanja i sve druge lepe stvari, pošto je većinski stav stanovništva borderline sociopatski. Mislim ne pada mi na pamet da se opravdavam, nemam za šta. Ne predlažem ništa, samo konstatujem očigledno, da će ljudi u relativnoj udobnosti, bez ikakvih ličnih posledica osim postepenog pada standarda, podržavati ubijanje staraca i dece. I završio bih priču o ovome, ne znam o čemu bi pričali dalje.

    Srbija i Ukrajina - Page 20 Empty Re: Srbija i Ukrajina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 3:48 am