Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 1:46 am

    Mislm, ja sam za to da im se obrati Bajden ili vec bilo ko relevantan i da im da pisane garancije perom umocenim u krv da tu njihovu tundru od zemlje apsolutno niko nece i niko ne zeli i da mogu da sede tamo od sada pa do vecnosti i pevaju o staljinu dok glancaju nuklearke i ne moraju da se brinu apsolutno ni za sta i da cemo svi da se sklonimo 500 kilometara od granice kako se ne bi osecali ugrozeno sto nas vide uopste i da niko ne zeli da ima nista sa njima.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Sat Feb 26, 2022 1:52 am

    jel mislis da je normlano to sto pises?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 1:55 am

    Apsolutno. Ti ako ne vidis koje je ovo ludilo onda si i sam lud
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Sat Feb 26, 2022 1:58 am

    Ja mislim zaista da to nije normalno sto govoris, a i da ces sam shvatiti to, kad stvari budu mirnije.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:02 am

    Janko Suvar wrote:Ja mislim zaista da to nije normalno sto govoris, a i da ces sam shvatiti to, kad stvari budu mirnije.

    E vidi, napadnes iz cista mira zemlju od 40 miliona ljudi i posto dva dana (DVA DANA) ne mozes da osvojis fakin glavni grad (od 3 miliona ljudi) ti pocnes da pretis celom svetu nuklearnim holokaustom.


    Bio sam blag.
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Sat Feb 26, 2022 2:08 am

    Сад сам гледао Џона Миршајмера. 
    Рекао је да ако Украјина настави да држи тврду политику према Русији биће "полупана".
    Из те перспективе ништа ово није "лудо и ненормално" него је очекиван исход. 

    Русија се гура у тачку без повратка, откачиње се финансијски од Запада. 
    Нема више инвестиција, нема више руског тржишта.
    Иде се на финансијско и економско уништење Русије кад већ не могу да зауставе Кину.

    Русија једино може да проба да се интегрише са Кином, али Кинези гледају само свој интерес, контрола капитала који излази из Кине је строга, имају свој потпуно одвојен финансијски систем и Русија не може на њих да се ослања.
    Кинезе више нико не може да заустави, ту санкције ништа не помажу.



    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5223
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Sat Feb 26, 2022 2:10 am

    Mór Thököly wrote:
    Janko Suvar wrote:Ja mislim zaista da to nije normalno sto govoris, a i da ces sam shvatiti to, kad stvari budu mirnije.

    E vidi, napadnes iz cista mira zemlju od 40 miliona ljudi i posto dva dana (DVA DANA) ne mozes da osvojis fakin glavni grad (od 3 miliona ljudi) ti pocnes da pretis celom svetu nuklearnim holokaustom.


    Bio sam blag.

    Није из чиста мира, свакако.
    Напад је био одавно припреман, наговештаван, и изненадно изведен. 

    Било је нешто и 2014, неки Еуромајдан, и један врло крвав рат пре овога. 
    Рат 2022 је последица нерешеног стања из 2014, и ако се трајно не реши, сигурно ће бити још један - можда контраофанзива Украјине.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:14 am

    Bio je i Krim

    Ako se zaglave i bude kontraofanziva Ukrajine sa stotinama hiljada novih trupa...bicemo zaista blizu trecem svetskom ratu. Taj scenario nije uopste likely, ali nije nemoguc.
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by plachkica Sat Feb 26, 2022 2:18 am

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Daï Djakman Faré Sat Feb 26, 2022 2:24 am

    in any case nije kao da su ukrajinci na proplanku mirisali cvece pa da su ih rusi dovatili

    jedna od gorih stvari - svakako ne na najgora - je sto ce sada ovaj sav najreakcionarniji istocnoevropski sljam - koalicija zenoubica, antisemita i outright nacista - da se na momenat opet rebranduje kao good guys, fazon ukrajinski psi iztraumirani ruskom agresijom mogu da udju a pastuni na BLR granici ne mogu.

    ima cak i direktna vizuelna asocijacija na levijatan, to make things more simple

    Rat u Ukrajini - Page 20 MkJU6Bn


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Bluberi Sat Feb 26, 2022 2:28 am

    Mislim da će biti suprotno. Ako je nešto trebalo liberalizmu, to je ovo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:29 am

    Daï Djakman Faré wrote:in any case nije kao da su ukrajinci na proplanku mirisali cvece pa da su ih rusi dovatili

    jedna od gorih stvari - svakako ne na najgora - je sto ce sada ovaj sav najreakcionarniji istocnoevropski sljam - koalicija zenoubica, antisemita i outright nacista - da se na momenat opet rebranduje kao good guys, fazon ukrajinski psi iztraumirani ruskom agresijom mogu da udju a pastuni na BLR granici ne mogu.

    ima cak i direktna vizuelna asocijacija na levijatan, to make things more simple

    Rat u Ukrajini - Page 20 MkJU6Bn

    Ne, nisu mirisali cvece. I ovi su se naplatili za to, uzeli su Krim i velike vradove Donjeck i Lugansk. Ali ovo izreceno nema veze s mozgom. To je pretnja, ne Ukrajini, ne cak ni samo Natou ili Zapadu, nego covecanstvu. 

    A i mogli bi da se dogovore protiv koga ratuju uopste
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:32 am

    I to je druga takva pretnja.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Daï Djakman Faré Sat Feb 26, 2022 2:36 am

    koliko sam ja ispratio - a moguce da nisam dobro ispratio - zar nisu upravo amerikanci pre 2 dana u nekom saopstenju prvi uveli nuklearno oruzije u igru ?


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:37 am

    Daï Djakman Faré wrote:koliko sam ja ispratio - a moguce da nisam dobro ispratio - zar nisu upravo amerikanci pre 2 dana u nekom saopstenju prvi uveli nuklearno oruzije u igru ?

    Ne. 

    Prvo je Putin rekao - ako se neko mesa u ovo sto radimo nanecemo vam stetu kakvu nikad niste iskusili u svojoj istoriji. To je jasno sta je.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:38 am

    Nije rekao, recimo - spalicemo aerodrom, uzvraticemo istom merom, ili dvostruko, trostruko. Ne. Odmah nuklearni rat.

    I to, napominjem, ne za napad na Rusiju ilinekog ruskog saveznika.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 2:40 am

    And now this.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8084
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Daï Djakman Faré Sat Feb 26, 2022 2:57 am

    Mór Thököly wrote:
    Daï Djakman Faré wrote:koliko sam ja ispratio - a moguce da nisam dobro ispratio - zar nisu upravo amerikanci pre 2 dana u nekom saopstenju prvi uveli nuklearno oruzije u igru ?

    Ne. 

    Prvo je Putin rekao - ako se neko mesa u ovo sto radimo nanecemo vam stetu kakvu nikad niste iskusili u svojoj istoriji. To je jasno sta je.
    u pravu si, prvi je on to implicitno potegao a onda su francuzi - ne amerikanci - eksplicitno rekli "nato savez je i nuklearni savez"

    ako je to uopste bitno. mislim to je bassically kim jong un move with a few extra steps.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Sat Feb 26, 2022 3:46 am

    ⚡⚡⚡Zelensky rejected U.S. offer to evacuate him from Kyiv - Washington Post

    President stays in the capital
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Janko Suvar Sat Feb 26, 2022 4:32 am

    ⚠ Confirmed: Real-time network data show a major disruption to #Ukraine's internet backbone provider GigaTrans, which supplies connectivity to many other networks. The incident comes as heavy fighting is reported in #Vasylkiv and #Kyiv 📉

    📰 Background: https://t.co/S0qJQ7CbNv https://t.co/EksnZjs9Ay
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50151
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 26, 2022 8:22 am

    Nisu gadjali namerno, ali...jbg, odose ljudi  Rat u Ukrajini - Page 20 4135669698

    avatar

    Posts : 7502
    Join date : 2017-03-14

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by MNE Sat Feb 26, 2022 8:25 am

    navodno Ukrajinci, Rusi su ušli prilično oprezno do sada i maksimalno zaobilaze civilne ciljeve

    edit: mada moguće je i da je krstareća koja se spuštala ka aerodromu(pošto je iza) pa se zgrada našla između


    Last edited by MNE on Sat Feb 26, 2022 8:35 am; edited 1 time in total
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Zus Sat Feb 26, 2022 8:34 am

    Janko Suvar wrote:⚠ Confirmed: Real-time network data show a major disruption to #Ukraine's internet backbone provider GigaTrans, which supplies connectivity to many other networks. The incident comes as heavy fighting is reported in #Vasylkiv and #Kyiv 📉

    📰 Background: https://t.co/S0qJQ7CbNv https://t.co/EksnZjs9Ay
    Ako to me poprave stvari ce se usporiti jer gro informacija ide od ili preko ukrajinske strane.
    Del Cap

    Posts : 6200
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Sat Feb 26, 2022 8:42 am

    Rat u Ukrajini - Page 20 FMgQh0fWYAAq3By?format=jpg&name=small
    Del Cap

    Posts : 6200
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Sat Feb 26, 2022 8:44 am




    Ima dole kad kažu da nisu 100% sigurni ali da je relativno pouzdano da su to ti ljudi sa Zmijskog ostrva

    Rat u Ukrajini - Page 20 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 1:47 am