Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by MNE Tue Nov 29, 2022 1:07 pm

    "That they can identify everyone who got within one meter of the runner is creepy AF."

    vlažni san neoljevičara
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Guest Tue Nov 29, 2022 1:10 pm

    Sigurno se baš levičari zalažu za to i oni su sad najveći problem, pogodio si ko prstom u pekmez
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by паће Tue Nov 29, 2022 1:12 pm

    Данас кад чујем „левичар“, тачно знам да не знам на шта је песник мислио.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Tue Nov 29, 2022 3:44 pm

    alija sirotanovic prismotre


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by MNE Tue Nov 29, 2022 6:31 pm

    Cousin Billy wrote:Sigurno se baš levičari zalažu za to i oni su sad najveći problem, pogodio si ko prstom u pekmez
    da, uglavnom su se ljevičari zalagali za najstrožije korona mjere i praćenje ljudi uz maksimalno ugrožavanje privatnosti
    avatar

    Posts : 146
    Join date : 2018-11-26

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Frile Wed Nov 30, 2022 1:36 pm

    MNE wrote:
    Cousin Billy wrote:Sigurno se baš levičari zalažu za to i oni su sad najveći problem, pogodio si ko prstom u pekmez
    da, uglavnom su se ljevičari zalagali za najstrožije korona mjere i praćenje ljudi uz maksimalno ugrožavanje privatnosti

    To je bilo jedno od situacija gde je "praćenje ljudi i ugrožavanje privatnosti" itekako bilo opravdano, radi opšte koristi

    Naravno, u realnosti su takva "praćenja i prepoznavanja" izmišljena iz sasvim drugih razloga i uvek su na putu da budu zloupotrebljena (bezbednost zajednice se pretvara u bezbednost interesa klike na vlasti)

    Ali eto ispadoše "levičari" krivi kada se zalažu za opšte dobro (za manje umrlih od korone)
    rumbeando

    Posts : 13657
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Dec 12, 2022 12:05 pm

    tern
    20h • 23 tweets • 3 min read
    We're going to be in big big trouble in the UK.
    The law of unintended consequences is about to take yet more casualties. 
    This year, it gradually became apparent that more people were getting sicker from all sorts of illnesses.
    It's the direct effect of almost everyone catching Covid and some catching Covid repeatedly. 
    But the government can't say that it's covid causing the problem, because they told everyone that it's alright to catch Covid.
    **which is not true** 
    They told everyone omicron was mild (🚨Virus - Page 33 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==lie)
    They told us we had all the tools (🚨Virus - Page 33 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==lie)
    They told us the pandemic was over (🚨Virus - Page 33 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==lie)
    They neglected to tell you that Covid still causes long covid and still damages your body. (🥝Virus - Page 33 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==truth) 
    But individual people are getting more unwell the more times they catch Covid, and the population are becoming sicker overall the more times everyone catches covid. 
    That scenario doesn't fit with the goverment lies.
    So they needed cover. 
    And dangerously, they have latched onto the simple but stupid 'immunity debt/gap' lie. 
    This idea was created to explain away the worse repercussions of common illnesses this year.
    Lots of kids dying of Strep A? It's because they weren't exposed to enough germs two years ago! (🚨Virus - Page 33 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==lie) 
    The lie that you have to get sick with harmful pathogens to prime your immune system, or that enough people need to get sick, or some weird stupid variation of it. 
    It's been rolled out on TV stations day and night here.
    It's been rolled out in articles in papers and on news websites.
    It's saturating the consciousness. 
    About a dozen people said it to me at some point this morning.
    It was like people have been programmed.
    It was astonishing. 
    And if the pandemic were truly over, it might not be so harmful, but people are now thinking that they *should* spread viruses.
    They think they *should* catch viruses.
    It's the logical conclusion of the immunity debt lie. 
    So, astonishingly, people are starting to attend events while sick, **in order to help other people with their immunity**. 
    You wouldn't think anyone could be that stupid, but they can. 
    This is the country that voted for brexit and Boris Johnson. 
    So we're now heading into a new variant wave when people not only resist mitigation, because they've been told that it causes Strep A child deaths, but also think they should spread viruses to help other people. 
    The government were just trying to cover for their lies, but instead they have opened up a whole new and dangerous problem. 
    With the immunity debt lie ringing in their ears, people are going to try to give *you* their illness this winter. 
    It has already started. 
    Be very careful whom you spend time with without mitigations this winter, because a lot of people now think they need to get sick to be well, and they need to get you sick to help you. 
    The hideous irony of a 42yo who has now caught Covid 6 times, who is constantly ill with every infection around, saying to me this morning that they're sick because they haven't been exposed to enough germs. 
    This is not a theory.
    People I have met and spoken to are already thinking this way and acting on it. 
    Please let me know when you encounter people thinking like this or saying it, it would be good to hear what variations of the thinking are going round. :heart:Virus - Page 33 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw== 
    https://threadreaderapp.com/thread/1601948225728045111.html
    rumbeando

    Posts : 13657
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Mon Dec 12, 2022 12:25 pm



    rumbeando

    Posts : 13657
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Fri Dec 16, 2022 1:51 pm









    Korisnik iz Kine banecare1 na PPP-u u utorak:
    pootvarase po kini sve ekspresno. u pekingu mislim da preko pola ljudi ima temperaturu. firma sa kojom radim - od 70 u ofisu 20. televizijska kuca sa kojom radimo neku promociju - odtazali jer 10 od 12 imaju covid. po wecaht grupama za basket, izlaske, kviz i sl isto - vecina je kuci bolesna.

    sangaj nije mnogo bolji, dok je na jugo malo lakse.

    ja sam imao 39+ dva dana, ali sam se osecao ok. cekam test. mnogo kazu da testovi pokazuju pozitivan rezultat 3-5 dana nakon sto padne temperatura, a do tada si negativan. sada ako si pozitivan mozes da sedis kuci i lecis se, a mozes dobrovoljno u karantin centar. dopre par nedelja bi se proslavio i bio razlog da zatvore tvoju zgradu, ako ne i celi kvart.

    do pre 10ak dana nisam znao nikoga ko je bio pozitivan u kini, sada ogromna vecina boluje, mnogi su pozitivni.

    neverovatno je da su se svi razboleli bukvalno par dana nakon sto su nas poceli otvarati.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Dec 16, 2022 2:06 pm

    Sad kad se zavrte nove mutacije tamo....a izvesno hoće, samo da vidimo kakve
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Dec 16, 2022 2:07 pm

    I naravno da nisu spremni, CCP naredila da je zero covid i nemoj sad tu da neko pametuje, da širi kapacitete za lečenje, kao i za prijem mrtvih.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Notxor Fri Dec 16, 2022 2:11 pm

    Zašto misliš da će mutacije da se zavrte u Kini, a ne u Švedskoj ili na Floridi? (ozbiljno pitam)


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by disident Fri Dec 16, 2022 2:13 pm

    Cek, zar nisu forumski liberasi mislili da je vreme da se podignu mere pre dve nedelje ?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Dec 16, 2022 2:28 pm

    Ne znam za liberaše (generalno izbegavam takve etikete kao i razgovor sa ljudima koji ih koriste, baš volim što ti radiš veoma retko i nadam se da će to tako ostati) ali već sam pisao da mogu da biraju između neograničene robije i eksplozije korone, jer su već doneli pogrešne odluke i kasno je za umereno dobar ishod. Načelno mislim da drastične mere kao što su kineske mogu da se održavaju samo ograničeno i privremeno jer su u koliziji ne samo sa nekim opštim idejama o slobodi, već sa antropološkim, univerzalnim osobinama čoveka - težnja ka kretanju i socijalizaciji je kod ljudi toliko snažna da gube razum u izolaciji i lišeni kretanja, i ograničenja te vrste moraju se primenjivati umereno i oprezno. A konkretno, za Kinu mislim da nije nepogrešiva (mišljenje koje vlada kod mnogih protivnika atlantističke hegemonije) i da je ovde napravila ozbiljnu grešku pri pokušaju da sačuva lice pred Zapadom. I - trebalo je da se pripremaju, imali su neograničene resurse i dve godine iskustva. Nisu jer je u toj političkoj kulturi vrlo teško pripremati se za katastrofu.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Dec 16, 2022 2:31 pm

    Notxor wrote:Zašto misliš da će mutacije da se zavrte u Kini, a ne u Švedskoj ili na Floridi?          (ozbiljno pitam)

    Ne sumnjam da je Florida bila generator interesantnih mutacija, a u Kini naprosto ima mnogo ljudi koji će se odjednom razboleti, i među njima i ogroman broj onih koji će dugo vući bolest i kuvati mutacije od kojih će jedan broj imati potencijal da dominira svetom. Veliki brojevi, ništa više. Može to da se dogodi i na Farskim ostrvima ali je šansa daleko manja.
    rumbeando

    Posts : 13657
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Fri Dec 16, 2022 3:04 pm

    Novi apdejt iz Pekinga na PPP-u:
    svi su bolesni. danas sam bio u ofisu. na spratu od dvadesetak firmi samo ja i jedna kineskinja u susednoj kancelariji.





    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by disident Fri Dec 16, 2022 3:33 pm

    Cousin Billy wrote:Ne znam za liberaše (generalno izbegavam takve etikete kao i razgovor sa ljudima koji ih koriste, baš volim što ti radiš veoma retko i nadam se da će to tako ostati) ali već sam pisao da mogu da biraju između neograničene robije i eksplozije korone, jer su već doneli pogrešne odluke i kasno je za umereno dobar ishod. Načelno mislim da drastične mere kao što su kineske mogu da se održavaju samo ograničeno i privremeno jer su u koliziji ne samo sa nekim opštim idejama o slobodi, već sa antropološkim, univerzalnim osobinama čoveka - težnja ka kretanju i socijalizaciji je kod ljudi toliko snažna da gube razum u izolaciji i lišeni kretanja, i ograničenja te vrste moraju se primenjivati umereno i oprezno. A konkretno, za Kinu mislim da nije nepogrešiva (mišljenje koje vlada kod mnogih protivnika atlantističke hegemonije) i da je ovde napravila ozbiljnu grešku pri pokušaju da sačuva lice pred Zapadom. I - trebalo je da se pripremaju, imali su neograničene resurse i dve godine iskustva. Nisu jer je u toj političkoj kulturi vrlo teško pripremati se za katastrofu.

    Jedino sa čime se ne slažem je taj deo težnji i socilizaciji ljudi, iako nam ovde fali insajder iz Kine, nisam stekao utisak da su kineske mere bile toliko ekstremne. To o protracenom vremenu da se pripreme, inertnosti sistema i sta se desi kada se kurs u takvom drustvu zaokrene za 180c sve stoji.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Dec 16, 2022 3:44 pm

    Cousin Billy wrote:jer su već doneli pogrešne odluke i kasno je za umereno dobar ishod

    Cek, videcemo na kraju da li su pogresne odluke. Valjda je bolja eksplozija omikrona nego delte, sto smo imali u Evropi.

    Kina je drzala virus pod kontrolom i njihova greska je samo to sto ostatak sveta nije bio sposoban da uradi isto Virus - Page 33 1844795956 Posto ne mogu sve vreme biti zakljucani, moraju pustiti virus da slobodno cirkulise a tek treba da vidimo da li ce to pregurati s manje zrtava od Evrope.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Dec 16, 2022 3:56 pm


    neverovatno je da su se svi razboleli bukvalno par dana nakon sto su nas poceli otvarati.

    Virus - Page 33 1529856955


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Notxor Fri Dec 16, 2022 4:03 pm

    Pre tačno 2 nedelje, jebeni tim bilding u Švedskoj, 3 dana kasnije pola firme bolesno, ortak mi priča. Njega zaobišlo, jer je već preležao ili ko zna zašto.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    konjski nil

    Posts : 2494
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by konjski nil Fri Dec 16, 2022 4:37 pm

    rip svi vi bez maski Virus - Page 33 2304934895
    Reports from China indicate BF.7 has the strongest infection ability(opens in new tab) out of the omicron subvariants in the country, being quicker to transmit than other variants, having a shorter incubation period, and with greater capacity to infect people who have had a previous COVID infection, or been vaccinated, or both.
    To put this into context, BF.7 is believed to have an R0, or basic reproduction number, of 10 to 18.6(opens in new tab). This means an infected person will transmit the virus to an average of 10 to 18.6 other people. Research has shown omicron has an average R0 of 5.08(opens in new tab).


    _____
    Virus - Page 33 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Virus - Page 33 2692
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Dec 16, 2022 4:41 pm

    Zta bi s tom vakcinom za omikron na kraju?
    konjski nil

    Posts : 2494
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by konjski nil Fri Dec 16, 2022 4:54 pm

    Mór Thököly wrote:Zta bi s tom vakcinom za omikron na kraju?



    samo kn95 ako bi da ostaneš kovid djevac ko neki u ovom postu
    em štiti ko armirani beton em je drečava pa vrišti u facu avax majmunima i podseća ih na neugodni fakat da pandemija traje i traje Virus - Page 33 2304934895
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Fri Dec 16, 2022 5:17 pm

    Mene drzi neka temperatura i kasljem ko magarac vec nedelju dan. Negativan mi je test, u covid ambulanti petoro ljudi. U mojoj sluzbi jos dvoje palo u krevet.
    Istovremeno, zena mi bolesna od neke trbusne groznice neobjasnjive lekarima vec 3 nedelje. I tako kunjamo danima u kuci
    Ubio me bog ako to nisu podvarijante podvarijanti
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Dec 16, 2022 7:32 pm

    disident wrote:
    Cousin Billy wrote:Ne znam za liberaše (generalno izbegavam takve etikete kao i razgovor sa ljudima koji ih koriste, baš volim što ti radiš veoma retko i nadam se da će to tako ostati) ali već sam pisao da mogu da biraju između neograničene robije i eksplozije korone, jer su već doneli pogrešne odluke i kasno je za umereno dobar ishod. Načelno mislim da drastične mere kao što su kineske mogu da se održavaju samo ograničeno i privremeno jer su u koliziji ne samo sa nekim opštim idejama o slobodi, već sa antropološkim, univerzalnim osobinama čoveka - težnja ka kretanju i socijalizaciji je kod ljudi toliko snažna da gube razum u izolaciji i lišeni kretanja, i ograničenja te vrste moraju se primenjivati umereno i oprezno. A konkretno, za Kinu mislim da nije nepogrešiva (mišljenje koje vlada kod mnogih protivnika atlantističke hegemonije) i da je ovde napravila ozbiljnu grešku pri pokušaju da sačuva lice pred Zapadom. I - trebalo je da se pripremaju, imali su neograničene resurse i dve godine iskustva. Nisu jer je u toj političkoj kulturi vrlo teško pripremati se za katastrofu.

    Jedino sa čime se ne slažem je taj deo težnji i socilizaciji ljudi, iako nam ovde fali insajder iz Kine, nisam stekao utisak da su kineske mere bile toliko ekstremne. To o protracenom vremenu da se pripreme, inertnosti sistema i sta se desi kada se kurs u takvom drustvu zaokrene za 180c sve stoji.

    Dovoljno ekstremne da izazovu revolt posle nekog vremena, na to sam mislio. Verujem da takve mere po automatizmu izazivaju revolt, e sad da li će to da se desi posle jednog ili posle 500 dana, to je stvar lokalne kulture, stepena represije i opštih društvenih prilika. Ne mogu se willy-nilly vaditi blokovi iz Maslovljeve piramide potreba a da to prođe bez revolta, to ne umeju ni kineski inženjeri savršeno poslušnog i docilnog hiperkapitalističkog društva.

    Virus - Page 33 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 1:36 pm