Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Referendum-dum

    Poll

    Da li cete izaci na referendum 16. januara

    [ 0 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left0%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [0%] 
    [ 7 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left41%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [41%] 
    [ 0 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left0%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left0%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [0%] 
    [ 4 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left24%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [24%] 
    [ 1 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left6%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [6%] 
    [ 5 ]
    Referendum-dum - Page 2 Bar_left29%Referendum-dum - Page 2 Bar_right [29%] 

    Total Votes: 17
    Poll closed
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by ficfiric Tue Dec 21, 2021 11:43 am

    Ja sam protiv. Ne svidja mi se ideja da se bilo sta uredjuje u ovim uslovima. Naredna vlast ce biti mnogo slabija, bice mnogo povoljniji uslovi za ovakve stvari. Bolje je ovo odloziti


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Del Cap Tue Dec 21, 2021 12:44 pm

    паће wrote:
    Del Cap wrote:

    Na kraju krajeva, to su zagovnali DS i DSS kadrovi koji su pisali ustav (Hiber i Lončar) bez uočavanja da te odredbe neće moći tako da stoje doveka već će morati da trpe promene zbog EU integracija.

    Ел би могао неко да наброји те интеграције, зарад гледатеља са јефтинијим улазницама?

    I pre nego što neka država postane članica EU, ulazi u fragmentarne integracije, npr. u obrazovanju i nauci učestvuje u Erazmusu i Horizontu, u odbrani ima sporazume sa EOA maltene kao da je članica, učestvuje ako hoće u vojno-civilnim misijama iz ZBOP ili u Borbenim grupama EU, itd. Nekad, pre Lisabonskog sporazuma cela ta struktura je bila i razuđenija ali je u međuvremenu uglavnom unifikovana.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Erős Pista Tue Dec 21, 2021 12:48 pm

    Sećam se da sam negde pročitao (mislim da nije na forumu, ali možda i grešim), da se u svim drugim zemljama koristi(o) termin EU integracijA, a da je Srbija izuzetak jer je iz nekih lokalnih razloga (valjda Kosova i njegovog priznanja, tj DSS-a i njihovih crvenih linija) proces morao da bude predstavljen kao niz paralelnih, ali u načeli odvojivih procesa, i otud integracijE, izraz koji se u međuvremenu odomaćio, iako je inicijalni razlog možda postao i nebitan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by паће Tue Dec 21, 2021 1:15 pm

    Аха, значи ипак има смисла. На педесет места се појављују којекакве безвезне множине (нпр нико није успео да ми наброји политичке науке), па реко да није и ово међу њима.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Del Cap Tue Dec 21, 2021 1:52 pm

    Erős Pista wrote:Sećam se da sam negde pročitao (mislim da nije na forumu, ali možda i grešim), da se u svim drugim zemljama koristi(o) termin EU integracijA, a da je Srbija izuzetak jer je iz nekih lokalnih razloga (valjda Kosova i njegovog priznanja, tj DSS-a i njihovih crvenih linija) proces morao da bude predstavljen kao niz paralelnih, ali u načeli odvojivih procesa, i otud integracijE, izraz koji se u međuvremenu odomaćio, iako je inicijalni razlog možda postao i nebitan.

    Ma znam šta je to, Sloba Samardžić (između ostalih) je o tome pričao i pisao, a vrv i aktuelno misli da trako treba u budućnosti, fazna, postepena ili delimična integracija (npr. samo članstvo u Evropskom ekonomskom prostoru itd). 
    Termin uopšte nije strog i formalan, kolokvijalno može i jedno i drugo (ako onaj ko govori zna šta govori Referendum-dum - Page 2 1399639816 ).


    Last edited by Del Cap on Tue Dec 21, 2021 1:59 pm; edited 1 time in total
    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Del Cap Tue Dec 21, 2021 1:59 pm

    Vlast najavljuje referendum kao ključan za članstvo u EU, da li je baš tako?
    N1


    Referendum o ustavnim promenama kojima se menja deo o pravosuđu biće održan polovinom januara. Građani zbunjeni, opozicija podeljena, podeljeni i stručnjaci, a vlast poručuje - ko je za Evropsku uniju, na lisitću 16. januara zaokružiće "da".

    Bez ustavnih promena evropske integracije Srbije će stati, referendum nije o tome da li podržavate Vladu, već da li podržavate evropski put Srbije – tvrdi vlast. Stručnjaci odgovaraju – ustavne izmene nisu magični štapić kojim će se rešiti svi problemi.

    Iz jednog ugla gledjući, to jeste uslov za nastvak procesa evropskih integracija. Međutim, to je samo jedan od uslova u jednom širem kontekstu vladavine prava i ni na koji način se ne može reći da je to jedan, jedini, osnovni uslov“, objasnio je Srđan Majstorović iz Centra za evropske politike.

    Uslova je mnogo – od borbe protiv organizovanog kriminala, korupcije, pa do slobode medija.

    „Ja moram da napomenem da je to jedan od skoro pedeset prelaznih merila koje Srbija ima u okviru Poglavlja 23 i nikako ne možemo da kažemo da će to jedno pitanje zakočiti čitav proces evropskih integracija“, kaže Jovana Spremo, Radna grupa za Poglavlje 23.

    Mislim da nije dobro povezivati ovako veliku sturkturnu refomru, promenu Ustava sa temom evrospkih integracija. Imajući u vidu da u slučaju potencijalnog neuspeha mogu da se zloupotrebe rezultati, da se implicira nekakav porast da li evroskepticizma ili slično kada su u pitanju stavovi javnog mnjenja u Srbiji“, naveo je Majstorović.

    Pitanje Ustava nalazi se na evropskom putu Srbije još od 2017. godine, a Brisel je iz godine u godinu Vladu opominjao da je politički pritisak na sudstvo neprihvatljiv.

    „Mislim da je ovo poslednja slamka koju Vlada koristi da potpuno veže taj proces izmene Ustava za evrointegracije, kako bi motivisala i taj deo stanovništva da se pozitivno izjasni o izmenama, iako možda ne znaju na šta se izmene odnose“, kaže Spremo.

    Ne znaju građani, navodi Spremo, zbog toga što se promene donose na brzinu, u roku od samo pet meseci, bez široke javne rasprave i u parlamentu u kom nema opozicije.

    Jasno mi je šta i iz kog ugla kažu SM i JS, nije baš dobro, ne bi trebalo ovako, jeste jedan od uslova ali ni izbliza nije jedini... u nekom trenutku se stvari doteraju do zbilje i odluke i onda je ili-ili.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Dec 21, 2021 3:51 pm

    Ma da bre, sad je samo da se otvaraju klasteri Referendum-dum - Page 2 1399639816

    Ozbiljno, kad jednom ovi padnu mnogo je bolje da budemo na 7 koraka od EU nego na 25
    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Del Cap Tue Dec 21, 2021 8:23 pm

    M. Majić i D. Boljevič kod Lj. Gojgić, na temu

    Прави угао: Драгана Бољевић и Миодраг Мајић - 21.12.2021. (rtv.rs)
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Bluberi Tue Dec 21, 2021 9:09 pm

    Ja na ovo gledam usko političko. Uopšte me ne zanimaju pravne nedoumice.
    disident

    Posts : 15063
    Join date : 2016-03-28

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by disident Tue Dec 21, 2021 9:44 pm

    Referendum-dum - Page 2 Scree195


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Erős Pista Wed Dec 22, 2021 10:17 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/n1-vida-petrovic-skero-i-aris-movsesijan-za-izlazak-na-referendum.-zoran-lutovac-ds-se-odredila-za-neizlazak-na-referendum.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6187
    Join date : 2019-11-04

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Del Cap Wed Dec 22, 2021 10:55 pm

    Dačić Jadranki Joksimović: Nisam došao tebi da podnosim račune, ćuti, aman…


    Nacionalni konvent o EU danas je na sastanku sa predstavnicima vlasti, između ostalog, raspravljao i o referendumu o ustavnim promenama. Sastanku nisu prisustvovali članovi Radne grupe za Poglavlje 23 Nacionalnog konventa, u čijoj nadležnosti i jeste oblast vladavine prava i promene Ustava, već su se premijerki obratili otvorenim pismom. To je izazvalo reakciju predsednice Vlade Ane Brnabić koja je rekla da je nedolazak na dijalog "sramota za civilno društvo", a i predsednik Skupštine Ivica Dačić slično je reagovao, navodeći da nije korektno što predstavnici Radne grupe ne učestvuju. Dačić je, zatim, ušao i u kratku raspravu sa ministarkom za evrointegracije Jadrankom Joksimović, kojoj je rekao, između ostalog, da ćuti i da radi svoj posao.

    Predsednik Skupštine je najpre rekao da nije korektno što predstavnici Radne grupe ne učestvuju u procesu koji su sami tražili. „Meni sada kad vas čujem dođe mi da povučem predlog za promenu Ustava“, rekao je.


    Na konstataciju koordinatorke Nacionalnog konventa Nataše Dragojlović da se ne može povući, Dačić je rekao da „ne znam što smo prihvatili taj predlog, kad vi niste zadovoljni“.

    „Pa ja sam i EU sto puta rekao – napišite sa čim niste zadovoljni“, rekao je Dačić, na šta je ministarka za evrointegracije prokomentarisala da tu nije reč o EU nego o civilnom društvu.

    „Jadranka, nisam prekidao, nemoj da me prekidaš, molim te“, rekao je predsednik Skupštine.



    Na konstataciju ministarke da treba da razjasni, da ne unosi zabunu, Dačić je rekao da on želi da se i EU direktno izjasni. „Ne treba meni da se izjašnjavaju, nego treba da se sastanu sa civilnim društvom i sa strankama koje drugačije govore pa da sa njima rasprave pitanje jel su to evropske vrednosti ili nisu, to je suština. Meni ne treba Konvent da priča šta parlament treba da radi, jer ja znam šta parlament treba da radi. Nemojte da mislite da ste vi više evropski opredeljeni nego ja. Ja sam otvorio pregovore o članstvu u EU, ja kao predsednik Vlade. Ja sam potpisao Sporazum o viznoj liberalizaciji. Nemoj da sada delimo lekcije, već hajmo da učestvujemo. Ja sam vas pozvao, ali šta sada to znači – mi nećemo da učestvujemo za referendum, ne razumem šta treba sada da radimo, da referendum propadne, da odložimo“, naveo je, dodajući da u javnosti i to čuje.

    Predsednik Skupštine Ivica Dačić je rekao da ih je zvao ranije, ali da nisu došli zbog kovida. „Vaš život je vredniji nego moj, jel da“, upitao je.

    Dragojlović mu je, podsećajući da su došli ove godine, odgovorila: „Ne nego ste vi veći evropejac od nas“.

    „Uvek, uvek, u svakome momentu sam dokazao“, kaže Dačić. Nakon toga je došlo i do rasprave sa ministarkom za evrointegracije Jadrankom Joksimović, kojoj je Dačić rekao da ćuti.


    „Neću da ćutim, ovo je dijalog, ima da se dijaloški raspravlja“, odgovorila mu je ministarka.

    „Pa raspravljaj ti sa njima, nemoj sa mnom da raspravljaš. Nisam ja ovde došao tebi da podnosim račune“, rekao je i poručio joj „da ne deli lekcije drugima“.

    Kad mu je ministarka odgovorila da ne deli lekcije i da je ne ućutkuje, Dačić joj je rekao: Radi ti svoj posao.

    https://rs.n1info.com/vesti/dacic-jadranki-joksimovic-nisam-dosao-tebi-da-podnosim-racune-cuti-aman/

    pičvajz
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by ficfiric Thu Dec 23, 2021 9:02 am

    Referendum-dum - Page 2 Fhrje510


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 23, 2021 9:13 am

    Ako lajka 50k referendum ne prolazi
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3162
    Join date : 2021-09-13

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Uncle Baby Billy Thu Dec 23, 2021 9:24 am



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Erős Pista Thu Dec 23, 2021 11:52 am

    http://91.222.7.144/hronika/ne-davimo-beograd-gradjani-na-referendumu-zakazanom-za-16.-januar-da-glasaju-protiv-promena-ustava.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Margit Savović Thu Dec 23, 2021 12:53 pm

    Ja ne izlazim i mnogo mi je krivo sto NDB ucestvuje u ovim glupostinama sa izlaskom i glasanjem 'ne'.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 23, 2021 1:07 pm

    +1
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 23, 2021 1:10 pm

    Sto se mene tice, izlazak na referendum u vezi sa ovim ustavom znaci implicitno priznavanje njegovog legitimiteta. To ne bih uradio nikad.
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by ficfiric Thu Dec 23, 2021 1:13 pm

    Oduzimanje legitimiteta bas i ne daje neke rezultate


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by паће Thu Dec 23, 2021 2:42 pm

    Аха, да изађемо на референдум и онда АВ пада.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Dec 23, 2021 4:31 pm

    ficfiric wrote:Oduzimanje legitimiteta bas i ne daje neke rezultate

    To pricam cisto licno
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by kapetanm Thu Dec 23, 2021 6:24 pm

    i sta? Vi biste da oduzmete legitimitet cekajuci da neko drugi to uradi?
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Erős Pista Fri Dec 24, 2021 11:15 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/b92-predsednik-srbije-aleksandar-vucic-veceras-od-22-casa-gostuje-u-u-specijalnoj-emisiji-prva-tema-na-tv-prva.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Erős Pista Sat Dec 25, 2021 2:59 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/veci-deo-opozicije-smatra-da-treba-izaci-na-referendum-i-zaokruziti-ne.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Referendum-dum - Page 2 Empty Re: Referendum-dum

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:39 pm