Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Thu Oct 07, 2021 10:58 pm

    Ako sam dobro razumeo, efikasnost u sprecavanju hospitalizacija je 79 posto, to nije corak, to bi u zemlj koja vakcinise celu populaciju, oslobodilo bolnice da rade svoj posao, a u kombinaciji sa drugim vakcinama bi zaustavilo epidemiju.

    Zujovic je uradio svoj mali deo da do toga ne dodje.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Thu Oct 07, 2021 11:09 pm

    Šuvare, ne zajebavaj. Čovek je od početka bio na pravoj strani nauke. Sada pokušavaš, a na osnovu njegove legitimne skepse prema jednoj vakcini, da ga staviš u isti koš sa avaksima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 12:07 am

    Janko Suvar wrote:Ako sam dobro razumeo, efikasnost u sprecavanju hospitalizacija je 79 posto, to nije corak, to bi u zemlj koja vakcinise celu populaciju, oslobodilo bolnice da rade svoj posao, a u kombinaciji sa drugim vakcinama bi zaustavilo epidemiju.

    Zujovic je uradio svoj mali deo da do toga ne dodje.

    79% kad uzmes celu populaciju. Kad uzmes 60+...tesko. A kad uracunas i deltu...

    Nego, za koga ti bese glasao na prethodnim izborima?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 12:17 am

    Nisam pokušao da kažem da je avaks. U toj izjavi takođe meša Sinofarm i Sinovac i ja mislim da to namerno.



    nisam glasao


    edit: sa celom tom izjavom stvara nepotrebno zabunu. Ispravan nastup bi bio: "mora da se bude transparentniji glede efikasnosti Sinofarma, do tada uzimajte one vakcine koje ima, jer sve stite i nema bitnih kontraefekata". Ovaj nastup da se uzima u obzir sa cime se moze putovati i da se plase ljudi sa ovim nadoknadama, ako im se nesto desi, to nije isto kao biti Radule ludak, ali je pogresno i steti. 

    Sad shvatam: kad sam glasao 2016te nisam se mogao odredjivati prema tome sta ce biti 2020te.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 12:40 am

    Glasao si za kialiciju u kojoj su bile Dveri, jel ne gresim?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 12:43 am

    ne gresis opozicija - Page 20 1143415371
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 12:48 am

    E lepo. Sta kazu Dveri, tad ili sad svejedno, o Ratku Mladicu?


    Nemoj da nas zajebavas sa nekim budiboksnama logickim opravdanjima za ovo ili ono.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 1:06 am

    Ja zaista ne vidim nikakvu vezu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 1:30 am

    Sa cime ne vidis vezu?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 1:32 am

    Mislim skroz validno da imamo potpuno razlicito vidjenje zemlje, politike i sveta generalno i da to sto sam glasao za desne stranke mene odmah diskredituje za bilo sta. I ja kad vidim da neko glasa za Zelenovica mislim da nesto temeljno nije u redu sa njim.

    Samo ne vidim vezu sa ovim sto je bila tema gore. 

    Zujovic ovde gledaoca dovodi u zabludu oko bezbednosti i efikasnosti Sinofarm vakcina. To je pogresno. Osobito je pogresno jer je lekar i osobito je pogresno jer to cini sa televizije koja sebe smatra za jedinu sloobdnu u zemlji. 

    Po mom osecanju stvari, ovaj virus je istorijski dogadjaj. Bavljenje virusom sada je najvaznija stvar koja moze se uradi. Sasvim je moguce naravno da gresim, ovaj prosli spanski grip je skroz zaboravljen, eto, a bio je verovatno tad podjednako traumatican dogadjaj kao ovo sad. 

    Sustinski je vazno, da se sad svi odrede prema virusu i epidemiji, da urade sta mogu da se spreci sirenje i da sto manje ljudi umre, i u krajnjoj liniji da se iskoreni virus. 

    Ovde u tom zadatku potpuno podbacio Zujovic, potpuno podbacio N1 i to (ocigledno ) iz politickih i ideolskih razloga, jer je vakcina iz Kine. 

    To ga diskredituje da se bavi javnim pitanjima sad u vreme covida. Stvari koje je Marinika Tepic rekla o vakcini, nju diskredituju, Djilas takodje, Bosko Obradovic da ne govorim, on je stao na stranu smrti. 

    Mislim nidje veze, sta misle Dveri o Mladicu, misle da je heroj ludaci su, kakve veze ima s temom.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 1:37 am

    Pricao sam o onim "jamama"

    A za vakcine je skroz u pravu, Kinez samo ispod za ispod 50, pogotovu sad kad ih ima. Drzava je sinofarm podelila starcima, "decu" nakljukala fajzerom, sad proslo 6 meseci, dosla delta, sve otislo u pizdu materinu. Covek je bio skroy u pravu. Pa nisu Englezi blesavi sto su ispod 50 podelili zeku, a (okvirno) iznad 50 fajzera. Ali ne, mi smo najpametniji, i po obicaju sad tu smo gde smo. Uglavnim, u pravu je bio.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 1:39 am

    Nema veze, necu da drvim deseti put protiv opozicije, nije nikom simpaticno, a meni je dosadno ukurac.

    Glupo je sto se taj lik kandidovao, a smesno je sto ima takav ludacki kompleks vise vrednosti, da stvarno misli da on treba se pita bilo sta, o bilo cemu, zato sto tako nastupa sa neki autoritetom koji moze da imponuje, ja ne znam kome, nekoj deci napaljenoj. 

    Treba ignorisati sve te ekscentrike, ne treba se aktivno svadjati oko toga kome ce prici jedan bivsi gradonacelnik. 

    Ja mislim, a moguce je da lupetam, da mozda treba ignorisati i predsednicke izbore. Insistirati na institucijama, i tretirati predsednistvo kao ono sto bi trebalo da bude.

    edit: pisali smo u isto vreme.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 1:40 am

    Bome, od čića sigurno ima veci autoritet, posto ovaj o bilo cemu smislenom i korisnom blage veze nema
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 1:41 am

    Ne vidim kako je bio u pravu i kako je pomogao bilo cemu osim nepoverenju u vakcinaciju
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Oct 08, 2021 1:42 am

    Kad je on to rekao, kog datuma?
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri Oct 08, 2021 1:44 am

    osmog februara. ja sam bio vakcinisan vec. Druge vakcine nije bilo.


    edit: to je bio kratak momenat kad je rezim ostvario uspeh i kad nisu imali pojma sta sa sobom da rade na N1 pa su radili takve stvari. Takodje imao sam jedan optimizam tad, bolje da sam jeo govna kasikom.
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by plachkica Fri Oct 08, 2021 1:51 am

    da, to je rekao kad fajzera nije bilo dovoljno, sputnik nije stigao a ni az nije bila u najavi,
    znam da sam se ja tad jako iznervirala jer je to u tom trenutku sa sinofarmom kao jedinom
    dostupnom vakcinom bio antivakserski iskaz.

    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Fri Oct 08, 2021 2:35 am

    Dobro sad. Biti protiv neke vakcine, pa i da je jedina u ponudi, ne mora nužno da znači da je neko avaks.


    Avaks je, što bi rekao zrikavi francuz, potpun i slobodan izbor, globalan stav koji čovek prihvata ne samo prema covid vakcinama, nego i prema čoveku uopšte, prema istoriji i društvu, to je istovremeno strast i koncepcija sveta.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Fri Oct 08, 2021 2:45 am

    A to što je Žujke paljevina... Lika je verovatno u detinjstvu ćale šamarao, kad dođe sa igrališta pa ispadne da ga je neki dečak istukao. Pa ono, Žujke je onda morao da ode nazad na igralište, te da onom deranu pokaže svoga boga ili da se ne vraća ćaletu pred oči. Žujke je tu bio žrtva sistema, da ne kažem patrijarhata.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Oct 08, 2021 5:20 am

    ljudi se i dalje lože na neke izbore i kolone lol, a zapravo tuga
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Летећи Полип Fri Oct 08, 2021 11:09 am

    http://www.nspm.rs/hronika/dojce-vele-opozicija-u-srbiji-%E2%80%94-na-izbore-pa-sta-bude.html




    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri Oct 08, 2021 11:19 am

    hehe a dojče vele kao ne zna šta će da bude
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Margit Savović Fri Oct 08, 2021 1:40 pm

    Sanse da opozicija uzme Beograd su solidne. I ici ce Djilas i Jeremic i DS u jednoj koloni, a NDM BG sa eko pokretima u drugoj i to je tako, sto bi rekao Vesic.

    Ja cu sa svoje strane da vidim kako mogu da doprinesem tome da opozicija osvoji vecinu u BG. Ici cu da stojim kod standova po Barajevu i Batajnici.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Sat Oct 09, 2021 4:04 am

    Kaže Baljak da se onaj cale ovo je za tebe lik pridružio Zujovicu i Fantomima
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Mr.Pink Sat Oct 09, 2021 9:40 am

    kolone su za picke 

    chadovina glasa za 1 partiju i 1 lika


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk

    opozicija - Page 20 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 12:54 am