Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Stand-up komičari

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Fri May 27, 2022 6:30 pm

    Kome ne valja Riki, tu je Hannah Gadsby - nazdravlje!


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Fri May 27, 2022 6:34 pm

    argument na nivou "ko ne voli Smak eto mu Bijelo Dugme"  Stand-up komičari - Page 3 298304839

    Ali dobro, svakom svoje.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Fri May 27, 2022 6:40 pm

    A, ne, ne... ko ne voli Shellac neka sluša Bijelo dugme. Svakom svoje.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Fri May 27, 2022 6:45 pm

    Stand-up komičari - Page 3 3579118792 Gde se njih seti, svaka čast
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Fri May 27, 2022 6:48 pm

    Kako gde?
    Pa Zvezda je postavio Albinija kao alternativu Red Union Uspehu u postu o Rikiju...


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Fri May 27, 2022 6:49 pm

    Nisam video, iznervirao me Uspeh pa sam odmah krenuo đonom.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Bleeding Blitva Fri May 27, 2022 10:42 pm

    Cousin Billy wrote:Jel ima puno edgy i career ending šala o političkoj korektnosti i woke kulturi? 
    Prvih 14 minuta je obračun s PC, štopala sam Stand-up komičari - Page 3 1233199462  Standardna priča, odnosno niz općih mjesta - skrivanje iza ironije, jadni Kevin Heart, dociranje o tome što je humor. E onda, za razliku od Chappellea, on kreće dalje i diverzificira nastup i okej je skroz, osim pri kraju kad opet krene u trans priču - ali ne bude edgy, više nekako šlampavo.
    Načula sam na podcastu da ga Netflix nije htio pustit, tj. odgađali su jer su strepili od PC reakcije, a s druge strane bila je moguća i reakcija anti PC brigade ako ga brzo ne puste na servis  Stand-up komičari - Page 3 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Sun May 29, 2022 11:56 am

    Redakcija Russia Today je jako zabrinuta za stanje slobode govora u SAD. Sloboda govora se naravno shvata kao odsustvo kritike politički nekorektnog humora. Evo ako ja na primer kažem da je ovo izuzetno nesmešno, prvoloptaški, oveštalo, lišeno bilo kakve oštrice, to me čini liberalnim cenzorom i protivnikom slobode govora.

    Najgore je što ovde čak nema ni osnovnih elemenata humora. Publika koja ovo guta je kondicionirana da se smeje kada čuje "pronouns". Ahaha pronouns, ja se izjašnjavam kao attack helicopter. Viđ' mu glave "humor" na nivou bulija iz osmog razreda osnovne, onog koji ti se podsmeva svakog dana a kada mu odgovoriš dovede još dvojicu da te izlupaju, i pri tome plačno govori "kako si mogao da mi kažeš tako nešto".

    “Oh, women!” the British comedian starts. “Not all women, I mean the old-fashioned ones. The old-fashioned women, the ones with wombs. Those f***ing dinosaurs. I love the new women. They’re great, aren’t they? The new ones we’ve been seeing lately. The ones with beards and c**ks. They’re as good as gold, I love them. And now the old-fashioned ones say, ‘Oh, they want to use our toilets’. ‘Why shouldn’t they use your toilets’? ‘For ladies’! ‘They are ladies — look at their pronouns’! ‘What about this person isn’t a lady’? ‘Well, his penis’. ‘Her penis, you f***ing bigot’! ‘What if he rapes me’? ‘What if she rapes you, you f***ing TERF wh**e’?”
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by bela maca Sun May 29, 2022 12:02 pm

    ideja da će svi trans ljudi silovati naše žene mi je veoma slična ideji da će svi crnci silovati naše žene


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun May 29, 2022 12:17 pm

    Tako je! Najgori humor je onaj kad se ljudi smeju - zna se šta je pravi humor:



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Bleeding Blitva Sun May 29, 2022 12:18 pm

    Comedy is America’s lifeline to sanity, but the thought police aren’t laughing
    This week, comedian Ricky Gervais rattled liberals with a routine that took aim at transgender ideology. America needs this sort of comic relief to start discussions on controversial issues, but the left can’t take a joke.


    Taman sam pogledala novu Contrapoints i ovo ko da je rekla ona njena libertarijanka što vodi podcast Stand-up komičari - Page 3 3579118792


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Sun May 29, 2022 12:24 pm

    Notxor wrote:Tako je! Najgori humor je onaj kad se ljudi smeju - zna se šta je pravi humor:



    Ovo što sam citirao jednostavno nije smešno, osim ako nisi kondicioniran da se plašiš trans osoba i da ti pritom budu smešne. Smeh putem stimulacije postojećih predrasuda, što je jednako sofisticirano kao gledanje smešnih klipova sa Romima. Dakle, humor za glupake i loše ljude.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun May 29, 2022 12:46 pm

    Nisi ti kriv.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Sun May 29, 2022 12:50 pm

    Samo bih voleo da mi neko raščlani - šta je smešno u gornjem citatu, gde je komičan obrt? Šale imaju strukturu, to je egzaktna stvar. Šta je struktura ove šale, na čemu počiva punchline?
    I nemoj ponovo kvotovati onaj drugi klip, ne znam šta je to, ne zanima me, ne gleda mi se. Govorimo o Rikiju i njegovom humoru koji uglavnom jako volim - britanski Office je remek-delo, volim An Idiot Abroad (politički veoma nekorektan sadržaj, ali smešan), onaj After Life do duše ne podnosim.
    Anonymous
    Guest

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Guest Sun May 29, 2022 12:59 pm

    Hoću da kažem dve stvari.

    1) Politička nekorektnost NE ZNAČI da si slobodoumni mislilac. 95% javnosti je politički nekorektno. Nema ničeg hrabrog u političkoj nekorektnosti, to je low hanging fruit samozadovoljne većine koja se tripuje da ima zastrašujućeg neprijatelja, uuu znate li šta su u radili na jednom kempusu u Kaliforniji, neki profesor je izgubio tenure, TO JAKO DOTIČE MENE NA SLAVI U MRČAJEVCIMA, DOĆI ĆE NEKO I ZABRANIĆE MI DA PRIČAM VIC O TOME KAKO SU ROMI SKLONI INCESTU.

    2) Smešno i politički nekorektno nisu sinonimi.

    3) Borba protiv političke korektnosti je u osnovi malograđanska borba za cenzuru liberalnih sadržaja, nema tu nikakve borbe za slobodu govora.


    edit: dodao treću stvar, možda bude još
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Erős Pista Sun May 29, 2022 1:54 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Comedy is America’s lifeline to sanity, but the thought police aren’t laughing
    This week, comedian Ricky Gervais rattled liberals with a routine that took aim at transgender ideology. America needs this sort of comic relief to start discussions on controversial issues, but the left can’t take a joke.


    Taman sam pogledala novu Contrapoints i ovo ko da je rekla ona njena libertarijanka što vodi podcast Stand-up komičari - Page 3 3579118792

    Ali skroz!  Stand-up komičari - Page 3 1233199462


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun May 29, 2022 5:59 pm

    Cousin Billy wrote:Samo bih voleo da mi neko raščlani - šta je smešno u gornjem citatu, gde je komičan obrt? Šale imaju strukturu, to je egzaktna stvar. Šta je struktura ove šale, na čemu počiva punchline?

    1. nadam se da si pogledao video, a ne pročitao tekst jer iz teksta ne može mnogo toga da se zaključi - nedostaje delivery koji je jako važan - vidi primer dole
    2. kada bi šale imale tačno definisanu strukturu, pisali bih ai botovi
    3. na kraju se sve svodi na ukus koji naravno može da bude i stečen, ali je ok i kad ga nemaš, npr. ja bih Iron Maiden mogao samo ironično da slušam ili čak ni tako. Meni je u to u istoj fioci kao Sinan Sakić ili 99% repa. Jbga, ko mi je kriv kad ne razumem? Sam sam kriv.

    Primer an acquired taste lotreamonskog humora sa malo manje od 2 miliona pregleda na Youtubu, takođe Netflix distribucije, ali džaba kad nema deliveryja

    Spoiler:


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun Jun 05, 2022 11:28 pm

    Youtube zna hvala Googlu šta sam danas pisao pa mi "pomaže da shvatim", a ja naravno nemam problem da to ovde okačim. Živa istina.



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by bela maca Sun Jun 05, 2022 11:36 pm

    Sve ti je to zavera tamne kabale endokrinologa, moj Noxtore.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by bela maca Sun Jun 05, 2022 11:38 pm

    Btw, kad je već reč o cancel kulturi, znaš ko Gugla svoje ime na tw pa blokira ljude koji ga kritikuju? Nije Džejms Akaster samo da znaš.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun Jun 05, 2022 11:39 pm

    Opa! Moj prvi stalker. Šta pije forum? Insulin?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by bela maca Sun Jun 05, 2022 11:41 pm

    Ne, to dajemo samo deci.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun Jun 05, 2022 11:45 pm

    Pazi da te ne uhapse.
    Ti što daju deci obično jako loše prođu u zatvoru, mada, možda te stave u ženski zatvor.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    bela maca

    Posts : 11025
    Join date : 2014-10-28

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by bela maca Sun Jun 05, 2022 11:48 pm

    aha, kapiram, kad hoćeš nekoga da uvrediš ti mu kažeš da je trans.
    i onda plačeš kad te nazovu transfobom.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Notxor Sun Jun 05, 2022 11:50 pm

    Suza suzu stiže... nego, gde si bila u vojsci? Nisu te valjda zakačili ratovi?

    mangup_iz_civilstva.jpg


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Stand-up komičari - Page 3 Empty Re: Stand-up komičari

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 11:54 am