Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by bradilko Sun Jul 17, 2022 4:33 pm

    ihh varka djukic.
    stara je to prevarantkinja.
    i njen muz ne placa honorare
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Oct 23, 2022 10:22 am

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Screen77


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Notxor Sun Oct 23, 2022 11:32 am

    Iz iskustva?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Sun Oct 23, 2022 11:46 am

    kakav sinekuranski bezmozgas


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica Sun Oct 23, 2022 12:04 pm

    pre neki dan je u kulturnom dnevniku predstavljao svoj novi roman, tema romana je nasilje, 
    i to ne bilo kakvo nasilje već nasilje u gej zajednici, pederi usvajaju decu da bi ih seksualno zlostavljali.
    govnar je, nije bezmozgaš
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Oct 23, 2022 12:08 pm

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Why-not-both-why-not
    Veruj mi, on je zaista tupan.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Sun Oct 23, 2022 12:14 pm

    teofil je bio odusevljen kako je kecman ubo ton deteta otupelog od rata i zlobe. kad ono on je to dete zaista.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Oct 23, 2022 12:16 pm

    Evo genija o romanu. Oko desetog minuta.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Sun Oct 23, 2022 12:24 pm

    Ozbiljno govno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36908
    Join date : 2014-10-27

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by boomer crook Sun Oct 23, 2022 12:32 pm

    sta mu je sa rukom? jel on ono gnjoca pevca dok prica ove gluposti?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by mstislaw Mon Oct 31, 2022 1:56 pm

    Bože, kako se na licima sve vidi, ko je mrsomud, a ko zajebant.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 1667129346-Screenshot_7
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Filipenko Mon Oct 31, 2022 2:38 pm

    Basaru treba pljunuti i oterati ga u pm, a ne pustati ga da sedi sa tobom i jos da dozvolis da te neko uslika sa njim, pobobu, Dezulovicu.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 3:04 pm

    Najveći palamuditelj Jergulja, a od preostale dvojice Basara me još uvijek zna iznenaditi i nasmijati.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Oct 31, 2022 3:30 pm

    Jel to Dežulović smršao ili mi se samo čini?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Mon Oct 31, 2022 3:30 pm

    Na neku foru Basara ima dosta kredita u hrvatskoj kulturnoj javnosti.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Oct 31, 2022 3:31 pm

    Niko nije prorok u svom selu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by fikret selimbašić Mon Oct 31, 2022 3:36 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Jel to Dežulović smršao ili mi se samo čini?

    Bio je nešto zajebano bolsetan prije nepunu godinu, gledao sam neki video u kom je to pominjao.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Bleeding Blitva Mon Oct 31, 2022 3:44 pm

    beatakeshi wrote:Na neku foru Basara ima dosta kredita u hrvatskoj kulturnoj javnosti.
    Na neku foru ima i Dežulović masu kredita još uvijek.
    fikret selimbašić wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Jel to Dežulović smršao ili mi se samo čini?

    Bio je nešto zajebano bolsetan prije nepunu godinu, gledao sam neki video u kom je to pominjao.
    Da, možda čak i prije. Sad odlično izgleda, Milanović ga naziva Ragnarom Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Летећи Полип Mon Oct 31, 2022 10:37 pm

    Skoro sam otkrio Basaru. Definitivno najzabavniji mi domaći pisac. Dubravka Ugrešić na dalekom drugom mestu. Ovo ostalo, tjah...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Erős Pista Tue Nov 01, 2022 11:18 am

    „Levo krilo“ Laguninih bestseler autora stvari rešava na drugi način, sa mnogo manje teatralnosti, u krugu porodice, uz prisustvo vlasnika firme. Tako je u kafe-restoranu „Brodić“ održano veliko sajamsko književno finale, performans dostojan moći izdavača za koga objavljuju. Da se radilo o autorima i autorkama najvišeg ranga, govori i činjenica da je među njima bilo dvoje laureata NIN-ove nagrade, jedan wannabe Meša Selimović, jedan dobitnik Andrićeve nagrade, zatim bestseler pisac za decu koji „pomera granice“, jedan pesnik i kritičar Politike, kao i pesnikinja – žrtva njegovog seksualnog uznemiravanja. Veče je prohladno posle još jednog toplog sajamskog dana, lagunaši razmešteni po „Brodiću“ piju sporo, nazdravljajući povremeno gazdi. On ih časti jer je imao vanserijsku dobit, budući da je zauzeo sajamsku arenu, deo prstena i dobar deo Hale IV koji je podelio sa SPC-om. (Na susednom splavu, scena je slična, samo su svi u mantijama.) Kao i obično, kavgu započinje andrićevac, odranije poznat po agresivnosti koja rapidno raste sa porastom alkoholnih promila u krvi. On se obrušava na wannabe Mešu, ali okršaj sprečava kršni ninovac, pa andrićevac odlazi u pijanu beogradsku noć, zaričući se da nikada više neće liznuti ni kap alkohola i da će se okrenuti neprolaznoj lepoti sveta. Međutim, nakon njegovog odlaska, performans tek ulazi u fazu kulminacije, u kojoj kritičar Politike, l’enfant terrible pesničkih kafana i splavova napada pesnikinju, zbog čega ga društvo obori na pod i počne ga cipelariti. Kritičar nekako izbaulja iz lagunaškog špalira, dograbi nekakvu šipku i krene u totalnu osvetu. Međutim, dokači mirnog pisca za decu „koji pomera granice“, zbog čega ovaj poludi i pokaže mu svoje poznavanje borilačkih veština. Tom konačnom obračunu pridruže se svi ostali; nakon šutke, najkrupniji među njima izvlače prebijenog kritičara sa „Brodića“ i ostavljaju ga u obližnjem jarku da talase broji niz savsku pučinu. Policiju ne zove niko, niti ikome pada na pamet da prijavi seksualno uznemiravanje i eskalaciju nasilja. Gazda umiruje uzavrele strasti, jer biznis ne sme da trpi usled malih porodičnih nesporazuma. Naručuje se nova tura. Brodićem odjekuje pesma: Heeej, samo da mi jeee, hladne vode sa Romanijeee… Život se nastavlja po starom. Sve se sliva u Dodikov i Vučićev levak. Za zasebnim stolom, gazda nastavlja da broji sajamski pazar.
    https://pescanik.net/prokleta-avlija/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Notxor Tue Nov 01, 2022 11:30 am

    Besmislen tekst, ni za knjigu, ni za novine.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 18405
    Join date : 2014-12-12

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by beatakeshi Tue Nov 01, 2022 11:35 am

    Daj šifrarnik pa da odlučimo.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Notxor Tue Nov 01, 2022 11:43 am

    Tekst ima 4 dela, 2 o Turskoj, 2 o Srbiji.
    Deo o Turskoj i prvi deo o Srbiji je skroz ok, ali autor se odlučuje da tekst završi u Vojko i Savle maniru (taj deo je kopiran na forumu) - šifrovano, hihihi, hahaha, podgurkujući se sa čitaocima, skoro sigurno iz druge ili treće ruke, dakle dostavljački, pa zato nije za novine, a ne bih rekao ni da je literatura.
    Lišo bez punta.

    edit: podsetnik

    Spoiler:


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by plachkica Tue Nov 01, 2022 12:22 pm

    Erős Pista wrote:
    „Levo krilo“ Laguninih bestseler autora stvari rešava na drugi način, sa mnogo manje teatralnosti, u krugu porodice, uz prisustvo vlasnika firme. Tako je u kafe-restoranu „Brodić“ održano veliko sajamsko književno finale, performans dostojan moći izdavača za koga objavljuju. Da se radilo o autorima i autorkama najvišeg ranga, govori i činjenica da je među njima bilo dvoje laureata NIN-ove nagrade, jedan wannabe Meša Selimović, jedan dobitnik Andrićeve nagrade, zatim bestseler pisac za decu koji „pomera granice“, jedan pesnik i kritičar Politike, kao i pesnikinja – žrtva njegovog seksualnog uznemiravanja. Veče je prohladno posle još jednog toplog sajamskog dana, lagunaši razmešteni po „Brodiću“ piju sporo, nazdravljajući povremeno gazdi. On ih časti jer je imao vanserijsku dobit, budući da je zauzeo sajamsku arenu, deo prstena i dobar deo Hale IV koji je podelio sa SPC-om. (Na susednom splavu, scena je slična, samo su svi u mantijama.) Kao i obično, kavgu započinje andrićevac, odranije poznat po agresivnosti koja rapidno raste sa porastom alkoholnih promila u krvi. On se obrušava na wannabe Mešu, ali okršaj sprečava kršni ninovac, pa andrićevac odlazi u pijanu beogradsku noć, zaričući se da nikada više neće liznuti ni kap alkohola i da će se okrenuti neprolaznoj lepoti sveta. Međutim, nakon njegovog odlaska, performans tek ulazi u fazu kulminacije, u kojoj kritičar Politike, l’enfant terrible pesničkih kafana i splavova napada pesnikinju, zbog čega ga društvo obori na pod i počne ga cipelariti. Kritičar nekako izbaulja iz lagunaškog špalira, dograbi nekakvu šipku i krene u totalnu osvetu. Međutim, dokači mirnog pisca za decu „koji pomera granice“, zbog čega ovaj poludi i pokaže mu svoje poznavanje borilačkih veština. Tom konačnom obračunu pridruže se svi ostali; nakon šutke, najkrupniji među njima izvlače prebijenog kritičara sa „Brodića“ i ostavljaju ga u obližnjem jarku da talase broji niz savsku pučinu. Policiju ne zove niko, niti ikome pada na pamet da prijavi seksualno uznemiravanje i eskalaciju nasilja. Gazda umiruje uzavrele strasti, jer biznis ne sme da trpi usled malih porodičnih nesporazuma. Naručuje se nova tura. Brodićem odjekuje pesma: Heeej, samo da mi jeee, hladne vode sa Romanijeee… Život se nastavlja po starom. Sve se sliva u Dodikov i Vučićev levak. Za zasebnim stolom, gazda nastavlja da broji sajamski pazar.
    https://pescanik.net/prokleta-avlija/


    ovo pišem zato što znam da će biti prepričavanja pa čisto da se malo raskrči taj prostor. večeras je posle sajma na brodiću nikola živanović krenuo da mi kako je rekao otkine uvo. u tome su ga sprečili moji prijatelji. sledeća tri sata je svako malo nasrtao ili na mene ili na moje prijatelje. nisu ga izbacili što ne razumem ali okej. osoba sam koja uvek misli da će se ako kuliram drugu osobu koja me maltretira smiriti strasti. no u jednom trenutku moje nepažnje locirala sam se previše blizu nikoli živanoviću koji me je povukao za kosu i, ovo mi je sada zaista gadno da napišem, zažvalavio me je. koleginica koju neću imenovati ga je nekako skinula sa mene povukla na pod i ja sam, da jesam, krvnički išutirala u glavu pesnika nikolu živanovića. kolega je nekako uspeo da me bukvalno skine sa njega i tada sam počela da plačem i vrištim pa se slabo sećam šta se dalje dešavalo osim što su mi rekli da je drugog kolegu udario u nos posle čega su ga našamarali istukli i bukvalno izbacili sa splava.
    ne mogu da kažem da se ponosim time što sam pijanog čoveka koji leži na podu šutirala nogom u glavu ali taj čovek je nekoliko trenutaka pre bio dovoljno trezan da me ščepa za kosu i zažvalavi.
    ne želim ne mogu i neću to da istrpim.
    hvala svim kolegama koji su bili tu za mene, hvala im do neba.'
     
    Ana Marija Grbić, književnica, veče posle promocije svog prvog romana na Sajmu knjiga
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by паће Tue Nov 01, 2022 12:26 pm

    Добитник црног појаса у категорији романа је...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 33 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 2:18 pm