Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dara iz Jasenovca

    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sat Feb 27, 2021 5:00 pm

    Ma nepojamno glupa izjava. Dara ne moze da bude plagijat, jer cinjenice. O Jasenovcu je moguce napisati samo jedan scenario. Nije to plagijat, nego istorijska istina.


    Last edited by Erős Pista on Sat Feb 27, 2021 5:03 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by boomer crook Sat Feb 27, 2021 5:02 pm

    pa to bi bilo smesno da nam sada lejdi gaga ne kroji nastavni program. to bi bilo kao da spilberg postane primarni izvor za razmisljanje o holokaustu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 27, 2021 5:37 pm

    Pa bio bi da je kod njih (nekih) bila ista situacija kao kod nas pa da niko nije smeo da zucne o Jasenovcu. E zato ce sad u srednjoj skoli 1 celo polugodiste da se uci samo o Jasenovcu, da  nadoknade nove generacije nagomilano gradivo svojih oceva i dedova. Na nekim od tih casova moci ce se, doduse, i pokatkad pomenuti Jugoslavija koju su Nemci razjebali, ali samo zato da bi videli koliko su ustase vece zveri od njih. U Jasenovcu. Na kraju nastavne jedinice Jasenovac(Jugoslavija) gledace se film o Oluji i ratu koji je poceo 4.8.1995. Istinu garantuje Republika Srbija.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sat Feb 27, 2021 9:36 pm

    Plagijatorka brani plagijatora. Ali neverovatno kako mlako i ona to radi. Pa da je najgori, film je bar pokrenuo razgovor o jednoj znacajnoj istorijskoj temi! Videli smo da u udzbenicima ima samo dve recenice o Jasenovcu! To je odbrana filma.



    Last edited by Erős Pista on Sat Feb 27, 2021 10:03 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sat Feb 27, 2021 9:44 pm

    Ali poslednjih pet minuta - besramno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 27, 2021 9:59 pm

    Ne, ma pakao
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sat Feb 27, 2021 10:02 pm

    Klali su decu i zato ne treba napadati film.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 27, 2021 10:10 pm

    "Even a mouse!"

    Bukvalno.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sat Feb 27, 2021 10:13 pm

    Vise ono: ne bi valjda udario slepog misa koji nosi naocare je snimio film o Jasenovcu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by ficfiric Sat Feb 27, 2021 10:33 pm

    Id' u kurac kud sam i kliktao na trivanku.



    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by kondo Sat Feb 27, 2021 11:14 pm

    jbte kako se umajmunila trivanka 
    da ovo nije mizogini speech udario bi sad po ovome ali necu
    no stvarno ko orangutanka u pubertetu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Летећи Полип Sat Feb 27, 2021 11:25 pm

    Em loše ostarila, em se unakazila sa operacijama, a sve to pojačano moralnom ružnoćom. Ali neću ni ja više o tome, jer malo je mizogino. Eto.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sat Feb 27, 2021 11:47 pm

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Novost11


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by kapetanm Sun Feb 28, 2021 12:04 am

    Pa dobro, i kad bi ih pitali gde je bila Užička republika ne bi naboli region
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sun Feb 28, 2021 12:26 am

    Ma naravno, ali necemo se valjda ozbiljno baviti histerisanjem iz Novosti. U Vucicevoj Srbiji,  Uzicka Republika je nesto od u najboljem slucaju minornog znacaja, a Jasenovac je od centralnog znacaja za izgradnju nacionalnog identiteta. Neznanje o ovome bi u nekom drugom istrazivanju moglo biti znak da se istorija (kao i sve ostalo btw) u skolama predaje na zastarele i lose nacine, da deci nedostaje kontekst i mogucnost da podatke povezu sa svojim iskustvom, da im se ne razvijaju neke osnovne kompetencije, vec se neselektivno pune gomilama podataka prividno istog znacaja, u cijem pamcenju deca (opravdano) ne vide puno smisla, itd.

    Ali naravno, to nije cilj ovog teksta niti moralne panike koju pokusav da podstakne. Poenta je da deca nisu dovoljno nacionalno indoktrinirana i da to pod hitno mora da se ispravi skolskim projekcijama Dare i "drzavnim" udzbenicima istorije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by ficfiric Sun Feb 28, 2021 12:33 am

    Ma, ovo je izmisljena anketa. Cuj, gimnazijalka prvi put cuje za ustase. Mogu da se kladim da u Srbiji bar 10% papagaja u svom repertoaru ima Jasenovac i ustase, koliko cesto se pominju a ljudsko bice kao nikad nije culo za to


    Da je odrasla u pustom selu, gde nema stampe, struje, itd i da je bila jedini djak u skoli pa da poverujem ali to nije izvodljivo posto su takve skole ugasene zbog stednje Dara iz Jasenovca - Page 11 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Guest Sun Feb 28, 2021 12:39 am

    Ja mislim da nije izmišljena.
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sun Feb 28, 2021 12:41 am

    Ne mislim da je izmisljena, ali su nalazi verovatno preuvelicani. Deca stvarno svasta ne znaju, izmedju ostalog i zato sto ne pamte drzavu u kojoj su takvi podaci imali poseban (pa makar i nacionsalisticki smisao). Jasenovac je u drugoj drzavi, a zlocin je bio u proslom veku, pre vise od 70 godina. Propaganda za propagandu, ali zivot ide svojim putem.

    Zali mi se drugar da mu cerka na pitanje ko je bio Tito kaze - neki predsednik. Nije neki, pizdi drugar, Tadic je bio "neki"! A ovaj bio THE predsednik!

    Slazem se, ali iz njenog miralema to izgleda ovako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by zvezda je zivot Sun Feb 28, 2021 12:52 am

    srednjoskolci su danas dosta mladi, bar s moje tacke gledista. evo sta mi se desilo nedavno. idu ispred mene neki dvometrasi i jedan kaze - ma onaj, kako se zove onaj demokrata? - djindjic? - e da.

    sinoc moja devojka videla neke zaljubljene klince, decko kaze, e da ti pustim pesmu, bas je dobra, ovo su slusali moji roditelji.i pusti skuter hau mac is d fis lol

    tako da kako volim da kazem: tako da ono


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81532
    Join date : 2012-06-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Erős Pista Sun Feb 28, 2021 12:53 am

    Dara iz Jasenovca - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Guest Sun Feb 28, 2021 1:08 am

    imam dosta iskustva sa ljudima koji ne znaju ništa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Feb 28, 2021 1:19 am

    Pitali su, ako su uopste, decu koja jos nisu imaka 20. vek u programu. Osim u osnovnoj, ali... Jedino ako ne misle da se sada Jasenovac predaje i u obdanistu ili kao deo starog veka. Najbolje ceo predmet da osnuju.
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by kapetanm Sun Feb 28, 2021 2:39 am

    Ne verujem. Jasenovac nekako uvek postoji i na razne načine mimo škole deca znaju.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Ferenc Puskás Sun Feb 28, 2021 4:01 am

    Erős Pista wrote:Ne mislim da je izmisljena, ali su nalazi verovatno preuvelicani. Deca stvarno svasta ne znaju, izmedju ostalog i zato sto ne pamte drzavu u kojoj su takvi podaci imali poseban (pa makar i nacionsalisticki smisao). Jasenovac je u drugoj drzavi, a zlocin je bio u proslom veku, pre vise od 70 godina. Propaganda za propagandu, ali zivot ide svojim putem.

    Zali mi se drugar da mu cerka na pitanje ko je bio Tito kaze - neki predsednik. Nije neki, pizdi drugar, Tadic je bio "neki"! A ovaj bio THE predsednik!

    Slazem se, ali iz njenog miralema to izgleda ovako.
    Kad sam sad već vrlo davno pitao tad 14-15godišnjeg nećaka za Tita, on veli, jel to onaj što je nosio onu srpsku kapu. Pa jest, kažem, nosio je i srpsku. I generalno su urnebesni nesporazumi kad razgovaram s mladim generacijama o Titu. Život ide svojim putem.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Feb 28, 2021 6:21 am

    Njima je Tito što je nama bio kralj Aleksandar. Lik sa slike koga babe spominju kad pričaju o mladosti.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Dara iz Jasenovca - Page 11 Empty Re: Dara iz Jasenovca

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:28 pm