Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Da li treba otvoriti vrata?

    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sat Aug 07, 2021 8:31 pm

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Aug 07, 2021 9:15 pm

    fikret hadžiabdić wrote:To ovde, na tamou je sa lica mjesta pisao o poplavama u Bavarskoj.

    Oj kukavno srpstvo ugašeno
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Летећи Полип Sun Aug 08, 2021 2:44 am

    „Poznato je da se lično zalažem za ujedinjenje rascepkanih patriotskih opcija koje zajedno imaju preko 20 odsto glasova. Кad to kažem mislim na Narodnu stranku, DJB, DSS, POКS, Zavetnike, Državotvorni pokret Srbije, Otadžbinu, i mnoge druge patriotske pokrete i pojedince. Ako ponovo ostanemo podeljeni iznova ćemo baciti veliki broj patriotskih glasova ispod cenzusa, što odgovara i bivšoj i sadašnjoj vlasti. Ako formiramo izbornu listu Ujedinjene patriote bićemo druga snaga na srpskoj političkoj sceni i faktor bez koga neće moći da se formira buduća vlast, a naš zajednički kandidat za predsednika Srbije ući će u drugi krug predsedničkih izbora“.


    https://rs.n1info.com/vesti/obradovic-%d0%baao-sto-vlast-ima-svoj-politicki-kartel-tako-i-bivsa-vlast-ima-svoj/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by ficfiric Sun Aug 08, 2021 10:11 am

    Napokon nesto pametno. Treba da se ujedine, samo napred


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sun Aug 08, 2021 10:36 am


    Кoliko je Boško Obradovič danas drugačiji od onog opozicionog lidera koji je prošle godine štrajkovao, protestovao, sudio se sa naprednjacima?

    „Кako da ostanem isti, kako da sačuvam sebe od promene – samo putem promene” – pevao je Milan Mladenović. Mogu umesto odgovora da citiram i stihove Partibrejkersa: „Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj”.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Sun Aug 08, 2021 11:18 am

    Нешто не видим како он може да се прогласи за чувара тог пламена. Осим у оном филму где је Базда кустос Штулићевог музеја.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 12:36 pm

    Ali kako je malograđanština iskusno kooptirala staaaari rok u svoj korpus vrednosti Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 3579118792 To postaje sve grotesknije: mrzim turbofolk, nemoral, starlete, migrante, volim proverene građanske vrednosti kao što su Cane i Milan.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sun Aug 08, 2021 12:39 pm

    +1000

    Profil prosecnog clana FB grupe "Narodni ustanak 1244 - RECI NE BRNJICAMA!"


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Erős Pista Sun Aug 08, 2021 12:42 pm

    A u prilog tome, Radule ritvituje



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Летећи Полип Sun Aug 08, 2021 1:54 pm

    Ajeje Brazorf wrote:Ali kako je malograđanština iskusno kooptirala staaaari rok u svoj korpus vrednosti Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 3579118792 To postaje sve grotesknije: mrzim turbofolk, nemoral, starlete, migrante, volim proverene građanske vrednosti kao što su Cane i Milan.


    Ah, pa toga je uvek bilo. Samo što se, valjda generacijski, menjaju izvođači. Pre su to bili Azra i Čorba recimo, a danas Cane i Milan. Sutra će biti BS i Bad Copy.


    A i da se ne zajebavamo. Domaći rok je uvek i bio zvuk malograđanštine.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 1:56 pm

    a čega su narodnjaci bili zvuk Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 4159171962
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Летећи Полип Sun Aug 08, 2021 1:57 pm

    Mislim, ne baš svi, ali ogromna većina. Disciplina na primer nije.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Летећи Полип Sun Aug 08, 2021 1:59 pm

    Talason wrote:a čega su narodnjaci bili zvuk Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 4159171962


    Pa radničke klase. Pa poenta potenciranja slišanja domaćeg roka je u diferenciranju od radničke klase.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 2:01 pm

    Летећи Полип wrote:
    Ajeje Brazorf wrote:Ali kako je malograđanština iskusno kooptirala staaaari rok u svoj korpus vrednosti Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 3579118792 To postaje sve grotesknije: mrzim turbofolk, nemoral, starlete, migrante, volim proverene građanske vrednosti kao što su Cane i Milan.


    Ah, pa toga je uvek bilo. Samo što se, valjda generacijski, menjaju izvođači. Pre su to bili Azra i Čorba recimo, a danas Cane i Milan. Sutra će biti BS i Bad Copy.

    Ma naravno, ali je jaz između izvođača i njihove simboličke nadgradnje sve veći, pa to postaje sve smešnije.
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 2:04 pm

    šta znam kad ništa ne znam
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Летећи Полип Sun Aug 08, 2021 2:16 pm

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Pesme_iznad_istoka_i_zapada

    Btw, sećate li se ovoga?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 2:19 pm

    Naravno da se sećamo. To je bilo vreme kada su neki od nas mislili da je Srbija na putu da postane "pravoslavna dŽamAhIrIja", nešto kao Poljska samo na istoku. Nije da se jedan deo elite nije trudio oko toga posle 2000. godine, ali ova polupaganska zemlja ima nula kapaciteta za klerikalnost.

    (Nevezano za ovaj album - ili lateralno vezano - baš sam pre nekoliko dana razmišljao o đakonu Nenadu Iliću koga su u to vreme smatrali "progresivnim" zato što nosi zanimljive odore i priča urbano i zanimljivo. A on nikada nije krio da želi da očisti naše pravoslavlje od savremenih običajnih naslaga, da bi voleo da se vratimo liturgijskoj čistoći ispovedanja. Svojevrsni evangelizam, koji ne vidi i ne želi da vidi šta je sve natovareno na pravoslavnu veru, kakva silina narodne običajne volje je veru vizantijskih otaca izmenila do neprepoznatljivosti.

    A ovaj album je bio jedan izvorno ljotićevski, bogomoljački pokušaj da se pravoslavlje ubrizga u pop kulturu. Ništa od toga nije uspelo, na sreću. Popovi seku šume, pričaju budalaštine i voze moćne SUV automobile, potpuno otuđeni od narodnog života. Da nije tako, sad bi morali da se borimo za pravo na abortus.)
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Aug 08, 2021 2:53 pm

    Летећи Полип wrote:


    Ah, pa toga je uvek bilo. Samo što se, valjda generacijski, menjaju izvođači. Pre su to bili Azra i Čorba recimo, a danas Cane i Milan. Sutra će biti BS i Bad Copy.
    Nije to tako linearno. Azra i Čorba su imali politički angažovane tekstove, pa je kada ih političar citira to imalo smisla. Kada ovaj nesrećnik citira Caneta nisi siguran da li je to pesma Canetova ili mustang sa PPP.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by паће Sun Aug 08, 2021 5:20 pm

    Летећи Полип wrote:
    A i da se ne zajebavamo. Domaći rok je uvek i bio zvuk malograđanštine.

    Не баш, јер се јако добро сећам како је та малограђанштина газила по томе док се стварало. Можда кад су и слушаоци и рокери оматорили па постали делом малограђани, ту сам већ изашао из сале па не знам шта се догађало.

    Talason wrote:a čega su narodnjaci bili zvuk Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 4159171962

    Сељака одвучених са њива у фабрике, који више нису имали своју музику. Оно на чему су одрасли су на радију певали оперски певачи, то ни на шта више није личило, а забавњаци им напросто нису лежали, није ту било песме за лумперај. У време кад су настајали народњаци, забавњаци су били у фазону "нема праве патње без клавирске пратње". Имали су и они своју публику, итекакао, ал' ни та публика није мирисала народњаке, а ни рокере... ма, то су била три одвојена племена са мало преклопа.

    Ajeje Brazorf wrote:Naravno da se sećamo. To je bilo vreme kada su neki od nas mislili da je Srbija na putu da postane "pravoslavna dŽamAhIrIja", nešto kao Poljska samo na istoku.

    Тако се и мени чинило, гледајући из тамоа, чак мислим да сам један од педесет изумитеља тог израза. Јер немам појма колико је у стварности било верника, ту мислим да лажу највише и то на фору да њима нико не сме јавно да се супротстави (као што сам на две сахране, један атеиста други агностик, видео да је неко довукао попа, нек се пише да нас има више). А утисак да ће ме код куће дочекати џамахирија је изазвало то што јбт за било какву прославу или дискусију тап ево ти попа пред камерама или на насловној страни. Напросто су запосели медијски простор и тако створили илузију да су нешто много битни - и сад ваљда и јесу, питају се за свашта и по сто питања се очекује да нешто сматрају и да су најјачи НВО у крају.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 08, 2021 6:01 pm

    Ajeje Brazorf wrote:Naravno da se sećamo. To je bilo vreme kada su neki od nas mislili da je Srbija na putu da postane "pravoslavna dŽamAhIrIja", nešto kao Poljska samo na istoku. Nije da se jedan deo elite nije trudio oko toga posle 2000. godine, ali ova polupaganska zemlja ima nula kapaciteta za klerikalnost.

    (Nevezano za ovaj album - ili lateralno vezano - baš sam pre nekoliko dana razmišljao o đakonu Nenadu Iliću koga su u to vreme smatrali "progresivnim" zato što nosi zanimljive odore i priča urbano i zanimljivo. A on nikada nije krio da želi da očisti naše pravoslavlje od savremenih običajnih naslaga, da bi voleo da se vratimo liturgijskoj čistoći ispovedanja. Svojevrsni evangelizam, koji ne vidi i ne želi da vidi šta je sve natovareno na pravoslavnu veru, kakva silina narodne običajne volje je veru vizantijskih otaca izmenila do neprepoznatljivosti.

    A ovaj album je bio jedan izvorno ljotićevski, bogomoljački pokušaj da se pravoslavlje ubrizga u pop kulturu. Ništa od toga nije uspelo, na sreću. Popovi seku šume, pričaju budalaštine i voze moćne SUV automobile, potpuno otuđeni od narodnog života. Da nije tako, sad bi morali da se borimo za pravo na abortus.)

    Varšava je istočnije od Beograda Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 6:32 pm

    To je jedna od onih činjenica koje navodno znam ali ne mogu da ih asimilizujem.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 08, 2021 6:56 pm

    Ajeje Brazorf wrote:To je jedna od onih činjenica koje navodno znam ali ne mogu da ih asimilizujem.

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 08, 2021 6:59 pm

    Dobro, onda da ti ne govorim za Banja Luku i Stokholm  Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Guest Sun Aug 08, 2021 7:25 pm

    Mi smo zaista zapad na istoku, i istok na zapadu, baš kao što Sveti Sava nikad nije rekao!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50035
    Join date : 2017-11-16

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 08, 2021 7:35 pm

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 1399639816

    Kao sto cesto govorim neistomisljenicima - Bgd je zapadnije od 9 Nato i 8 EU prestonica. Pa vi vidite koji je to "line of fire" Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 1399639816

    Da li treba otvoriti vrata? - Page 8 Empty Re: Da li treba otvoriti vrata?

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 9:30 pm