Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mogo si da spavaš na klupi...

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 14:15

    niko od vas nije ziveo dovoljno dugo u sfrj da bi mogao da razume i da ima odnos koji je van nekih naknadnih ideologija, akademija itd. postoje stvari u sfrj koje potpuno negiraju svaku idealizaciju ali jos vise postoje stvari zbog kojih tu zemlju treba slaviti. nije bas clear cut sto kazu englezi i ne moze sve da stane u jednu recenicu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3380
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by ćaća 2021-02-10, 14:21

    To je naravno jasno. Nije ideja teme da da nekakav konačni sud, ni o zemlji ni nostalgiji.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Janko Suvar 2021-02-10, 14:24

    ma naravno, ako bih nesto i pisao na ovoj temi (mada mi ne pada na pamet sta bih mogao), ja cu se truditi da svedem taj podsmesljiv ton na minimum. Kako sam stariji, imam sve vise razumevanja za nostalgiju i sam sebe sam uhvatio da sam nostalgican za stvarima iz detinjstva, koje objektivno nisu dobre, i u stvari su odraz tog uzasnog doba, sto smo preziveli nekako. A jebiga kako su sve dalje, lepse izgledaju.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Bleeding Blitva 2021-02-10, 14:58

    Evo ih u Trstu Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 1233199462 
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-02-10, 16:45

    ćaća wrote:Pokušavam da razumem romantizaciju nepristupačnosti robe i šverca i ne ide mi.
    Pricali u pra-pra-postojbini (FB92) o Jugoslaviji, i jedna forumasica kaze "ih, nema kafe, cudna mi cuda. Sednes na voz, odes u Trst, i kupis. Tako su svi radili". Spavas na klupi, kupis kafu u Trstu. What's not to like?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Mr.Pink 2021-02-10, 16:53

    to sa trstom je bio odraz jedne meke moci sfrjisticke

    vi to ne znate ali sve je krenulo jednom psyOP operacijom talijanskom i protestima u saveznickoj zoni sto je rezultiralo neredima i mrtvima medju stanovnistovm medju kojima je bilo mnogih talijana iz dalmacije

    i to je pokrenulo mnoga pitanja. sfrj je tada bio garant stabilnosti u regionu i realno je postojala pretnja da ih sfrj aneksira

    realno je trst bila selendra nakon ww1, tokom ww2 logor, a nakon ww2 prihvatiliste za ,,proterane,, talijane

    i danas eto talijani na toj tzv. slobodarskoj tradiciji proslavljaju februar 10. kao dan fojbi

    uglavnom, jebem im mater


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić 2021-02-10, 16:56

    ćaća wrote:Pokušavam da razumem romantizaciju nepristupačnosti robe i šverca i ne ide mi.

    Možde je uzrok toga način na koji se Jugovina raspala? Ništa čudno što se žali za izletima u Trst zbog farmerki i kahve,vremenom bonova za gorivo, restrikcija struje i sl. Sve to može da izgleda kao bajka nakon miliona protjeranih, logora, pljačke, osiromašenja, paljevina i sto+ hiljada ubijenih.



    ćaća wrote:SIV: Stabilizacija i spoljnotrgovinski deficit!

    Jugosloveni: Lol, bole nas kurci, idemo tri dana da se jebavamo da u drugoj državi kupimo farmerke...

    40 godina kasnije -

    Eeee to je bila država!


    Ovo uopšte ne zvuči loše Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Mr.Pink 2021-02-10, 17:07

    inace to nije nikakvo romantizovanje robe. to je zapravo cist fetisizam robe, a to jedno drustvo koje je pretendovalo da bude socijalisticko nikako sebi nije moglo da dozvoli

    dakle, evo vam mira, sigurnosti, posla, itd

    ali ako ocete da robujete robi onda mars na truli zapad


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Mr.Pink 2021-02-10, 17:12

    ocete da spavate na klupi? opet, izvolite na zapad

    mada ni kod njih to vise nije pozeljno

    kek


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 17:34

    pa u trstu je i dalje prisutna meka moć eseferjot, kad se zadesim tamo uvek odem u bife da peppi na porciju jezika, kobaja, kuvanog mesa, krvavica i drugih pizdarija... i uvek mi se italoganciji konobari nepogrešivo obrate na srpskohrvatskom - poslednji put bio neke 2016. na primer.... ludilo. bife je inače osnovan od strane slovenaca u austrougarskoj krajem 19.veka i sve vreme je u 20. veku imao taj etnički štrih.

    http://www.buffetdapepi.it/storia-en.php

    divno mesto, i manje više jedini ozbiljan razlog da se ode u italijanski grad tri slova gastronomski

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 FWGIZr6HRYFbnr_9C8YkCVfNc7AxSjOkaGg4t5oonfuh0RuWQx_HdFXEPGziwn6csZdJsw5oxAXZdffhegNaK1VCJwbDOkSmG1Si4kQ57tMsNh8

    inače sam u trst išao da kupujem ploče. keva i ja u poreču u zelenoj laguni, jedan dan obavezno rezervisan za izlet bez nekog posebnog razlog sem mog da kupim ploče i eventualno blejim u izloge hifi radnji. i da imamo obavezno sudar s nekim. pravi sudar, auto u auto, bum. tamo samo kupio par ploca koje još imam, prvi album joy division, au pairs, remain in light, prvi album yello. sve u realnom vremenu, 1979-80. kafu kupovali nismo, za farmerke se ne sećam, uvek sam nosio ko dule glavonja 501, doringo i rifle stop.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Mr.Pink 2021-02-10, 17:47

    Pa otprilike sam hteo da kazem da jedino sto tamo danas valja su kafane i fakultet

    Mi ih podigli dabome


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-02-10, 17:48

    @ fudbaler
    E, a ja tri crvene u pismo pa šalji u Englesku. Tri nedelje kasnije stiže Fear of Music. Tako je moglo jedno godinu dana, posle više ni oni nisu primali dinare.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 17:49

    jel ovo forum opet prepisuje?



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 17:52

    Vilmos Tehenészfiú wrote:@ fudbaler
    E, a ja tri crvene u pismo pa šalji u Englesku. Tri nedelje kasnije stiže Fear of Music. Tako je moglo jedno godinu dana, posle više ni oni nisu primali dinare.


    daaaa i to smo radili, ja sam imao u gema records kredit jer je uvek nešto falilo sa spiska ali ne znam, ako bih sad napisao da nakon svega ne postoji uporediva radost sa tim kada ti (u SFRJ Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 1912529702 ) poštar uruči veliki kartonski koverat u njemu nove ploče, verovatno bi bio ismejan....posle su se izbezobrazili i krenuli da savijaju koverte da stanu u sanduče pa sam morao da čašćavam poštara da mi donese na noge.

    posle se to malo proširilo na hifi sprave, pojačala zvučnike i gramofone iz engleske. voleo sam mnogo tu zemlju zbog tog tinejdž pop konzumerizma, skoro kao ćaća danas, tek posle su mi se smučili.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-02-10, 17:55

    Da bre gama records, imaš pamćenje ko precednik kućnog saveta. btw, to je uvek bio neki udbaš, sve je znao ko šta radi u zgradi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 17:59

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-02-10, 18:08

    Ih sad sam procito ispade da kazem da si ti udbas, nisam to mislio. 

    Kod mene je taj predsednik kucnog saveta sve pratio. Kad je bio deveti mart izasao je na ulaz i gledao ko od mladjih izlazi napolje sam, bez cegera. Bila subota ujutro, ako nemas ceger ne ides na pijacu, dakle ides u grad da pravis belaja, i nije se ustrucavao da to kaze - cisto da znas da on zna, a reci ce tamo gde treba.

    Ja sam slucajno video jedan pasus moje strogo pov. karakteristike koju je opstina poslala vojnom odseku kada sam odlazio u vojsku, i to su bile stvari koje je samo neko iz zgrade mogao da kaze. Nekoliko meseci kasnije se roknuo sluzbenim pistoljem, kad je saznao da je bolestan od raka.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Bleeding Blitva 2021-02-10, 18:10

    Da ti guzica vidi puta je skroz validan argument za ić u Trst.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 18:12

    Ma ćuti, ja sam u fazonu da je moja keva radila za DB, umrla je pre nego što sam je to pitao a kako joj se bolest ružno vratila i razvijala nisam hteo da joj kvarim poslednje. Pošto sam ionako siguran sve i da jeste da je to uradila jer je htela da meni bude bolje u životu a ne zbog ne znam čega. 

    U mojoj zgradi je glavni debejac bio vodoinstalater iz Skupštine, kapiram da se napostavljao stenica po cevima onoliko. Predsednik KS je radio u Saveznom SUP-u tako da je formacijski morao biti povezan....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by паће 2021-02-10, 18:16

    22.7.1976. wrote:Негде сам се превеслао са часовним зонама. И Италија и СФРЈ су на централноевропском, али су они већ имали летње време, па сам изгледа кориговао у погрешном смеру. Кад смо стигли на станицу у Копар, таман смо срели чистачицу, завршила чишћење и закључава. Било је 23:00, сви су бусеви отишли.

    Срећом, имали смо те беле јакне, а станица је била близу раскрснице, па смо дигли палчеве. Доста брзо смо устопирали. Каже тип да је дизајнер из Нове Горице, ради у Копру. Трст му дође успут, па тако двапут дневно пролази кроз Италију, па му често кажу да успут купи гајбу вискија, за репрезентацију. Понекад му узму по флашу, на име царине.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by disident 2021-02-10, 18:33

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Ih sad sam procito ispade da kazem da si ti udbas, nisam to mislio. 

    Kod mene je taj predsednik kucnog saveta sve pratio. Kad je bio deveti mart izasao je na ulaz i gledao ko od mladjih izlazi napolje sam, bez cegera. Bila subota ujutro, ako nemas ceger ne ides na pijacu, dakle ides u grad da pravis belaja, i nije se ustrucavao da to kaze - cisto da znas da on zna, a reci ce tamo gde treba.

    Ja sam slucajno video jedan pasus moje strogo pov. karakteristike koju je opstina poslala vojnom odseku kada sam odlazio u vojsku, i to su bile stvari koje je samo neko iz zgrade mogao da kaze. Nekoliko meseci kasnije se roknuo sluzbenim pistoljem, kad je saznao da je bolestan od raka.
    Pitam se dal to jos uvek vode i kako izgleda moj


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić 2021-02-10, 18:36

    Umjetnička galerija Brčko distrikta BiH i Arhiv Brčko distrikta BiH večeras je organizovao u Umjetničkoj galeriji u Brčkom svečano otvaranje izložbe pod nazivom “Prošlost oživljena umjetnošću”, izložba učesnika NOB-a iz Brčkog u portretima Seada Hasanefendića.
     
    Izložba predstavlja omaž Seadu Hasanefendiću, jednom od najpoznatijih brčanskih slikara i prvom kustosu brčanske galerije “Rizah Štetić” ali i spomen na jedan broj naših sugrađanki i sugrađana koji su dali veliki doprinos u borbi protiv fašizma.
     
    U ime Vlade Brčko izložbu je otvorio gradonačelnik Esed Kadrić.
     
    "Čast mi je što sam imao privilegiju da otvorim izložbu učesnika NOB-a iz Brčkog u portretima akademskog slikara i prvog kustosa brčanske galerije "Rizah Štetić" Seada Hasanefendića. Ovim činom Brčko oživljava sjećanje na svog velikog umjetnika i promoviše njegovo djelo portreta brčanskih antifašista i vrijednosti ideje antifašizma kao našeg zajedničkog naslijeđa! Posebno ponosan na djelo svoga oca večeras bio je i Husejn Hasanefendić Hus", rekao je Kadrić.
     
    Izložba će biti otvorena do 28. februara.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-02-10, 19:04

    Ha. Huso Sr u partizane, Huso Jr u rokere.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by kondo 2021-02-10, 19:17

    Nisam znao da je Hus Brckanac!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by fikret selimbašić 2021-02-11, 16:47



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Mogo si da spavaš na klupi... - Page 2 Empty Re: Mogo si da spavaš na klupi...

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-04-26, 21:16