Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:13 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    edit: kakav douche truck vozač, šta ti pričaš? Brett Weinstein je biolog, bivši profesor na Univerzitetu. Svakako više zna od nas koji smo se o biologiji školovali na Gugl Univerzitetu.
    A i Nestorović je ugledni pulmolog.
    Bret Weinstein je ovde daleko od svoje struke i razbacuje se procentima, pošto se ne bavi naukom već opsesivnim misionarenjem, poput Radula.
    Ima daleko ozbiljnijih pristupa lab leak hipotezi.

    Pogledao sam klip jer me je sačekao na lajni čim sam ustao a zanima me. Nikad ne komentarišem klipove napamet, uvek pošteno priznam da li sam gledao ili ne. Kad sam čuo ono cenkanje oko procenata, shall we say 50%, shall we say 90%, video sam koliko je sati.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jan 30, 2021 9:18 am

    Talason wrote:dođeš mi 9 minuta
    Puši mi kurac.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:20 am

    Inače Weinstein dosledno misionari da se virus vrlo malo prenosi napolju a to radi uz pomoć argumenata od kojih dobijam hemikraniju, tipa "eto vidite da je modifikovan/adaptiran za transmisiju u zatvorenom". Bože dragi.

    One of the questions I have is this virus is highly transmissible unless you're outdoors, then it seems almost not transmissible That's a very conspicuous. I mean for one thing bats live outdoors, so is it possible that this virus has adapted to the laboratory environment and indoor environment, and that it has forgotten how to get transmitted outdoors.


    Last edited by Kirko Skaddeng on Sat Jan 30, 2021 9:27 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:25 am

    Mnogo je loše kad vas zbune izvori. Pronađite par komada koji su do sada bili u pravu (ili načelno u pravu, bez stranputica), i pre svega koji počivaju na racionalnom konsenzusu desetina hiljada stručnjaka. Ko god napiše MSM, frlja se procentima i tezama koje je nemoguće racionalno potkrepiti, ko ignoriše body of work nauke, to je ludak, talk show egzibicionista, misionar maskiran u stručnjaka. Borba protiv korone je globalno transparentan proces u kome učestvuju stručnjaci koji 24/7 komuniciraju međusobno i dele informacije. Bukvalno ničeg vrednog nema van tog procesa i ne može ni biti.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jan 30, 2021 9:29 am

    Kirko Skaddeng wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    edit: kakav douche truck vozač, šta ti pričaš? Brett Weinstein je biolog, bivši profesor na Univerzitetu. Svakako više zna od nas koji smo se o biologiji školovali na Gugl Univerzitetu.
    A i Nestorović je ugledni pulmolog.
    Bret Weinstein je ovde daleko od svoje struke i razbacuje se procentima, pošto se ne bavi naukom već opsesivnim misionarenjem, poput Radula.
    Ima daleko ozbiljnijih pristupa lab leak hipotezi.

    Pogledao sam klip jer me je sačekao na lajni čim sam ustao a zanima me. Nikad ne komentarišem klipove napamet, uvek pošteno priznam da li sam gledao ili ne. Kad sam čuo ono cenkanje oko procenata, shall we say 50%, shall we say 90%,  video sam koliko je sati.
    Ti si zapamtio 50-90. Ja sam zapamtio da su rekli da je lab leak teoriju prvi rekao čovek koji nam nije simpatičan (mislili su na Trampa, očigledno), što je pola nacije dočekalo na nož i odmah proglasilo za budalaštinu, što je tačno. I da je zbog politizacije takve teme u polarizovanoj zemlji do skora bilo nemoguće o tome normalno razgovarati. Otprilike se implicitno kaže “sad kad nema Trampa, hajde da pričamo objektivno o ovome, a da lab leak bude samo jedna hipoteza koju ćemo da pobijemo ili potvrdimo”.


    Last edited by Vilmos Tehenészfiú on Sat Jan 30, 2021 9:31 am; edited 1 time in total


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by disident Sat Jan 30, 2021 9:30 am

    Kirko Skaddeng wrote:Mnogo je loše kad vas zbune izvori. Pronađite par komada koji su do sada bili u pravu (ili načelno u pravu, bez stranputica), i pre svega koji počivaju na racionalnom konsenzusu desetina hiljada stručnjaka. Ko god napiše MSM, frlja se procentima i tezama koje je nemoguće racionalno potkrepiti, ko ignoriše body of work nauke, to je ludak, talk show egzibicionista, misionar maskiran u stručnjaka. Borba protiv korone je globalno transparentan proces u kome učestvuju stručnjaci koji 24/7 komuniciraju međusobno i dele informacije. Bukvalno ničeg vrednog nema van tog procesa i ne može ni biti.
    Ne bune ih izvori, samo prate direktivu Partije, doduse svoje. Kao na hepiju, Maric suflira gostu sa brojkama iz dupeta, pa drugi gost ulece jos jace, prozapadni teletabisi uzdisu, prsti drhte dok se Istina salje na mrezu. Samo je sve na  engleskom


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by disident Sat Jan 30, 2021 9:30 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Ukratko: što više znamo o virusu, to je verovatnije da je pobegao iz laboratorije u Vuhanu. Weinstein objašnjava zašto tako misli: dva glavna razloga su što se ne prenosi na otvorenom, i što su mutacije sve jače. Smatra da je bilo bolje pritisnuti Kinu pre godinu dana da nam kaže sve što zna, jer bi nam bilo lakše da pravimo vakcinu.
    Omasio si lokaciju, zborno mesto za okupljanje dobrovoljackih odreda prozapadnih kmetova ti je dole nize na ppp-u. Da se slozite, obozite i umnozite protivu zajednickog neprijatelja, sad kad nema trampa


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jan 30, 2021 9:32 am

    Stani u red iza Talasona.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:33 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:
    A i Nestorović je ugledni pulmolog.
    Bret Weinstein je ovde daleko od svoje struke i razbacuje se procentima, pošto se ne bavi naukom već opsesivnim misionarenjem, poput Radula.
    Ima daleko ozbiljnijih pristupa lab leak hipotezi.

    Pogledao sam klip jer me je sačekao na lajni čim sam ustao a zanima me. Nikad ne komentarišem klipove napamet, uvek pošteno priznam da li sam gledao ili ne. Kad sam čuo ono cenkanje oko procenata, shall we say 50%, shall we say 90%,  video sam koliko je sati.
    Ti si zapamtio 50-90. Ja sam zapamtio da su tekli da je lab leak teoriju prvi rekao čovek koji nam nije simpatičan (mislili su na Trampa, očigledno), što je pola nacije dočekalo na nož i odmah proglasilo za budalaštinu, što je tačno. I da je zbog politizacije takve teme u polarizovanoj zemlji do skora bilo nemoguće o tome normalno razgovarati. Otprilike se implicitno kaže “sad kad nema Trampa, hajde da pričamo objektivno o ovome, a da lab leak bude samo jedna hipoteza koju ćemo da pobijemo ili potvrdimo”.

    Kao što rekoh ima mnogo boljih načina da se razgovara o tome (i razgovara se o tome na bolji način) i bez izmišljanja nove nauke koja treba da ojača hipotezu.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jan 30, 2021 9:33 am

    Kirko Skaddeng wrote:Mnogo je loše kad vas zbune izvori. Pronađite par komada koji su do sada bili u pravu (ili načelno u pravu, bez stranputica), i pre svega koji počivaju na racionalnom konsenzusu desetina hiljada stručnjaka. Ko god napiše MSM, frlja se procentima i tezama koje je nemoguće racionalno potkrepiti, ko ignoriše body of work nauke, to je ludak, talk show egzibicionista, misionar maskiran u stručnjaka. Borba protiv korone je globalno transparentan proces u kome učestvuju stručnjaci koji 24/7 komuniciraju međusobno i dele informacije. Bukvalno ničeg vrednog nema van tog procesa i ne može ni biti.
    Ma borba je transparentna, ama Kinezi nisu. U tome je problem.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:33 am

    A gde je kurac da i ja pušim, jel sam šugav, šta li?
    Agresivan sam za sve pare, a nema ponude.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Jan 30, 2021 9:35 am

    Ne postizavam.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:36 am

    Virus - Page 3 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:42 am

    Da malo skrenem priču na nešto ekstra pozitivno. Australijanci pronašli lika sa 100 do 1000 puta jačim imunim odgovorom od očekivanog. Tip se stavio na raspolaganje istraživačima i redovno daje plazmu kojom leče najteže bolesnike i u suštini je sada KoronaMen, polu čovek polu antitelo.

    https://www.theguardian.com/australia-news/2021/jan/30/immunological-unicorn-the-australian-lab-growing-coronavirus-and-its-startling-discovery
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by disident Sat Jan 30, 2021 9:45 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:Mnogo je loše kad vas zbune izvori. Pronađite par komada koji su do sada bili u pravu (ili načelno u pravu, bez stranputica), i pre svega koji počivaju na racionalnom konsenzusu desetina hiljada stručnjaka. Ko god napiše MSM, frlja se procentima i tezama koje je nemoguće racionalno potkrepiti, ko ignoriše body of work nauke, to je ludak, talk show egzibicionista, misionar maskiran u stručnjaka. Borba protiv korone je globalno transparentan proces u kome učestvuju stručnjaci koji 24/7 komuniciraju međusobno i dele informacije. Bukvalno ničeg vrednog nema van tog procesa i ne može ni biti.
    Ma borba je transparentna, ama Kinezi nisu. U tome je problem.
    A sta su sakrili zli Kinezi od tebe Radenko, pardon od naucne zajednice? Sta to fali Zapadnom svetu, uzorak virusa, tehnologija, ljudstvo,  sta i koje mere treba da donesu medju stanovnistvom? Ne moze cela zapadna naucna zajednica da utvrdi dal je covid 19 virus iz labaratorije il iz prirode, pa im eto fali NESTO al zla Kina ne da i jbg


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Sat Jan 30, 2021 9:46 am

    Mozda sam dosadan ali niko ne pominje Kubu koja testira cak 4 vakcine. U poslednjoj fazi ucestvuje ogroman broj ljudi iz Irana. Zasto iz Irana? Na Kubi nema dovoljno zarazenih. Mislim da ce za par meseci uleteti na trziste i njihove
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 30, 2021 9:48 am

    disident wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Ukratko: što više znamo o virusu, to je verovatnije da je pobegao iz laboratorije u Vuhanu. Weinstein objašnjava zašto tako misli: dva glavna razloga su što se ne prenosi na otvorenom, i što su mutacije sve jače. Smatra da je bilo bolje pritisnuti Kinu pre godinu dana da nam kaže sve što zna, jer bi nam bilo lakše da pravimo vakcinu.
    Omasio si lokaciju, zborno mesto za okupljanje dobrovoljackih odreda prozapadnih kmetova ti je dole nize na ppp-u. Da se slozite, obozite i umnozite protivu zajednickog neprijatelja, sad kad nema trampa

    sigurno  Virus - Page 3 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:52 am

    kapetanm wrote:Mozda sam dosadan ali niko ne pominje Kubu koja testira cak 4 vakcine. U poslednjoj fazi ucestvuje ogroman broj ljudi iz Irana. Zasto iz Irana? Na Kubi nema dovoljno zarazenih. Mislim da ce za par meseci uleteti na trziste i njihove

    Mučenici su sada ipak ušli u eksponencijalan rast.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 9:55 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Talason wrote:dođeš mi 9 minuta
    Puši mi kurac.

    donosiš kao otkrovenje klip sa maherom, koji je pobenavio odavno, koji gura stalno jedno te isto već skoro godinu dana


    Last edited by Talason on Sat Jan 30, 2021 10:49 am; edited 1 time in total
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Sat Jan 30, 2021 9:58 am

    Киндер уздржан у дискусији.
    Са једне стране мисли да Кинези јесу криви, али је са друге стране већ издао НАТО од ког нема помоћи и пријавио се за кинеску.
    Драматичан заплет и унутрашња борба...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Jan 30, 2021 10:42 am

    Brate, Vajnstajn je IDW sarlatan. O cemu pricamo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 10:47 am

    pa to sam ja hteo da kažem na fin način, ali mi je to "fino" pobeglo negde usput.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 10:49 am

    da si bio fin imao bi šta da radiš ovog sunčanog jutra
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Jan 30, 2021 11:22 am

    kod nas od 40 uzoraka poslatih za Dojčland za 23 potvrđen novi soj, što bi možda objasnilo za 20% povećanu pozitivnost u odnosu na prošlu sedmicu

    hospitalizacija se isto povećala za 20% (bila popunjenost kapaciteta 50% sad 60% tako nešto)
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Jan 30, 2021 11:24 am

    Koliko vidim to je za sada samo sumnja dok ne stignu puni rezultati sekvenciranja. Malo mi mnogo zvuči 23, treba vremena da novi soj zameni stari

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 11:26 am