Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 25, 2021 10:38 am

    Kazem ti lepo treba onlajn do kraja godine. Ok, on se zarazio kod kuce, ali zarazice nekog drugog. Nije vredna uzivo skola toga. Treba da cekamo da deca pocnu u vecem broju da ozbiljno oboljevaju ili nesto ovog tipa (jos gore)? O prenosenju u porodice starijima da ne pricam.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Thu Feb 25, 2021 11:30 am

    Не знам колико си ти у контакту са школама, ја јесам и преко своје деце и преко супруге наставнице. Онлајн настава једноставно не функционише. Чак ни у варијанти сваки други дан.

    Преносим овде редовно каква је ситуација у школама.
    Далеко су опасније ситуације ван школе. Код супруге има неколико деце за које су родитељи рекли да похађају од куће. И тако деца кажу наставници видеће их. Пита их где? Па иду сви на рођендан. А тамо сви на гомили, без маски, обе смене одједном, певају и веселе се. А у школи једно дете у клупи, смене и маске.

    Приде што у школама немају случаје локалне трансмисије. Скоро све што су имали је од куће.

    Говорим о основној школи. Млађи разреди нису проблем, нити ће бити вакцине за њих. Код старијих основаца имају потврђене случајеве, сад више него досад.
    Сумњам да би затварање основних школа поправило ситуацију.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu Feb 25, 2021 11:34 am

    svaki talas je kretanje dece u školu
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by MNE Thu Feb 25, 2021 11:43 am

    Sotir wrote:Не знам колико си ти у контакту са школама, ја јесам и преко своје деце и преко супруге наставнице. Онлајн настава једноставно не функционише. Чак ни у варијанти сваки други дан.
    Ovo je tačno jbg. Možda može u srednjoj školi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 25, 2021 11:44 am

    Sotir wrote:Не знам колико си ти у контакту са школама, ја јесам и преко своје деце и преко супруге наставнице. Онлајн настава једноставно не функционише. Чак ни у варијанти сваки други дан.

    Nije bitno. Ovo je once in a liferime event i u pitanju su zivoti. Funkcionise kako funkcionise - nebitno je.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 25, 2021 11:46 am

    Sto se tice kucnih okupljanja time treba da se bavi policija. Nema druge prosto dok se ne imunizuje bar 2m ljudi. Mislim, ima druge, po 150-200 mrtvih dnevno...
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by bemty Thu Feb 25, 2021 12:40 pm

    Sotir wrote:Не знам колико си ти у контакту са школама, ја јесам и преко своје деце и преко супруге наставнице. Онлајн настава једноставно не функционише. Чак ни у варијанти сваки други дан.

    Преносим овде редовно каква је ситуација у школама.
    Далеко су опасније ситуације ван школе. Код супруге има неколико деце за које су родитељи рекли да похађају од куће. И тако деца кажу наставници видеће их. Пита их где? Па иду сви на рођендан. А тамо сви на гомили, без маски, обе смене одједном, певају и веселе се. А у школи једно дете у клупи, смене и маске.

    Приде што у школама немају случаје локалне трансмисије. Скоро све што су имали је од куће.

    Говорим о основној школи. Млађи разреди нису проблем, нити ће бити вакцине за њих. Код старијих основаца имају потврђене случајеве, сад више него досад.
    Сумњам да би затварање основних школа поправило ситуацију.

    online nastava ne radi, apsolutno tacno. treba decu pustiti da ne idu u skolu jedno vreme, roditeljima obezbediti odsustvo sa posla (ovde drzava daje 80% plate ako ne mozes da radis zbog deteta u kuci), i pritrpeti se. ako treba, dodati peti razred srednje skole za one koji su propustili previse. a rodjendani i ostalo, nemam reci. 

    ali mislim da nisi u pravu za lokalnu transmisiju. transmisija se gleda po simptomima a deca cesto nemaju simptome. pa ti mislis da su se prvi zarazili mama i tata, da je krenulo od kuce, ali cesto nije. bile su ovde neke brojke, cesce su deca prenosila roditeljima nego obrnuto, tipa mladja deca 2x vise nego roditelji njima, a srednjoskolci cak 7x, dok su skole bile otvorene. To su bila istrazivanja sa testovima na covid, bez cekanja na simptome. Sa cekanjem na simptome deluje kao da su roditelji skoro uvek prenosili deci.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Thu Feb 25, 2021 12:43 pm

    Киндере,
    Не знам на основу којих података ти извлачи закључке, и живо ме занима.

    Имам податке из прве руке из две школе за више разреда основне школе. Стање је до скоро било сасвим пристојно. Сад се компликује, јер имају више потврђених случајева код старијих разреда, али опет није локална трансмисија
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Thu Feb 25, 2021 12:47 pm

    Бемти, енглески сој се шири више међу децом.
    Али није у томе поента, већ сам раније написао. Не тврдим да деца не преносе родитељима, већ да се вероватније ван школа више преноси. У школи имаш пристојне мере, а ван школе ништа.

    Реално, требало би вакцинисати и родитеље као приоритетне, тиме би се то доста решило.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Thu Feb 25, 2021 12:52 pm

    Да додам да код заражених случајева родитеља немају груписано по одељењима, да се види као жариште, већ исто разбацано.

    Код наставника код супруге, већином пренели укућани, оболели пре њих. Није било обрнуто, што би указивало да је прво наставник оболео.
    У једном екстремном случају примили нову наставницу на посао, требала да почне да ради - разболела се.
    rumbeando

    Posts : 13657
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu Feb 25, 2021 4:00 pm

    Dosta jako smo krenuli:

    Virus - Page 20 Knqj3GG
    https://ig.ft.com/coronavirus-chart/?areas=srb&areasRegional=usny&areasRegional=usnj&areasRegional=usaz&areasRegional=usca&areasRegional=usnd&areasRegional=ussd&cumulative=0&logScale=0&per100K=1&startDate=2020-03-01&values=cases
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Mr.Pink Thu Feb 25, 2021 4:02 pm

    to se zove ,,return to normal,,


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Feb 26, 2021 9:44 am

    https://rs.n1info.com/vesti/krizni-stab-ugostiteljski-objekti-i-trzni-centri-vikendom-ce-raditi-do-14h/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Feb 26, 2021 9:44 am

    Virus - Page 20 EvI8FamXAAEbI93?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 26, 2021 10:05 am

    Erős Pista wrote:https://rs.n1info.com/vesti/krizni-stab-ugostiteljski-objekti-i-trzni-centri-vikendom-ce-raditi-do-14h/

    To je sve zamajavanje
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Feb 26, 2021 10:15 am

    ficfiric wrote:Virus - Page 20 EvI8FamXAAEbI93?format=jpg&name=large

    A gradjane i njihovo zdravlje ko jebe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by kapetanm Fri Feb 26, 2021 10:22 am

    Khm. Koliko je on tu dobar
    ficfiric

    Posts : 34119
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Fri Feb 26, 2021 10:27 am

    Erős Pista wrote:

    A gradjane i njihovo zdravlje ko jebe.

    Lepo kaze da svako ima svoje zaduzenje, njegovo je da brani ekonomiju Beograda. Za zdravlje gradjana je zaduzen Kon Virus - Page 20 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 26, 2021 10:37 am

    Ako su, a vrv jesu, brzosireci sojevi prisutni i napreduju - to da li ce raditi kafici do 6 ili do 2 nije mozda sasvim nebitno, ali to je kap u moru.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Feb 26, 2021 3:49 pm

    Pelemiš na kzm: "Siguran sam, možda će me neki napasti, da nemamo dobru evidenciju zaražene dece, i da bi brojke morali veće. Da li možda grešim?", okreće se Kisićki. Ona kaže "Istina je da imamo velike diskrepancije između formalno zaražene dece i naših pretpostavki..." itd.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Feb 26, 2021 3:51 pm

    Mislimda postoji ozbiljan sukob u KZS koji mi samo povremeno vidimo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 26, 2021 4:06 pm

    Shvatice do kraja iduce nedelje
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Feb 26, 2021 4:38 pm

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Fri Feb 26, 2021 4:46 pm

    Jebem ti sranje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Fri Feb 26, 2021 4:55 pm

    meni se dete prehladilo. prekjuce tem do 37,5 pa onda 37,7 juce. danas dobro i bez temp uz smrckanje.  naravno i ja sam pomislio sto i vi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Virus - Page 20 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 12:34 pm