Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    ficfiric

    Posts : 34319
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Sat Jan 09, 2021 3:06 pm

    Kad vec pominjes vozove, po vazecem redu voznje samo jedan voz dnevno napusta granice Srbije - linija Topcider-Bar. Iz Subotice vise ne moze da se ide u Madjarsku, iz Rume ne moze u Hrvatsku a linije ka Rumuniji, Bugarskoj, Grckoj... poukidane su odavno

    Voleo bih da nadjem red voznje iz vremena Aleksandra Obrenovica da vidim koliko smo nazadovali od tog doba


    _____


    Uprava napolje!

    ♏

    Posts : 4560
    Join date : 2016-06-09

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by ♏ Sat Jan 09, 2021 3:10 pm

    Jedino dobro čemu se na tom planu može nadati napraviće Mađari kao rikošet ovih njihovih dogovora s Kinezima u koje su naši slučajno obenoške uleteli... Planiraju i realno imaju finansije za tramvaj-voz od Subotaje do Segedina, trasa već postoji zbog ranije pruge, potreba postoji, kapiram da bi bilo već gotovo kad ne bi morali da rešavaju šengenski prelaz i carinu.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 09, 2021 4:32 pm

    Btw, dobro kazu, ovaj "plan" vakcinacije je sve samo ne "plan". Nema nikakvih rokova. To nije nikakav "plan". Mozda, eventualno, bi se mogao nazvati strategijom. Eventualno.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by lalinea Sat Jan 09, 2021 5:26 pm

    https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-01-09/pfizer-moderna-mrna-vaccines-could-vanquish-covid-today-cancer-tomorrow

    Od kako su se mRNA vakcine pokazale izuzetno bezbedne i efikasne u phase III, ja osecam jedan pozitivni nemir i uzbudjenje zbog things to come... Postoji velika sansa da ce silver lining ove pandemije biti proboj novih, bezbednijih i efikasnijih pristupa lecenju kancera i drugih bolesti.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Sat Jan 09, 2021 6:31 pm

    u svakom zlu neko dobro
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Sat Jan 09, 2021 6:43 pm

    U Grčkoj će do kraja pandemije postojati dve kategorije turista - oni koji su vakcinisani i oni koji nisu, najavio je ministar turizma te zemlje Haris Teoharis.

    U intervjuu za "Protohemu", Teoharis je naglasio da vakcinisani putnici više neće morati da budu testirani ili smešteni u karantin ukoliko pri ulasku u zemlju pokažu potvrdu o vakcinaciji.

    Svi koji budu vakcinisani u Grčkoj dobiće digitalni sertifikat, a slične potvrde planira da uvede i većina evropskih zemalja

    - Uveliko se razgovara o uzajamnom priznavanju sertifikata između zemlje polaska i odredišta - rekao je Teoharis.

    Za one koji nisu vakcinisani, biće proširene mere kontrole na granicama, dodao je ističući da postoji sveobuhvatan plan za podršku kompanijama i radnicima pogođenim epidemiološkom krizom.
    blic.rs/vesti/svet/grci-uvode-novo-pravilo-ko-se-vakcinise-moze-na-letovanje-bez-ikakvih-restrikcija/lzj4gjh
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sat Jan 09, 2021 6:45 pm

    Preduhitrio si me. Mnogi će antivakserski mozak biti polomljen sad.
    avatar

    Posts : 7520
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Sat Jan 09, 2021 6:46 pm

    sad će da se pređe sa falsifikovanja testova na falsifikovanje potvrda o vakcinaciji
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 09, 2021 6:57 pm

    Ne mora da znaci. Mogu da imaju nekakav jedinstveni registar. Naravno, ako se ne bude resilo, moguce je i ovo. Ali evo vec Slovenci ponovo priznaju PCR testove iz Srbije.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by lalinea Sat Jan 09, 2021 7:10 pm

    rumbeando wrote:
    U Grčkoj će do kraja pandemije postojati dve kategorije turista - oni koji su vakcinisani i oni koji nisu, najavio je ministar turizma te zemlje Haris Teoharis.

    U intervjuu za "Protohemu", Teoharis je naglasio da vakcinisani putnici više neće morati da budu testirani ili smešteni u karantin ukoliko pri ulasku u zemlju pokažu potvrdu o vakcinaciji.

    Svi koji budu vakcinisani u Grčkoj dobiće digitalni sertifikat, a slične potvrde planira da uvede i većina evropskih zemalja

    - Uveliko se razgovara o uzajamnom priznavanju sertifikata između zemlje polaska i odredišta - rekao je Teoharis.

    Za one koji nisu vakcinisani, biće proširene mere kontrole na granicama, dodao je ističući da postoji sveobuhvatan plan za podršku kompanijama i radnicima pogođenim epidemiološkom krizom.
    blic.rs/vesti/svet/grci-uvode-novo-pravilo-ko-se-vakcinise-moze-na-letovanje-bez-ikakvih-restrikcija/lzj4gjh
    ja se iskreno nadam da ce i druge evropske zemlje uskoro ovim putem, jer bi to znacilo da imamo solidne sanse da nam dodje pomoc iz srbije kad bude trebalo za tri meseca. mama primila prvu dozu pfizerove vakcine i nesto pomenula da te nakon druge doze ubacuju u neku bazu podataka, tako da se mozda i kod nas sprema taj digitalni sertifikat.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    ficfiric

    Posts : 34319
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Sat Jan 09, 2021 7:16 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Preduhitrio si me. Mnogi će antivakserski mozak biti polomljen sad.

    Nece. Kao i u slucaju Kosova, to im je samo tema za proseravanje. Prva prilika kad im vakcina bude potrebna za nesto, primice je kao bele lale


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jan 09, 2021 7:39 pm

    lalinea wrote:
    rumbeando wrote:
    blic.rs/vesti/svet/grci-uvode-novo-pravilo-ko-se-vakcinise-moze-na-letovanje-bez-ikakvih-restrikcija/lzj4gjh
    ja se iskreno nadam da ce i druge evropske zemlje uskoro ovim putem, jer bi to znacilo da imamo solidne sanse da nam dodje pomoc iz srbije kad bude trebalo za tri meseca. mama primila prvu dozu pfizerove vakcine i nesto pomenula da te nakon druge doze ubacuju u neku bazu podataka, tako da se mozda i kod nas sprema taj digitalni sertifikat.

    Vucicu nije u interesu da nam zatvore granice na duze. To  je moja najveca nada
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sat Jan 09, 2021 7:49 pm

    ma biće sve ok, kad prigusti primiće dve vakcine odjednom i staviće masku sa rukavicama :paćestop:, takav je naš junački narod i narodnosti
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Sat Jan 09, 2021 8:08 pm

    ficfiric wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:Preduhitrio si me. Mnogi će antivakserski mozak biti polomljen sad.

    Nece. Kao i u slucaju Kosova, to im je samo tema za proseravanje. Prva prilika kad im vakcina bude potrebna za nesto, primice je kao bele lale


    +1000


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by bemty Sat Jan 09, 2021 10:04 pm

    MNE wrote:sad će da se pređe sa falsifikovanja testova na falsifikovanje potvrda o vakcinaciji

    pa ne, ovo je digitalno. morace da prime lazni mikrocip  VAKCINA - Page 4 2849097393


    _____
    Warning: may contain irony.
    ficfiric

    Posts : 34319
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Sun Jan 10, 2021 1:34 am

    Britanska kraljica Elizabeta Druga i njen suprug princ Filip primili su vakcinu protiv kovida, javaljaju ostrvski mediji na osnovu saopštenja iz Bakingemske palate.

    VAKCINA - Page 4 Prince-charles-news-royal-family-prince-william-2241008


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 10, 2021 1:36 am

    VAKCINA - Page 4 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 10, 2021 1:37 am

    Ima ona super fora

    Pita Kamila Carlsa - pa dobro, hocu li ja ikada postati kraljica? Carls: ne ako se udas za mene.
    ficfiric

    Posts : 34319
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by ficfiric Sun Jan 10, 2021 1:47 am

    Ja sam cuo isti vic za Ketrin


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Sun Jan 10, 2021 12:27 pm

    Sutra kreće prijava za vakcinu preko eUprave, a do kraja nedelje u Beogradu će biti otvoren prvi punkt za masovnu vakcinaciju, na Beogradskom sajmu, izjavila je premijerka Ana Brnabić posle posete zdravstvenim radnicima Univerzitetske dečje klinike "Tiršova", koji su primili antikovid vakcinu, dodavši da je do sada vakcinisano 9.300 građana.

    „Od sutra počinje prijava na sistem preko portala eUprava, gde će svi građani moći da iskažu želju da se vakcinišu, a od četvrtka ta prijava će biti moguća i putem telefona“, rekla je Ana Brnabić.

    Ona je naglasila da će građani moći da odaberu opciju vakcinacije bilo kojom vakcinom ili da odaberu određenu vakcinu.

    „Ne postoji bojazan da će postojati građani koji će želeti da se vakcinišu a da neće biti vakcina za njih“, poručila je Brnabić i naglasila da će vakcina biti dovoljno za sve.

    „U ovom trenutku mi imamo vakcina za četiri miliona ljudi, odnosno dogovore sa različitim proizvođačima za osam miliona vakcina“, rekla je Ana Brnabić.
    https://rs.n1info.com/vesti/brnabic-prijave-za-vakcinu-od-ponedeljka-imamo-ih-za-cetiri-miliona-ljudi/?ref=push
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 10, 2021 12:31 pm

    Realno, ispitivanje javnog mnjenja. Ali prijavicu se.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 12:38 pm

    +1 za oba.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by bela maca Sun Jan 10, 2021 12:48 pm

    isto


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Sun Jan 10, 2021 12:54 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jan 10, 2021 1:04 pm

    VAKCINA - Page 4 3579118792

    VAKCINA - Page 4 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 2:05 pm