Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 7:30 am

    Marius Lăcătuș wrote:
    Talason wrote:jbm mu mater, sad samo da se setim kako beše lozinka za eupravu

    prijavljuješ se preko ličnih podataka (JBMG). drugim rečima nikad se nisi prijavljivao....

    preko lozinke se prijavljuje, upravo sad se akam s time.

    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 7:31 am

    ♏ wrote:Ne znam tačno, izvini, nisam hteo to da radim tako ni pre pandemije, skeniranje modernih ličnih dokumenata mi deluje varvarski, koristio sam sertifikat. Ovako kad razmislim, da, daju ti ih u pošti nakon što se uvere da si ti taj sa skeniranih dokumenata, I guess.

    Plot thickens: imam u laptopu funkcionalan čitač kartica. Euprava mi vidi ličnu kartu, dakle mogu da idem na najjači nivo prijavljivanja, samo da provalim kako stvar funkcioniše...
    rumbeando

    Posts : 13657
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Sun Jan 10, 2021 7:32 am

    VAKCINA - Page 6 Coronavirus-data-explorer-1
    VAKCINA - Page 6 Coronavirus-data-explorer-2
    https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Mr.Pink Sun Jan 10, 2021 7:47 am

    Prodajem povoljno usb citac smart kartica


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 7:49 am

    Kirko Skaddeng wrote:
    Marius Lăcătuș wrote:

    prijavljuješ se preko ličnih podataka (JBMG). drugim rečima nikad se nisi prijavljivao....

    preko lozinke se prijavljuje, upravo sad se akam s time.


    ima pik da me stalko zajebava, to nije lepo, ne ne
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sun Jan 10, 2021 8:27 am

    bem mu miša, preko JBMG sam se ulogovao u oktobru kada je trebalo da mi stigne rezultat PCR testa

    dobro možda plebs i sirotilja mora da se učitava, to razumem da tako treba


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by ♏ Sun Jan 10, 2021 8:30 am

    Kirko Skaddeng wrote:Plot thickens: imam u laptopu funkcionalan čitač kartica. Euprava mi vidi ličnu kartu, dakle mogu da idem na najjači nivo prijavljivanja, samo da provalim kako stvar funkcioniše...

    Instaliraj adekvatne latest Čelik i middleware. Kada u prvom budeš mogao sve da očitaš, probaj klik na sajtu. Uvek postoji neki procenat računara na kojima middleware prosto refuses to work (posebno onaj za kartice izdate pre nekog datuma dvehiljadečetrnaeste), tako da srećno.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by ♏ Sun Jan 10, 2021 8:36 am

    Mariuse, ne rade sve usluge za sve vrste korisnika, neke traže da imaš actually bezbedno otvoren ili validiran nalog, a nedavno su i brisani neki user/pass indijanski nalozi. Nemamo pojma kakva će ovo biti usluga, ali u nekom iole normalnom svetu ne bismo verovali da će dozvoljavati da se izjašnjavaš o stvarima that cost money i imaju veze sa zdravljem bez da budu sigurni da si za računarom zaista ti, tako da daj se uputiti na najbliži FAQ kao dobri Kirko ovde.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by bemty Sun Jan 10, 2021 8:54 am

    jeste li znali da uk obozava, ali o-bo-za-va administrativno opterecenje radnika? stalno nekakvi besmisleni treninzi i tome slicno. elem, ljudi koji se prijavljuju da budu deo vakcinatora, sad moraju da sede nekoliko dana slusajuci seminare  VAKCINA - Page 6 286371741 VAKCINA - Page 6 3274312807 VAKCINA - Page 6 3274312807 VAKCINA - Page 6 3274312807

    o tome sta ako primete zlostavljanje dece (vakcina je za 18+), o tome kako da sprece radikalizaciju, o tome kako se ima ponasati u slucaju pozara, equality and diversity... itd itd. ljudi pizde.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 8:56 am

    to je ok
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Sun Jan 10, 2021 9:02 am

    bemty wrote:jeste li znali da uk obozava, ali o-bo-za-va administrativno opterecenje radnika? stalno nekakvi besmisleni treninzi i tome slicno. elem, ljudi koji se prijavljuju da budu deo vakcinatora, sad moraju da sede nekoliko dana slusajuci seminare  VAKCINA - Page 6 286371741 VAKCINA - Page 6 3274312807 VAKCINA - Page 6 3274312807 VAKCINA - Page 6 3274312807

    o tome sta ako primete zlostavljanje dece (vakcina je za 18+), o tome kako da sprece radikalizaciju, o tome kako se ima ponasati u slucaju pozara, equality and diversity... itd itd. ljudi pizde.

    Па кад су испонаизмишљали разних служабаРЖ и саветника и којечега за ствари које су понекад баш потребне, а онда кад нису, шта ти људи да раде? Морају некако да оправдају своје плате и да докажу да су потребни... или да макар мрдају да их не укину јер се нико не сећа шта то треба да раде.

    Замисли референта заштите на раду у текстилној фабрици. Постарао се већ да над сваким опасним дело машинерије уграде ограде и одстојнике и свуда је већ полепио упозорења и... ма смислиће већ нешто. Могао би, например, да опет држи течајеве, за новајлије а и ови су можда почели да заборављају...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 9:03 am

    ♏ wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:Plot thickens: imam u laptopu funkcionalan čitač kartica. Euprava mi vidi ličnu kartu, dakle mogu da idem na najjači nivo prijavljivanja, samo da provalim kako stvar funkcioniše...

    Instaliraj adekvatne latest Čelik i middleware. Kada u prvom budeš mogao sve da očitaš, probaj klik na sajtu. Uvek postoji neki procenat računara na kojima middleware prosto refuses to work (posebno onaj za kartice izdate pre nekog datuma dvehiljadečetrnaeste), tako da srećno.

    Radi, radi, samo naravno nemam sertifikat u ličnoj karti - po njega se mora ići, pogađate gde, na šalter najbližeg MUP-a...
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 9:10 am

    паће wrote:
    bemty wrote:jeste li znali da uk obozava, ali o-bo-za-va administrativno opterecenje radnika? stalno nekakvi besmisleni treninzi i tome slicno. elem, ljudi koji se prijavljuju da budu deo vakcinatora, sad moraju da sede nekoliko dana slusajuci seminare  VAKCINA - Page 6 286371741 VAKCINA - Page 6 3274312807 VAKCINA - Page 6 3274312807 VAKCINA - Page 6 3274312807

    o tome sta ako primete zlostavljanje dece (vakcina je za 18+), o tome kako da sprece radikalizaciju, o tome kako se ima ponasati u slucaju pozara, equality and diversity... itd itd. ljudi pizde.

    Па кад су испонаизмишљали разних служабаРЖ и саветника и којечега за ствари које су понекад баш потребне, а онда кад нису, шта ти људи да раде? Морају некако да оправдају своје плате и да докажу да су потребни... или да макар мрдају да их не укину јер се нико не сећа шта то треба да раде.

    Замисли референта заштите на раду у текстилној фабрици. Постарао се већ да над сваким опасним дело машинерије уграде ограде и одстојнике и свуда је већ полепио упозорења и... ма смислиће већ нешто. Могао би, например, да опет држи течајеве, за новајлије а и ови су можда почели да заборављају...

    ništa nisi u pravu, apsolutno je neophodno konstantno učenje
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by bemty Sun Jan 10, 2021 9:16 am

    ali je organizovano tako da bude konstantno smaranje. ja sam kao novozaposlena na odeljenju za psihologiju morala da slusam dva sata o tome kako se hendluju opasni reagensi (watch your step when carrying!), i slicno dugo za to kako se ponasati u slucaju pozara. child safeguarding (ono za sta da radis ako sumnjas na zlostavljanje) je test gde mozes odmah da potrazis odgovore online i da direktno kopi-pejstujes... i uglavnom ide u detalje o vrstama socijalnih sluzbi, a ne o samoj deci i kako i sta da primetis. 

    u holandiji je fire safety izgledao ovako: jednog dana je zapistao alarm. dok smo mi izlazili, odredjeni insajderi su merili koliko nam dugo treba, da li idemo na ispravan izlas, i sta se jos tu dogadja. onda su na redovnom sastanku instituta u 15 minuta ispricali sta je idealno ponasanje a sta smo mi imali, i dali par detalja kako bi moglo da izgleda bolje. svi su bili zainteresovani da cuju jer su mislili da je bio pravi pozar. u dva sata smaranja u uk gde mi neki lik prica sta je to pozar a sta stepenice sam upila mnogo manje, jer je brate bilo dosadno. shockingly, u holandiji su ljudi znali da odmah idu do najblizeg izlaza i bez dva sata treninga.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Летећи Полип Sun Jan 10, 2021 9:21 am

    Kahm, koji aparat za gašenje koristiš kada se upale instalacije?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by plavaivy Sun Jan 10, 2021 9:21 am

    jel se zna koliko traje imunitet od vakcine?
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 9:28 am

    bemty wrote:ali je organizovano tako da bude konstantno smaranje. ja sam kao novozaposlena na odeljenju za psihologiju morala da slusam dva sata o tome kako se hendluju opasni reagensi (watch your step when carrying!), i slicno dugo za to kako se ponasati u slucaju pozara. child safeguarding (ono za sta da radis ako sumnjas na zlostavljanje) je test gde mozes odmah da potrazis odgovore online i da direktno kopi-pejstujes... i uglavnom ide u detalje o vrstama socijalnih sluzbi, a ne o samoj deci i kako i sta da primetis. 

    u holandiji je fire safety izgledao ovako: jednog dana je zapistao alarm. dok smo mi izlazili, odredjeni insajderi su merili koliko nam dugo treba, da li idemo na ispravan izlas, i sta se jos tu dogadja. onda su na redovnom sastanku instituta u 15 minuta ispricali sta je idealno ponasanje a sta smo mi imali, i dali par detalja kako bi moglo da izgleda bolje. svi su bili zainteresovani da cuju jer su mislili da je bio pravi pozar. u dva sata smaranja u uk gde mi neki lik prica sta je to pozar a sta stepenice sam upila mnogo manje, jer je brate bilo dosadno. shockingly, u holandiji su ljudi znali da odmah idu do najblizeg izlaza i bez dva sata treninga.

    super je ako ti ta obuka nije potrebna, nisam ironičan

    mnogo puta sam video koliko ljudi pojma nema šta, kada i kako sme da radi

    može da izgleda trivijalno, glupavo, loše organizovano, ali je često prilika da se nauči nešto što može sutra da spasi život ili smanji štetu

    i verujem da je u UK mnogo gore organizovano nego u Nizozemskoj
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by ♏ Sun Jan 10, 2021 9:30 am

    Kirko Skaddeng wrote:Radi, radi, samo naravno nemam sertifikat u ličnoj karti - po njega se mora ići, pogađate gde, na šalter najbližeg MUP-a...

    Auh, mislio sam da sam to dobio po automatizmu, ali moguće je sad kad razmislim da sam ih smarao na fotkanju da mi odmah urade i to, da. Mnogo je loša naša administracija, sa ili bez ovih e-usluga, baš mnogo.


    Last edited by ♏ on Sun Jan 10, 2021 9:46 am; edited 1 time in total
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by plavaivy Sun Jan 10, 2021 9:37 am

    ja sam napravila nalog sa korisnickim imenom i lozinkom,poslala sam sliku lk
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Јанош Винету Sun Jan 10, 2021 9:43 am

    Talason wrote:
    bemty wrote:ali je organizovano tako da bude konstantno smaranje. ja sam kao novozaposlena na odeljenju za psihologiju morala da slusam dva sata o tome kako se hendluju opasni reagensi (watch your step when carrying!), i slicno dugo za to kako se ponasati u slucaju pozara. child safeguarding (ono za sta da radis ako sumnjas na zlostavljanje) je test gde mozes odmah da potrazis odgovore online i da direktno kopi-pejstujes... i uglavnom ide u detalje o vrstama socijalnih sluzbi, a ne o samoj deci i kako i sta da primetis. 

    u holandiji je fire safety izgledao ovako: jednog dana je zapistao alarm. dok smo mi izlazili, odredjeni insajderi su merili koliko nam dugo treba, da li idemo na ispravan izlas, i sta se jos tu dogadja. onda su na redovnom sastanku instituta u 15 minuta ispricali sta je idealno ponasanje a sta smo mi imali, i dali par detalja kako bi moglo da izgleda bolje. svi su bili zainteresovani da cuju jer su mislili da je bio pravi pozar. u dva sata smaranja u uk gde mi neki lik prica sta je to pozar a sta stepenice sam upila mnogo manje, jer je brate bilo dosadno. shockingly, u holandiji su ljudi znali da odmah idu do najblizeg izlaza i bez dva sata treninga.

    super je ako ti ta obuka nije potrebna, nisam ironičan

    mnogo puta sam video koliko ljudi pojma nema šta, kada i kako sme da radi

    može da izgleda trivijalno, glupavo, loše organizovano, ali je često prilika da se nauči nešto što može sutra da spasi život ili smanji štetu

    i verujem da je u UK mnogo gore organizovano nego u Nizozemskoj

    Код мог оца је дечко од 19 година погинуо пошто је ишао по неким трулим даскама од дрвобетона, старих 50 година. Није било никакве истраге, никаквог референта нигде, само спаковали мртваца и послали родбини да покопа. 

    Било каква настава о заштити на раду је овде невероватно добродошла.

    Што се тиче заштите на раду - то не постоји у Србији. Нема је, не постоји. Референти за заштиту на раду већ 30 година не постоје нигде, нити у једном индуструјском постројењу, нити на грађевини, нити у хемији. Ни у једној фирми то нисам видео. Није то ни на Западу тако често и добро како би требало да буде.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Летећи Полип Sun Jan 10, 2021 9:45 am

    Ama zaštitara imaš svugde, samo su plaćeni da ne vide ništa.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Sun Jan 10, 2021 9:48 am

    Има и фирми где се пази на БЗР, алијас HSSE.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 9:49 am

    kod mene u firmi sve počinje sa safety first 

    apsolutno sve i za to ima razloga, neverovatno je koliko se ljudi brzo opuste posle nekog sranja

    u toku prošle godine nam je naojzbiljnija povreda bio smrskan palac, a od 2012 nije bilo smrtnih ishoda

    zato je firma great place to work već x godina - ali jbg, viljuškaristi više ne pada na pamet ono što mu je padalo na pamet 10 godina ranije, ma koliko mu bila smešna smaranja kojima je izložen na redovnoj osnovi
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 9:51 am

    Ja sam otvorio nalog proletos preko mejla/lozinke, slao slike LK, koristio usluge uzimanja novog pasoša što je prošlo OK. Uredno mi otvara e-upravu, videću sutra da li daje opciju vakcinacije. Koleginica s posla je pre 2-3 meseca kupila taj Gemalto čitač i uspela da ga natera da radi sa e-upravom na 1 od 3 kompa na kojima je pokušala.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Jan 10, 2021 10:10 am

    Poslao bih slike LK, ali sam definitivno u birokratskom limbu: nalog nije izbrisan kao što je trebalo da bude još 1. jula prošle godine, a nemam opciju da pošaljem slike. Nebitno, sve dok radi baš me briga.

    VAKCINA - Page 6 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 4:55 am