Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji u Srbiji

    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Tue May 10, 2022 11:34 pm

    Tamara Skrozza o Parkinsonu: Govorim, jer ne znam da li ću za godinu dana moći

    Nova epizoda podcasta Snaga uma je pred vama i posvećena je ogromnoj snazi karaktera, predanosti prema novinarskom pozivu, empatiji i životu uz bolest. Tamara Skrozza, jedna od najnagrađivanijih novinarki u Srbiji čija je karijera ispisana borbom za poštovanje profesionalne etike, prvi put je u javnosti progovorila o borbi sa Parkinsonom koji joj je dijagnostifikovan 2018. godine. Tamarine reči iz ovog razgovora odzvanjaju snažno i treba da se slušaju pažljivo, jer imaju snagu da nas probude, osnaže i učine saosećajnijim ljudima.

    „Nisam nikad o Parkinsonu govorila pred kamerama. Smatrala sam da to prosto nije tema, da to nije nešto čime bi ja trebalo u javnosti da se bavim. Međutim, kako godine idu i taj stav se nekako kod čoveka menja, kako nailaze različite nedaće taj stav se menja. U kontekstu tema o kojima sam se ja bavila prosto bi bilo nepošteno i prema sebi, pa i prema toj javnosti kojoj dugujem i nagrade i priznanja i sve ostalo, da neke stvari prećutim i sakrivam. Kod mene su sad stvari takve i da ih je nemoguće sakriti, pa bi bilo besmisleno pokušavati da ne govorim o nečemu što je jasno da je problem, ali i da ne pokušam da nekom vrstom svog uticaja, ako ga imam, da ne pomognem ljudima koji se nalaze u sličnim situacijama, ako ne i u istim“, objasnila je Tamara Skrozza na početku razgovora.

    Kako je objasnila, kao novinarku koja je karijeru izgradila u pisanoj formi najsnažnije ju je pogodio trenutak u kom zbog tremora desne ruke više nije mogla da piše kao nekad:

    "Skoro četiri godine posle dijagnoze više ne mogu da se potpišem, ne mogu da držim olovku. Kucala sam sa deset prstiju, slepo. Oni koji kucaju slepo znaju da to posle nekog vremena pređe u refleks. Sada kada stavim ruke na tastaturu meni i desna i leva ruka kreću da kucaju, ali desna pravi problem, kuca neke razmake koje ne treba da kuca. Sa kompjuterskim mišem jedva upravljam. Sa tim se još uvek suočavam. Donekle sam promenila posao. Od novinarke štampanog medija, prešla sam u video produkciju, u agenciji Fonet sam urednica video produkcije i novinarka sam serijala Kvaka 23. Snimam sagovornike, nije mi neophodno pisanje. Ali svejedno, u novinarskom poslu moraš nešto da zapišeš. I to je situacija sa kojom se ja borim svakodnevno. Ako me nešto gura u slabost to je kad sednem i ja bih nešto pisala, a ne mogu, nego pišem tekstove na telefonu"; objasnila je Tamara.

    Tamara je govorila i kako je kao samostalni roditelj u surovoj novinarskoj profesiji osetila svu oholost društva i pre dijagnoze Parkinsona, na koji način ljudi i insitucije reaguju na osobu kojoj se trese ruka, zbog čega je nekad u takvoj situaciji jako teško zatražiti pomoć, čak i ako ti treba, ali i kako za nju nikad nije bilo opcija da decenije borbe za novinarsku etiku "pusti niz vodu" i pronađe neki možda manje stresan i bolje plaćen angažman, po cenu etike.

    "Više nemam vremena za filozofiju, niti da vaspitavam ljude oko sebe. Sada mi je nekako važnije da u svom javnom delovanju utičem na ljude koji imaju problem, da se pomire sa problemom. Ne sad kao da ga ponosno nose. Kao idem ulicom i vičem - Jao ja imam Parkinsonovu bolest, baš super, dajte mi orden! Nego da prosto tu svoju bolest shvate kao deo sebe. Ako ću da budem potpuno iskrena, ni ja je nisam prihvatila još uvek do kraja. Smeta mi. Opterećuje me. Radim treninge za mlade novinare i znam da su ti moji učenici više usmereni na to što se meni trese ruka nego na to što im ja pričam. Onda na početku kažem da imam Parkinsonovu bolest, da se tresem i da ne obraćaju pažnju na to. Tako isto i sagovornicima kažem. A sada prvi put javno govorim o tome. Razmišljala sam kada si me pozvala da li da dođem, a onda sam se setila velikog Muhameda Alija. Ako je onoliki čovek, sa onolikom inteligencijom mogao da u poodmakloj fazi razvijenog Parkinsona pristane da zapali olimpijski plamen. On je jedva stajao na nogama i jedva je držao onu baklju, kao kada bih je sada ja držala, to je prosto nemoguće, teško je. On je pristao na to. Tako da, ako može Muhamed Ali pred milijardama ljudi i celom planetom da pokaže koliko je bolestan, ali i koliko je ta bolest deo njega i da je on još uvek taj kog mi znamo,ez obzira što se sav trese da je zaslužio da zapali olimpijski plamen, onda mogu i ja da dođem kod Miljane i da pričam o Parkinsonu", rekla je Tamara Skrozza.

    "Imamo taj mentalitet da je bruka pričati, da ljudi ne bi rekli da si onakva ili ovakva. Mislim da ljude treba ohrabriti. A ja više nemam vremena. Ne znam koliko ću dugo još biti operativna. Za godinu dana možda više neću moći da dođem u neki TV studio. Za dve godine možda neću biti u stanju da sedim na stolici, koliko god htela ili ne htela da pokažem ili sakrijem svoju slabost", rekla je Tamara Skrozza u fantastičnom razgovoru sa Miljanom Nešković u podcastu Snaga uma na Nova.rs.

    https://nova.rs/podcast/tamara-skrozza-o-parkinsonu-govorim-jer-ne-znam-da-li-cu-za-godinu-dana-moci/


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Tue May 10, 2022 11:38 pm

    U, jbt


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by rumbeando Wed Jun 01, 2022 12:28 am

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by rumbeando Wed Jun 01, 2022 1:20 pm

    Sa RTV foruma:

    Medijska koncentracija u Srbiji na primeru radija u Beogradu

    88.9 S2
    89.4 Bum Bum
    90.2 Jat
    90.9 S3
    91.3 Pink
    91.8 TDI
    92.5 Play
    93.7 Red
    94.9 S
    95.8 In
    96.2 Rock
    96.9 Naxi
    98.5 Hit
    99.1 Studio B
    100.4 WTF
    101.4 Karolina
    102.2 S4
    104.7 Novosti
    105.2 Nostalgija
    106.3 Karolina (uskoro Lola)
    106.8 Top FM
    107.3 Slovo Ljubve
    107.9 Super FM 

    Maxim Media + Studio B - 6
    As Media - 4
    Naxi Media - 4
    Pink Media - 3
    Ostali (po jedna stanica u Beogradu) - 6 

    Napomena
    Pojedini vlasnici gore navedenih stanica su takođe i vlasnici stanica van Beograda:
    - Maxim Media: Karolina (uskoro Lola) u NS i NI, TDI stanice širom Srbije
    - Kopernikus grupa (Play Radio): KCN stanice u Raški, Jagodini i Šidu
    - Naxi grupa koliko ja znam nije formalno vlasnik niti jedne stanice van BG. Ali se Naxi program prenosi širom Srbije, a Radio In u Nišu.
    - NS AS (Rock Radio): As FM (Vojvodina), Prvi Radio (Novi Sad, Subotica, Užice). Napomena za Rock Radio ispod.
    - SPC (Slovo Ljubve) poseduje stanice širom Srbije. 
    - Program radija Super FM se prenosi i u Nišu, na stanici koja nije u njihovom vlasništvu.

    Saša Blagojević i bračni par Krdžić su suvlasnici Maxim Media, dok je Blagojević jedini vlasnik Studija B. 

    Navodno je Pink grupa kupila Rock Radio pa bi broj njihovih stanica bio 4.
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Wed Jul 13, 2022 2:22 pm

    Niz



    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by rumbeando Wed Jul 13, 2022 2:27 pm

    Pregled jučerašnjeg predstavljanja kandidata:
    https://www.cenzolovka.rs/drzava-i-mediji/zekic-ovo-je-apsolutno-novi-konkurs-ono-sto-se-dogadjalo-proteklih-16-godina-niko-ne-gleda-to-ne-postoji/
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Wed Jul 13, 2022 5:50 pm

    #dasenelazemo
    @istinomer
    ·
    13m
    Božidar Zečević, član Saveta REM-a, postavio je pitanje da li će zbog najavljene mreže dopisništva i različitih akcenata, Nova S poštovati standarde srpskog jezika i imati lektora.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 37428
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Wed Jul 13, 2022 7:17 pm

    lol bozidar zecevic clan saveta REM. kakav je to sovinisticki pretenciozni pajac.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by rumbeando Fri Sep 02, 2022 12:37 pm

    Blic TV zvanično dobio dozvolu za kabl:
    http://rem.rs/sr/registar-pruzalaca-medijskih-usluga/1699
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52122
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Sep 02, 2022 1:58 pm

    Dobro je. Još jedan elektronski medij na kome će se moći čuti svako mišljenje unutar SNS-a i satelita.
    Летећи Полип

    Posts : 11450
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Летећи Полип Fri Sep 02, 2022 5:04 pm

    Ali ko daje para za sve te televizije koje niko ne gleda? I zasto?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Notxor Fri Sep 02, 2022 5:09 pm

    Presipa se iz budžeta u privatne džepove, a budžet punimo svi, a pošto je to malo država se zadužuje.
    Ima se.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Fri Sep 02, 2022 6:01 pm

    Bolje je da to sto ima novinara za koje nema mesta na Pinku i Hepiju, rade po BlicTVima, Euronewsovima, itd, nego da se negde stvarno bave svojim poslom


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Fri Sep 02, 2022 6:16 pm

    ficfiric wrote:Bolje je da to sto ima novinara za koje nema mesta na Pinku i Hepiju, rade po BlicTVima, Euronewsovima, itd, nego da se negde stvarno bave svojim poslom

    Vrv si u pravu, nije mi taj ugao pao na pamet. Mada i te televizije imaju svoju mesto u celom ekosistemu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16472
    Join date : 2014-11-06

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by plachkica Tue Sep 06, 2022 4:58 pm

    Novinari o presudi suda u Strazburu: Nastavićemo borbu za slobodu govora

    Četvoro novinara iz Srbije najavili su da će nastaviti borbu za slobodu govora, nakon što je Evropski sud za ljudska prava odlučio da država nije prekršila njihovo pravo time što ih nije zaštitila od pretnji i kampanje u tabloidima.

    „Mi ćemo našu borbu nastaviti i pozivamo sve da nam se u tome pridruže. Ako izgubimo slobodu govora, izgubićemo i sve druge slobode“, navodi se u zajedničkoj izjavi koju su novinari objavili na društvenim mrežama.



    Evropski sud za ljudska prava prethodno je presudio da država Srbija nije prekršila član 10 Evropske konvencije o ljudskim pravima i osnovnim slobodama koji se odnosi na zaštitu slobode izražavanja.



    Četvoro novinara i aktivista civilnog sektora – Ilir Gaši, Vukašin Obradović, Antonela Riha i Tamara Skroza – podnelo je predstavku jer su državni organi propustili da ispune svoju obavezu i zaštite ih od pretnji i medijske kampanje protiv njih, navodi se u odluci suda.



    Kako kažu novinari i aktivisti u zajedničkoj izjavi, po nalazu suda podnosioci predstavke nisu iskoristili „raspoložive efikasne pravne lekove”, poput obraćanja REM-u i sudu radi naknade štete. Sud je takođe izneo stav da postupanje domaćeg Tužilaštva nije bilo nerezonsko niti arbitrarno, te da je ispravno odlučilo da odbaci njihovu krivičnu prijavu.



    Gaši, Riha, Skroza i Obradović podsećaju da su u junu 2016. u tabloidu Informer, na TV Pink i više drugih medija, bili optuženi za pokušaj nasilnog zbacivanja režima i za planiranje atentata na tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića. U grupi navodnih zaverenika našli su se i Borka Pavićević, Zoran Kesić, Nemanja Nenadić i Branislav i Sergej Trifunović.



    „Pokrenuli smo postupke pred domaćim institucijama kako bismo odbranili pravo na slobodu govora i skrenuli pažnju javnosti na činjenicu da u ovdašnjim medijima svako ko argumentovano kritikuje vlast može bez ikakvog osnova da bude javno optužen za najteža krivična dela – u našem slučaju, za delo za koje je zaprećena zatvorska kazna od 40 godina“, navodi se u izjavi.



    Potpisnici navode da su podneli predstavku sudu u Strazburu zato što pravna sredstva koja su na raspolaganju njima i njihovim kolegama nisu efikasna.



    „Da nije tako, tabloidi ne bi izgledali ovako kako izgledaju, a novinari i aktivisti ne bi bili njihove svakodnevne žrtve. To je vidljivo i iz izdvojenog mišljenja sudije Koskelo koja je pravilno ocenila razmere problema, prepoznajući ozbiljnost upućenih optužbi od strane pro-vladinih medija koje prevazilaze uobičajenu uvredu, te opasnost po demokratsku debatu i razmenu mišljenja koju tako ‘agresivna, potencijalno toksična i zastrašujuća diskreditujuća kampanja’ za sobom nosi“, navodi se u izjavi.



    Građansku parnicu nisu pokrenuli, zato što im primarni cilj nije bila zaštita njih samih, niti naknada štete, već delovanje u javnom interesu, da bi se zaštitilo pravo na slobodu izražavanja i krhka demokratija u Srbiji, dodaje se u saopštenju.



    „Mi ćemo našu borbu nastaviti i pozivamo sve da nam se u tome pridruže. Ako izgubimo slobodu govora, izgubićemo i sve druge slobode“, rekli su novinari u zajedničkoj izjavi.

    https://nuns.rs/novinari-o-presudi-suda-u-strazburu-nastavicemo-borbu-za-slobodu-govora/
    паће

    Posts : 41362
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by паће Sat Sep 10, 2022 7:47 am

    Ово ти је пично... је типично:
    https://www.zrenjaninski.com/kat-marketing/radun-avia-u-zrenjaninu-otkupljuje-polovne-plinske-boce/

    Ти локални портали ионако пола садржаја попуњавају лоше замотаним рекламама, па је и овај чланак негде у тој категорији. Оно, јесте вест и чак ме се и тиче, јер сам управо престао да трошим плин из боце и прешао на земни гас (за печење ракије, тојест, за друго и нисам трошио), и више не знам шта бих са тим боцама.

    Али. Па јебо вас бог, напишите колико плаћате. Нећу вас звати.


    _____
       cousin for roasting the rakija
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Wed Sep 14, 2022 3:04 pm

    igrom slučaja sam pročitao kulačina, koji vučića plaši mitrovićem

    meni se sviđa kada ubacuju crve
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Mon Oct 03, 2022 2:41 pm

    Eno, Blic najavljuje emisije. Vanja Bulic, Vesna Dedic, Arkanovica, Slavica Djukic Dejanovic


    _____


    Uprava napolje!

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Notxor Mon Oct 03, 2022 2:47 pm

    Mediji u Srbiji - Page 19 ExloVLq


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 19080
    Join date : 2014-12-12

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by beatakeshi Mon Oct 03, 2022 3:02 pm

    Sve iz edicije Volim devedeste.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by rumbeando Thu Oct 06, 2022 5:41 pm

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Oct 06, 2022 5:52 pm

    U jbt


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52122
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Oct 06, 2022 6:42 pm

    A jbt...
    boomer crook

    Posts : 37428
    Join date : 2014-10-27

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Oct 06, 2022 6:49 pm

    jel bila bolesna?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    plachkica

    Posts : 16472
    Join date : 2014-11-06

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by plachkica Thu Oct 06, 2022 6:57 pm

    dijabetes, prekasno dijagnostifikovan, bubrezi su joj otkazali

    Mediji u Srbiji - Page 19 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed Oct 16, 2024 2:20 pm