Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mediji u Srbiji

    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Wed 19 May - 16:46

    Gajic je na korak da ko Radulo pocne sa tuzbama ka N1, Danasu, Novoj, itd.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Wed 19 May - 16:54

    Ko bi reko...

    https://rs.n1info.com/vesti/a232165-gajic-napustio-djb/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7849
    Join date : 2019-06-06

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Janko Suvar Sat 22 May - 13:19

    Agencija za borbu protiv korupcije obavestila je novinara Živojina Rakočevića da ne postoje zakonske smetnje da bi on, pored javne funkcije direktora Doma kulture u Gračanici, mogao da obavlja dužnost predsednika Udruženja novinara Srbije (UNS) ukoliko bi na tu funkciju bio izabran, odnosno da nije reč o sukobu interesa.

    U saopštenju koji je potpisalo 12 članova Uprave UNS-a navodi se da je Rakočević, nakon što je Kandidaciona komisija UNS-a u sredu usvojila dva prigovora na njegovu kandidaturu za predsednika udruženja, zatražio od Agencije tumačenje da li bi bio u sukobu interesa ukoliko bude izabran na tu funkciju.


    Agencija je, kako se u saopštenju navodi, ocenila da obavljanjem dužnosti predsednika UNS uz javnu funkciju direktora Doma kulture u Gračanici, Rakočević ne bi povredio odredbu člana 40. Zakona o sprečavanju korupcije u vezi članom 20. Statuta UNS-a, niti u navedenoj situaciji postupa suprotno odredbi člana 49. tog zakona.

    Kakve su ovo bizarnosti


    _____
    ????
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Sun 30 May - 10:05



    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Tue 1 Jun - 10:53







    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52122
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 1 Jun - 11:06

    Doduse meni se svakako ne svidja izbor Rakocevica
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Tue 1 Jun - 11:07

    Ali je lepo gledati ovu kuknjavu


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Tue 1 Jun - 11:21

    Btw, MCG govori kako zivi od honorarcica koje dobija kao dopisnica a zaboravlja da pomene da joj solidna kinta kaplje na konkursima


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu 10 Jun - 1:02

    Gledam srpske medije povodom presude Mladicu. Rezimski tabloidi (ukljucujuci i Tomogusamo Novosti) bez izuzetka - srpski heroj, nevin osudjen, itd.

    Politika i RTS suzdrzaniji, ali sustinski isto. Ni reci o zrtvama, samo o sudjenju i "nepravilnostima". Rec se daje Vucicu, Mladicevoj rodbini i advokatima, kriticarima haskog tribunala itd. Ako nije heroj, onda je svakako nepravedno osudjen. A zlocin? Koji zlocin? 

    Jedini koji ne upadaju u ovaj pattern su Vreme, Danas i N1. Novu S nisam gledao, pa ne znam.

    Nema vise ni pretvaranja, dominantan narativ je da je Mladic heroj ili bar zrtva, svakako ne zlocinac. Druge zrtve, osim srpskih, naprosto ne postoje i vise se nigde ne pominju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52122
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 10 Jun - 1:16

    Treba računati da tim da će to duži period ostati tako. Do nekakve korekcije narativa može doći samo preko demokratizacije zemlje i istinskog pluralizma, slobode novinarskog istraživanja bez straha da će paradržavni organi od života napraviti haos itd itsl
    Del Cap

    Posts : 7005
    Join date : 2019-11-04

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Del Cap Thu 10 Jun - 8:38

    Mediji u Srbiji - Page 11 E3d3Z_qXMAwMKOx?format=jpg&name=small
    Mediji u Srbiji - Page 11 E3d3aP4WEAYCMxV?format=jpg&name=small
    Mediji u Srbiji - Page 11 E3d3L1DWUA0gLPA?format=jpg&name=small
    Mediji u Srbiji - Page 11 E3d29-SXIAktAZ-?format=jpg&name=small
    Mediji u Srbiji - Page 11 E3d2-MPXoAoWZ-I?format=jpg&name=small
    Mediji u Srbiji - Page 11 Stelegraf-10-6
    Mediji u Srbiji - Page 11 Objektiv-10-6
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Thu 10 Jun - 11:00

    Nego, sutra pocinje evropsko prvenstvo u fudbalu. Nikada nije bila ovakva tisina kao sad, valjda da se narod koji nema SBB ne bi pitao zasto ne moze da ga gleda.

    Jbt, ako mediji budu uspeli da takav dogadjaj kao sto je prvenstvo Evrope drze ispod radara, da ga javnost ne primeti, alal vera - o Vucicevoj propagandi ce se pisati knjige (glasom Slepe zivane Mediji u Srbiji - Page 11 1143415371 )


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu 10 Jun - 11:39

    Šteta što za njih niko neće znati...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu 10 Jun - 12:24

    Mala ilustracija promene od Tadićeve do Vučićeve Srbije. Nikola Tanasić je nekada ova govna razmazivao po internet tarabi zvanoj NSPM. Sada je uvaženi sagovornik RTS-a i saradnik slavnog poratala OKO. Istina, ne piše tamo baš ovo, ali sada sa te pozicije može da nas podseti na svoje mudrosti iz onih dana:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu 10 Jun - 12:27

    Što me podseti, gde je, šta radi Biki Srki?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Bleeding Blitva Thu 10 Jun - 12:36

    ficfiric wrote:Nego, sutra pocinje evropsko prvenstvo u fudbalu.
    Mediji u Srbiji - Page 11 3363120308


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Thu 10 Jun - 13:58

    Nece dugo trajati. Zavrsice se pre olimpijade Mediji u Srbiji - Page 11 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sotir Thu 10 Jun - 15:10

    И како сад да не кликнеш на вест са оваквим насловом.

    Гари, ти волиш возове, ако би једном изашао крвав и видео њу, можда би и ти постао права Србенда? 

    Neverovatna priča Koste iz Novog Sada: Otac je sav krvav izašao iz voza, video nju - i postao Srbin. Voz je otišao bez njega
    паће

    Posts : 41362
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by паће Thu 10 Jun - 19:36

    Има један виц такав, исто нешто у возу и тип крвав... ал' тај је био Ваљевац.


    _____
       cousin for roasting the rakija
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Anonymous
    Guest

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Guest Fri 11 Jun - 18:12

    Mediji u Srbiji - Page 11 198324643_2509761395836244_756054002977115079_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=5g0iCt1rriQAX8NO_We&_nc_ht=scontent.fbeg1-1
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52122
    Join date : 2017-11-16

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 11 Jun - 18:40

    Mediji u Srbiji - Page 11 3579118792

    Je bo te

    Jebote
    Јанош Винету

    Posts : 5503
    Join date : 2016-01-26

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Јанош Винету Fri 11 Jun - 18:44

    Erős Pista wrote:Što me podseti, gde je, šta radi Biki Srki?
    Качи своје селфије у огледалу и пита јели испала дебела на телевизији. Апсолутно 0 садржаја везаног за дневну политику.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Tue 22 Jun - 14:04

    Preminula Gordana Suša

    Novinarka i kolumnistkinja lista Danas Gordana Suša preminula je danas u Beogradu posle duge i teške bolesti u 75. godini života. Sahrana će biti održana u krugu porodice.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Erős Pista Tue 22 Jun - 14:36

    Uh, jbt.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35504
    Join date : 2012-02-10

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by ficfiric Sun 27 Jun - 11:23

    Novine „Nova“ počinju da izlaze, na kioscima od 30. juna

    Novine "Nova", posle četvoromesečne borbe sa opstrukcijama, stižu na kioske u sredu, 30. juna. "Nije nas pokolebalo odbijanje praktično svih štamparija u Srbiji, koje su mimo ekonomske logike iskazale potpunu nezainteresovanost da štampaju novi list, bez obzira na to što su sve do jedne imale i kapacitet i što im je za ovaj posao nuđeno i više od tržišne cene", naveli su glavni i odgovorni urednik Stojan Drčelić i direktor Veselin Simonović.

    Novine „Nova“ štampaće se u Hrvatskoj, u Osijeku, odakle će biti distribuirane širom Srbije. Po ceni od 29 dinara izlaziće šest puta nedeljno, od ponedeljka do subote, na 32 strane.

    Kako su istakli Drčelić i Simonović, list će se štampati „u uslovima nezabeleženim u novijoj istoriji srpskog novinarstva“.

    „Zbog činjenice da se štampamo u inostranstvu, novine „Nova“ moraće da se završavaju u izuzetno nepovoljnim rokovima za jedan dnevni list, ali redakcija će učiniti sve da to ograničenje prevaziđe kvalitetnim sadržajem, profesionalnim odnosom prema temama i sagovornicima i poštovanjem prema čitaocima. Držaćemo se najviših novinarskih standarda, analiziraćemo sve relevantne činjenice i ustupati prostor struci, nauci i onim učesnicima javnog života koji propagiraju toleranciju, evropske vrednosti i koji Srbiju u budućnosti vide u redu uređenih, stabilnih demokratija“, naveli su Drčelić i Simonović.

    Dodaje se da će stranice „Nove“ biti otvorene za drugačije mišljenje.

    „Ali ćemo uskratiti prostor primitivizmu i demagozima. Nećemo povlađivati epigonima mržnje i onima koji od naše zemlje prave ekonomsku i pravnu pustoš. Svi zajedno zaslužujemo bolju Srbiju. Uzeli smo fenjer u ruke i krenuli kroz medijski mrak“, dodaje se.


    _____


    Uprava napolje!

    Mediji u Srbiji - Page 11 Empty Re: Mediji u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed 16 Oct - 16:20