Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Igre!

    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 1:52 pm

    Ako pod "samo jedna osoba" podrazumevaš "veliki broj istraživača, novinara i esejista", onda si u pravu, a ako pod "malo i nimalo" misliš da je u anglosaksonskom svetu gotovo izjednačen broj muškaraca i žena gejmera, onda si takođe u pravu.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by ontheotherhand Mon Aug 24, 2020 2:08 pm

    Link ka nečemu od tome pls? Samo da ne bude da pod igre ubrajaju fejsbuk i mobajl mikrotranskacijska govna
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 2:12 pm

    ontheotherhand wrote:Samo da ne bude da pod igre ubrajaju fejsbuk i mobajl mikrotranskacijska govna

    Aha, dakle to nisu igre  Igre! - Page 14 3579118792 Aj nema veze.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Daï Djakman Faré Mon Aug 24, 2020 2:19 pm

    ali to niiiisu igre Igre! - Page 14 4135669698

    jel vama nije zao kad vidite zene kako igraju farmvil ili ona vertikalna slaganja loptica i ostalog ? ja sam gejmer ceo zivot i mene maltene potrese kad vidim kevu kako igra te fejsbuk igrice u 2020. ili kad se setim sestre kada smo bili mali i igrali tomb raider a ona prakticno ne izlazi iz larine kuce Igre! - Page 14 3363120308

    fullretardovanje je ljudsko pravo, svi bi trebali da se obeznane u nekom imersivnom rpg-u i dotaknu dno zivota igrajuci igrice.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by ontheotherhand Mon Aug 24, 2020 2:22 pm

    Pa da, isto je to sve, slično iskustvo i gejm dizajn, dal igrao Bioshock 2 i Ikarugu ili Farmville i Zyngu. Daj ne zezaj.

    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 2:31 pm

    idi na twitch, nađi tamo CorlayOn, pa pogledaj istoriju snimaka

    i onda idi dalje

    ja, vaki nikaki, sam bio u timovima u kojima je bilo stotine žena i muškijeh, mmorpg
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by ontheotherhand Mon Aug 24, 2020 2:56 pm

    Naravno.

    Samo je problem što su MMO igre isto krš igre, robovski gejm dizajn za robovski svet, kao i Ubisoftovi kolektatoni.

    http://www.nickyee.com/eqt/skinner.html
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Летећи Полип Mon Aug 24, 2020 3:01 pm

    Vasa wrote:
    ontheotherhand wrote:Samo da ne bude da pod igre ubrajaju fejsbuk i mobajl mikrotranskacijska govna

    Aha, dakle to nisu igre  Igre! - Page 14 3579118792 Aj nema veze.


    Sve su to igrice, ali ih opet treba razdvojiti. Isto kao što ima smisla grupisati tzv core igre zajedno sa stonim frpovima, bordgejmovima i slično.
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 3:21 pm

    ontheotherhand wrote:Naravno.

    Samo je problem što su MMO igre isto krš igre, robovski gejm dizajn za robovski svet, kao i Ubisoftovi kolektatoni.

    http://www.nickyee.com/eqt/skinner.html

    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 3:37 pm

    Летећи Полип wrote:
    Vasa wrote:

    Aha, dakle to nisu igre  Igre! - Page 14 3579118792 Aj nema veze.


    Sve su to igrice, ali ih opet treba razdvojiti. Isto kao što ima smisla grupisati tzv core igre zajedno sa stonim frpovima, bordgejmovima i slično.

    Treba ih razdvojiti, ali da to ne rade pripadnici gejmerske potkulture, pošto evo sad čitam da ni MMO nisu praaaaave igre. Na kraju se te priče uvek svedu na "to je prava igra jer je ja igram", bilo da je to online FPS, grand strategy ili fantazijski RPG.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Јанош Винету Mon Aug 24, 2020 3:49 pm

    Daï Djakman Faré wrote:ali to niiiisu igre  Igre! - Page 14 4135669698

    jel vama nije zao kad vidite zene kako igraju farmvil ili ona vertikalna slaganja loptica i ostalog ? ja sam gejmer ceo zivot i mene maltene potrese kad vidim kevu kako igra te fejsbuk igrice u 2020. ili kad se setim sestre kada smo bili mali i igrali tomb raider a ona prakticno ne izlazi iz larine kuce  Igre! - Page 14 3363120308

    fullretardovanje je ljudsko pravo, svi bi trebali da se obeznane u nekom imersivnom rpg-u i dotaknu dno zivota igrajuci igrice.

    ontheotherhand wrote:Pa da, isto je to sve, slično iskustvo i gejm dizajn, dal igrao Bioshock 2 i Ikarugu ili Farmville i Zyngu. Daj ne zezaj.


    ontheotherhand wrote:Naravno.

    Samo je problem što su MMO igre isto krš igre, robovski gejm dizajn za robovski svet, kao i Ubisoftovi kolektatoni.

    http://www.nickyee.com/eqt/skinner.html
    +1

    Апсолутно другачије ствари, неупоредиво за било кога ко се озбиљно бави играма. ААА наслови који коштају милионе и кликталица са фејсбука су игре као што су шах и школице игре.

    Не знам колико је поље социолошки истражено, али питање је и колико ми имамо доступа неком релевантном научном раду.

    Моје лично мишљење је да је самоуки егоманијак убедљиво најдаље отишао у теоретској филозофској равни, и да му ниједан званични интернет филозоф није доакао нити опонирао.  Жижек се накратко осврнуо на феномен рачунарских игара али искључиво у служби поређења и објашњења неких других феномена, чак квантне физике.

    Свакако није исто социолошки, психолошки и тд. поредити фејсбук кликталице, данмакуе, јапанске туче, феномен азијских мморпгова, европске ААА пуцачине, Воркрафте и сл.

    Бабе и жабе.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 3:55 pm

    10 ljudi igra istu mmo igru i apsolutno sam siguran da svih 10 igra jednu te istu igru iz različitih razloga na različit način i sa različitim nivoom pažnje

    kada developer nešto uključi, to može da prođe dobro iz sasvim drugih razloga od onih koje je on predvideo

    i tu dolazimo do potpunog mixa, ja imam neke ženske charove, a znam gejmerke koje igraju muške charove, tu je nekom bitan rpg, nekome nešto drugo, razlozi su različiti i na ovom nivou nisu bitni

    gejm dizajn za robovski svet, viđi kurca u slamnom šeširu
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 3:56 pm

    a dobro, pozitivno je što me nervirate, ne bi valjalo da je suprotno
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 3:58 pm

    ААА наслови који коштају милионе и кликталица са фејсбука су игре као што су шах и школице игре.

    - ovo ne znam kako bih klasifikovao
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Јанош Винету Mon Aug 24, 2020 4:02 pm

    Говно из рупе мморпгови са графиком из 1988 који су написани 2003 за тостере, где је једини циљ да се више кликће као морон једноставно бију другу битку, то није то. Они бију битку са Воркрафтом, оним свемирцима EVE Online, итд.
    У ту рупу можда и вреди упасти, али то није моја шоља гована.

    Има ту и социјалног елемента, друштва, пријатељства. Воркрафт је нпр. конципиран као лов на дивље свиње, то је друштвени спорт. Сам нема смисла. Можеш али је бесмислено и опасно, потребна је социјална и организациона компонента.
    Онда су дигли руке од тога и наштеловали бројеве и сада можеш сам да рушиш оно зашта је раније било потребно 60 утренираних људи у координисаном нападу.
    Постали су неуро-компулзивна болест, а питање је да ли су икада и били више од тога. Опет, то некоме причињава задовољство, титра му ганглије. Ја знам човека који то игра, и који никакво опипљиво задовољство нема од тога, а не може да престане.

    Јел се сећа неко феномена Second Life-a?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Летећи Полип Mon Aug 24, 2020 4:09 pm

    Utvara bez milosti po Talasonovoj omiljenoj igrici.  Igre! - Page 14 286371741


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Јанош Винету Mon Aug 24, 2020 4:39 pm

    Мој познаник је играо WoW 10 година, мало сам упућен у ММОРПГ менталитет, али нисам хтео да улазим у то.

    Можемо да останемо на томе да су укуси различити, и да се мени сам концепт ММОРПГа не допада.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 5:41 pm

    Летећи Полип wrote:Utvara bez milosti po Talasonovoj omiljenoj igrici.  Igre! - Page 14 286371741

    Gde je spomenuo total annihilation?
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 5:43 pm



    a volim i ludilo sastavljeno od milion ludila
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Aug 24, 2020 5:49 pm

    naravno, bez zvuka diskorda, ne vredi

    Solus_Rex

    Posts : 3502
    Join date : 2018-07-03

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Solus_Rex Tue Aug 25, 2020 6:37 pm

    U kojoj se RTS igri sadilo ovakvo drveće, na način kao kod desnog centra?

    Igre! - Page 14 The_si10
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 6:47 pm

    Ма и онај жир је већ негде био, већ други трећи деја-вуле ме спопада кад га видим.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by fikret selimbašić Tue Aug 25, 2020 7:09 pm

    паће wrote:Ма и онај жир је већ негде био, већ други трећи деја-вуле ме спопада кад га видим.

    Karte Mađarice, raub, bela/ belot?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by паће Tue Aug 25, 2020 7:32 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    паће wrote:Ма и онај жир је већ негде био, већ други трећи деја-вуле ме спопада кад га видим.

    Karte Mađarice, raub, bela/ belot?

    Ма то се подразумева, ама негде дигитално, изведено у некаквом бакру бронзи чему ли, да ли из неке игре или сф филма.

    Дај примакни тај зид да се сетим.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by ontheotherhand Tue Aug 25, 2020 10:14 pm

    Vasa wrote:
    Treba ih razdvojiti, ali da to ne rade pripadnici gejmerske potkulture, pošto evo sad čitam da ni MMO nisu praaaaave igre. Na kraju se te priče uvek svedu na "to je prava igra jer je ja igram", bilo da je to online FPS, grand strategy ili fantazijski RPG.

    Šta je problem što pripadnici potkulture analitički pristupaju tematici? Sve to formalno spada pod elektronske igre naravno, ali se toliko fundamentalno razlikuju, od mehanike, estetike do ciljnih demografskih grupa da je glupo uopšte praviti neku ovakvu frku oko njihove klasifikacije i pravljenja razlike u kvalitetu. MMO su naravno bliže praaavim igrama, uz manji stepen lošosti od fejsbuk sranja.

    Talason wrote:

    i tu dolazimo do potpunog mixa, ja imam neke ženske charove, a znam gejmerke koje igraju muške charove, tu je nekom bitan rpg, nekome nešto drugo, razlozi su različiti i na ovom nivou nisu bitni

    Tu ima roleplayinga, pitanje je samo kakvog. Nakon što odigraš dosadašnje vrhove žanra, Deus Ex, Fallout, Arcanum, Vtm Bloodlines, Alpha Protocol, Disco Elysium, moglo bi se reći nikakvog.

    Budi prosvećen ovim tekstovima.

    The massively multiplayer approach to CRPGs (or, Role-Playing for Peons)

    Spoiler:

    https://web.archive.org/web/20110518145904/http://insomnia.ac/commentary/on_role-playing_games/
    https://web.archive.org/web/20110518145929/http://insomnia.ac/commentary/the_rpg_conundrum/

    Igre! - Page 14 Empty Re: Igre!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 9:47 pm