Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Bela Rusija

    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Sun Aug 09, 2020 11:01 pm

    Vasa wrote:ne bih ja donosio nikakve zaključke jer nemamo pojma do koje mere je sistem truo i izbušen iznutra.

    +1

    pogotovo što idu abrovi da u manjim mestima policija neće da se sukobljava sa demonstrantima.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 11:03 pm

    ćaća wrote:
    Vasa wrote:ne bih ja donosio nikakve zaključke jer nemamo pojma do koje mere je sistem truo i izbušen iznutra.

    +1

    pogotovo što idu abrovi da u manjim mestima policija neće da se sukobljava sa demonstrantima.
    Na to mislim. Možda je propaganda, možda i ne, videćemo.
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by plachkica Sun Aug 09, 2020 11:04 pm

    https://twitter.com/tutby


    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Sun Aug 09, 2020 11:07 pm

    Lol jedino RT daje neke snimke
    plachkica

    Posts : 16187
    Join date : 2014-11-06

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by plachkica Sun Aug 09, 2020 11:47 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 09, 2020 11:47 pm

    Kao sto rekoh, meni uopste nije daleko od pameti da Moskva ovde prosto ide u susret dogadjajima. Medjutim, gledam sastav i simbole demonstranata, ako krene po zlu pitanje je ko ce tu sta moci da iskontrolise
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Aug 09, 2020 11:50 pm

    Demonstranti izgledaju vise nego voljni da se mlate sa policijom i koliko god da ih ima, a nema ih bas toliko malo, plus ih ima po celoj zemlji, to je znak za ozbiljnu uzbunu za Lukašenka
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 11:52 pm

    Blackout. Internet im jedva radi, a davno je prošlo vreme kada su agencije pratile ovakve događaje u realnom vremenu.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 11:58 pm

    ja sam poslednji put bio u kontaktu sa belorusijom i belorusima pre 20+ godina, tako da nemam pojma šta se tamo dešava

    ja sam očekivao da brka pukne još pre deset godina, toliko o tome koliko mi je situacija bliska
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Sun Aug 09, 2020 11:58 pm

    već sat vremena vrtim ove velike kanale, bukvalno niko nije preneo ništa osim bili izbori i Lukašenko kaže da je pobedio, osim RT, koji je puštao ove snimke i naveo da su obe strane proglasile pobedu
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Sun Aug 09, 2020 11:59 pm

    verovatno im dopisnici iz belorusije sede u vrašavi i moskvi
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 12:02 am

    Da. Mislim da je samo Euronews tamo
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 10, 2020 12:04 am

    RT mozda i pritiska Šenka jer je u poslednje vreme poceo da se buni u vezi vise stvari. 

    Sve je vrlo neprozirno
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Јанош Винету Mon Aug 10, 2020 12:14 am

    Вечерас сам седео са Белорусом и пио пиво. У принципу Пољска ће добити нови талас младих, образованих и способних. Тамо је све затворено, интернет је искључен. Ови што су били на улици ће добити од 5-10 година робије и крај приче.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 10, 2020 12:47 am

    U zajebanoj su poziciji (protivnici LŠenka). Sada da krene nešto slično Majdanu niko ne bi znao šta da radi s tim (osim, mozda, Moskve, ali i tu bi bilo milion "mina").
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Aug 10, 2020 12:58 am

    Mislim, "stabilnost" je najveca nestabilnost.
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 10:14 am

    Pink je kratko javio da je L dobio izbore i da ima nešto protesta nezadovoljnika.
    avatar

    Posts : 124
    Join date : 2018-10-02

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by WildRanger Mon Aug 10, 2020 10:14 am

    Ovaj Lukašenko nije ništa bolji od Erdogana. Diktator na kvadrat jedan, diktator na kvadrat drugi.
    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Јанош Винету Mon Aug 10, 2020 10:46 am

    Мислим да се Ердоган и Лукашенко не могу поредити, јер Ердоган напросто није диктатор.

    У Турској постоји ауторитарна и самовољна власт, али и јака, организована и грађанска опозиција. Такође, та ауторитарна власт има слободне изборе, на којима побеђује комбинацијом снажног економског развоја и популизма.

    Ништа од тога не постоји у Белорусији, све је забрањено. Опозиција се хапси и осуђује на 3, 5, 10 година затвора, прети се њиховој деци итд.
    Смешно је то поредити.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by ćaća Mon Aug 10, 2020 10:57 am

    Bela Rusija - Page 3 EfCljAKWAAc7hJD?format=jpg&name=900x900
    avatar

    Posts : 7494
    Join date : 2017-03-14

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by MNE Mon Aug 10, 2020 11:05 am

    Јанош Винету wrote:Мислим да се Ердоган и Лукашенко не могу поредити, јер Ердоган напросто није диктатор.

    У Турској постоји ауторитарна и самовољна власт, али и јака, организована и грађанска опозиција. Такође, та ауторитарна власт има слободне изборе, на којима побеђује комбинацијом снажног економског развоја и популизма.

    reci da nas zajebavaš
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 11:10 am

    Erdogan ima još par međukoraka do diktature ali je tamo snažni ekonomski razvoj odavno stvar prošlosti i izbori se dobijaju na neoosmanskom ludilu a ne na BDP-u.
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Erős Pista Mon Aug 10, 2020 11:10 am

    Meni je ovaj beloruski scenario najjeziviji od svega sto smo dosad videli her pokazuje da ako se na vreme "geopoliticki" prestrojis, u godini 2020, sa svim internetima ovog sveta, mozes da radis sta ti padne napamet i niko to nece videti. Istina je da je Belorusija po mnogo cemu poseban slucaj, ali vise mi nije nezamislivo da se nesto slicno desi i u Srbiji (vec se u neku ruku desava u CG, ali ipak znatno manjim intenzitetom).
    Ne mislim da je previse verovatno, ali nikako nije neverovatno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36910
    Join date : 2014-10-27

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by boomer crook Mon Aug 10, 2020 11:15 am

    Vasa wrote:Erdogan ima još par međukoraka do diktature ali je tamo snažni ekonomski razvoj odavno stvar prošlosti i izbori se dobijaju na neoosmanskom ludilu a ne na BDP-u.

    tacno. plus se protivnici rezima (osman kavala, na primer) trpaju u zatvor. medjutim opozicija erdoganu je upravo uzela stambol i postoji jasno artikulisan ideoloski odgovor kroz kemalizam i levicu. belorusija je jednostavno kolhoz u reziji ranog vernera hercoga.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Guest Mon Aug 10, 2020 11:20 am

    Nije samo do prestrojavanja, mada je to glavno. Dosta toga je i do samog mehanizma obaveštavanja. Prošlo je vreme kada su međunarodna pitanja mogla da izazovu zgražavanje javnosti. Sada identitetska pitanja i kulturni ratovi imaju apsolutni primat u ciklusu vesti. Pritom, izveštavanje kao takvo je mrtvo, što će nam se jako obiti o glavu. Pre deset godina smo dobijali informacije iz arapskog sveta u realnom vremenu, što neposredno preko izveštaja očevidaca, što posredovano nekom dobro finansiranom uredničkom politikom. Ovaj drugi deo je razbijen u paramparčad, na globalnom nivou. 

    Sad imamo medijski blackout tamo gde tema izveštavanja ne zadire u neku od primarnih tema, a u tom blackoutu militarizovane policije bukvalno rade šta žele, uz krvoločno arlaukanje intelektualnih bogalja koje su austerity politike ostavile bez pristupa opštem obrazovanju.

    Bela Rusija - Page 3 Empty Re: Bela Rusija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 2:43 pm