Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 5:43 pm

    Erzsébet Biszak wrote:
    Margit Savović wrote:
    Koje lekove?
    kaže vitamini, paracetamol, hemomicin.
    Super, hvala! 

    Mor, da tebi govorim, zato sto si najoprezniji ovde sa koronom, pa da izgovorim sve sto imam.

    @Vasa
    Mislim da ce veceras da bude sedenje, ali zaista nista ne mogu da garantujem jer je i sinoc falila jedna varnica. Da nisam imala prigovor savesti da nije u redu loziti ljude da se ide u borbu protiv policije, a da nemam sta da im ponudim zauzvrat (politicki, kako god), bukvalno sam singlehandedly mogla da izazovem novu navalu. Vidis koje grupice su dosle da se vitlaju s policijom po bulevarima grada. Mislim, ja to isto volim. Virus - Page 3 1399639816
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 5:45 pm

    Margit Savović wrote:
    Erzsébet Biszak wrote:
    kaže vitamini, paracetamol, hemomicin.
    Super, hvala! 

    Mor, da tebi govorim, zato sto si najoprezniji ovde sa koronom, pa da izgovorim sve sto imam.

    @Vasa
    Mislim da ce veceras da bude sedenje, ali zaista nista ne mogu da garantujem jer je i sinoc falila jedna varnica. Da nisam imala prigovor savesti da nije u redu loziti ljude da se ide u borbu protiv policije, a da nemam sta da im ponudim zauzvrat (politicki, kako god), bukvalno sam singlehandedly mogla da izazovem novu navalu. Vidis koje grupice su dosle da se vitlaju s policijom po bulevarima grada. Mislim, ja to isto volim. Virus - Page 3 1399639816

    Ja sam amater u odnosu na Talasona Virus - Page 3 1399639816

    Ali moram poceti da vezbam, pa makar kod kuce...
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Margit Savović Fri Jul 10, 2020 5:46 pm

    Talason ne voli ljude i ljudske aktivnosti. Virus - Page 3 1399639816 Nije uporedivo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 5:48 pm

    A dobro, tako moze Virus - Page 3 1399639816

    Meni su homo sapiensi ipak jedna od omiljenijih vrsta, volim da ih posmatram. Ponekad i izbliza.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 5:58 pm

    Ja volim ljude.

    I to onakve kakve još nisam sreo.

    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Fri Jul 10, 2020 7:02 pm

    [Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran] Gojković je dodao da se u Pokrajini već četiri dana beleži trocifren broj novozaraženih.

    "Juče smo imali najviše zaraženih - 122", rekao je i naglasio da su kovid centri u Vojvodini skoro puni.

    Naveo je da je do pola popunjena četvrta kovid zgrada u Kliničkom centru Vojvodne, kovid odeljenje bolnice u Vrbasu je puno, a i u Pančevu su takođe puni kapaciteti.

    "Mi sada od jedne nesigurne epidemiološke situacije imamo izrazito nepovoljnu situaciju", rekao je.

    Gojković kaže da, ukoliko se nastave okupljanja u velikom broju u zatvorenom i otvorenom prostoru, broj zaraženih može da se duplira, a takav udar zdravstveni sistem neće moći da izdrži.

    "Čak i da otvorimo nove bolnice nećemo imati zdravstvene radnike, blizu smo toga da pređemo crvenu liniju za koji se bojim da neće biti povratka", upozorio je Gojković.
    https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/248003/Gojkovic-Najgori-dan-u-Vojvodini-od-pocetka-epidemije-blizu-smo-toga-da-predjemo-crvenu-liniju.html
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Fri Jul 10, 2020 7:40 pm

    Да ли су ови слепци свесни тога да сутра позатварамо све и уведемо полицијски час, број заражених ће расти најмање још недељу дана?
    А са оваквим лабавим мерама може само да расте до у недоглед.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 8:53 pm

    Epidemiolog Predrag Kon rekao je u emisiji "Oko" na RTS-u da je ovo nesumnjivo najteži dan po broju umrlih i da je pred nama situacija koja do sada nije bila.

    - Nesumnjivo da je najteži dan po broju umrlih, a i po tome što je krenuo nagli porast oboljenja. U Beogradu se virus nije smirio iako smo mi to očekivali, i dalje se ljudi javljaju u kovid ambulante sa korona simptomima. Mi u Beogradu tesitramo oko 900 osoba svaki dan, dok je ranije bilo oko 600. Moramo da uzmemo u obzir da rezultati kasne po 4-5 dana kada razmatramo koliko je sve aktuelano. Pred nama je situacija koja dosad nije bila, gora nego u aprilu, posebno za Beograd gde je zdravstveni sistem popunjen do kraja - rekao je dr Kon.

    - Ostali gradovi imaju naznake nekog poboljšanja, na neki način je stabilizovana situacija u smislu prihvata slučajeva. Što se tiče Šapca, Užica i Kragujevca tu je relativno mirna situacija. Ja u svojoj lekarskoj karijeri nisam imao prilike da vidim takvu respiratornu epidemiju - naglašava Kon.

    On je rekao i da su svi su govorili da će toplota i sunce da suzbiju virus, ali da se to nije dogodilo.

    - To je ponašanje svih ostalih virusa koje poznajemo, ovde se postavlja pitanje da je moguće da ostane u vazduhu, ali to se odnosi samo na zatvoreni prostor, teretane, liftovi... - kaže epidemiolog.

    Imunolog Srđa Janković dodao je da su govorili da ne može samo da se očekuje da će lepo vreme da nam reši probleme.

    - Očekivali smo makar da toplota i Sunce ublaže virus, pa da mere daju rezultate. Više puta smo govorili da ne možemo da se nadamo da će letnji uslovi sami po sebi da reše problem. Ali smo se nadali da će da nam pomognu - rekao je Srđa Janković.
    ...

    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/gore-nego-u-aprilu-dr-kon-pred-nama-je-situacija-koja-dosad-nije-bila/djskq96

    Nije bilo nikakvog razloga da se veruje da toplota utiče na ovaj virus, bilo je dovoljno studije koje su, ma kako oprezno, ukazivale na to. Ali ne, oni imaju svoje iskustvo i svoja očekivanja. Niko nije u svojoj karijeri imao priliku da vidi takvu infekciju, u tome je jebena stvar
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 8:59 pm

    Jel planiraju da rade nesto tim povodom ili jok?
    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Fri Jul 10, 2020 9:08 pm

    InvisibleLight tamo:
    Mog strica pustaju sutra kuci iz kcv, lezao 5 dana i auf. Snimili mu pluca danas, rekli da su u istom stanju kao sto su bila (obostr.upala) i to je to
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Fri Jul 10, 2020 9:08 pm

    Ja bi ga cimala za ovo "svi su govorili". Ko je govorio? Nestorovic? Niko relevantan u svetu nije tvrdio da treba ocekivati smirivanje sa dolaskom toplog vremena.

    Edit: Kona.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jul 10, 2020 9:13 pm

    Ja sam, kao i svi, mislio da ce rasti posle onakvog otvaranja, ali ovo je probilo sve granice. Lockdown imminent. Dajem do srede. Posle toga teebace nam 5-10 mlrd evra.
    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Fri Jul 10, 2020 9:22 pm

    Mojne tako, samo što se nije zaravnilo, evo Kon se čudi što se pored ovolikih silnihTM mera to nije desilo i misli da će one biti sasvim dovoljne, a i zatvaranje je preskupo, ljudski životi su jeftiniji.

    Zatvaranje je nešto što mogu sebi da priušte najbogatije zemlje, a mi ne možemo da pričamo o tome kao recimo Austrijanci, kaže dr Kon i napominje da nam preti kolaps zdravstvenog sistema.

    - Odlučili smo tako. Mi verujemo da će i ovo što je do sada dato kao obaveza dati dovoljne rzultate da sačuvamo sistem. Moramo da shvatimo da je u ovom trenutku sačuvati zdtavstveni sistem isto tako značajno kao sačuvati živote - poručio je Kon i ukazao da smo na samoj ivici da imamo kolaps zdravstvenog sistema.

    - Očekivalo da će sada već doći do zaravnjenja krive, ali se to u Beogradu još uvek ne vidi.
    blic.rs/vesti/drustvo/gore-nego-u-aprilu-dr-kon-pred-nama-je-situacija-koja-dosad-nije-bila/djskq96

    Malo ih je, al' su govna.


    Last edited by rumbeando on Fri Jul 10, 2020 9:33 pm; edited 2 times in total
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Janko Suvar Fri Jul 10, 2020 9:25 pm

    ne bi covek zamisljao da tako izgledaju masovne ubice, al eto neki matori suvonjavi doktor, neka naprednjacka mid level glupaca i jedan ovako zovijalni lik sto voli paznju.


    sednu lepo, mrmljaju tu nesto, slikaju se, i masovne ubice rutinski.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Fri Jul 10, 2020 9:27 pm

    Oni ne znaju gde udaraju.
    rumbeando

    Posts : 13710
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Fri Jul 10, 2020 9:45 pm

    Evo i ispravke od gone fishinga koji je izgleda gledao emisiju:

    nije rekao da testiramo 900 ljudi već da se toliko pregleda a polovina od njih na kraju testira
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 10:29 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:
    Epidemiolog Predrag Kon rekao je u emisiji "Oko" na RTS-u da je ovo nesumnjivo najteži dan po broju umrlih i da je pred nama situacija koja do sada nije bila.

    - Nesumnjivo da je najteži dan po broju umrlih, a i po tome što je krenuo nagli porast oboljenja. U Beogradu se virus nije smirio iako smo mi to očekivali, i dalje se ljudi javljaju u kovid ambulante sa korona simptomima. Mi u Beogradu tesitramo oko 900 osoba svaki dan, dok je ranije bilo oko 600. Moramo da uzmemo u obzir da rezultati kasne po 4-5 dana kada razmatramo koliko je sve aktuelano. Pred nama je situacija koja dosad nije bila, gora nego u aprilu, posebno za Beograd gde je zdravstveni sistem popunjen do kraja - rekao je dr Kon.

    - Ostali gradovi imaju naznake nekog poboljšanja, na neki način je stabilizovana situacija u smislu prihvata slučajeva. Što se tiče Šapca, Užica i Kragujevca tu je relativno mirna situacija. Ja u svojoj lekarskoj karijeri nisam imao prilike da vidim takvu respiratornu epidemiju - naglašava Kon.

    On je rekao i da su svi su govorili da će toplota i sunce da suzbiju virus, ali da se to nije dogodilo.

    - To je ponašanje svih ostalih virusa koje poznajemo, ovde se postavlja pitanje da je moguće da ostane u vazduhu, ali to se odnosi samo na zatvoreni prostor, teretane, liftovi... - kaže epidemiolog.

    Imunolog Srđa Janković dodao je da su govorili da ne može samo da se očekuje da će lepo vreme da nam reši probleme.

    - Očekivali smo makar da toplota i Sunce ublaže virus, pa da mere daju rezultate. Više puta smo govorili da ne možemo da se nadamo da će letnji uslovi sami po sebi da reše problem. Ali smo se nadali da će da nam pomognu - rekao je Srđa Janković.
    ...

    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/gore-nego-u-aprilu-dr-kon-pred-nama-je-situacija-koja-dosad-nije-bila/djskq96

    Nije bilo nikakvog razloga da se veruje da toplota utiče na ovaj virus, bilo je dovoljno studije koje su, ma kako oprezno, ukazivale na to. Ali ne, oni imaju svoje iskustvo i svoja očekivanja. Niko nije u svojoj karijeri imao priliku da vidi takvu infekciju, u tome je jebena stvar

    ma koje mere? nije bilo mera. da su svi nosili maske, da je bila zabrana okupljanja stadionsko-djokovicevskog karaktera i da su zabranili rad nocnih klubova te radili contact tracing ovoga ne bi bilo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 10:30 pm

    mislim jedno je da ljudi pocnu da se setaju ponovo po kosutnjaku a drugo je da ono imamo izbore i utakmice.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Fri Jul 10, 2020 10:31 pm

    Ова Конова изјава је исто срање као онај шведски епидемиолога на почетку, као да слушаш економисту а не епидемиолога. Обојица су прескочила оно о чему су требали да причају, колико се брзо шири вирус.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 10:33 pm

    meni nikada neće biti jasno zašto nisu odmah po spuštanju mera propisali obavezne maske
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 10:33 pm

    pa svi pricaju da je jos skuplje ako se ne zakljucas.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36876
    Join date : 2014-10-27

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by boomer crook Fri Jul 10, 2020 10:34 pm

    Talason wrote:meni nikada neće biti jasno zašto nisu odmah po spuštanju mera propisali obavezne maske

    zbog izbora. eto toliko jednostavno i toliko su oni bolidi. pogledaj borisa dzonsona i kamingsa. svi oni su zestoki klovnovi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by ♏ Fri Jul 10, 2020 10:36 pm

    Osećam snažan poriv da pozivam na nasilje protiv zarozanog tzv. Srđe Jankovića iz tzv. Tiršove, ubrzano je skyrocketovao do proverbijalnog spiska normalizatorskih govana koji stalno održavam u plitkoj iritabilnoj podsvesti.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8061
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Daï Djakman Faré Fri Jul 10, 2020 10:43 pm

    +1

    najstrmovitiji pad in my book. from hero to zero.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Guest Fri Jul 10, 2020 10:48 pm

    Virus - Page 3 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu May 02, 2024 11:25 am