Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Erős Pista

    Posts : 82302
    Join date : 2012-06-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Erős Pista Fri Dec 10, 2021 2:55 pm

    Da, da, to je to.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6846
    Join date : 2019-11-04

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Del Cap Sat Dec 11, 2021 12:09 pm

    Mačvanska Mitrovica ftw



    https://www.seatrade-cruise.com/shipbuilding-refurb-equipment/five-star-amadeus-cara-launching-june-2022

    https://www.lueftner-cruises.com/en/our-amadeus-fleet/ms-amadeus-cara.html
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Dec 11, 2021 12:15 pm

    Колико знам, рифрбишт није „произведен“ него „ремонтован“. Или треба и да прочитам чланак?


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Notxor Sat Dec 11, 2021 12:26 pm

    Srbija ima nekoliko ozbiljnih brodogradilišta. Pogledaj šta je sve napravljeno u "Begeju" u Zrenjaninu.
    Ovo npr.

    https://www.youtube.com/watch?v=ktCgnL5zdd8


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Dec 11, 2021 12:35 pm

    И тај „Бегеј“ је давно био продат некој холандској или луксембуршкој фирми. Стечајни поступак је недавно завршен.

    Иначе, два моја другара су били машинци бродоградитељи. Један сад има неко мање бродоградилиште у Бугарској, други предаје на неком универзитету у Канади.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Notxor Sat Dec 11, 2021 12:42 pm

    I  Bomex je u Zrenjaninu.
    Mislim da je najveće u Apatinu. Vojvodina shipyard sila. Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 1143415371


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kapetanm

    Posts : 5823
    Join date : 2012-02-10

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kapetanm Sat Dec 11, 2021 12:51 pm

    Imas i u BPalanci, Apatinu i Kladovu
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Dec 11, 2021 12:51 pm

    И Бомекс уме да не ради неко време. И за њих је повремено стизао абер да су пукли, готово, а онда опет наиђе посао и видим да раде. Истина, на паркингу никад нема по педесетак аутомобила, као што је могло да се види пред „Бегејом“, буде их у вр главе десетак, али их скоро увек има.

    Ту изгледа није проблем направити, то умемо, него је до управе и продаје, и кад ће бити плаћено.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat Dec 11, 2021 1:37 pm

    I u Bačkom Monoštoru radi jedno brodogradilište, sada mahom radi remonte.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Летећи Полип Sat Dec 11, 2021 2:47 pm

    Ma starih brodogradilista ima svugde. U Beogradu jos uvek kao radi Brodotehnika. Samo sto se uglavnom bave krpljenjem camaca i splavova. Brodogradilista (u holandskom vlasnistvu) S. Mitrovica i Kladovo su do korone proizvodili nove brodove, ali opet samo trupla. Sve iole komplikovanije se posle doradjuje i ugradjuje u Holandiji. Krdo ljudi je posle korone ostalo bez posla. Samo u S. Mitrovici je 200 bilo otpusteno. 

    Stvar sa brodogradilistima je sto ona zahtevaju specijalizovanu radnu snagu. A u prirodi je brodogradilista da ona cas rade, cas ne rade - malo ko tu ima posla za stalno. Od brodograditelja se ocekuje da terenski rade po vise brodogradilista. U Jugoslaviji je to funkcionisalo tako sto su ljudi kruzili po brodogradilistima u Hrvatskoj i Srbiji. Sada toga nema, pa je tesko obuciti i sastaviti neku kriticnu zajednicu ljudi koji bi umeli da prave komplet brodove. Na stranu sto je brodogradnja uzasno tezak, neprijatan i opasan posao, koji ima smisla raditi sa dobrom platom, umerenim radnim vremenom, i makar nekim beneficijama. U Srbiji ocekuju od tebe da radis 10 sati, na crno, za satnicu koju mozes da zaradis na deset puta laksim poslovima. Bio sam u Kladovu na radnoj probi, video sta se tamo desava, i pobegao nazad prvim autobusom.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Notxor Sat Dec 11, 2021 3:38 pm

    Nešto slično su pokušali da urade ovi iz ugašenog Arsenala iz Tivta (tj. pokušali da sačuvaju radnu snagu - ne znam koliko su uspeli).
    Prvo su u Kraljevu otvorili firmu za remont brodova, pa su kasnije kupili brodogradilište u Apatinu.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kondo Sat Dec 11, 2021 3:56 pm

    Ibrom do Kraljeva?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Notxor Sat Dec 11, 2021 4:07 pm

    Ma jok bre, samo su tu registrovani, a nastavili su da remontuju brodove Mornarice Crne Gore.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Bleeding Blitva

    Posts : 3795
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Bleeding Blitva Sat Dec 11, 2021 4:29 pm

    Летећи Полип wrote:Ma starih brodogradilista ima svugde. U Beogradu jos uvek kao radi Brodotehnika. Samo sto se uglavnom bave krpljenjem camaca i splavova. Brodogradilista (u holandskom vlasnistvu) S. Mitrovica i Kladovo su do korone proizvodili nove brodove, ali opet samo trupla. Sve iole komplikovanije se posle doradjuje i ugradjuje u Holandiji. Krdo ljudi je posle korone ostalo bez posla. Samo u S. Mitrovici je 200 bilo otpusteno. 

    Stvar sa brodogradilistima je sto ona zahtevaju specijalizovanu radnu snagu. A u prirodi je brodogradilista da ona cas rade, cas ne rade - malo ko tu ima posla za stalno. Od brodograditelja se ocekuje da terenski rade po vise brodogradilista. U Jugoslaviji je to funkcionisalo tako sto su ljudi kruzili po brodogradilistima u Hrvatskoj i Srbiji. Sada toga nema, pa je tesko obuciti i sastaviti neku kriticnu zajednicu ljudi koji bi umeli da prave komplet brodove. Na stranu sto je brodogradnja uzasno tezak, neprijatan i opasan posao, koji ima smisla raditi sa dobrom platom, umerenim radnim vremenom, i makar nekim beneficijama. U Srbiji ocekuju od tebe da radis 10 sati, na crno, za satnicu koju mozes da zaradis na deset puta laksim poslovima. Bio sam u Kladovu na radnoj probi, video sta se tamo desava, i pobegao nazad prvim autobusom.
    Ma da, ovdašnja brodogradilišta su napuštena i devastirana, nitko ne želi raditi za 'gubitaše', cijela priča oko toga je osuđena na propast. Meni je zanimljiva J.Koreja kao neoliberalna katedrala, upravo planskom privredom i petoljetkama upumpavala javni novac u domaću brodogradnju i kad su je digli, ubacili je na tržište i bogami pojela sve druge.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Dec 11, 2021 4:35 pm

    Па то је, ту треба критична маса. Није довољно да умеш да направиш огроман брод, него да можеш да направиш туце годишње и да прегураш оно пола године кад немаш шта да радиш. А наша маса је изгубила ту критичност.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat Dec 11, 2021 6:06 pm

    slušao sam neke likove iz nase koji su prešli kod maska

    privatna inicijativa ftw

    da nije bilo državnog budžeta odakle bi prelazili, to ne znam
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by паће Sat Dec 11, 2021 6:09 pm

    Talason wrote:slušao sam neke likove iz nase koji su prešli kod maska

    privatna inicijativa ftw

    da nije bilo državnog budžeta odakle bi prelazili, to ne znam

    И да Маска не финансира држава, не знам куд би.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Sat Dec 11, 2021 6:10 pm

    to čak nije ni bitno za ovaj deo priče

    postoje bitni stručnjaci koji su neisplativi za privatnički uzgoj
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sotir Mon Dec 13, 2021 10:19 am

    Колико ме нервира кад видим у рекламама за Глово и слична срања да је то апликација.
    Не, ти је је ена курирска служба где ликови врте педале да би нешто донели наручиоцима.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by kondo Mon Dec 13, 2021 10:25 am

    fiskalni razlozi, kao i za car:go koji nije taksi nego aplikacija.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Zus Fri Jan 14, 2022 1:40 pm

    Mozda je trebalo na Srce tame da ide ovo.

    https://nova.rs/vesti/hronika/golfom-uleteo-u-stado-ubio-17-ovaca-i-dva-psa-a-cobanina-tesko-povredio/

    Nije mi jasno kako je uspeo 17 ovaca da ubije. Kao kamion da je vozio.
    Izmestilo me skroz. Jbmti, mnogo puta sam nailazio kolima na stada ovaca, posebno koza (cesce u Gr poslednjih decenija) i uvek se tu sporo vozi ili stane.
    Anonymous
    Guest

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Guest Fri Jan 14, 2022 1:48 pm

    a meni nije jasno o kom je putu reč. jedini put između Neradovca i Davidovca koji prolazi kroz Pavlovac nije magistralni put već autoput.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51888
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 14, 2022 1:49 pm

    Srbija kao takva, mimo Novaka
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Zus Fri Jan 14, 2022 2:00 pm

    Cousin Billy wrote:a meni nije jasno o kom je putu reč. jedini put između Neradovca i Davidovca koji prolazi kroz Pavlovac nije magistralni put već autoput.
    Mislis da je laznjak? Nadam se da jeste.
    Mada ima put pored Pavlovca I neki podvoznjak ka Pavlovcu ispod autoputa
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51888
    Join date : 2017-11-16

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 14, 2022 2:40 pm

    Cousin Billy wrote:a meni nije jasno o kom je putu reč. jedini put između Neradovca i Davidovca koji prolazi kroz Pavlovac nije magistralni put već autoput.
    Ne bi verovao kako sam ja ovo procitao...

    Srbija kao takva, dakle mimo Vučića - Page 22 Empty Re: Srbija kao takva, dakle mimo Vučića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Sep 20, 2024 2:48 am