Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Wed 12 Aug - 10:05:26

    to valjda samo lokalne to se ne racuna opozicija - Page 37 2952840586
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Wed 12 Aug - 10:18:32

    A da, ZZS je izasao na republicke... u Civijaskoj Republici


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Wed 12 Aug - 10:23:32

    nisam najbistriji ocigledno opozicija - Page 37 1399639816 ne znam onda kako to pravdaju, neko moze, neko ne moze, Tadic vise vredi u birackom telu od Zelenovica, tako nesto...
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Wed 12 Aug - 14:36:44

    Demokratska stranka već plaća cenu zbog odluke da ne izađe na republičke i lokalne izbore koji su održani 21. juna, jer su izvršioci izbacili nekoliko njenih odbora iz stranačkih prostorija.

    Kako saznaje "Blic", opštinski odbor Demokratske stranke u Novom Sadu izbačen je iz prostorija koje je do sada koristio u Ulici vojvođanskih brigada. I to nije jedini odbor koji se suočio sa ovim problemom.

    - Tokom prošle nedelje došli su izvršitelji i izbacili sve ljude koje su zatekli, jer nemamo više pravo da koristimo te prostorije, a nemamo ni novac kojim bismo ih plaćali - kaže izvor "Blica" iz vrha te stranke.

    Budući da demokrate nisu uzele učešće na izborima, izgubili su mogućnost da se bore za ulazak u republičku i lokalne skupštne, a to znači da su izgubili i novac koji su iz budžeta kao parlamentarna stranka dobijali.

    - Kada ste u skupštini, bilo lokalnoj, bilo pokrajinskoj ili republičkoj, dobijate novac koji vam je dovoljan za izdržavanje, plaćanje prostorija, komunalija, plata zaposlenih. Međutim, od ovog meseca, DS-u na račun ne leže više ni dinar - otkriva naš sagovornik.

    Pored Novog Sada, iz prostorija je izbačen i odbor demokrata u Nišu, a prošle nedelje izvršitelji su popisivali inventar i imovinu Demokratske stranke u Beogradu, u centrali stranke u Nušićevoj ulici.

    - Sve vreme smo upozoravali predsednika stranke Zorana Lutovca i rukovodstvo kakve će biti posledice bojkota i da će to staviti ključ u bravu stranke. Bili smo optuživani da smo Vučićevi, a tadašnji poslanici demokrata da se bore za svoje fotelje. Valjda je sada svima jasno koliko je stranka izgubila. Ali možda i nije. Možda predsednik Lutovac ima neki plan kako da finansira stranku budući da je veoma rizikovao neizlaskom na izbore - navodi izvor "Blica".

    Suočavanje sa finansijskim problemima nije jedino što mori DS ovih dana. Naime, u stranci trvenja između različitih struja traju mesecima, a kuriozitet je da stranka ima čak dva glavna odbora. Iako je po Statutu izborna skupština morala da bude održana nakon parlamentarnih izbora, Zoran Lutovac nije imao nameru da je raspiše, pa su to učinili ostali članovi rukovodstva - zamenik predsednika DS Dragoslav Šumarac i Vida Ognjenović, koja je u međuvremenu izabrana za predsednicu Organizacionog odbora. Izbori će biti održani 26. septembra, a još nije poznato ko će biti kandidati za novog lidera demokrata, kao ni da li će Lutovac ili neko blizak njemu na tim izborima učestvovati.

    Račun u blokadi punih 1.830 dana

    Demokratska stranka je i do sada kuburila s novcem, račun demokrata je u blokadi od 2015. godine, ali stranka je do sada nekako funkcionisala, a dugovanja je isplaćivala kroz različite reprograme i na rate. Sada, međutim, novca iz budžeta neće biti i očekuje se da demokrate uskoro napuste prostorije širom države.

    Prema podacima sa sajta Narodne banke Srbije, račun DS je u blokadi od 7. jula 2015. godine ili tačno 1.830 dana, a ukupan iznos blokade je 68.117.021 dinar ili nešto manje od 600.000 evra.

    https://www.blic.rs/vesti/politika/ds-izbacuju-iz-prostorija-nekada-najveca-srpska-stranka-u-ogromnom-problemu-posle/1m6tqx4

    Tekst malo o DSu, malo o Blicu.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Wed 12 Aug - 14:40:29

    Lol, da. Inace u Nisu DS nije izbacen, nego je izbaceni predsednik sa svojom bandom uzurpirao stranacke prostorije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Thu 13 Aug - 17:16:56

    Aleksić: Šokiran sam rečima Jovanovića, to nije jezik odgovornih ljudi

    "Ja sam sa tim čovekom mnogo puta sedeo i razgovarao. Čujem njegov glas i ne mogu da kažem je to montirano. Meni je teško da komentarišem sve to, pogotovo stvari koje se odnose na nečije prezime ili nečije pretke. To zapravo nije jezik kojim bi trebalo da govore odgovorni ljudi i političari", izjavio je Miroslav Aleksić, potpredsednik Narodne stranke, komentarišući snimke koji su se pojavili u javnosti, a na kojima se navodno čuje glas bivšeg funkcionera Nikole Jovanovića koji vređa Vuka Jeremića na osnovu mesta rođenja i porekla porodice.

    "Svedoci smo ovih dana da je moj bivši kolega Nikola Jovanović, rešio da pređe u Stranku slobode i pravde, i ja moram da priznam da sam šokiran onim što sam čuo u snimcima da je govorio o svom šefu, prijatelju, i savetniku, sa kojim je devet godina sarađivao i kod koga je devet godina radio", rekao je Aleksić.

    Zapitao je ukoliko sada predstavnici opozicije ne veruju jedni drugima, "kako će onda srušiti režim koji je sve uzurpirao".

    "To mora da prestane. Mi se moramo dogovoriti istinski i suštinski oko zajedničkih ciljeva i težiti ka tome. Ne smemo biti predmet tabloidnih priča, i jedni drugima zabijati nož u leđa. Verujem da postoje ozbiljni ljudi u strankama koji su spremni da se istinski bore za viši cilj, a da svoje lične i partijske interese stave po strani", naveo je Aleksić.

    On je rekao da mu je mučno bilo da sluša snimke Jovanovića koji su se pojavili na društvenim mrežama.

    "Što se mene tiče, ja teško mogu da ikada više sarađujem sa Jovanovićem posle svega što je rekao, ili sa organizacijom u kojoj on bude bio u budućnosti", podvukao je Aleksić.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Thu 13 Aug - 18:03:29

    Nova wrote:LDP, SMS, PSG i NOVA razgovarali o saradnji

    opozicija - Page 37 Zujovic-macura-movsesijan-grbovic-kombo-630x420

    Funkcioneri i članovi Liberalne demokratske partije, Stranke moderne Srbije, Nove stranke i Pokreta slobodnih građana počeli su razgovore o mogućoj saradnji i eventualnom formiranju novog liberalnog opozicionog bloka, saznaje Nova.rs.

    Autori: Jovana Šesterikov, Nataša Latković

    Kako za naš portal kaže Đorđe Žujović, funkcioner LDP, predstavnici tih partija okupili su se na poziv NVO Regional.

    “Oni su pokrenuli razgovor sa predstavnicima proevropskih liberalnih stranaka na temu gde su prepreke i zašto ove grupacije ne mogu da se okupe kao što su se okupile stranke desnog bloka. Sastanku su prisustvovali viši funkcioneri i članovi stranaka. Govorilo se o potencijalnoj saradnji i ukrupnjavanju. Međutim, mnogo toga zavisi i od onog šta će reći skupštine PSG i Nove stranke, koje čekaju izbori”, navodi Žujović.

    Prema našim informacijama, osim Žujovića na sastanku su bili Tatjana Macura, predsednica SMS-a, zamenik predsednika PSG Pavle Grbović i član Predsedništva Nove stranke Aris Movsesijan.

    Da je razgovora bilo, ne i nekog dogovora, za Nova.rs potvrđuje i Tatjana Macura. Ona ističe da je ukrupnjavanje liberalnih opcija njena ideja stara dve godine, jer su partije tog profila male i razjedinjene i kao takve ne mogu mnogo toga da urade.

    “Takvi razgovori nisu ništa novo. Mislim da postoji problem u sujetama lidera stranaka, ali mi se čini da se one sada prevazilaze, pa ono što je bilo problem pre izbora sada više nije. Neki se povlače sa liderskih funkcija i i iz politike”, dodaje Macura.

    Ipak, u Novoj stranci demantuju da se razgovoralo u ukrupnjavanju pomenutih partija u novi opozicioni blok. Aris Movsesijan kaže da je to samo pomenuto u razgovoru, kao i da su učesnici sastanka pričali šta je budućnost liberalizma u Srbiji.

    “Reč je o neformalnim sastancima, koji se ne mogu smatrati pregovorima. Ja tamo nisam bio nikakav pregovarač, niko me za to nije ovlastio. Nas očekuju izborna konferencija početkom oktobra i Nova stranka se trenutno time bavi”, navodi on.

    Portal Nova.rs ovim povodom kontaktirao je i Pavla Grbovića, zamenika predsednika PSG, ali on nije odgovarao na naše pozive i poruke.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Thu 13 Aug - 18:06:32

    pogresio si topik opozicija - Page 37 2348298330
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Thu 13 Aug - 19:39:07

    opozicija - Page 37 3579118792
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Thu 13 Aug - 22:22:15

    Balsa puca na razocarane Levijatanere

    opozicija - Page 37 EfPXcy_WkAAdMVt?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Thu 13 Aug - 22:37:16

    Jao mečići mali  opozicija - Page 37 3826186726
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Fri 14 Aug - 7:19:37

    opozicija - Page 37 Balsa10


    Sve ode za Beograd opozicija - Page 37 3402243210 Tako planira i drzavu da vodi


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri 14 Aug - 7:21:00

    Di su naši štenci
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Fri 14 Aug - 10:48:12

    opozicija - Page 37 3579118792 opozicija - Page 37 3579118792 opozicija - Page 37 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49678
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 14 Aug - 11:35:26

    Vasa wrote:Di su naši štenci
    opozicija - Page 37 3579118792
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Janko Suvar Fri 14 Aug - 15:49:40

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri 14 Aug - 16:25:51

    Uvek je imao osećaj za stil i meru.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by No Country Fri 14 Aug - 17:07:31

    Поштено.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by disident Fri 14 Aug - 17:09:55

    Pobeda tome 2012 u jednom tvitu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by kapetanm Fri 14 Aug - 18:13:23

    A koji mu je to hotel do mog, ne kapiram
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49678
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri 14 Aug - 22:20:30

    Budala
    avatar

    Posts : 7437
    Join date : 2017-03-14

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by MNE Fri 14 Aug - 23:07:17

    u Srbiji nije moglo pošteno da se zaradi više desetina miliona(ne računam loto i tako to), jedino sportisti ali ni oni to nisu zarađivali u Srbiji, bukvalno za svaki posao koji ti donosi preko 10k mjesečno si morao nekome da platiš reket
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Fri 14 Aug - 23:08:11

    Jel ovo fake?
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Fri 14 Aug - 23:09:25

    MNE wrote:bukvalno za svaki posao koji ti donosi preko 10k mjesečno si morao nekome da platiš reket

    ovo nije tačno
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by plachkica Fri 14 Aug - 23:28:05

    pre par dana je neki iz đilasove stranke, mislim, nabrajao šta na sebi sve nosi vučić
    i koliko to košta, kao i gde sns ekipa letuje, drugi dan mu je policija oduzela lovačku pušku
    a đilas prošao još jedan medijski popis imovine, na sve to je vučić rekao da se oblači iz fundusa,
    ovo je đilasov odgovor na to.

    opozicija - Page 37 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri 29 Mar - 7:10:53