Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu May 21, 2020 3:31 am

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu May 21, 2020 8:36 am

    Švedska je u tim stvarima (eugenika, bioetika) vrlo neobična. Kao da se, pored svih civilizacijskih dostignuća koja su ostvarili, jedan mali, odbegli zaostatak Trećeg rajha ukorenio tamo i nikako da umre.
    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by паће Thu May 21, 2020 8:45 am

    Па ни оно што је Норвешка радила са Самима није баш забавиште.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu May 21, 2020 8:54 am

    ništa strašno, samo demonstriraju kakvo postaje društo posle višedecenijskog sošl distansinga
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 21, 2020 9:53 am

    Löfven se usrao desnice, kapiram da je to jedan deo price zasto je ovako hendlovao.
    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu May 21, 2020 11:40 am



    Iz članka:
    Informacije da preminulih od korone ima više nego što je zvanično objavljeno stižu iz Niša gde je odbornička grupa Niška inicijativa iznela nezvaničan podatak da je u tamošnju “kapelu primljeno čak 360 preminulih koji su tretirani kao zaraženi”. Zvaničnu potvrdu nisu dobili iako su se obraćali različitim gradskim službama.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu May 21, 2020 11:43 am

    Informacija je zapravo potpuno dosadna. Podatke o umrlima iznosi samo Krizni štab i ceo proces komuniciranja je apsolutno centralizovan. Samo Batut to neće napisati tako.

    Ne kažem, doduše, da nije istina da se krije, ali ovo iz Batuta nije dokaz za to.
    rumbeando

    Posts : 13383
    Join date : 2016-02-01

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by rumbeando Thu May 21, 2020 11:51 am

    Odbornici Niške inicijative od Skupštine grada zatražili "stvarni broj" preminulih od korone

    Broj umrlih u Nišu višestruko veći od zvaničnog?

    Šef odborničke grupe Niška inicijativa  Srđan Nonić uputio je pitanja Skupštini grada o ukupnom broju hospitalizovanih i preminulih pacijenata u kovid centrima niškog Kliničkog centra, bilo da je kod njih potvrđena infekcija korona virusa ili su ostali “samo” sumnjivi na infekciju jer nisu testirani, pošto je testiranje na početku epidemije bilo minimalno, a ni sada nije masovno
    , saznaje Danas.

    Piše: Z. Miladinović
    15. maja 2020. 11.23 Izmenjeno: 11.24

    – Pitanja sam postavio početkom ove sedmice zbog sumnje u javnosti da je broj umrlih pacijenata sa povrđenom ili suspektnom korona infekcijom višestruko veći. Pri tom sam u posedu različitih informacija kao što je, recimo, ona iz pogrebnog preduzeća “Gorica” da je, kako tvrde izvori, samo od 25. marta do 1. maja, bilo 360 sahrana umrlih koji su evidentirani kao „zarazni“, u metalnim sanducima i uz druge mere zaštite – rekao je Nonić za naš list.

    Kako ističe preminuli sugrađani i njihove porodice zaslužuju da znaju potpunu istinu o razmerama epidemije, kao i smrtnih ishoda zbog korona virusa, bilo da je on potvrđen testom ili ne.

    On je kazao da su ga iz Skupštine grada obavestili da su njegova odbornička pitanja prosleđena niškom Štabu za vanredne situacije, a da iz “Gorice” nije dobio odgovor.

    I izvori Danasa u KC tvrde da je realan broj umrlih u kovid centrima KC, kako kažu, “značajno veći” od onog koji se saopštava.

    Dnevno je umiralo i po 16 pacijenata, bilo da im je potvrđen ili nepotvrđen virus - rekao je lekar koji želi da ostane anoniman. Pacijent Aleksandar Božinović, koji je bio hospitalizovan u kovid centru KC, a otpušten sa sumnjom na korona virus, dodaje da je “dnevno, samo na njegovom spratu, umiralo po troje ili četvoro”.

    Na dan kada mi je stigao rezultat testa, koji je pokazao da sam negativan, na mom spratu je umrlo sedmoro ljudi. Rekli su mi nakon testa da ću ići kući, ali sam dva dana čekao da mi napišu otpusnu listu- lekari su bili zauzeti pisanjem umrlica. Ja ne znam šta je patologija tih umrlih ljudi, ali znam da je umiranja bilo stalno, pogotovu u sobama gde su bili repiratori. Ono što sam viđao bilo je dijametralno suprotno od onoga što je zvanično saopštavano - rekao je Božinović za sajt Niške inicijative.

    Uprava KC Niš i JKP “Gorica” za sada ne odgovaraju ni na pitanja Danasa o umrlim pacijentima koji su bili sumnjivi ili potvrđeni na korona infekciju, upućena nakon što su nam zdravstveni radnici i građani dostavljali informacije i dokumenta koji potvrđuju da zvanična statistika “ne odgovara  realnom stanju”.

    Za sada su javno dostupne samo uopštene ocene pojedinih epidemiologa da je “moguće” da je stvarni broj preminulih veći jer u zvaničnu statistiku nisu ušli netestirani pacijenti i oni koji su umrli od hroničnih bolesti koje je krona infekcija otežala.

    Prema poslednjim podacima sajta covid19.rs Ministarstva zdravlja, u Nišu je 1248 građana pozitivno na korona virus.

    Nije poznat ukupan broj testiranih građana Niša, kao ni to da li se procenat smrtnosti od 2,16 odsto na nivou republike, koji se odnosi na tesirane pacijente, može primeniti i na ovaj grad.

    Niš je posle Beograda najveće žarište epidemije korona virusa u Srbiji, a imao je najveći epidemiloški “incident” u zemlji, Gerontološki centar, iz kojeg je, prema dostupnim informacijama, hospitalizovano oko 200, a preminulo više od 50 korisnika kod kojih je potvrđen virus.

    Olivera Sašek: Bojim se da do prave istine nikada nećemo doći

    Mislim da struka namerno nije objavljivala neke podatke, koje je znala, tim pre što su i do mene, kao i do mnogih u Nišu, stizale nezvanične informacije koje se nisu poklapale sa objavljenim brojevima. Razlog za manipulaciju brojevima - nikako ne smemo zaboraviti da to nisu brojevi nego ljudi, vidim u tome da su i vlast, a i struka koja je pod snažnim uticajem vlasti, nastojali da prikažu da sve funkcioniše, da svega ima, da je sve pripremljeno na vreme, a da su mere “najefikasnije na svetu”. Bojim se da do prave istine nikada nećemo doći, što bi trebalo da je poražavajuće za svakog građanina ove zemlje, kaže za Danas Olivera Sašek, sociološkinja i predsednica organizacije Pravo na pravo.

    KC: Lečeno 2200 pacijenata

    Radmilo Janković, pomoćnik direktora KC i direktor Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju, početkom ove sedmice je saopštio da je u kovid centrima KC od početka epidemije bilo hospitalizovano oko 2.200 pacijenata, kako onih potvrđenih, tako i suspektnih na korona infekciju.
    https://www.danas.rs/drustvo/broj-umrlih-u-nisu-visestruko-veci-od-zvanicnog/
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 21, 2020 1:42 pm

    Meni je sasvim dovoljno da je neko sahranjen uz mere zastite protiv zaraze. Mizda nije bas svaki svaki bio pozitivan, ali okvirno to je to. A do tog podatka ce se jednom doci, mislim na nivou zemlje.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by beatakeshi Thu May 21, 2020 1:46 pm

    Danas u Bgd 45 sahrana, u petak i dubotu po 25. Onomad je bilo između 60 i 70.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 21, 2020 1:49 pm

    Pa ok, i to je nekakav pokazatelj, ali ipak relativan. Ali ako se neko sahranjuje uz mere zastite protiv zaraze...to je sasvim solidan i mnogo direktniji pokazatelj.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Ferenc Puskás Thu May 21, 2020 1:56 pm

    Na šta treba da su usmjerene mjere protiv zaraze prilikom sahrana? Na ožalošćene? Mrtvac u kovčegu valjda ne može nikog zaraziti?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Guest Thu May 21, 2020 2:11 pm

    Ne može ako je od kovida umro. Može ako ga je ubila visokozarazna bakterija. Propisi su isti za sve infekcije: zavareni limeni uložak koji se smešta u drveni sanduk.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Thu May 21, 2020 2:50 pm

    Nonic je pomalo pajac. Ne tvrdim da gresi, ali se ne bih iznenadio da se zaleteo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49672
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 21, 2020 3:01 pm

    86/6918

    2 umrlo
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Sotir Thu May 21, 2020 3:02 pm

    Свуда где је пројахао вирус је забележена појачана смртност чак и кад се одузму умрли од вируса.

    -------

    https://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.php?t=1713

    Virus - Page 40 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:36 pm