Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice

    ficfiric

    Posts : 34218
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Sun Mar 29, 2020 6:42 pm

    Mór Thököly wrote:Kod nas se zakasnilo, definitivno, sa zatvaranjem skola i kafica, minimum to. Sad zato imamo ludjenje da ne sme niko da proseta psa 10 minuta. A da se kasnilo govorili su masa ljudi, i na forumu. I, da, ti ljudi su bili u pravu, a "struka" tada nije bila u pravu, a svi znamo sta je ko pricao na tv-u. I to je tezak blam za bilo koju struku da ogroman broj potpunih laika na kraju ispadne u pravu u odnosu na tvoj stav.


    +1

    Za izjave iz januara mogu da razumem da nije imao dovoljno informacija, nisu ih imali ni drugi ali za ono zajebavanje krajem februara i pocetkom marta nemam razumevanje. Ako je bio svestan a ucestvovao je u tome da ne bi kvario predstavu, ne znam dokle je spreman da ide daleko. Ja mu ne verujem


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13744
    Join date : 2016-02-01

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by rumbeando Sun Mar 29, 2020 6:42 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:8 dana pre toga je SZO citirala kineske "stručnjake" i objavila da nema prenosa virusa sa čoveka na čoveka.

    Očigledno nije bio neobavešten, već je cenio da će širenje van Kine biti minimalno. Evo iz originalnog Telegrafovog članka.

    Pretnja postoji. U ovom trenutku je minimalna. Koliko će dugo trajati? Ne zna se..

    Na pitanje da li će oni pune ruke posla imati tek posle kineske Nove godine, ili pre, ističe da je mišljenja da će Kina uraditi posao čitav svet.

    - Mere koji su oni preduzeli su vrlo ozbiljne, a problem je što niko neće shvatiti koliko je Kina uradila globalno. Da li bi ikao drugi to radio? Malo je verovatno - smatra dr Kon.
    https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3146775-dr-kon-kina-ce-uraditi-posao-za-ceo-svet-rizik-za-srbiju-mali-koronavirus-se-ne-prenosi-ubrzano
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Margit Savović Sun Mar 29, 2020 6:49 pm

    Ja nista ne zameram Konu na konto te izjave iz januara. Pa i dalje se relativno malo zna o ovom virusu!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 29, 2020 6:49 pm

    rumbeando wrote:
    Bendegúz Somogyi wrote:8 dana pre toga je SZO citirala kineske "stručnjake" i objavila da nema prenosa virusa sa čoveka na čoveka.

    Očigledno nije bio neobavešten, već je cenio da će širenje van Kine biti minimalno. Evo iz originalnog Telegrafovog članka.

    Pretnja postoji. U ovom trenutku je minimalna. Koliko će dugo trajati? Ne zna se..

    Na pitanje da li će oni pune ruke posla imati tek posle kineske Nove godine, ili pre, ističe da je mišljenja da će Kina uraditi posao čitav svet.

    - Mere koji su oni preduzeli su vrlo ozbiljne, a problem je što niko neće shvatiti koliko je Kina uradila globalno. Da li bi ikao drugi to radio? Malo je verovatno - smatra dr Kon.
    https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3146775-dr-kon-kina-ce-uraditi-posao-za-ceo-svet-rizik-za-srbiju-mali-koronavirus-se-ne-prenosi-ubrzano

    a pa da, all hail great Chinese leadership. Brate, malo li je sto niko ne sme javno da kritikuje domaceg vodju, nego imamo i bar jos 5 najodvratnijih sistema na svetu koje ne treba puno kritikovati javna. Danasnja Srbija je 1 neopisiva zemlja.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 6:52 pm

    Ako ti smeta čelično prijateljstvo sa Kinom, ne čitaj ovo

    Premijerka Srbije Ana Brnabić najavila je da će pokrenuti inicijativu za podizanje spomenika prijateljstvu Srbije i Kine nakon što prođe epidemija.

    “Imam nameru da, kada sve ovo bude gotovo, pokrenem postupak za podizanje spomenika prijateljstvu Srbije i Kine”, rekla je za Kinesku globalnu televizijsku mrežu Ana Brnabić.

    Ona je dodala da je prijateljstvo Srbije sa Kinom čvrsto, i da je ta zemlja prva ponudila pomoć u borbi sa koronom.

    Kako su oni prvi pobedili koronu, bili su prirodni saveznici koje smo potražili”, rekla je Brnabić.

    “Podrška Kine spasava poslove u Srbiji. Podrška Kine spasava živote u Srbiji i nameravam da pokrenem inicijativu da se podigne spomenik čeličnom prijateljstvu Srbije i Kine”.

    https://nova.rs/politika/brnabic-najavila-spomenik-prijateljstvu-srbije-i-kine/
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 6:54 pm

    може споменик, али да буде у облику вируса
    rumbeando

    Posts : 13744
    Join date : 2016-02-01

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by rumbeando Sun Mar 29, 2020 6:55 pm

    Kina je trenutno na tipa 40. mestu po broju umrlih na milion stanovnika.

    Oni su svoje odradili, uspeli da zaštite stanovništvo i pokazali da već sad ima barem četrdesetak nesposobnijih zemalja (a do kraja krize će se sa velikom izvesnošću pokazati da je to ogromna većina svih zemalja) od njih iako su u odnosu na Kinu imali višenedeljni period da se pripreme.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 29, 2020 6:57 pm

    Talason wrote:може споменик, али да буде у облику вируса

    +1
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 7:00 pm

    rumbeando wrote:Kina je trenutno na tipa 40. mestu po broju umrlih na milion stanovnika.

    Oni su svoje odradili, uspeli da zaštite stanovništvo i pokazali da već sad ima barem četrdesetak nesposobnijih zemalja (a do kraja krize će se sa velikom izvesnošću pokazati da je to ogromna većina svih zemalja) od njih iako su u odnosu na Kinu imali višenedeljni period da se pripreme.

    Ima ta neka tzv. "sloboda" koja u dosta zemalja ometa brzo uspostavljanje karantinskih mera.
    ficfiric

    Posts : 34218
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Sun Mar 29, 2020 7:01 pm

    Ne znam zasto mi je prva asocijacija na ovo vecna vatra na nb


    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by zvezda je zivot Sun Mar 29, 2020 7:01 pm

    Mau wrote:Ne znam sta ce ovo na temi o Srbiji, ali kad sam vec napisala, neka. Na milion frontova je sve lose, nacin na koji Srbija menadzuje epidemiju, ekonomsku i drustvenu krizu.

    Ja sam pisala Guverneru Kuomu i iznela mu nekoliko predloga. 

    Karantin i ludjenje u javnom informisanju su uzeli danka i ja sam pisala jedinoj osobi koja mi je preostala u koju se uzdam. Ne ocekujem odgovor, ali mi je lakse.

    fak, ovaj post odmah ulazi u kategoriju: krivo mi sto ja nisam napiso ovaj post.


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 7:03 pm

    rumbeando wrote:Kina je trenutno na tipa 40. mestu po broju umrlih na milion stanovnika.

    Oni su svoje odradili, uspeli da zaštite stanovništvo i pokazali da već sad ima barem četrdesetak nesposobnijih zemalja (a do kraja krize će se sa velikom izvesnošću pokazati da je to ogromna većina svih zemalja) od njih iako su u odnosu na Kinu imali višenedeljni period da se pripreme.

    То је само један део. Постојали су радови који су јасно упозоравали на могућност ове епидемије много пре него што је избила, тј тврдња је била да није питање да ли ће избити, него када. Са те стране Кина није урадила ништа, зато што је у њој спрега елите и власти иста као и у осталим корумпираним државама. Поред тога, реакција је била таква, да је омогућила ширење по осталим државама, што је исто грешка Кине, намерна или не, то остављам теоретичарима.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 29, 2020 7:03 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:Ako ti smeta čelično prijateljstvo sa Kinom, ne čitaj ovo

    Premijerka Srbije Ana Brnabić najavila je da će pokrenuti inicijativu za podizanje spomenika prijateljstvu Srbije i Kine nakon što prođe epidemija.

    “Imam nameru da, kada sve ovo bude gotovo, pokrenem postupak za podizanje spomenika prijateljstvu Srbije i Kine”, rekla je za Kinesku globalnu televizijsku mrežu Ana Brnabić.

    Ona je dodala da je prijateljstvo Srbije sa Kinom čvrsto, i da je ta zemlja prva ponudila pomoć u borbi sa koronom.

    Kako su oni prvi pobedili koronu, bili su prirodni saveznici koje smo potražili”, rekla je Brnabić.

    “Podrška Kine spasava poslove u Srbiji. Podrška Kine spasava živote u Srbiji i nameravam da pokrenem inicijativu da se podigne spomenik čeličnom prijateljstvu Srbije i Kine”.

    https://nova.rs/politika/brnabic-najavila-spomenik-prijateljstvu-srbije-i-kine/

    Treba da pitaju pojedine lidere opozicije sta misle o tome  COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 2304934895

    Nije problem u Kini kao Kini. Iako ih u solidnoj meri treba drzati odgovornim za pandemiju, svaka pomoc je dobrodosla. Problem je sto potpuna instrumentalizacija pomoci koja je ok, ali daleko od toga da je spektakularna. SRN ispiranje mozga. A ako se slucajno cela epizoda zavrsi krahom nekog tipa, taman ce u to da udje i to "celicno prijateljstvo".
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 7:05 pm

    То око помоћи је тек трагично фарсично.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50117
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Mar 29, 2020 7:05 pm

    ficfiric wrote:Ne znam zasto mi je prva asocijacija na ovo vecna vatra na nb

    zato sto je to potpuno isti nacin razmisljanja, od potpuno iste ekipe.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Sun Mar 29, 2020 7:37 pm

    Halászlé wrote:
    Talason wrote:Укратко - после овога више нећу ниједну једину реч да напишем о њему - имам изразито лоше мишљење о његовом раду и мислим да ради свој посао тек када догори до балчака - све ван тога му је политизирање кроз струку и помоћу струке. Немам нимало поверења у њега. Ако грешим, неће ми бити ни први ни последњи пут.

    Zašto ne bi pisao? Ti umeš da artikulišeš kritiku a i ja imam primedbe na račun Konovog rada. Ono što ti i ja nemamo je tviteraška konačnost u zaključcima, kao kad su Kona, Jevrejina, umalo proglasili nacistom zbog jednog nelagodnog smeha.


    ne preteruj mo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by kondo Sun Mar 29, 2020 7:44 pm

    Talason wrote:може споменик, али да буде у облику пластичне курчине


    +2


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 8:37 pm

    Halászlé wrote:
    rumbeando wrote:Kina je trenutno na tipa 40. mestu po broju umrlih na milion stanovnika.

    Oni su svoje odradili, uspeli da zaštite stanovništvo i pokazali da već sad ima barem četrdesetak nesposobnijih zemalja (a do kraja krize će se sa velikom izvesnošću pokazati da je to ogromna većina svih zemalja) od njih iako su u odnosu na Kinu imali višenedeljni period da se pripreme.

    Ima ta neka tzv. "sloboda" koja u dosta zemalja ometa brzo uspostavljanje karantinskih mera.

    Da, čuo sam za taj koncept, bio je zanimljiv. Verujem da ćemo o tome više znati iz budućih istorijskih knjiga na tu temu.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Sun Mar 29, 2020 8:39 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    rumbeando

    Posts : 13744
    Join date : 2016-02-01

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by rumbeando Sun Mar 29, 2020 9:07 pm

    Halászlé wrote:Ima ta neka tzv. "sloboda" koja u dosta zemalja ometa brzo uspostavljanje karantinskih mera.

    Tako je i 1918. bilo, Sent Luis teška diktatura, a Filadelfija sloboda i demokratija.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 1ZbSBuY
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 9:17 pm

    https://peticije.srbijaupokretu.org/petitions/sloboda-za-nepravedno-pritvorene?source=homepage&utm_medium=promotion&utm_source=homepage
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Margit Savović Sun Mar 29, 2020 10:29 pm

    Gledam Vučicev PR nastup na Prvoj. Ceo skript je napisan, nema dileme. 

    Nego mi je presmešno što kad mu se prekine flow uzme da gleda u sto i duri se. 
    Kakvu reakciju želi? Je l on misli da mi želimo da ga jebemo, pa ako se bude durio da ćemo da udovoljavamo da bi nam izašao u susret?
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by паће Sun Mar 29, 2020 10:31 pm

    И онда схвати да не, ни пет посто.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plachkica

    Posts : 16194
    Join date : 2014-11-06

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by plachkica Sun Mar 29, 2020 10:46 pm

    naguzio se drugu siju, rekao je da će da mi ispuni sve seksualne i ine fantazije zabranjene u kini
    da mu da par milijardi, to je jedini zaključak koji imam.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 11:01 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 4 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 4:41 pm