Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 11:06 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 EURdIlVWAAIDuIK?format=jpg&name=medium
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Sun Mar 29, 2020 11:40 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Mau wrote:Ne znam sta ce ovo na temi o Srbiji, ali kad sam vec napisala, neka. Na milion frontova je sve lose, nacin na koji Srbija menadzuje epidemiju, ekonomsku i drustvenu krizu.

    Ja sam pisala Guverneru Kuomu i iznela mu nekoliko predloga. 

    Karantin i ludjenje u javnom informisanju su uzeli danka i ja sam pisala jedinoj osobi koja mi je preostala u koju se uzdam. Ne ocekujem odgovor, ali mi je lakse.

    fak, ovaj post odmah ulazi u kategoriju: krivo mi sto ja nisam napiso ovaj post.
    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 286371741
    nije mi odma palo na pamet, ali post je totalno tvoj.
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Sun Mar 29, 2020 11:50 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 3579118792 COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 3579118792 COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Margit Savović Mon Mar 30, 2020 12:05 am

    Puni ste govana. COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 1399639816 COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 1399639816 COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 1399639816 

    Malo se otvoriš ljudima i eto šta urade s tim.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8096
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Daï Djakman Faré Mon Mar 30, 2020 2:01 am

    zvezda 'group dynamics' je zivot COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Bluberi Mon Mar 30, 2020 3:08 am

    Јанош Винету

    Posts : 5236
    Join date : 2016-01-26

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Јанош Винету Mon Mar 30, 2020 9:53 am

    Bluberi wrote:
    Како ће изгледати ЧвПвУ после ове куге? COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 30, 2020 9:57 am

    Isto kao sto je u 20. veku izgledalo Karadjordjevici vs Obrenovici
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Mon Mar 30, 2020 10:34 am

    The new law allows Mr Orbán to rule by decree, alone and unchallenged. The prime minister will be able to override all existing legislation. Elections will not take place. Information on government actions will be provided to the speaker of the Hungarian parliament and the leaders of parliamentary groups.

    The spreading of “false” information that could lead to social unrest and prevent the “protection of the public” will become a crime punishable by a lengthy prison sentence. Some of Mr Orbán’s cheerleaders in the media have already suggested approvingly that this provision could lead to the arrest of critical journalists.
    https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/mar/29/the-guardian-view-on-hungarys-coronavirus-law-orbans-power-grab


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by beatakeshi Mon Mar 30, 2020 10:46 am

    Pa nije da ne liči na proleće '33 u Nemačkoj.
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Mon Mar 30, 2020 10:53 am

    Hteo sam na onaj drugi topik, al ne mari i ovde.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Mon Mar 30, 2020 11:20 am

    ovo je da se smrzneš.
    kod nas je valjda pitanje kad će probati ovako nešto da proguraju a ne da li će.
    Erős Pista

    Posts : 81537
    Join date : 2012-06-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Erős Pista Mon Mar 30, 2020 11:21 am

    Ma nema nista od izbora, ljudi. Gotovo je s tim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 30, 2020 11:27 am

    Ne kazem da si u krivu, ali i dalje nisam ubedjen i generalno mislim da ce dosta zavisiti od toga kako kriza bude tekla
    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Joó János Mon Mar 30, 2020 11:28 am

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 91815378_851896175313778_4040727772065169408_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=110474&_nc_ohc=2PQ1YR0iQL8AX_I2DxC&_nc_ht=scontent.fbeg2-1


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Mon Mar 30, 2020 12:14 pm

    Erős Pista wrote:Ma nema nista od izbora, ljudi. Gotovo je s tim.

    Ima i to da ova vlast baš nema problem sa izborima, uopšte sa celim etosom izbora, a to nije mala stvar. Oni su nabaždareni na izbornu logiku i dinamiku, a ne protiv nje. Videćemo....


    Nego:

    Ovde smo već govorili o tri ključne neuralgične tačke vanrednog stanja – činjenici da ga nije proglasila, a ni potvrdila Narodna skupština; da vanredno stanje Odlukom o proglašenju vanrednog stanja nije oročeno i da nije naveden ustavni osnov za njegovo proglašenje; da je masovno ukidanje prava na kretanje (preciznije – lišenje slobode) učinjeno protivpravno i u formalnom i u suštinskom smislu.  

    Kako se u prve dve tačke i dalje ništa nije promenilo, zadržaćemo se na trećoj – zabrani kretanja. Ova zabrana je u drugoj nedelji vanrednog stanja bila glavna tema i u medijima i u privatnim razgovorima. U medijima su dominirale pretnje izvršne vlasti da će svim građanima biti zabranjeno kretanje 24 sata, da će pojedini gradovi biti „zatvoreni“, kao i da će biti nemoguće kretati se iz jednog dela Beograda u drugi. Sve to kako ne bismo završili na grobljima koja nemaju mesta da nas tako neodgovorne prime, a koje je redom nabrojao predsednik.  

    Ove pretnje zatvaranjem i grobljima u situaciji pandemije i gotovo globalne apokalipse, predstavljaju nešto najmonstruoznije što smo od vladajuće klike videli do sada – a videli smo svašta.  

    Sem pretnji, tokom nedugog vanrednog stanja videli smo čak četiri varijacije Naredbe o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srbije koje je sve izdao ministar unutrašnjih poslova. Konstantno su slobode lišene osobe od 65 godina, ostalima je kućni zatvor produžen (umesto od 20 časova, od 17 časova do 5 ujutru, a zatim i od 15 časova vikendom). Sadistički se žongliralo i izlaženjem ljubimaca da obave fiziološke potrebe – pa su se kratkotrajnih 20 minuta u večernjim satima (ali samo 200 metara od mesta stanovanja) ubrzo pretvorili u nula minuta. Starci su dobili nedeljni termin u zoru da izađu i da se prehrane.  

    Žao mi je što moram da ponavljam, ali činim to iz čiste neophodnosti. Naredba ministra unutrašnjih poslova o ograničenju i zabrani kretanja nije validan pravni osnov za ograničenje ustavnog prava na kretanje. Niti ijednog drugog prava. Možda su čitaoci Peščanika prošle nedelje, kada smo o tome pisali, smatrali ovo tek proceduralnom tričarijom. Stvari su se u međuvremenu ipak promenile, jer je čak i ministar zdravlja odao priznanje važnosti procedura, a Naredba Nebojše Stefanovića se promenila čak četiri puta, sa naznakama izmena koje nemaju kraja. Zašto se ne bi menjale i nekoliko puta dnevno, ne bi li to bilo najuzbudljivije? Među stanovništvom je narasla panika i neizvesnost – šta će nam danas dati, a šta će nam ukinuti?  

    Kada ne znamo šta je dozvoljeno ponašanje potrebno je da mirno sebi ponovimo da nam pravo na kretanje tokom vanrednog stanja može biti ograničeno, ali ne i ukinuto. Ovo ograničenje može sprovesti samo Narodna skupština, a izuzetno Vlada svojom Uredbom, uz supotpis predsednika. To se do dana današnjeg nije desilo.  

    Predlažem da se svako od nas, uprkos strahu od bolesti ili moguće obesti izvršne vlasti, u ovim dobrovoljno izolacijskim danima makar jednom dnevno pogleda u ogledalo i kaže: ja sam slobodan čovek.  

    Ovo se, ali samo za trenutak, ne odnosi na ljude koji su iz epidemioloških razloga, od ranije propisanih zakonom, u karantinu ili u postupku bolničkog lečenja. Ali kada karantin i lečenje prođu i ovi ljudi sebi mogu ponoviti isto. Da su slobodni.  

    I ne, zaista ništa u tome ne menja Uredba Vlade o prekršaju za kršenje Naredbe ministra unutrašnjih poslova koja propisuje da prekršilac može biti kažnjen novčanom kaznom od 50-150.000 dinara ukoliko ne poštuje Naredbu. Ništa ne menja ni to što se ovom Uredbom van snage stavlja član 8. Zakona o prekršajima koji zabranjuje ponovno suđenje o istoj stvari. Namera genijalnih pravnih umova je da se krivični postupci koji su eventualno pokrenuti zbog kršenja epidemioloških pravila dovrše po ovoj Uredbi i (valjda poslednje proizvedenoj) Naredbi ministra – iako je prva Naredba upućivala na krivičnopravno kažnjavanje (ovo je takođe bio nonsens kojim publiku u teškim vremenima ne treba dodatno zamarati). Ako čak izuzmemo pravno neznanje, čitava ova situacije bi se mogla opisati kao: desna ruka ne zna šta radi leva.  

    Priču o Uredbi koja treba da pokrije ministarske Naredbe možemo kratko zaokružiti time da Ustav izričito zabranjuje ograničavanje prava na pravnu sigurnost u kaznenom pravu tokom vanrednog (i ratnog) stanja, uključujući tu zabranu suđenja za delo koje nije bilo kažnjivo u vreme njegovog izvršenja, kao i zabranu ponovnog suđenja za isto delo.  

    Dakle, ponovimo – Naredba ministra nije valjan pravni osnov za ograničenje, a posebno ne ukidanje prava na kretanje. Uredba o Naredbi krši izričitu ustavnu zabranu. Vlasti namerno koriste pandemiju da muče stanovništvo. Usput – zabrana mučenja i nečovečnog postupanja je jedna od ustavnih zabrana koja takođe nikada, pa ni u vanrednom stanju, ne može biti ukinuta.  

    Ukoliko nismo u institucionalno određenom karantinu ili pri bolničkom lečenju, ukoliko se ne okupljamo u grupama (u bilo koje doba dana ili noći), odluka da li ćemo izaći na ulicu je direktno proporcionalna obimu straha koji je ovaj režim upumpao u nas od kada je shvatio da korona virus ne postoji samo na fejsbuku.
     ...

    https://pescanik.net/druga-nedelja-uredba-na-naredbi/
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-28

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by disident Mon Mar 30, 2020 5:41 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 91401260_1620963954730166_5123941442061860864_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_eui2=AeFJNsP60HU-kwK74lz8t6cwW-CRfMiZVKq-fdJYdVdo-827Y843Z5bEMcBGUpA8uhrxApiMypp9djc572nCxZA9Dilfx6oIiqDKJ3-p66KaTA&_nc_ohc=cCsKVyhQOWUAX9RO4Tm&_nc_ht=scontent-vie1-1


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15086
    Join date : 2016-03-28

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by disident Mon Mar 30, 2020 5:42 pm

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 91580489_2855579024696566_597368640215449600_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_eui2=AeG16Iah0EqWuDIs3RB3HqRLBRIBRZokho3bROezBM0eUJkuNR4h_dxzqiziaBESXhEQuBA3oCTy9wUq1qr7RMvoDImPrJ8u2IYU3fscWlaGJg&_nc_ohc=tqMyN0PRfpkAX-iaDS-&_nc_ht=scontent-vie1-1


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Mon Mar 30, 2020 7:53 pm

    Efekat leptira.
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Mon Mar 30, 2020 7:58 pm

    - Određeni broj građana koji izazivaju paniku na portalima će biti također procesuirani, istakao je zamjenik direktora Federalne uprave policije (FUP) Ensad Korman 

    U RS su već ima kažnjenih za ovo djelo.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sotir Mon Mar 30, 2020 7:59 pm

    Неки Мађар wrote:Efekat leptira.


    Чист суматризам.  COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 298304839
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 30, 2020 8:08 pm

    Pogresan topik
    Anonymous
    Guest

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Guest Mon Mar 30, 2020 8:27 pm

    https://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1772150-stab-nalozio-da-od-srede-frizeri-i-kladionice-rade-do-15-odnosno-do-13-casova-vikendom/

    Градски штаб за ванредне ситуације донео је данас на седници, која је за тему имала спречавање, сузбијање и гашење епидемије вируса корона, низ важних препорука. Секретаријату за привреду препоручено је да ограничи радно време малопродајних објеката и објеката услужне делатности, попут фризерских радњи, кладионица и слично, викендом до 13 часова, а радним данима до 15 сати. У објектима услужне делатности може се налазити само један клијент, уз поштовање свих мера заштите. Ова одлука требало би да ступи на снагу од среде, 1. априла.

    Такође, Секретаријату за привреду, „Градским пијацама” и градским општинама препоручено је да рад пијаца прилагоде препорукама Владе Србије.

    Градски штаб за ванредне ситуације издао је и препоруку да „Градска чистоћа” и „Зеленило – Београд”, у координацији са „Првом искром” Барич и ЈКП „Београдски водовод и канализација”, третирају интерблоковске површине где услови то дозвољавају, као и остале површине по потреби, и то натријум-хипохлоридом и перисирћетном киселином.  
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50267
    Join date : 2017-11-16

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 30, 2020 8:30 pm

    Koja je poenta, da budu vece guzve?

    edit - aha, do 15h...pa tako je i sada, wtf
    ficfiric

    Posts : 34319
    Join date : 2012-02-10

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by ficfiric Mon Mar 30, 2020 8:31 pm

    Ako se ne varam, SNS-ovci su bili u bizinisu sa kladionicama i pre 2012. Secam se kad je Djuka vodio emisiju o kladjenju na SOS kanalu u vreme SP2010 COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 1233199462


    _____


    Uprava napolje!

    COVID19 i Srbija - društvene posledice - Page 5 Empty Re: COVID19 i Srbija - društvene posledice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 1:35 pm