Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    vakcine - institucije i poverenje

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 6:24 pm

    cestitamo barabi i debilcini sladjani velkov 

    http://rtv.rs/sr_lat/zivot/drustvo/su-prva-sumnja-na-morbile_558104.html
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 8:53 pm

    Nije o vakcinaciji, ali jeste o opasnostima šarlatanstva i nadrilekarstva.



    Homeopatija ili lečenje šećernom vodicom
    January 15, 2015
    By Nenad Kostić



    Mnogo ljudi koji su u kući imali teške bolesnike znaju šta se ponekad dešava pri kraju toka bolesti: oko umirućeg se sjate šarlatani. Ove osobe, u dobroj nameri (i, ponekad, u stvari češće nego ponekad, u nameri da se bude važan u tuđem životu) preporučuju rođaci i prijatelji. "Šta može da te košta da probaš". Ništa, osim novca koji može da se potroši na prave lekove ili poslednja životna zadovoljstva. Šamanske gljive iz Sibira, koštice iz Urugvaja i bogojavljenska vodica koja se prodaje u apotekama pod nazivom homeopatski lekovi, poslednja su nada za one kojima klasična medicina više ne pomaže. Jedna od grana nadrimedicine, homeopatija, u poslednje vreme se u Srbiji proširila kako požar - "lekovi" se mogu pronaći u gotovo svim apotekama, a ordinacije niču na sve strane.
    Teorijska ideja koja leži u osnovi homeopatije zvuči odlično, pod uslovom da ste prespavali poslednja dva veka. Ako zdravom čoveku date strihnin, ubićete ga. Ako bolesnom čoveku date mnogostruko razblaženi strihnin, on će ozdraviti, jer će, po doktrini Samuela Hanemana, oca homeopatije, otrov u maloj dozi postati lek. Ova i slične ideje su tokom vekova postale muzejski relikti nauke, ali se u jednom izuzetnom žilavom kružoku Hanemanov koncept zadržao u svom izvornom obliku, kome nedostaje bilo kakvo medicinsko i naučno utemeljenje.
    U suštini, homeopatski lek je milionima puta razređen agens koji bi u punoj dozi izazvao simptome bolesti. Što se farmakopeje tiče, homeopatski preparati su obična voda, i to najskuplja na svetu.
    http://www.vice.com/rs/read/homeopatija-lecnje-secernom-vodicom


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Fri Jan 16, 2015 9:22 pm

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 B7f1rDxCUAAOwNK


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Fri Jan 16, 2015 9:38 pm

    Eto i retroaktivnog razjašnjenja zašto su komunisti tu i tamo streljali i lekare.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by bemty Sat Jan 17, 2015 12:31 am

    sva sreca pa je odnos prema vakcinaciji jedina razlika u zivotnom stilu izmedju nas i amisha, tako da je potpuno clear-cut.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Indy Sat Jan 17, 2015 4:28 am

    Vise mi se svidja Filipova ideja.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Mon Jan 19, 2015 1:07 pm

    Друштво

    Милисављевић: Схватам оправдан страх родитеља
    Струка мора снажно и јединствено да поручи грађанима Србије да је јако важно да се вакцинација деце настави и да се подигне глас против ове антикампање, каже Члан скупштинског Одбора за здравље и породицу Душан Милисављевић
    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 11
    Фото А. Васиљевић
    БЕОГРАД – Члан скупштинског Одбора за здравље и породицу Душан Милисављевић изјавио је данас да разуме страх родитеља од вакинације деце због дезинформација које им се пласирају, али да не разуме одсуство рекације лекарске струке на проблем имунизације у Србији.
    Милисављевић је у Скупштини Србије рекао да се родитељима преко друштвених мрежа пропагирају заблуде у вези с вакцинацијом и да је због тога неопходан јасан и снажан одговор струке.
    Он је позвао Министарство здравља, Лекарску комору, Српско лекарско друштво, институте за јавно здравље и све медицинске факултете да више него јасно грађанима укажу на значај и важност вакцинације.
    „Немате права да ћутите и да сматрате да су ово безначајне теме. Грађани Србије су узнемирени. Постоји група људи која користи неактивност струке да сеје дезинформације и позивам струку да дигне глас и укаже на значај вакцинације”, казао је Милисављевић који је лекар и професор на Медицинском факултету.
    Он је рекао да као отац схвата опрезност и страх родитеља када чују од неког да постоји могућност да неко дете после вакцине добије аутизам или неку болест.
    „Међутим, вакцине су нешто што је највише допринело продужењу и квалитету живота. Имунизацијом се спасило више живота него било којом другом здравственом медицинском методом”, нагласио је Милисављевић.
    Како је навео, струка мора снажно и јединствено да поручи грађанима Србије да је јако важно да се вакцинација настави и да се подигне глас против ове антикампање.
    Он је рекао да су заблуде то да су многе заразне болести искорењене и да нема потребе да се вакцинише против тих болести.
    „То није тачно. Свака искорењена болест се може вратити. Постоји и велика заблуда да је добро да дете без вацкине дође у контакт са вирусом или бактеријом и да је најбоље да тако стекне имунитета, указао је Милисављевић.
    Бета
    објављено: 19.01.2015


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jan 19, 2015 1:22 pm

    Struka(tm) će morati da shvati da njen autoritet više nije dovoljan.

    Protiv paničara kao što je Šr Slađana Velkov trebalo bi boriti se zakonskim metodama, pošto sam siguran da njeno delovanje ima elemente krivičnog dela izazivanja panike i nereda po članu 343. Krivičnog zakonika, i da se to može dokazati epidemiološkim veštačenjem.

    Ali, to nije dovoljno. Medicinska struka je teško kompromitovana bahatošću, korupcijom, nezainteresovanošću za pacijenta i zato ovakve padaju na plodno tle. Ovaj čovek je potpuno u pravu. To što neki lekar arogantno kaže "Ma, to su gluposti" jednostavno neće ubediti više nikoga, ideje se danas šire na drugi način, putem jednostavnih kampanja prilagođenih dobu Kali Yuge.

    Recimo, ovaj jednostavan, a suštinski tačan, uz mala prilagođavanja (O.T.O. nisu baš satanisti, ali to su zaista finese jer obožavaju Veliku Zver i Bafometa) i na činjenicama zasnovan iskaz: "Znaš li da je Slađana Velkov reklamirala lažni lek zbog čije je prodaje uhapšen najpoznatiji satanista u Beogradu, jer se ispostavilo da je u pitanju otrov", verujem da je plodotvorniji od suvoparnih ograđivanja struke.  Taj krug šarlatana treba izvrgnuti ruglu, i pokazati da to nisu nikakvi alternativci nego jednostavno prevaranti koji zarađuju na tuđoj nesreći.  A među njih uopšte ne svrstavam fitoterapeute, akupunkturiste, ajurvediste i druge pripadnike starih disciplina od kojih neke mogu da budu komplementarne savremenim  medicinskim postupcima, a ljudi koji se njima bave na ozbiljan način uvek će reći pacijentu da se nikako ne odriče savremene medicine i da pre svega sluša svog lekara.
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by ficfiric Mon Jan 19, 2015 1:42 pm

    Hajd' ovde da okacim Kontekst od prosle godine o homeopatiji - Zagrepcanin protiv gospodji iz Bg-a i Sa



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jan 19, 2015 2:39 pm

    Greshni Vasilije wrote:Struka(tm) će morati da shvati da njen autoritet više nije dovoljan.

    Protiv paničara kao što je Šr Slađana Velkov trebalo bi boriti se zakonskim metodama, pošto sam siguran da njeno delovanje ima elemente krivičnog dela izazivanja panike i nereda po članu 343. Krivičnog zakonika, i da se to može dokazati epidemiološkim veštačenjem.

    Ali, to nije dovoljno. Medicinska struka je teško kompromitovana bahatošću, korupcijom, nezainteresovanošću za pacijenta i zato ovakve padaju na plodno tle. Ovaj čovek je potpuno u pravu. To što neki lekar arogantno kaže "Ma, to su gluposti" jednostavno neće ubediti više nikoga, ideje se danas šire na drugi način, putem jednostavnih kampanja prilagođenih dobu Kali Yuge.

    Recimo, ovaj jednostavan, a suštinski tačan, uz mala prilagođavanja (O.T.O. nisu baš satanisti, ali to su zaista finese jer obožavaju Veliku Zver i Bafometa) i na činjenicama zasnovan iskaz: "Znaš li da je Slađana Velkov reklamirala lažni lek zbog čije je prodaje uhapšen najpoznatiji satanista u Beogradu, jer se ispostavilo da je u pitanju otrov", verujem da je plodotvorniji od suvoparnih ograđivanja struke.  Taj krug šarlatana treba izvrgnuti ruglu, i pokazati da to nisu nikakvi alternativci nego jednostavno prevaranti koji zarađuju na tuđoj nesreći.  A među njih uopšte ne svrstavam fitoterapeute, akupunkturiste, ajurvediste i druge pripadnike starih disciplina od kojih neke mogu da budu komplementarne savremenim  medicinskim postupcima, a ljudi koji se njima bave na ozbiljan način uvek će reći pacijentu da se nikako ne odriče savremene medicine i da pre svega sluša svog lekara.

    najostrije protiv "narodne mudrosti" i "slobode misljenja". tu naravno mislim na slobodu po kojoj zatucani antivakser na lekarska i naucna istrazivanja i zakljucke kaze "a ja mislim da je sunce hladno i zemlja ravna i moje misljenje je ravnopravno".
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Mon Jan 19, 2015 11:35 pm

    trololo 

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 10915201_10205812423289318_5002678256031429357_n
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Fri Jan 30, 2015 9:50 am

    netko che najebati  vakcine - institucije i poverenje - Page 2 838033596

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 10686604_337411213133378_7825938341965406571_n
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Fri Jan 30, 2015 11:59 am

    U Informeru?

    Da, da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Fri Jan 30, 2015 12:31 pm

    Blic.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Fri Jan 30, 2015 12:43 pm

    Sad svi isto izgledaju, nemoguće ih je raspoznati.

    Ako je Blic, onda možda i nije definitivno. Nažalost.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Agdw Hmlkh Sun Feb 01, 2015 1:43 pm

    Blic uzeo Karleusu na zub zbog njene anti-vakcinacijske kampanje na tviteru. i neka je.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Feb 01, 2015 1:49 pm

    +1000
    To više nije njena privatna stvar, ona je javna ličnost čije zagovaranje te budalaštine može da ima vrlo opasne posledice.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 01, 2015 1:57 pm

    I ne odustaje jbt. Nije da sam mislila da je ona pametna, ali nisam mislila ni da je ovoliko baš glupa.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Erős Pista Sun Feb 01, 2015 2:06 pm

    Nisam ni ja. Ma nju ejdž luđenje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Feb 01, 2015 2:06 pm

    Meni se čini da ona pokušava izazvati reakciju Biljane Srbljanović.
    Nekako sam njen ativakcina aranžman doživela kao reakciju na Biljanin provakcina.
    Što je još veća glupost.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 01, 2015 2:08 pm

    Biki i JK su se posvađale?!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Filipenko Sun Feb 01, 2015 2:11 pm

    Treba takođe imati u vidu da se radi o Čedomiru Jovanoviću i Aleksandru Karađorđeviću veoma dragoj osobi.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Feb 01, 2015 3:04 pm

    sejlor wrote:Biki i JK su se posvađale?!

    Ne znam, ne pratim pomno. vakcine - institucije i poverenje - Page 2 1143415371
    Pratim sve što ima veze sa antivakcina pokretom. 
    Pokušavam da shvatim motivaciju tih ljudi, a i zašto država ne reaguje.
    Takođe me zanima da li postoji zakonom propisana sankcija za ono što radi Velkov,
    ili njen rad ne podleže nijednoj vrsti zakonskog gonjenja.
    Karleuša se prvi put oglasila posle prvog Biljaninog teksta, takođe malo većim tekstom, 
    te sam, čitajući oba, zaključila da Karleuša provocira Biljanu.
    Biće da nisu više drugarice.
    Anonymous
    Guest

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Guest Sun Feb 01, 2015 3:11 pm

    kako da ne postoji, samo za ono što je predlagala da se dete leči gladovanjem sleduje do 3 godine zatvora po članu 254. Krivičnog zakonika. 
    to je ono što je nesumnjivo. a ja sam mišljenja da se njeno delovanje po pitanju vakcina može, usled izuzetno teških okolnosti, goniti po članu 343 - Izazivanje panike i nereda.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by plachkica Sun Feb 01, 2015 3:22 pm

    Biću glupa i pitati: Zašto niko ne reaguje?
    Je l se čeka da je neki roditelj posluša, izgubi dete, pa je kao posledicu toga tuži?

    vakcine - institucije i poverenje - Page 2 Empty Re: vakcine - institucije i poverenje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 3:55 am