Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Taksi

    Anonymous
    Guest

    Taksi Empty Taksi

    Post by Guest Sat Jun 22, 2019 9:33 pm

    Taksi prevoz - šljaka za koju svako misli da je stručan a otaljava je kao stidan Crnogorac u uslužnim delatnostima.

    Pink je i dalje najbolji, iako je zbog brojnosti šofera sve verovatnije da i tamo naletite na kukolj. Otkako su direktoru Zelenog taksija digli automobil u vazduh, a njega, direktora, likvidirali i istopili kiselinom (to pretpostavljam jer je čova nestao i nije nađen), otkako je satrta ideja o jeftinom taksiju, npr. 900 fiksno do aerodroma, ustalila se današnja cena, koju drži Pink:
    od centra do aerodroma (ili obratno) ~1600 u nižoj tarifi odnosno ~2000 rsd u višoj. 

    Kod svake druge firme mnogo je veća verovatnoća da će vas odrati, čak i ako ne pomisle da ste stranac.
    (Na primer, Pinkisti umeju da uključe višu tarifu u vreme niže tarife ako im niste simpatični. Dispečerka, takođe, ume da vas otkači ako turpija nokte.)

    Beogradski taksi je notoran po baždarenim taksimetrima i zlim taksistima.

    Neki perači novca i krimosi su osnoval ičak dva Evro-taksija, s bazom na Banovom Brdu. Šoferi su po pravilu medvedaste građe, liče na gorile iz gangsterskih komedija. A onaj znak na krovu im boju sličnu kao Pink pa umeju da prevare. 
    Vožnja s njima će vas koštati najmanje 1000 rsd skuplje nego po  pinkovskom taksimetru.

    Naxi ima lokalne dangube s Rakovice, uglavnom psihopate i klovnove, osim jednog ko je nekada bio ljubitelj novog vala i panka.

    Taksisti su trećepozivci navijačkog i komunalnopolicijskog šljama. Prva linija brukanja Beograda kada čovek sleti na Teslu.
    Anonymous
    Guest

    Taksi Empty Re: Taksi

    Post by Guest Sat Jun 22, 2019 9:56 pm

    nisam nijednom imao problem od aerodroma do grada
    Anonymous
    Guest

    Taksi Empty Re: Taksi

    Post by Guest Fri Jun 28, 2019 7:49 am

    Sto posto sto godina nisi leteo avionom. Od jeseni šrošle godine divljaci su se raširli s donjeg nivoa (arrivals) i sada ordiniraju i gore (departures) i više nije dovoljno uputiti strance da se popnu pokretnim stepenicama i tamo uzmu taksi. Čak i iskusni stranci (iskusni u smislu da znaju da treba da provere račune kod konobara i znaju kakvo su naši taksisti) su bivali opelješeni u poslednjih nekoliko meseci upravo i čak s aerodroma. Evro-taxi je eto mene ogulio računo od 2457. 
    Pita on mene kada sam naivno ušao, odakle ste, jer naš čovke misli da ima pravo da pelješi strance.
    Ja lepo kažem "mislio sam da je Pink" a on vrlo ubedljivo "ista je tarifa", kao da ja ne znam koja je tarifa. Delovao je čak i pristojno tokom vožnje, premda je na u onoj kurtoaznoj konverzaciji stalno bio gluv "šta? šta?" a kada sam na kraju video iznos na taksimetru, on mi kaže cinično "dajte mi sve što imate". Posle sam se raspitao o te dve gangsterske taksi firme s Banovog Brda, sigruan sam da Đilasu i žutima i NDm neće pasti na pamet da ih "raščićavaju" kada-i-ako se vrate, ikada, na vlas'. 
    sledeći put kada budem išao na aeroport, probaću sa Car Go, ako ih dotle ne ukebaji i sa cementnim cipelama ne bace u Savu i Dunav.

    Taksi Empty Re: Taksi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:44 am